בוקר טוב. יום שלישי פעמיים כי טוב.

בוקר טוב. יום שלישי פעמיים כי טוב.

מה עשינו בשביל עצמנו השבוע? אצלי לא התחדש הרבה. לעומת זאת היום יום עבודה קצר לכבוד פורים ואז ארבעה ימי חופשה. יש לי תכנונים מפה ועד הודעה חדשה. נראה מה וכמה אספיק. מה אצלכם?

אכלנו השבוע במסעדת דגים שזממנו עליה הרבה זמן. נשארה לי

בראש תמונה של חברה טובה שאכלתי איתה ב'הזקן והים' לפני כמה שנים ובזמן שאני פילטתי דג שלם עם סכין ומזלג כמו איזה חנון היא אכלה ברבוניות בידיים בחינניות ותשוקה גדולים כל כך...

בערב שבת בת זוגי ואני החלטנו שסוף סוף גם לנו מגיע והלכנו ל'ג'אקו' בנתניה. מראש ייאמר לשבחנו שהזמנו שולחן ל-6 בערב, שזה רעיון נהדר: שקט, מרווח ו...לא היו יותר מדי עדים כשאכלתי בידיים כמו חוליגן, כי מה שקיבלתי לא היה ברבוניות אלא סתם דגים קטנים שאי אפשר לאכול עם העצמות, וההמשך היה בהתאם... בטח לא משהו שארצה לעשות שוב.

בת זוגי, לעומת זאת, אכלה בנחת דניס נפלא (עם סכין ומזלג), שמעכשיו ינקר לי עד שאחזור לשם.

נ.ב. ולשמחתי הרבה נכנסה למסעדה, בדיוק כשסיימנו, חברה אהובה מסדנת התיאטרון שעזבתי (את הסדנה, לא את החברה) והמפגש היה נרגש לכולנו.

צליליתה

New member
זאקו המקורי התחיל בחיפה

אני אף פעם לא הצלחתי במסעדה הזאת, בכל פעם היה משהו. (ויותר מפעם ביליתי לילה באוי אוי אוי הבטן). פעם הגיע לבקר חבר ממדינת תל אביב ששמע טובות על ז׳אקו, והתעקש לאכול שם. כמארחת טובה אמרתי , שיהיה. למרבה צערו המסעדה היתה סגורה מסיבה כלשהי, והצעתי את מעין הבירה הסמוכה. הוא היה נורא מאוכזב, ולא האמין לי שהוא רק הרוויח.

לעומת הזקן והים, שזכורה לי ממש לטוב.

אכלתי ברבוניות נפלאות בסנדק, פאב חיפאי, גם לא רחוק מז׳אקו. ואם אני זוכרת נכון שיחה עם בעל המקום, יש איזה עניין עונתי עם ברבוניות. מזמן לא היית שם, אבל פעם אחרונה, עדיין ניהלו את המקום שני אחים, אחד עושה את הקניות, השני מבשל. האוכל הטוב מתחיל בקניות המוקפדות, כל עגבניה שם יצירת מופת.

אני בהחלט חייב לעצמי ביקור בסנדק, אף פעם לא אכלתי שם, ושמעתי

עליו רק הרבה דברים טובים, אבל... אם מעיין הבירה נשאר טוב כמו בימים שגרתי בחיפה, לא אוותר על ביקור שם. זה היה מקום נורא טעים, עם דגש על 'נורא'.

שילה1

New member
ג'אקו האורגינלי-בשוק התורכים בחיפה.

משהו קטן ומיוחד וטעים בצורה בלתי רגילה. מי שמגיע לחיפה-ממליצה.

צליליתה

New member
בוקר טוב, יום שלישי פעמיים כי טוב

חג שמח, לכל הילדים החוגגים

אני סוף סוף סוף אגיע לרופאה אחהצ,לביקורת שדחיתי הרבה יותר מדי. מקווה לטוב.

וכמה המלצות:

ביום רבעי, בערוץ 11, סרט תיעודי, פרינסס שואו. סרט תיעודי על המוסיקאי הישראלי קותימן, ועל זמרת שהוא פגש דרך היוטוב, סרט על אהבת אדם ועל אהבת מוסיקה, וגם על האינטרנט. מומלץ מאוד.

