יוסיף דעת יוסיף מכאוב

יוסי ר1

Active member
יוסיף דעת יוסיף מכאוב

ההיה זה סוקרטס, או אולי אפלטון, שקבעו את ההבחנה בין "פילוסופוסוס", אוהב חוכמה, ובין "פילודוכוסוס", אוהב סברה
הפילוסוף, אוהב החוכמה, חותר להשגת ידיעות אמיתיות על העולם ועל הכוחות הפועלים בו.
לברר ולברור את הנכון והמועיל מתוך השקרי והמתעתע.
הפילודוכוסוס לעומתו, אוסף סברות ככל שמשיגה ידו. האיכות פחות חשובה לו, עיקר הכמות.
דעה נכונה או סברה מוטעית, כולן מבורכות בעיניו.

השתתפתי אתמןל בכנס – יום עיון בנושא אפיתרפיה. טיפול באמצעות תוצרי כוורות ודבורים.
היה פנל מרשים של מרצים, אבל, נודה על האמת, לרגעים נדמה היה לי אולי הלכו על הכמות, פחות על האיכות.

שלושה מרצים דברו על עקיצות דבורים כאמצעי ריפוי.
הראשונה, התמקדה בעיקר בשאלה מדוע המחקר בכלל וחברות התרופות בפרט אינן חוקרים את יתרונות הטיפול באמצעות עקיצות.
ההרצאה שלה הפכה מהר מאוד להשתלחות בחברות התררופות, תאבות הבצע, שטוב להן שיהיו חולים, כי בכל הן מגדילות את רווחיהן.
השני דיבר על עקיצות כמרפאות הכול, ובעיקר, איך לא, סרטן.
בשונה מהראשונה, שפסקה כי מחקר קונבנציונלי לא יכול באמת לחקור את השפעת הארס (כי אי אפשר לסנטז ארס, ואי אפשר למצא חומר פלסבו עבור קבוצת הביקורת, שהשפעותים מבחינ תחושת כאב, גירוד, הפיחות דומות לארס אבל בלי שאר ההשפעות), כאמור בשונה ממנה, השני הפליג בכמות המחקרים שנעשו ומוכיחים.
השלישי סיפר איך חולים שכל הרפואה הקונבנציונלית התייאשו מהם, מוצאים אצלו מזור.
וכתנא דמסייע הוא הביא "פרופסור מקהיר" שהורה לו מה המינון של פרופוליס לטיפול בסרטן, וכבשה מג'נין שהחלימה מסרטן, וגם בעליה, כי שתו כמויות מחליטת שרביטן מצוי.

כל אחד מהם זרק מספרים אחרים, כל אחד מהם הביא "כעובדות" השערות שלא מצאתי להן ביסוס.
למשל, שבכלל האוכלוסיה יש סיכוי לאחד משלושה לחלות בסרטן. ושלדבוראים הסיכוי הוא אחד לאלף...

אחד סיפר על פלאי דבש המניוקה, צמח עץ התה, שמרפא פצעים.

והאחר סיפר על נפלאות הדונג אותו הוא חוקר שנים.
האמת, ההרצאה על הדונג הייתה שווה הכל. המרצא הוא דוקטור לכימיה, שבוחן בכלים מדעיים.
והתובנות שעלו מהרצאתו הן, שהדונג, בהיותו סופח חומרים על בסיס שומני, משמש בעצם קולטן רעלים בכוורת.
והמשמעות הלא נחמדה היא, שמי שאוכל או משתמש בדונג לצרכים רפואיים, כדאי שיבדוק טוב טוב מה מקור הדונג. האם הוא נקי דיו, או שספג רעלים שרק ממתינים למשתמש.

אהבתי את ראש עיריית נס ציונה, שכיבד את הטקס בנוכחותו – הוא עלה לדבר – לשתי דקות בלבד. ובמקום לשבח את עצמו ואת פועלו, שיבח את הדבורים, הדבוראים, והמשתתפים.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני מקווה שהפרופסור מקהיר וההוא עם הכבשה מג'נין לא נכחו בכנס

&nbsp
אחרת ברגע שהיו מתחילים לדבר על נפלאות המניוקה היה מתחיל להיות שם שמח.

