עם מי אתם מתנווטים, עם ווייז, גוגל או אפל?

עם מי אתם מתנווטים, עם ווייז, גוגל או אפל?

בלוגר ומנהל בכיר בחברת אדובי בדק במשך כשנה את שלוש אפליקציות הניווט המובילות ולאחר 120 נסיעות הגיע לכמה מסקנות שאותן פירסם השבוע בבלוג שלו. השורה התחתונה שלו:

"אם אתה רוצה להגיע במהירות ליעד תשתמש בגוגל מפות. אם אתה מעוניין בניווט מדויק שיביא אותך ליעד בזמן, השתמש באפל. ואם לחשוב שתגיע ליעד מהר מקל על החרדה שלך, השתמש בווייז."

מפתה לנתח את הטקסט הקצת תמוה הזה - הוא חתום רק ע''י 'סוכנויות הידיעות' - אבל גם לי יש כבר הרבה זמן חשק לצאת מווייז ולא לחזור.

https://www.themarker.com/wallstree...=smartfocus&utm_content=/wallstreet/1.5844361

יוסי ר1

Active member
האמת? אני מנווט בוויז, הגם שאני לא אוהב את התצורה.

בזמנו ניוותטי בGPS של גיו, אבל הוא אינו עדכני, והמכשיר התקלקל. אבל ממשק הדרכים היה נהדר. ראית כל הסתעפות באופן ברור, ובאיזה נתיב מתוך שלושה להמשיך.
&nbsp
גוגל מפס לא ידידותי לי בכלל לניווט. או שאני לא מכיר טוב, או שאנלא מבין איך מישהו מנווט לפיו.

צליליתה

New member
סוגיה מענינת

גם בלי לבדוק אפליקציות אחרות אני כבר מזמן יודעת שוויז חושב שאני אגיע יותר מהר ממה שבאמת קורה, לדעתי, הוא לא לוקח בחשבון את העצירה ברמזורים. אז אני יוצאת לדרך, מוסיפה לפחות20% לזמן הגעה משוער, והכל מסתדר.

הבעיה שלי כשוויז מחליט לשלוח אותי לכל מיני קיבינימטים, או מסרב להכיר בכתובת מסוימת, וכאלה.

יצא לי לשוחח לא פעם עם נהגי מוניות על וויז, ואף פעם לא שמעתי מהם תלונות, כך שאני מניחה שהאפליקציה בסדר גמור,ומי שלא לגמרי בסדר - זו אני (? )

סופהו

New member
מעולם לא ניסיתי את גוגל או אפל וכמי שמבלה

שעות רבות ליד ההגה, אני יכולה להעיד שוויז לעיתים משגע פילים, אבל ברוב המקרים, כשכתוב שאגיע בשעה מסוימת ליעד, אני אכן שם בשעה הנקובה.
מאז שהחלו ימי ה"רכבת - תקלה" בגוש-דן, איני זזה בלי הוויז ומודה על ההמצאה בכל פעם כשאני מגיעה ליעד. (למעט הפעמים המפוספסות).

איני מכירה את גוגל מפות כמדריך בנסיעה. האם יש צורך לעקוב אחרי המסלול תוך נסיעה?

עד עכשיו ניווטנו רק בוויז. ידעתי שאפשר לנווט

בגוגל מפס, רק לא יצא לנו להשתמש בזה. לא מכירה את אפשרויות הניווט של אפל.

אם כבר אנחנו פה, אפליקציית moovit, היא אפליקציית ניווט

טובה להליכה ברגל. עזרה לנו בירושלים.

דיליה1

New member
יש לי GPS מעולה.מישהו יודע אם יש מי שיכול לעדכן את התוכנה?

בתוח יש מי שיכול לעשות את זה. הGPS הוא הנווט הכי נוח עם מסך גדול והסברים טובים רק שהוא לא מעודכן.

