הציור השבועי לילד - לא של ג׳קי

צליליתה

New member
הציור השבועי לילד - לא של ג׳קי

זה אמור להיות סיפור אמיתי, אישה הפילה איפון על השטיח, ולא מצליחה למצוא אותו.

בסדר. ראיתי. אבל נראה לי שיש איזו בעיית פרופורציה בין הטלפון לשולחן, כלומר, זו סתם שטות? (כמו 99% של האינטרנט. ? . )

מי שלא מצליח או סתם חסר סבלנות, יש כאן תשובה
http://www.heart.co.uk/lifestyle/quizzes/optical-illusion-iphone-on-this-carpet-lost/

שימו לב, העיגול שמקיף את האיפון גדול יחסית לאיפון (שכמו שאמרתי, נראה לי קטן יחסית) והאיפון או הכאילו איפון נמצא בחלק העליון של העיגול.

שבת שלום!

סופהו1

New member
שתחליף שטיח.. למרות שהמכשיר די בולט

והוא כנראה מהמכשירים הגדולים, כלומר, מעל 15 סמ אורך.
המכשיר באורכו הרגיל, גובה השולחן מתקצר בגלל הצילום, לי הפרופורציות נראות בסדר.
העיקר שנמצא.

קלייטון.ש

Well-known member
לא הבנתי מה צריך לחפש

נכנסתי לפתרון, יש שם עיגול אדום מסביב למשהו, אבל לא הבנתי מה הוא מסמן. מה יש שם? אני רואה שטיח.
אני יודע שאני סתום בדברים האלה אבל נראה לי ששברתי איזה שיא סתימות אישי היום.

סופהו1

New member
את הסלולרי של הגברת..(מיקום בפנים)

אם תסתכל היטב, תגלה אותו על הפס השמאלי (מבין השנים הכהים של השטיח), ממש מימין לרגל הימנית של הכסא... שים לב לעיטור השונה.

צליליתה

New member
שיא סתימות אישי שלי

חברה בקשה קפה מהמכונת קפסולות, אספרסו ארוך עם תוספת מים. הדלקתי את המכונה והעמדתי קומקום. היא האירה לי שהמכונה מרתיחה מים, זה הרבה יותר מהיר מהקומקום.

סבבה.

בהזדמנות אחרת אורח מבקש קפה מהמכונה בתוספת מים. הדלקתי את המכונה, לחצתי אספרסו ארוך, ואחרכך עוד לחיצה, כלומר, אותה כמות מים, רק בלי קפסולה.

הוא היה מזועזע שלא הרתחתי מים בקומקום.

אז אני מכינה לי קפה מטחון טרי, יכול להיות שאני לא מבינה במכונות קפסולה, אבל האם מישהו מוכן להסביר לי איך מכינים אמריקאנו במכונת אספרסו ביתית.

כדי שלהבא לא אהיה מועמדת לשיא הסתימות

יש עוד מישהו שרוצה להתחרות על המקום הראשון? או לפחות לנסות להשתחל ל5 הראשונים?

אודרי11

New member
מכונת הקפסולות נגנזה

אף אחד לא רוצה לשתות קפה ממנה...אנחנו שותים פרקולטור כמו בימי הביניים.

אני חושבת שאמריקנו מהקפסולות, זה אספרסו ארוך...בתוספת מים רותחים, זה בכל אופן מה שעושים בבתי קפה.

קלייטון.ש

Well-known member
אני מכין קפה מקפה נמס עלית ("ברזילאי" אבל אתרגל לכל סוג)

מעולם לא ראיתי מכונת קפסולות, קראתי פה ושם שהן נורא בזבזבניות.
לא הייתי משקיע שניה בניסיון להבין איך הן עובדות. הייתי מעדיף לוותר על הקפה.

יוסי ר1

Active member
לא יודע מה זה בזבזניות, כשמדובר בהנאה אישית.

לפני כמה שנים התארחתי אצל ידידים, בסוף הארוחה הציעו קפה ממכונה ביתית, כזו שטוחנת וחולטת במקום.
ברגע אחד התמכרתי. לא חלפו ימים רבים ורכשתי לי אחת, במחיר שערורייתי.
עד אז שתיתי קפה מגורען של טסטרס צ'וייס. מאז, רק ממכונה.
חוץ מאשר בשבתות, שאז אין ברירה אלא להכין מכפית גרגרים מקופסה.
קפה מעולה זה תענוג אמיתי. חבל להתנזר ממנו.