לגבי הדונג, אני זוכרת שהתפלאתי לראות שברכיבים

של משחות לתינוקות ( היו ימים) היה גם שעוות דבורים.

קלייטון.ש

Well-known member
חבל שלא ידעתי שעקיצת דבורים מרפאת סרטן

יש כוורות ביער לא רחוק. הייתי חוסך ניתוח, אשפוז, וטיפול תרופתי בשווי מיליון ש"ח.
נו פעם הבאה אני אדע.
אבל לאכול דונג? אוכלים לעצמו או ביחד עם מאכל אחר?

יוסי ר1

Active member
לגבי דונג: אין כמעט בעל חיים שמעכל דונג,

למעט ציפור אחת, ואולי גם עש הדונג שאוכל אותו (ובספק מעכלו).
אבל לעיסה שלו משפרת את ייצור הרוק, ומיצי קיבה, ומחטאת את הפה.
פעם מהיה נהוג לאכול חלת דבש כפי שהיא, והיה גם אפשר לקנות יערות דבש בצינצנות עם דבש.
היום מועצת הדבש ממליצה שלא לעשות כן, בגלל החשש מספיחת רעלים בדונג.
&nbsp
כן, דונג הוא מרכיב מאוד חשוב בקוסמטיקה, הוא מרכך ומחייה את העור ומסייע לגמישותו.

קלייטון.ש

Well-known member
במה שנוגע לרעלים

בדגים יש כספית, בגלעיני תפוח יש ארסן, במי השתיה יש מכל וכל ועל האויר לנשימה בכלל חבל לדבר.
קראתי שהחפץ המזוהם ביותר בבית הוא ספוגית הניקוי של הכלים.

יוסי ר1

Active member
זה נכון שכמעט כל מאאכל היום מזוהם יותר משנרצה -

אבל הדונג אינו 'סתם מאכל'.
זה מוצר שמשתמשים בו מתוך אמונה בהשפעה הבריאה והמבורכת שלו.
והנה, מסתבר שהוא אמור לשמש כחרב פיפיות, אם משתמשים בדונג שספח רעלים.
שאלתי בהפסקה את המרצה מה דעתו על נרות דונג שאוהבים למכור במקומות של מוצרי טבע . (אני יודע למשל שהגורו הגדול בארץ של שיטת גחדול ביו-דינאמית, מוכר עם אישתו נרות שכאלה).
וכפי שחשבתי, האיש אמר שאם הדונג מגיע ממקור לא נקי, הנרות בשריפה מפיצים את הרעלים לחלל האוויר.

diday

Member
מה אני אמור לעשות עכשיו עם נרות הדונג שיש לי בארון

מצד שני, קניתי אותם כבר לפני 5 שנים והם עדיין בארון אז יכולים להישאר שם.
יש עוד כל מיני מוצרים שבהם סברתי שעדיף את אלה עם הדונג הטבעי שאין לי שום אפשרות לדעת מה מקורו.
חיים קשים.

יוסי ר1

Active member
כתבתי - יוסיף דעת יוסיף מכאוב.

אז תתנהג כאילו אתה לא יודע. תדליק ושישרף העולם.
&nbsp
-------------
מזכיר לי בדיחה שאני לא זוכר את הפואנטה שלה, אבל האמצע בערך זה שבעל קנאי מגיע ומוצא את אשתו עירומה במיטה.
מיד הוא חושד, ומתחיל לחפש מתחת למיטה, אין מאהב.
בתוך המיטה - אין מאהב.
בארון הבגדים - גבר שרירי מסוקס עירום כולו -
&nbsp
סוגר את הארון, אין מאהב.

אם העירומה במיטה והמסוקס בארון, אין חשש נגיעה

וכל מה שנשאר לבעל זה... לבחור.

צליליתה

New member
אחת התופעות ההזויות של הפוסט מודרניזם

היא שאנחנו לא מאמינים לאף אחד, אבל מאמינים פחות למי שראוי לאמון והרבה יותר לכל מיני קשקשנים.

אין לי מושג אם עקיצות מרפאות סרטן, אבל זה די מסוכן שאנשים חולי סרטן יהיו משוכנעים שעקיצות יכולות לרפא, וכל השאר זה רק מזימות של חברות תרופות.

