בוקר טוב, שבוע טוב

צליליתה

New member
בוקר טוב, שבוע טוב

שתיתם כבר את הקפה של הבוקר? איך היה? והאם פתרתם את חידת הקפה שהתרוצצה ברשת כל הסופש?

לאיזה ספל יגיע הקפה קודם?

יוסי ר1

Active member
מזכיר לי את האביר ממומושטיקה מהסדרה הבלשים הצעירים, שהיה

יונק בקבוק קונייאק שלם, בגמיעה אחת עם קשית.

קלייטון.ש

Well-known member
אם קפה אז אוהבים שוקולד? הנה פרסומת מדהימה לשוקולד

בכיכובה של אודרי הפבורן בת ה-19 (לא, זו לא דוגמנית שדומה לה מאד, אין דבר כזה ולא יכול להיות)

יוסי ר1

Active member
קומפוזיציה נהדרת! אבל!

למה לעזאזל בסצינת הסיום היא לא חולקת איתו את השוקולד שלה?
אני לא אוהב פרסומות שענינן "מגיע לך לקחת, לעזאזל האחרים"

קלייטון.ש

Well-known member
עלילת הפרסומת עושה צדק עם אודרי הפבורן

לאורך חייה גברים ניצלו אותה והתעמרו בה. בעלה הראשון רדה בה, בעלה השני בגד (איך אפשר לבגוד באשה היפה בעולם? אני לא מבין). גם בעבודה התייחסו אליה לא פעם בצורה מחפירה. מעבר לכך ששידכו אותה לשחקנים מבוגרים ממנה בהרבה. על הסט של חופשה רומאית הבמאי צעק עליה כי לא הצליחה לבכות, ואז היא באמת התחילה לבכות. על הסט של סברינה המפרי בוגרט התייחס אליה בגסות (הוא רצה לתפקיד הראשי את אשתו), על הסט של The Unforgiven נתנו לה לרכב בעצמה על סוס והיא נפלה ושברה את הגב ובהמשך גם הפילה. על הסט של ארוחת בוקר בטיפני המחזאי טרומן קפוטה היא כל כך עוין אליה (הוא רצה לתפקיד הראשי את מרילין מונרו אבל זו למרבה האירוניה דחתה אותו כי מדובר בנערת ליווי) שהפבורן פחדה לעמוד מול המצלמות. ואיך אפשר שלא לציין את היחס המביש כלפיה בגברתי הנאווה, שם נתנו לה לשיר ובסוף דיבבו את כל השירה שלה, באחד הביזיונות הגדולים בהיסטוריה של המחזמר.
אני מאד שמח שהטכנולוגיה המודרנית הצליחה לזמן קצר להשיב לאשה המופלאה והמיוחדת הזו קצת מכבודה הנשי. שיתכופפו הגברים לפניה פעם אחת.

יוסי ר1

Active member
וואו, שאפו לבקיאות המפליאה.

אני חוץ מהשם ומזה שהיא יפה, לא ידעתי עליה כלום.

קלייטון.ש

Well-known member
אז הנה עוד כמה פרטים על אודרי הפבורן

היא בת אצולה מצד אמה (אביה ראה עצמו נצר למשפחת האצולה הבריטית הפבורן, אבל כנראה בטעות). אביה היה בעל נטיות נאציות ונטש אותה ואת אמה בגיל צעיר, מה שפגע באודרי מאד. הפבורן עברה תקופת קשה של רעב בתקופת המלחמה, ובכל זאת עבדה בשירות המחתרת, כפי שסיפרה במבחן הבד לחופשת רומאית.
אודרי הפבורן היתה אשה צנועה שהתקשתה לתפוס את הפרסום שלה ולא ראתה בעצמה שחקנית גדולה (היא מדורגת שלישית בדירוג שחקניות הקולנוע הקלאסי הגדולות), היא החשיבה את המשפחה ואת ילדיה מעל הכל, וחינכה אותם לצניעות (הבן סיפר שעד גיל יחסית מבוגר לא ידע שאמא שלו היא שחקנית מפורסמת, כמו גם לא על חברי המשפחה כמו רוג'ר מור). היא דיברה 5 שפות ובסוף חייה היתה שגרירת יוניסף.
אם שואלים אותי עם איזו אישיות - חיה או מתה - הייתי רוצה להיפגש, אני בוחר חד משמעית באודרי הפבורן.

יוסי ר1

Active member
וואו. בהחלט אישיות מרשימה ביותר.

ולסיפא - לו אני יכולתי לבחור - הייתי מבקש לפגוש ברבי ישראל בעל שם טוב.
אדם שבכח אישיותו הצליח לחולל את המהפכה המשמעותית ביותר בעולם הרוח היהודי במאות השנים האחרונות.

diday

Member
לפגוש במתים קל אם מקום קבורתם ידוע

אם תגיע פעם לבקר אותי, אוכל לקחת אותך לקבר של בעל שם אחר.
הבעל שם ממיכלשטאדט
ואם תגיע בראש השנה, יש שם הילולה (נפטר בג' תשרי) עם הרבה מבקרים.
מדי שנה אני נזכר בתאריך שבוע מאוחר יותר

http://www.mytzadik.com/tzadik.aspx?id=503

למעלה