יוסי ר1

Active member
פשוט תבררי מי נותן השירות של אותו מכשיר. יש הרי

המון ייצרנים, שמשתמשים בכמה תוכנות ניווט.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
כאשר אני צריך ממש לנווט אני מעדיף להשתמש

במפה 1:50000 אבל כשאני רוצה להגיע הכי מהר בנסיעה מנקודה לנקודה אני מעדיף להשתמש בווייז.
&nbsp
בתור מי שמכסה קילומטראז' לא קטן בשוטף אני יכול להעיד שהתחזיות של ווייז די מדויקות בעיקר בנסיעות בין עירוניות ארוכות. סביר להניח שבמסלול תוך עירוני עם הרבה מאד רמזורים טווח הטעות יכול להיות הרבה יותר גדול כי כמות המשתנים גבוהה יותר.

סופהו

New member
למיטב נסיוני

הבעיה אינה הרמזורים.
הבעיה- הנהגים.
צריך להוריד אותם מהכביש ויהיה הרבה יותר קל.

וברצינות- בדרך כלל מי שגורם לבעיה (חוץ מ "מופע רמזור קצר") אלו הנהגים. אלו הנעצרים (רק לרגע, או יותר) באמצע רחוב/מסלול/צומת (לקנות סיגריות, להוציא את הילד מהגן, להחליף מילה עם הולך רגל, להוציא משהו מתא המטען).
החולמים, העסוקים ולא בנהיגה.. כל אלו סותמים את הדרך ומאטים את התנועה.

יוסי ר1

Active member
עולה לך בבריאות? תחתוך אותה! תצפור לה!

תשאל אותה מי המטומטם שנתן לה רשיון!

סופהו

New member
נכון. ושיוסיף גם

שפע קללות/ברכות עסיסיות.
שישלח אותי למטבח..
שיחזיר אותי ל...
שיעקוף ויאט את הרכב כדי ללמד אותי מה זה.. ויחטוף קללות משאר הנהגים.
העיקר שלא יעלה לו בבריאות.
&nbsp

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ואללה צודקת

מי נתן לך רשיון יא #@%&& ?
&nbsp
יאללה, תחזרי למטבח וישא''ק.

נא לא לשכוח גם את הנהגים שמאטים באמצע הכביש כדי להציץ בתאונה

ולהעריך מי אשם, כמה יעלה לו הפחחות ולמה השוטרים לא מזרזים את הנהגים שמאטים באמצע הכביש כדי להציץ וכו'.

סופהו

New member
אתה באמת רוצה שאזכיר את כולם?

ההוא שמאט כדי לתת הוראות להיא שאינה יודעת לנהוג.
וזה שמנסה לחנות (אין לו מקום. הוא מנסה להזיז את הרכבים קדימה ואחורה) אבל לא מצליח.. מנסה ומנסה ואז נוסע משם.............
ומה עם כל ה"למדים"? שלא ילמדו. ואם כן, במדבר.
ואלו ששכחו שיש דוושה שכשלוחצים עליה, הרכב פשוט נוסע.
אלו שמחליטים לקצר את הדרך ונוסעים ברוורס לאורך רחוב שלם.
אלו שבאמצע שיירה מסמנים "תפתח חלון".. שואלים- מוכר? למה לא מוכר? ומה זה משנה שכבר כולם נוסעים.
אלו שעוברים ת'כביש מתי , איפה ובקצב שנוח להם.
להמשיך?

בשעתו בזמנו הייתי תוהה אם ה'מוכר?' שאל על המכונית שלי או על

האשה שלידי.

כיום כבר לא שואלים, ואני כבר פטור מתהיות.

diday

Member
זה היה פעם, כיום הם עוצרים לצלם

המשטרה ומכבי אש בגרמניה משתמשים כיום במחיצות מתקפלות כדי להסתיר את המקום.
כיוון שזה לא מספיק, חוקק חוק לאחרונה שאוסר
ועדיין לא מספיק

מדוע מחיצות מתקפלות זה לא מספיק?
אני מניח שהן מסתירות

גם את המכוניות ההרוסות ולא רק את הנפגעים, נכון?

למעלה