(למען גילוי נאות, מעולם לא חליתי בסרטן (טפו טפו חמסה חמסה), ודי נדמה לי שאם זה יקרה אני אברח מטיפולים קונבציונלאים, אבל אפילו אני מסוגלת לראות שזה די דבילי. )

חברות התרופות הן בהמות וכל מה שמענין אותן זה לעשות כסף, אבל מפה ועד לרעיון שהן עוצרות כל נסיון לרפא שלא באמצעות תרופות - הדרך רחוקה, כי גם הבעלים והעובדים בחברות התרופות, ובני המשפחה שלהם, חולים לפעמים, אפילו בסרטן, ואני בטוחה שאם יש תרופה כלשהי שהיא טובה- טבעית או סינטטית, הם יקחו אותה, כדי להבריא.

ברמת העיקרון אני נגד תרופות, ומשתדלת מאוד להמנע. (פעם המליצו לי על העקיצות, לאיזה ענין, אבל האמת, גם התעצלתי להגיע, זה לא היה ממש קרוב, ובעיקר - פחדתי). וכבר קרה שניסיתי כל מיני טיפולים טבעיים ובסוף נשברתי ובלעתי משהו. (נגיד, כדי לטפל בכאב ראש נוראי. ניסיתי יוגה, ניסיתי דיקור, ניסיתי כל מיני משחות, ניסיתי שינוי תזונה, ניסיתי כל מיני דברים - לא עזר לכאבי ראש)

נחמד לשמוע שהדבורים שומרות לך על הבריאות - זה מקסים .

יוסי ר1

Active member
יש דברים שמוכחים מדעית, ויש שעדיין בגדר השערות

למדשל הקלה על דלקות פרקים , ראומטיזם - מוכח מדעית.
לגבי ריפוי מסרטן? אולי זה מרפא, ואולי מרפא את מי שמאמין שירפא...

superman1234

New member
במחוזתינו אומרים

כתבת "חברות התרופות הן בהמות וכל מה שמענין אותן זה לעשות כסף"
ונשארת בחיים.
אם הן לא היו "עושות כסף" כדברייך , לא היו לנו תרופות.
כדאי לך לברר כמה עולה לחברת תרופות לפתח תרופה חדשה עד לקבלת האישור של ה FDA למכור אותה.

סופהו1

New member
אני תמהה לגבי המשפט- "שמי שאוכל או משתמש

בדונג לצרכים רפואיים, כדאי שיבדוק טוב טוב מה מקור הדונג. האם הוא נקי דיו, או שספג רעלים שרק ממתינים למשתמש."
בעידן שבו כולם, כולל חברות התרופות, מקדמים את האינטרסים שלהם, שפרופסורים מקהיר מספרים אגדות-
איך יבדוק ההדיוט?
איפה יבדוק?
למי יאמין?

יוסי ר1

Active member
זו שאלה טובה מאוד.

אז יש מוכרי דונג "רישמיים", אפשר להחליט אם סומכים על האמינות שלהם.
האיש שהרצה סיפר שהוא עבד בשיתוף עם מפיץ שכזה, ייבאו דונג מניוזילנד (שנקייה מהרעל העיקרי שנספח לדונג בשנים האחרונות) וריעננו את הדונג המשווק לכוורנים.
אבל הבעייה לא רק בשעוויות, הבעייה היא עם הכוורנים עצמם, האם מחליפים חלות לעיתים קובות (מכסימום כל שתי עונות) או לא.
תסמכי על מי שאת מאמינה לו.

איסוף סברות ככל שמשיגה ידנו - גם כשהאיכות פחות חשובה לנו -

והעיקר הוא הכמות.

יוסי, לפי התגובות שקיבלת פתחת פה בנושא אחד כמה וכמה דיונים נאים, והנה עדיין נשאר גם לי משהו אחרי כולם, כמו אותה הבאר שכולם נהנים ממנה ואיש אינו חסר.

אני מודיע קבל עם ועדה ששמי לא ייקרא בשום מצב לא 'פילוסופוסוס' ולא 'פילודוכוסוס' ולמעשה אכחיש שהן עברו אי פעם במקלדתי וכל מי שיטען אחרת הוא פילודוכוסוס בעצמו.

למעלה