קחי מקל ושימי לו בראש

אספרסו2

New member
קחי מקל ושימי לו בראש

הדובר-אב לילדה בת עשר,בכיתת הבן,כשניגשה אליו והתלוננה שמישהו מציק לה במסיבת הסיום לפני שנה.
נראה כל כך לא אופייני למקומיים ולכן זכור לי היטב.
לפני כמה ימים הוא נטל גרזן ורצח את אישתו בשנתה,אשה חביבה בת 34.חמישה ילדים יש להם,הקטנה בת שנה.נסע לתחנת המשטרה המקומית והודה במעשה.
לא נתקלתי מעודי במקרי אלימות קשים כאלו כמו בשנה האחרונה.

יוסי ר1

Active member
נורא. פשוט נורא.

אבל - אני לא בטוח שהאמירה לבת לפני שנה ניבאה את הרצח בגרזן עכשיו.
בעצם, הרצח שתיארת כל כך לא הגיוני, ששום אמירה במסגרת השיח ההגיוני לא מקדימה אותו.
יכול להיות שהוא פטר את הבעייה של הילדה בהתחכמות לא מוצלחת, ויכול להיות שהוא טיפוס אלים מטבעו - אבל בין זה ולרצוח את אם ילדיו הקטנטנים, פעורה תהום ששום הגיון לא יכול לגשר.

אספרסו2

New member
באמת אין אפשרות לחיזוי מעשה כזה

בן ה-17 לא גר בביתם.הבנתי שהפעוטה מחוברת לצינור חמצן תדיר עקב מום מולד בלב.
&nbsp
ושוב מתגלה שמערכת המשפט שמה רגליים לעצמה עם הוצאת כל עבריין כעבד נרצע למוחו המעוות .בדיקות העלו שהוא לא יכל לאמוד את חומרת מעשיו בעת ביצוע הרצח.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יוסי ר1

Active member
המעשה נורא, אבל נראה לי שכצופים שיודעים רק פסיק שמועות

אנחנו לא ממש יכולים להיות שיפוטיים.
הנה, בהודעה השניה צץ פרט שעלול להיות משמעותי, קריטי בחיי משפחה, טיפול בילד פגוע מאוד, מה שיכול לנפץ חיים של כל משפחה פשוטה ורגילה.
&nbsp
לו נדרשתי להכריע לפי מעט המידע שיש בידי - גם אני הייתי קובע שכנראה הוא לא היה שפוי ברגע הרצח. כי אדם שפוי לא עושה דבר שכזה.
&nbsp
מערכת המשפט שמה רגליים? לא יודע.
הייתי רוצה שמערכת המשפט אכן תשכיל לקבוע מי פועל מתוך מודעות, ומי בחוסר שפיות, ותקבע אם להעניש או להרחיק מהחברה - כדי למנוע פגיעה אפשרית נוספת.
רצון לראות כל 'פושע' נענש, הוא רצון נקמני, לא עשיית צדק, אם ה'פושע' באמת לא שולט על מעשיו.

אספרסו2

New member
העם הגרמני היה שפוי גם אז כעשה את מה שעשה

העניין הוא שאיך שקורה משהו,אולי על מנת להרגיע את הציבור,העבריין מוגדר כמעורער נפשית אבל אני מוצא כאן חרב פיפיות כי אם הפרשנות המשפטית מקלה ראש בעבירה וכפועל יוצא גם בענישה נעלם אפקט ההרתעה

קחי מקל ושימי לו בראש מצלצל כמו משהו שאפשר היה לשמוע גם כאן

יש סיבה מדוע לא ציינת את מוצא המשפחה? לפעמים זה מתקשר לתפיסת העולם שלה. לפעמים, לא תמיד.

אספרסו2

New member
כתבתי מקומיים

גרמנים טהורי גזע.
לא נבונים במיוחד לנוכח ההריון בגיל 16 והעדר בדיקות בהריון האחרון שגרר לידת יילוד עם מום לבבי שיכל להיות מאובחן אם רק היו בודקים.

יוסי ר1

Active member
מה זה הריון בגיל 16? של מי? למה המידע מטפטף כמו אינפוזיה

שהמחסום בה סגור כמעט לגמרי?

אספרסו2

New member
היא היתה בת 34

והבן הגדול בן 17 ,האמת שלא התעניינתי בפרטיהם האישיים עד שקרה מה שקרה.

למעלה