מי אשם לך שאתה מרגיש בודד?

אודרי11

New member
לא במקרה הזה

יש לה גם את חברת הנפש...וגם פסיכולוג ...זה משהו במבנה האישיות.

צליליתה

New member
מי אשם לך שאתה מרגיש בודד?

מרגרט טאצר אמרה שלאנשים יש בעיות והם חושבים שהממשלה צריכה לפתור להם אותן. אבל בבריטניה של היום מינו שרה לעיניני בדידות, שתפקידה לטפל בבדידות.

למה אנשים מרגישים בודדים כיום? הזקנים מרגישים בדידות, כי חלקם הגדול לבד. הצעירים, מסתבר, מרגישים בדידות כי החיים שלהם בתוך המסך וגם אם יש להם מיליוני חברים, זה לא זה. אני לא בטוחה שזה נכון, אבל זה מה כותבים בכל מיני מקומות.

אישית, אני חושבת שזה מבורך שממשלות חשות שהן צריכות לקחת אחריות גם על רווחת האזרחים. השאלה, מה הממשלה תעשה. השאלה מה הממשלה יכולה לעשות.

מצד שני, אני גם חושבת שאושר הוא באחריות האישית של כל אחד מאיתנו, ואם הייתי מחכה שהממשלה תדאג לאושר שלי, מן הסתם הייתי מבלה את חיי בלנגב דמעות.

בהצלחה לשרה טרייסי קראוצ, מקווה שתדעי לעזור לכל הבודדים

מחשבה יפה ולגמרי במקומה. רק על עצמי אעיד שבעיני, להיות לבד

זה שיא הכיף... עד שקורה משהו. אבל כשהכל בסדר, אין על השקט והמרחב האישי האלה.

סופהו1

New member
לא, לא, לא

לא לבד.
להרגיש בדידות.
אתה יכול להיות בין אנשים, ממש לא לבד ולהרגיש בודד.

כבר ידוע שהרגשת בדידות תורמת רק למצבים שליליים-
איך כתב יהונתן גפן- "מבדידות האנשים הופכים קשים,
מעטים יוצאים ממנה נשכרים." (https://www.youtube.com/watch?v=heX4azHOX2E)
ולמען האמת, כמו צליליתה,
אני חושבת לעצמי, הרי זו הרגשה, לא עניין פיסי.
איך ממשלה יכולה לטפל בעניין.

צליליתה

New member
גמני מחובבי השקט והמרחב

אבל אני מכירה המון אנשים סביבי שלא מסוגלים להיות לבד אפילו כמה שעות.

יש לי חברה שהפסיקה לעבוד בגיל די צעיר, אחרכך היא התרגשה, אחרכך הילדים יצאו מהבית. כלומר, היא לבד. כל השבוע היא בסבבה, נהנית, מבלה, לומדת, קוראת, מבקרת חברים ומשפחה, מארחת, בקיצור, הכל טוב. רק מגיע הוויקאנד, היא נכנסת לחרדת לבד, מתחילה להצטלצל לכל עבר, קובעת תוכניות עם כל מי שרק מוכן לקבוע איתה, ולא נחה עד שיש לה לפחות 2-3 אופציות לכל שעה משעות היום. כשמגיע יום שבת היא שמה את הטלפון על שקט, פותחת ספר, או טלוויזיה, או סתם יושבת וחולמת, ושוכחת מכל התוכניות.

קלייטון.ש

Well-known member
איך אנשים יכולים להיות מאושרים בעולם שמתעקש לאמלל אותם

עולם שמתעקש למסור להם שהם לא מספיק מצליחים, לא מספיק רזים, עשירים, יפים. שמתעקש להודיע להם שהם צריכים להשיג ולרכוש עוד ועוד.
איך אפשר להיות מאושר בעולם שנשלט ע"י רשתות חברתיות שמצליחות בעיקר להוציא מאנשים את הכיעור ואת הרוע שהם אפילו לא ידעו שיש בהם.
אנשים בודדים כי המשפחה הגרעינית התפרקה, כי הם מקימים משפחה מאוחר ומפרקים אותה בשל כל שטות לא הרבה אחרי כן ואם לא פירקו יש לה חשיבות משנית בעיניהם.
מה אפשר לעשות? שום דבר, זה העולם שבו אנו חיים ונדרש שינוי עמוק לאורך דורות לתיקון המצב. לדעתי אנחנו בשלב שעוד יהיה יותר גרוע לפני שיהיה יותר טוב.

שילה1

New member
מה הקשר בין בדידות להקמת משפחה מאוחר?

הכי טוב-נתחיל בגיל 18. בדידות הוא מצב שנוצר גם באשמת האדם אבל לא רק. בהחלט חיובי שר/ה לנושא.

קלייטון.ש

Well-known member
המשפחה היא המקור העיקרי והחשוב לתמיכה בפרט

מוסד המשפחה מתפורר בדורות האחרונים ואחת הסיבות היא שאנשים מקימים אותה מאוחר יחסית, וממהרים לפרק אותה. לא כולם ואולי גם לא הרוב אבל רבים יותר ויותר. כתוצאה מכך יש יותר אנשים בודדים.
אני הקמתי משפחה בגיל 20. היא לא שרדה אבל הכוונות היו טובות. הבת שלי מקימה משפחה והיא בת 21, וכולי תקווה שהיא תשרוד לשנים רבות. המשפחה שהיא מקימה לא פוגעת בתוכניות האישיות שלה להתקדמות מקצועית אישית, אולי רק מעכבות קצת.

