נו מחקתם את כרטיס הפייסבוק שלכם?

קלייטון.ש

Well-known member
נו מחקתם את כרטיס הפייסבוק שלכם?

אני רואה שעכשיו יש כאלה שמדברים על מחיקת כרטיס הפייסבוק בגלל איזה משהו שקרה עם פייסבוק באמריקה. בטח מדובר בשברירי מליונית האחוז של כמות המשתמשים ובטח כולם או קרוב לכך יחזרו עד מהרה.
מה איתכם, מדברים על למחוק, מוחקים, מתכוונים לחזור?
או שבכלל אין לכם כרטיס בפייסבוק?

צליליתה

New member
אנשים נבהלו בגלל המידע האישי שדלף

(נבהלו בצדק)

אני לא יודעת למה מאז ומעולם היתה לי כזאת התנגדות לפייסבוק, אבל מאז ומעולם יש לי התנגדות לפייסבוק, ואני מחזיקה דף פייסבוק כדי שאוכל לקרוא דפי פייסבוק, בעיקר למטרות מקצועיות.

אני לא יכולה לסבול את הנראות של הפייסבוק, לא אוהבת את אפשרויות הניווט, לא אוהבת את הדרכים בהם מנהלים שיחה, וכו וכו וכו.

כשרק הגיע האינטרנט למדתי בדרך הלא קלה שכל פיפס שיוצא לרשת, נשאר שם לעד, וברגע שהוצאת אין לך דרך לדעת לאן יגיע ואיזה שימוש יעשה בו. פייסבוק רק עושה את הדברים ליותר קלים.

אני חושבת שמי שנטש כבר לא יחזור. בשנים האחרונות יש המון דיבורים בגנות פייסבוק, מכל מיני כיוונים. למשל, כבר ראיתי שמריצים דאחקות על העובדה שרק זקנים משתמשים בפייסבוק, והצעירים, וזה די נכון, כבר מזמן לא שם.

העובדה שרק זקנים משתמשים בפייסבוק היא דווקא סיבה להישאר בו

בערך כמו נעל בית ישנה ונוחה.

מה אני אעשה בפלטפורמה של בני שליש ואפילו רבע מגילי? איזה עניין משותף יכול להיות לי איתם?

צליליתה

New member
אגב זקנים

קראתי שבניגוד למה שהיינו חושבים הצעירים דווקא אוהבים לקנות בחנויות פיזיות, בעוד הזקנים קונים יותר ויותר אונליין.

אני קונה ספרים ברשת, בגלל המבחר ובגלל שבאמת התחושה הפיזית של הספר לא ממש משפיעה על החלטתי לקנות או לא, אבל דברים אחרים, אפילו מזון, אני מעדיפה להגיע לחנות, לרחרח ולמשש. שלא לדבר על בגדים, שאני אוהבת מאוד לקנות, אבל מודדת ערימות לפני שמשהו מוצא חן בעיני.

שילה1

New member
בדיוק ואני שם בכף

אישי(עם לוק חדש,חפשו אותי!) וגם עסקי. נהנית מאוד שם.

אני מניח שהשאלה האמיתית היא אם יש מה שיכול למלא את מקומו

אני מרגיש שהפייסבוק כבר מושרש אצלי כל כך עמוק שאין לי חיים בלעדיו, ונזכר מיד שכך היה פעם לגבי המייל, ICQ ובטח עוד כמה פטנטים שנשתכחו בינתיים מזכרוני אבל אופס, נשארתי בחיים גם אחריהם.

סופהו1

New member
וואו....... אין חיים בלעדיו????????

מצד אחד, איני נוהגת להתנתק מהפייס/ מהמייל/ מהסקייפ/ מתפוז וכו, פשוט כי אין טעם להתנתק ולהיכנס מחדש.
מצד שני, אני עד כדי כך לא מורגלת בלהתיחס למה שיש במחשב/סלולרי, שלפעמים אני שוכחת לבדוק מייל ומגלה ש..או..טו..טו מאחרת בתשלום לחברה זו או אחרת, שפספסתי את המועד האחרון של מרשם רפואי
או, להבדיל, שלא התיחסתי להודעה אישית שהושארה בפייס.
ולמרות הכל, החיים ממשיכים .

צליליתה

New member
אגב פייסבוק

גם גוגל יודעת עלינו הכל ומשתמשת במידע הזה. לתשומת לבם של משתמשי כרום וג׳ימייל, שלא לדבר על המחפשים בגוגל.

סופהו1

New member
כשהחלו להגיע פרסומות, בדקתי. גוגל וכרום

יודעים, אבל לא הרבה.
&nbsp
למעט תלונה או שתיים שאני חתומה עליהן בפייס, אין מידע. (בזמן חתימה על התלונה, אכן קבלתי פרסומות של אותן חברות ).
הכתובת אינה מעודכנת (דואר זבל שנשלח לכתובת הישנה אינו מועבר אלי..איזה כיף).
ותמונות- כשגיגלתי את שמי למצוא תמונה , מצאתי תמונות של שחקני כדורגל.