קלייטון.ש

Well-known member
מבחינת המשאבים שמושקעים בייצור כוס קפה

בעיקר הרעיון של קפסולות הוא בזבזני.
אני מבין שאפשר לעלות ברמה של הקפה, וההנאה-היחסית שהוא מסב, מהקפה הנמס.
אבל גם קפה נמס הוא עליה בדרגת ההנאה מקפה האבקה של עלית, וקפה האבקה הוא עליה מהדרגה של אין-קפה. אפשר לעלות הלאה גם, שהרי הרבה תלוי בסוג הקפה.
אלא שההנאה החדשה מהר מאד משתווה בדרגתה להנאה הישנה. כלומר אם נגיד נהנית מהקפה הנמס בדרגה 5 מתוך 10, עברת לקפה ממכונה והנאתך עולה לזמן מה לדרגה 8. אחרי תקופת הסתגלות הנאתך מהקפה החדש תחזור ותתייצב על דרגה 5, וכשאתה נאלץ לשתות מהנמס אתה נהנה בדרגה 3. אם ייקחו ממך את הקפה לגמרי לשבועיים שלושה, הנאתך מקפה האבקה של עלית תגיע לרמה 9 ואפילו 10, וקפה מגורען של טסטרס ג'ויס יהיה מחוץ לסקלה.
לכן בסה"כ לא הרווחת דבר ואף הפסדת שהרי עולה לך יותר להנות אותו דבר.

יוסי ר1

Active member
צר לי על ההשוואה המעט גסה, אבל אתה מסביר מתמטית

למה ההנאה מיותרת, על משהו שכתבת שמעולם לא ראית.
משל לנזיר כל ימיו, שיסביר למה הנאה מסקס היא מיותרת, כי עם הזמן כנראה מתרגלים...

קלייטון.ש

Well-known member
והוא צודק, עם הזמן מתרגלים

ואז רבים מחפשים ריגושים וגרויים נוספים וחזקים יותר, בין בתוך הקשר הזוגי ובין מחוץ לו, עם תוצאות שלא פעם הן הרסניות.
הנזיר יוסיף ויגיד שאולי הוא לא חווה הנאה מיחסי מין, וגם לא מאוכל ומשקאות ובגדים יפים, אבל הוא יודע להנות מדברים רוחניים. הוא נהנה מהשלווה, מהטבע, מהגות ולימוד. בשאלה מי בסה"כ נהנה מחייו יותר, לא בטוח שאלה עם המכונות קפה - ואפילו אלה עם הסקס - נהנים יותר מהנזיר.

יוסי ר1

Active member
בא נגיד את זה אחרת.

הנאה היא לא גירוי פיזי של עצבים, בין אם עצבים באיבר המין במהלך סקס, או פטמיות טעם בפה במגע עם אוכל או משקה.
הנאה היא התרגום שהמוח שלנו עושה לאותן תחושות עצביות.
&nbsp
ברור שאפשר לתרגל את המוח לתרגם ל"הנאה" חוויות שונות, בין רוחניות, אינטלקטואליות או אסטטיות.
&nbsp
אבל זה לא במקום. זה ליד.
ומה לעשות, שמבחינה ביולוגית, התפתחותית, תרגום חוויות פיזיולוגיות יותר קדום ויותר אינסטנקטיבי, מאשר חוויה רוחנית, שהיא תוצר אימון שימיו כפסיק לעומת מערכת החושים הפיזית.
&nbsp
--------------
בשורה התחתונה - לזיין הרבה יותר נעים מאשר לשתות קפה עלית אבקה.

קלייטון.ש

Well-known member
לא בטוח, תלוי כמה זמן לא שתית קפה

לעומת מתי פעם אחרונה קיימת יחסים, וגם עם מי יש לך אפשרות לקיים.
אם קיימת יחסים לפני כמה דקות אבל לא שתית קפה שבועיים, נראה לי שהקפה עלית ימצא חן בעיניך כרגע יותר. הבעיה עם הנאות חושיות היא שהן מגיעות לרוייה, והן נשחקות, וצריך אותן בעוצמות יותר גבוהות. מה שמוביל לחיפוש אחרי גירויים יותר חזקים, חיפוש שגורם חוסר מנוחה במקרה הטוב, והרס במקרה הרע.

אספרסו2

New member
זה כל כך לא נכון

אני מבין שאתה עוסק בשכנוע עצמי בגלל ההסתפקות שלך במועט.
אבל הרבה אנשים,לפחות בסביבת המגורים שלי,נהנים מהנאות החיים ברמה גבוהה
באופן תמידי ויציב ולא מחפשים תדיר אחר גירויים חדשים.
ברשותי מכונת אספרסו מקצועית,מהתקופה שגרתי בנאפולי אני נהנה מאספרסו איכותי מידי יום,בלי המתקה כלשהיא,סך הכל לגימה מספלון קטן ואני לא תר אחר הרפתקאות בתחום הקפאין שיביאו אותי למחוזות אחרים.

קלייטון.ש

Well-known member
אני מסתפק במועט יחסית לבעלי מכונות הקפה

יחסית לנזיר בודהיסטי אני טובל במותרות, ויחסית לטנזין פאלמו אני חי בשפע מושחת ממש.

superman1234

New member
פנטזיות לגבי מקום המגורים והציוד שבבית

מובילים למחלות נוראית. לידיעתך.

למעלה