יום שלישי פעמיים כי טוב. בוקר טוב ומועדים לשמחה.

יום שלישי פעמיים כי טוב. בוקר טוב ומועדים לשמחה.

איך עובר עליכם חול המועד? מצליחים לעשות למען עצמכם?
אצלי חול המועד עובר עד עכשיו בעצלתיים ובכיף. מצליחה לסיים ענייני בית חשובים אך משמימים וגם לנוח, לקרוא ולהינות בסביבתי הקרובה.
יותר מאוחר יוצאת לבילוי עם הגדולה שלי.
מקווה שגם אתם נהנים.

שילה1

New member
חגים וזמנים לששון.

אז ככה:טיולים,מוזיאונים,המון משפחה ו.....אוכל!!!

שילה1

New member
ולא מזמן שבתי ממוזיאון טיקוטין

לאומנות יפנית.
ציפיתי להמון אוריגמי.התאכזבתי.
אבל סכל זאת-היה מעניין למדיי.

שילה1

New member
כן כי

פרסמו שיש אוריגמי ואני אוהבתלא היה. אבל כן היה מעניין וצבעוני במידה מהנה. אגב-אני גרופית של מוזיאון זה.

סופהו1

New member
אני עוקבת אחרי הפרסומים, אבל משתדלת

לא להגיע בחופשות ובחגים .
בפרסום שקבלתי, ראיתי שיש סדנאות אבל לא תערוכה.
&nbsp
העיקר שהיה מעניין וצבעוני.
&nbsp
&nbsp

סופהו1

New member
בוקר אור עם כל הברכות

בין המחוייבויות המשפחתיות והחברתיות, "שמתי נפשי בכפי"
והלכתי עם בתי ונכדתי לקולנוע, לצפות בסרט "פיטר ראביט".
החששות מהליכה לקניון בתקופת החופשה קצת הפחידו אותי, אבל בסופו של דבר היתה חויה נעימה.
האמת? נהניתי מאוד מהסרט שעשוי מ"לייב", משולב באנימציה ממוחשבת ברמה גבוהה.
היו פעמים שאי אפשר היה להבחין האם הדמות ממוחשבת או "על- אמת".
אמנם היו רגעים של- סבתא, אמא, אני מפחדת.. רוצה לצאת , אבל התגברנו ביחד ובסופו של סרט שמעתי- אבל נהניתי. טוב שלא יצאנו.
&nbsp
(וכן, קראתי את הביקורת והתתנגדות לאלימות/שימוש ציני באלרגיה. לדעתי הגזימו).
&nbsp
המשך חופשה נהדרת

La Milagrosa

New member
בשבילי זה שבוע עבודה רגיל. פסחא של הקתולים היה בשבוע שעבר.

חמותי (שבאה מארגנטינה לפני שבוע) נסעה עם בעלי לבולגריה, כך שאני לבד בבית כל השבוע.

קלייטון.ש

Well-known member
השבוע הכרזתי לעצמי על סיום תקופת ההחלמה מהניתוח שעברתי

אמנם צריך ללבוש גרב לחץ לפחות עוד חודשיים, וללכת לביקורת בבית חולים מפעם לפעם, אבל תקופת הבטלה הסתיימה. חזרתי לתזונה הרגילה שמכווננת לשמירה על משקל קבוע. את השלושה-ארבעה קילו שעליתי בחודש האחרון אוריד בהמשך מאחר ונדרשת לשם כך תזונה חסרה שהיא לא נכונה לשלב זה. אתמול הלכתי ברגל שלושה ק"מ, והיה בסדר גמור. ביום חמישי אלך ברגל למרכול, גם בערך שני ק"מ. בשבוע הבא אכנס לסיבוב קצר ביער, וככה בהדרגה בחזרה לחיים הנורמלים שלי.

צליליתה

New member
חג שמח, ויום שלישי פעמיים כי טוב

חברים, משפחה, בישולים, יותר מדי אוכל. קצת במפתיע זכיתי לפגישה מחוץ למנין עם בתי ועם בתה.

האם יש כאן בלשנים בפורום?
למה כל הילדים, גם בשפות שאינן עברית, (או לפחות זה מה שאני יודעת) קוראים לאוכל, או לאכול: ,האם״. אז ברור, כי ההורים שלהם אומרים האם כי ההורים שלהם אמרו האם. אבל מאיפה זה התחיל?

סופהו1

New member
לגבי עברית, זה בטח הגיע מ

אברהם, אל תלך לשם, כי הזאב יאכל אותך האם.

נראה שזו תוצאה של התנועה והקול שאנשים עושים כשהם מאכילים. פותחם פה גדווול- ההההאההההה.. סוגרים אותו- מממממממ.

צליליתה

New member
עכשיו באמת הסתקרנתי

ועשיתי גוגל קטן
באנגלית
ונראה ששם ילדים לא אוכלים
סתם היה נדמה לי או אולי התבלבלתי עם yum

סופהו1

New member
אונומטופיאה..בדיוק! סוף סוף נמצאה המילה אליה כיוונתי כשכתבתי

"נראה שזו תוצאה של התנועה והקול שאנשים עושים כשהם מאכילים. פותחם פה גדווול- ההההאההההה.. סוגרים אותו- מממממממ."
ובינתיים, כל התשובות שקבלתי מאנשים דוברי שפות שונות (בהן אומרים HAM/ YUM/ NIEM)
זו התנועה של הפה והקול שיוצא כשמאכילים ומדרבנים- טעים טעים...
לא זוכרת את עצמי אומרת לילדי האם-אם במקום המילה אוכל, אבל זו התנועה שעושים עם הפה כשרוצים שתינוק יפתח אותו.
&nbsp
נ.ב: הוזהרתי, שיש מקומות שאם תגיד למישהו בוא נלך האם, יש לזה משמעות לא מי יודע מתאימה לאוכל, אז להימנע.

צליליתה

New member
מנצלשת

(העץ על שרת הבדידות ירד מטה מטה....)

להביא מאמר ותמונות קורעות לב, על ריבוי האסירות ביפן. מתברר שנשים מבוגרות שמתקשות להתמודד עם בדידות ו-או עוני עוברות עבירות קלות, כדי לבלות כמה שנים בבית סוהר. והן אומרות שם טוב להן יותר מלהיות חופשיות

(כמה נורא...מה עשית למען עצמך? גנבתי אריזת קניידלך של קנור כדי שיתפסו אותי ואוכל לבלות קצת בכלא, עם 3 ארוחות ליום, תעסוקה וחברים)

https://www.bloomberg.com/news/features/2018-03-16/japan-s-prisons-are-a-haven-for-elderly-women

סופהו1

New member
נתקלתי בכתבות על אנשים

שזו דרכם להשיג מיטה, ארוחות, מקלחת ועכשיו גם הפגת בדידות.
כמה עצוב...
&nbsp
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
עוד על בדידות יוטיוב הציע לי את ההרצאה הבאה

https://www.youtube.com/watch?v=j-Gil9l8yIE
ובהתחלה היא מספרת שאילו מתה בגיל 22, היה לוקח שבועות עד שמישהו היה שם לב. הצהרה מכמירת לב זו הזכירה לי את הסיפור על ג'ויס וינסנט, אשה בריטית שנפטרה בביתה ולקח שלוש שנים עד שגופתה התגלתה, במהלכן אף אחד לא טרח לחפש אותה, למרות שהיו לה משפחה, חברים ומכרים.

למעלה