&nbsp
בינתיים, אני יכולה לישון בשקט.

סופהו1

New member
יש, לא, לא..

בעקבות שאלתך, עשיתי שיעורי בית:
לדעתי, אין בכרטיס מידע שעלול לסכן אותי או את מישהו מבני משפחתי.
אין בו תמונה שלי . (בעצם יש, אבל הפנים מוסתרות
).
אין מידע על מקום מגורים, גיל וכד.
אספתי 35 "חברים", בלתי ידידותית שכמותי, את כולם אני "מכירה" באופן אישי עוד לפני ימי הפייסבוק. מתוכם- אחד כפול, אחד- "מוסד", שתיים-ז"ל, שמונה שאינם משתפים אותי או שהפסיקו להתעניין בפייסבוק. (מכירה= יודעת מי הם, לא בהכרח מה דעותיהם הפוליטיות ומה הם אוהבים לקרוא,או איפה הם מתגוררים כעת וכו)
מעולם לא חלקתי מידע אישי (תלונה או תגובה באתר של חברה זו או אחרת, אינה חושפת דבר. כשאני קוראת מה אנשים משתפים, אני מתחלחלת).
איני חושבת שאני בסכנה אם סימנתי לייק לאיזה ימנמן מצד אחד, או שמאלן מצד שני.
אם כתבתי מזל טוב או ניחמתי אבלים.

מי שחולק מידע עם העולם צריך לקחת את זה בחשבון ולדעת שברגע שהמילים יצאו מפיו ,על אחת כמה וכמה ממקלדתו, אין לו שליטה עליהן.
בינתיים, הפייסבוק אינו מדיר שינה מעיני.

צליליתה

New member
המפחיד הוא

שאנחנו עוד לא מבינים את המשמעות של המידע שאנחנו תורמים לחברות האלה. גם אם אין לי או לך דף פייסבוק פעיל, אנחנו עושות ועושים חיפושים במנוע החיפוש של גוגל (כדוברי עברית, אנחנו משתמשים כמעט רק בגוגל) ובעצם גוגל מתעדים כל דבר שאנחנו עושים אונליין.

כל המידע הזה נשמר, ואין לנו מושג מה יעשה איתו בעתיד.

לגבי מה שאנחנו כן מבינים: ידוע שלגוגל קשרים כלכליים עבים עם תעשיית התרופות, המזון וגם החינוך, לפחות בארהב. או בעצם במקומות שמשתמשים בטבלטים וסמרטפונים.

כשאני מחפשת מידע בגוגל אני מנסה לא להיות נאיבית, קוראת במקומות שאני סומכת עליהם, מצליבה מידע, וכו.

אבל....אין לי ידע לגבי המידע שגוגל מסתירה ממני, או בוחרת להגיש לי.

ואם אני לא יושבת לכתוב על הנושא, כמו עכשיו, אני לא חושבת על זה, מקלידה את מה שאני מקלידה, ומקבלת את התוצאות שאני מקבלת. גוגל, פייסבוק, ווטסאפ וכאלה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, כי אנחנו הפכנו אותם לחלק בלתי נפרד מחיינו.

אישית, כבר מזמן אני מעדיפה את פיירפוקס על פני כרום, וגם את המייל הפרדתי ל2 חשבונות, אחד מהם אינו גימייל.

שילה1

New member
גם תשלום בכרטיס אשראי תורם למידע

ובעצם גם מיילים. אין להתחמק מכך בשום דרך. כך בנוי העולם החדש,ופרנויה לא תועיל.

קלייטון.ש

Well-known member
בדיוק. מידע עלינו יש לגופים רבים

חברות כרטיסי אשראי, מועדוני לקוחות, חברות הסלולר, קופות החולים, מעסיקים (ובתי תוכנה שמספקים מערכות לניהול שכר וכוח אדם).
גם לגבי מיילים צריך לדעת שמייל יכול לעבור מספר גורמים בין השולח והמקבל וכל אחד מהם יכול אם הוא רוצה לשמור ולנתח את המייל.

היתה בעבר כתבה בדה מרקר עם הכותרת 'כך תוכלו לגלות כל מה

שגוגל יודעת עליכם':

"בעקבות הביקורת הציבורית הגוברת על הפרות הפרטיות, מאפשרת גוגל לגולשים לראות את המידע שנאסף עליהם ואת כל הפעילות שביצעו ביישומי החברה, ולמחוק מהמידע פרטים שהם לא מעוניינים שייאגרו."

https://www.themarker.com/technation/1.4050392

האם זה תקף? נכון? לא בדקתי בעצמי.

יוסי ר1

Active member
לא משתמש בפייסבוק.

פתחתי אחד לפני כחצי שנה, ורק כי זו הייתה הדרך היחידה לגלוש בקומונה שכנה שהותקפה על ידי אזה טורול.
אבל הטרול דעך, והפייסבוק שפתחתי נשאר כאבן שאין לה הופכים על קליפת שום תחת שלג דאשתקד.

למעלה