"בקשנו מפייסבוק את כל המידע עלינו - וזה מה שקיבלנו"(דה מרקר)

"בקשנו מפייסבוק את כל המידע עלינו - וזה מה שקיבלנו"(דה מרקר)

"מהרגע שלחצתי על "הורד ארכיון" לקח ארבע שעות לשלוח לי קובץ ZIP במשקל של ג'יגה וחצי, שבו מתועדים עשור וקצת של פעילות מכל סוג."

נכון, בדיוק דיסקסנו את זה השבוע, ורק למקרה שמישהו רצה את כל זה בעדכני, טרי מהבוקר:

https://www.themarker.com/technation/1.5956025

קלייטון.ש

Well-known member
יופי של חיים פעילים היו לה

אם הצליחה לצבור גיגה וחצי ועוד מכווץ.
אני חושב שהחיים שלי בעשר השנים האחרונות, אילו תיעדתי אותם, היו מגיעים אולי למגה בייט אחד.

צליליתה

New member
השאלה איך מתעדים

וידאו hd?

ואם אני לא טועה, התיעוד של החיים שלה בפייסבוק יכלול גם את כל סרטוני הhd של החברים שלה. זה המהות של פייסבוק: החיים של החברים שלך הם החיים שלך, ו-vice versa

צליליתה

New member
ונצלש - להביא מאמר ארוך מאוד, שממש לא אהבתי

של לורי פני, על היחס לנשים באינטרנט

The internet does not hate women. People hate women, and the internet allows them to do it faster, harder, and with impunity.

אז כידוע לכל 7304 העוקבים שלנו אני אשה או לפחות מציגה את עצמי כאשה, ואני אעיד עכשיו על עצמי שאני מחבבת אינטרנט ומבלה כאן לא מעט. לעניות דעתי הגברת הזאת מגזימה, ועושה שירות רב מאוד לנשים באינטרנט ולנשים באשר הן.

באינטרנט מסתובבים הרבה אנשים רעים, ועוד יותר אנשים שהם פחדנים, והאנונימיות מאפשרת להם להיות רעים. אני לא חושבת שהטרולים מטרללים (זו ההטיה?) נשים יותר מגברים. אני חושבת שהשפה היא אחרת, היא מינית יותר.וזו עובדה ידועה, גברים מסוימים (ורבים מדי) מתייחסים לנשים כאל אוביטקים מיניים. בלי קשר לאינטרנט.

האם הוטרדתי מינית ברשת? אז כן, ביג טיים. ההבדל בין הטרדה מינית ברשת לבין הטרדה מינית במקום העבודה, או בכל מקום אחר הוא שאת האינטרנט אפשר לסגור. תוך שניה. לא צריך להשאר שם כדי לשמוע את ההמשך.

נמאס לי לשמוע נשים צועקות אונס על כל מילה, מבט או התנהגות שלא מוצאת חן בעיניהן.

וכל מי שאומרת שהיא היתה משתוקת ולא יכלה לכבות את המחשב.........ליבי ליבי איתך, אבל נו באמת.....

https://longreads.com/2018/03/28/who-does-she-think-she-is/

סופהו1

New member
5,933 words, עכשיו? בערב חג?

כמו שכתבה דתיה בן-דור:" "אין לי זמן, אין לי פנאי, לא שמעת? לא ידעת?"..מחר ערב חג!
יש לי רשימת מטלות גדולה ואין חצי שעה להקדיש לקריאה, אז בקצרה-
בהחלט מסכימה איתך לגבי האפשרות שלנו (גברים ונשים כאחד) להתנתק ולפעמים, יפה שעה אחת קודם.
בעניין הנשים הצועקות אונס וכו.. יש הקצנה, איבוד פרופורציות, משהו התערער.

דרך אגב- האם התכוונת- שירות רב מאוד או שירות רע?

People hate women?

אפילו לא men hate women, סתם people?

'מגזימה' זו מילת נימוס.

הרשת מלאה בדפוקים ודפוקות עם בעיות אישיות מכל המינים ולכל הכיוונים.

קלייטון.ש

Well-known member
אנשים מסוגלים להיות רעים גם תחת שמם המלא ובלי שום אנונימיות

האינטרנט באופן כללי הוא בסדר אבל רשתות חברתיות מצליחות להוציא מאנשים רוע שלא היה מתבטא אחרת. באמת לא רק כלפי נשים אלא בכלל.

סופהו1

New member
בי די וק ! רוע וגם "אומץ" לכתוב מילים שלא היו מעזים

לומר פנים אל מול פנים.
&nbsp
&nbsp

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מה שמדהים בכתבה הזו זו התמימות או אולי הטימטום של הכותב

שמגיע למסקנה המדהימה שפייסבוק מעדיפים את טובת המפרסם על טובתו.
&nbsp
הכותב מקבל במשך שנים שירות בחינם כשמי שמממן אותו זה המפרסמים ומלין על זה שטובתו האישית אינה עומדת בראש מעיינם של אנשי הפייסבוק.
&nbsp
הגיע הזמן שאנשים יבינו שאין מתנות חינם, כל דבר עולה כסף ומישהו צריך לשלם את זה. בדיוק כמו פה במערכת הפורומים של תפוז, אנחנו מקבלים שירות בחינם שממומן על ידי המפרסמים השונים וה"תשלום" שלנו מתבטא בצפייה בפרסומות.
&nbsp
שימוש בחוסם פרסומות הוא אולי על גבול הלגיטימי אבל קיטורים על תפוז שמפריעה לנו עם הפרסומות שלה זה כבר טימטום.

קלייטון.ש

Well-known member
הגולשים בפייסבוק משלמים בפרטים האישיים שלהם

שיש להם ערך עבור פייסבוק, שהרי זו הסחורה שהיא מוכרת. למסירת פרטים אישיים יש מחיר לגולש, והמחיר יכול להיות גבוה. תלוי מה עושים בפרטים. בהחלט יש מקום שפייסבוק תתן דין וחשבון ושתהיה מוגבלת באפשרויות שלה לנצל את הגולשים.

למעלה