בנות, מאחוריכן... מלכת היופי הטרנסג'נדרית הראשונה בדרך

אני שמח לכל דיעה חיובית נוספת כזו. אני זוכר את השמחה

וההתרגשות שלי כשדנה אינטרנשיונל זכתה - אולי הפעם היחידה שעניין אותי האירוויזיון - וכמה היא עזרה לנו להיתפס כמדינה נאורה. דעות קדומות לא תעצורנה אותנו.

בנות, מאחוריכן... מלכת היופי הטרנסג'נדרית הראשונה בדרך

אני לא מכיר אותה מ"האח הגדול" וממדורי הרכילות כי אני לא מגיע לשם ולכן שמעתי עליה לראשונה רק הרגע, ו... הוקסמתי, ולא רק מיופיה של תאלין אבו חנא, ערביה ישראלית נוצריה.

"אני לא נכנסת לתחרות עם דגל הגאווה. אני נכנסת כבן אדם, עם כל המכלול שלי. הסיבה שנכנסתי לתחרות היא שלא הסתפקתי בתואר מיס טרנס. רציתי משהו בלי הגדרות. אנחנו קודם כל בני אדם. אני מקווה שאביא משהו חדש ובכל שנה בתחרות יתמודדו נשים טרנסג'נדריות".

https://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5111126,00.html

כבוד לה, וכבוד לנו שטרנסג'נדרית יכולה להתמודד אצלנו כשווה בין שוות. זה ממש ולגמרי לא מובן מאליו.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
למה בדיוק זה לא מובן מאליו ?

מדובר בתחרות יופי עם קריטריונים ברורים.
&nbsp
אם היא (הוא) עומדים בקריטריונים אז מה הבעייה ?

יוסי ר1

Active member
המתחרות יפות, התחרות מכוערת.

משהו שתמיד שידרתי לצאצאי, שיופי זו מתנה שאין מה להשוויץ בה, בטח לא להתחרות עליה.
&nbsp

צליליתה

New member
אחת הסיבות שאני מסתייגת מהתחרות

היא הנזק הנפשי שנגרם למתחרות
גם לזוכות וגם למפסידות
הכרתי נערה יפה שהגיעה לגמר
כל השנה שלפני התחרות (שנה? נדמה לי שזה הזמן, אבל אולי יותר) היא לא עשתה דבר, למעט דברים לקדם את הזכיה. אחרי שלא זכתה, אפילו לא באיזה נערת חן או משהו היא פשוט נעלמה. פגשתי את אמא שלה ושאלתי מה עם (-). האמא מלמלה משהו והלכה. אין לי מושג איפה היא היום. אני מאוד מקווה שנישאה לבחור טוב, למדה משהו , עובדת ומגדלת כמה ילדים. ואם היא גם עלתה איזה עשרה קילו - היא בטח עוד יותר יפה

יוסי ר1

Active member
טוב שכתבת כמה היא השקיעה בניסיון לזכות.

בהודעה הקודמת עמדתי לכתוב שיופי זו מתנה שקבלת ולא עשית כלום כדי להיות יפה.
ואז חשבתי כמה היום זה לא נכון - ניתוחים ודיאטות וצבעים והלבנות ומריטות והשד יודע מה עוד. אז נכון, משקיעים כדי להתקדם.
רק שאפשר להתווכח, אם זו התקדמות קדימה, אחורה או במקום דרוך (על שאר המתחרות)
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
גם אינטליגנציה גבוהה היא מתנה, גם כשרונות למינהם