יוסי ר1

Active member
אתה צודק. אני תולה את האשם בפירוק המשפחות

בזה שסדר העדיפויות השתנה - קריירה וכסף הפכו להיות הדרך למימוש עצמי, פחות המשפחה שהקמת.
אין לאנשים היום זמן ופניות נפשית לטפח משפחה ולחשוב שזה הדבר הכי חשוב בחיים.
ואת זה כותב אחד שמשפחה עבורו היא הדבר הכי חשוב בחיים.

קלייטון.ש

Well-known member
אני חושב שגם העליה ברמת החיים היא גורם

כי משפחה בנוסף להיותה מקור לתמיכה בפרט היא גם יחידה כלכלית יעילה יותר מהיחיד. יותר זול, בחלוקה לאדם, לחיות במשפחה מאשר לבד. העליה ברמת החיים מאפשרת ליחידים להשיג לבדם מה שבעבר דרש משפחה. כך שאכן הדגש על מימוש עצמי ואינדיבידואליזם, ביחד עם האפשרות להסתדר כלכלית לבד, ועוד כמה גורמים, מובילים לערעור מעמד המשפחה.

יוסי ר1

Active member
ובל נשכח את המבחר...

היום בעידן בו מרחקים הם פסיק וכל אחד יכול להגיע לכל אחד באפס זמן (תקשורת, לא רק פיזית) קל למעוניינים לחפש/למצא חלופות לבני זוג שכבר נמאס מהם.
היום החברה הרבה יותר מקבלת/סלחנית לזוגות שמתפרקים ומחברים משפחה אחרת, בעקבות בגידות.

שילה1

New member
סליחה.כפי שסנונית אחת אינה מבשרת את האביב,

כך אדם אחד שנישא בגיל 20 אינו דוגמא לכלל.אין קשר בין גיל נישואין לפירוק משפחה ואם יש-ההיפך:חוסר מוכנות ועוד.אם בכלל.
משפחות היום לא ממש מתפרקות.יש יותר גירושין אך לא בהכרח פירוק משפחה.מה שכן-המשפחות היום אחרות.כלומר:מורכבות ושונות.שני גברים,שתי נשים,שני גברים ואם תינוק וכו'.
מה שכן-אכן-קל יותר להתגרש ורבים רואים בכך פתרון הולם,מאחר ובעבר-זו היתה בושה גדולה.היום-מימוש עצמי עומד במרכז,אצל רבים וכמובן שלא אצל כולם.
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
אנשים אפילו לא תופסים מה מאמלל אותם

ואם נגיד להם הם לא יסכימו שזו הבעיה. הם יפנימו את המסרים המעוותים שמוטחים בהם מילדות ויגידו שהסיבה לאומללותם היא שלא השיגו מספיק ולא רכשו מספיק ושהם לא מספיק יפים, וימשיכו במירוץ חסר התוחלת להשגת אלה.
יש כאלה שהבינו למה רע להם ומסוגלים לשנות אבל אני מדבר על הרוב.

צליליתה

New member
כדי להגיד להם מה מאמלל אותם

אנחנו צריכים להבין מה מאמלל אותם. אני לא חושבת שהצרכנות היא הסיבה היחידה, או אפילו העיקרית. זה נכון שיש הרבה אנשים שהרבה פעמים מאמללים את עצמם רק בגלל שהדשא אצל השכנים נוצץ יותר, אבל על פי 2 הגרושים הפסיכולוגים הלגמרי לא מקצועיים שלי, יש עוד המון סיבות. למשל, בדידות. אובדן. מחלה. שינויים.

סופהו1

New member
וגם

מראה- משקל, מבנה האף, צבע העור, שינויים בעקבות גיל, רוחב הירכיים וכד,
מי שהפסיק לחלום ולתכנן.
בריאות.
בטח עוד, ואני די בטוחה שבחלק מהמקרים האומללות מגיעה יחד עם אופי מסויים.

וואו, מאוחר......... עפתי

סופהו1

New member
אוי

יש מי שחושב שאני לא מספיק רזה.
יש מי שחושב שאני לא מספיק עשירה..
גם איני עומדת בקריטריונים של תחרות מלכת היופי.

אז מה?
על זה נאמר- שיקפצו לי!!!
הם לא יקבעו את מידת האושר שלי.
כמו שצליליתה כתבה- אנחנו לא חייבים להסכים להתאמלל.

חוצמזה, הכל בפרופורציות, כפי שמישהו כתב פעם-
פרצו לך לבית? איזה אושר. סימן שיש לך בית.
כואבת לך היד? איזה אושר, סימן שיש לך יד.
המִזְרָן התפרק? איזה אושר. אתה ישן על מזרן.

וכד,

שילה1

New member
שיחשבו.....עאלק.

איש לא יקח לי אתצ מה שיש לי.איש לא יתערב בבחירות שלי ובשקט שלי.גם.

למעלה