ראיתי את שעה אפלה, סרט תקופתי עשוי היטב, עם גארי אולדמן המעולה. לפני כמה חודשים ראיתי (ואהבתי) את דנקרק, וכאן האירוע מוצג מזווית אחרת לגמרי.

ועוד אחד מהסרטים מרשימת המועמדים לאוסקר: הסרט הרוסי:אהבה חסרה. סרט עצוב עד מרסק. הייתי בהצגה יומית מוקדמת, והיינו היחידים באולם. ולא, לא היו חסרים לי רשרושי הצלופן, צלצולי הטלפון, סינוורי הנייד, השיחות המטומטמות והשיעולים הקולניים, אבל זו היתה חוויה מעט הזויה. רציתי לראות את הסרט בפסטיבל הסרטים, ולא השגתי כרטיסים, וגם אחרכך, איך שהוא לא עלה בידי. שמחה שסוף סוף ראיתי. היה שווה לחכות.

גארי אולדמן אכן מעולה, בכל תפקיד שראיתי אותו אי פעם, והוא

עשה מגוון מהמם של תפקידים. לא שהייתי צריך הוכחה נוספת, אבל הג'ורג' סמיילי שלו ב'החפרפרת' הטיל צל אפילו על זה של אלק גינס.

את 'אהבה חסרה' בהחלט אחפש ואלך עם בת זוגי, דוברת השפה. נמאס לי להתאפק לידה לא לבכות בסרטים...

צליליתה

New member
מענין שאתה מדבר על לבכות

אני בוכה בסרטים, אולי לא בכי גדול וקולני, אבל בהחלט מוצאת עצמי מנגבת דמעה ומחפשת טישיו. בסרט הזה אפילו לא דמעה אחת קטננה. אני מנסה לחשוב למה, כי זה כל כך עצוב, אבל אולי בגלל שהעצוב הזה הופך להיות מן עצוב גדול וקיומי ולא נשאר ברמת הדמויות בסרט.

בכל מקרה, ראה הוזהרת - עצוב, עצוב, עצוב

אם זה עצוב, עצוב, עצוב, אני אקח טישו, טישו, טישו

חבילה אחת בשבילה ושתיים בשבילי.

ruven7

Active member
ה"חוויות" האלה בקולנוע הורסות הכל,והמלצה-

"חיבור פשוט"- Gifted- מעולה.דוד מגדל אחיינית בת 7, עילוי מתמטי שלאמו-סבתה-יש תכניות אחרות בשבילה.
למי שאוהב פעולה-ברייבן
שלושה שלטים מחוץ לאבינג,מיזורי-מעניין ושונה עם פרנסס מקדורמנד

יום שלישי עוד לא הסתיים

וכרגע אני רואה ידיעה ששוה את המושג "פעמיים כי טוב".
זוכרים שדיברנו כאן על הסרט הצפוי "לאהוב את וינסנט"? (גם סיפקו טריילרים נפלאים).
אז השנה זה קורה. מסתבר שהוא כבר מועמד לאוסקר (יהיה מפתיע אם לא יזכה).
הנה הידיעה המשמחת שהתפרסמה הרגע:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5134684,00.html

צליליתה

New member
חדשות מצוינות

אין לי מושג למה הסרט הגיע לארץ בכזה איחור, אבל העיקר שכבר מגיע
אני מחכה לו בקוצר רוח

יוסי ר1

Active member
ציור מדהים. מבטא כל כך הרבה.

והפרצוף מזכיר לי מישהו שעשה איתי צבא. אחד משני תאומים, שהיו שניהם איתנו.
השני היה מסומם קלות רוב הזמן.

רק עכשיו שמתי לב שהבקבוק שמוטל לידו הוא של אבסינת, משקה

שנוי במחלוקת שהמנוח אהב במיוחד.

אספרסו2

New member
שנוי במחלוקת

בלשון המעטה.
מעניין שרוב היצירות שהן משכמן ומעלה הגיחו לאויר העולם בעזרתם של חומרים מעוררי הזיות כלשהם.
לדעתי המטרה מקדשת את האמצעים.
&nbsp

צליליתה

New member
לגבי רוב היצירות....לא ממש בטוחה

אלא אם קפה, מוסיקה, בירה (או שווה ערך) וסקס נחשבים למעוררי הזיות

למעלה