כל תכונה שיש לאדם, חיצונית או פנימית, היא בעיקרה מולדת. דווקא על יופי חיצוני צריך עוד לעבוד ולשמור כי בקלות הוא יכול לההרס.
אני מעריך יופי (בעיקר נשי אמנם) ומחשיב אותו כמו כל תכונה חיובית וכשרון. הגורל הביא לכך שנישאתי לאשה יפה, והבת הבכורה שלי (אם יורשה לי לפנות לנושא החביב עלי ביותר, ואם לא יורשה אפנה בלי רשות) היא אשה מאד יפה, ברמה של דוגמנית מקצועית או שחקנית קולנוע שעובדת בעיקר עם היופי. היא קיבלה כמה הצעות מסוכנויות דוגמנות. אבל כמו אמא שלה - ובניגוד אלי - היא לא מחשיבה את החיצוניות שלה בכלל ולא מתכוונת או מעוניינת לעשות ביופיה דבר. כמו אמא שלה היא נישאה לגבר בעל מראה "פשוט". אפילו שאלתי אותה פעם אם היא לא חושבת שהחבר לא בליגה שלה מבחינה חיצונית, והיא רק צחקה. לא הייתי רוצה לראות את הבת שלי בתחרות מלכת יופי, אבל גם לא חושב שהיא צריכה לבטל לגמרי תכונה זו שלה.

יוסי ר1

Active member
ממש לא לבטל. אבל לא להפוך את זה למשהו

שמתגאים בו יתר על המידה, ולטעמי לא להוזיל/להזנות בתחרויות ודיגמונים.
הרי ברור לכל שמי שמתבונן על דוגמנית או מעריך אותה, מסתכל נטו על המידות ועל כמה היא כוסית/סקסית וכו'. לא משהו שהייתי רוצה שיראו בבנות שלי כתכונה החשובה.
&nbsp
גם באינטיליגנציה גבוהה אני לא חושב שצריך להתגאות יותר מדי.
תתגאה במה שעשית באותן תכונות, למה הצלחת להגיע בעזרתן.
האם הגעת רחוק ממה שניבו שתצליח על סמך תכונותיך? כי אם יש משהו להתגאות בו, אז זה העיניין. האם השקעת מספיק מאמץ והפקת מעצמך את המיטב.

קלייטון.ש

Well-known member
אני לגמרי בעד צניעות ובכלל לא תחרותי

גאווה היא כידוע אחד משבעת החטאים (יש אומרים שהכוונה לגאווה מוגזמת או שאין לה בסיס), אבל צריך לזכור שהאנושות מתקדמת בזכות אנשים תחרותיים. אמנם תחרויות יופי לא במיוחד מקדמות את האנושות, אבל תחרותיות לעצמה כן. אם כולם היו צנועים ולא תחרותיים לא היינו כבני אדם איפה שאנחנו היום, לטוב ולרע.

יוסי ר1

Active member
מסכים אתך. אבל חושב שצריך לתעל את התחרותיות

למועיל מחד, ולבלתי מבזה מאידך.
נשים שצועדות בלבוש מינימאלי בשוק הבשק, שזה בעיקר מה שבודקים בדוגמנות, מבזות את עצמן, גם אם הן מקדמות תעשיית תמרוקים/בגדים/ניתוחים.
נשים שמתחרות בענפי ספטרט שונים, מביאות תהילה לעצמן ולכלל הנשים, בהראותן מה נחישות והתמדה משיגות לצד כשרון טבעי.
&nbsp

סופהו

New member
אתה מזכיר לי את

אותה דוגמנית/מלכת יופי/שחקנית, לא זוכרת מי, שאמרה משהו בסגנון- אני יפה, את זה כולם רואים. עכשיו אני צריכה להוכיח שאני לא רק יפה.
ומחזיר אותי אל ספרי הזכרונות של ילדותנו- אל תסתכל על היופי, הסתכל על האופי. כי היופי משחק ילדים והאופי משחק החיים.
והכותבים היום- מעודכנים.. היופי פותח דלתות, האופי, (הם עדין לא חושבים על כישורים) מכניס פנימה.
בתך מבטלת את יופיה? מוזנחת ומכוסה באיזו רעלה?..כנראה שלא וכנראה זוכרת ש"אַל תִּסְתַּכֵּל בַּקַּנְקַן, אֶלָּא בַמֶּה שֶׁיֶּשׁ בּוֹ".
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
הבת שלי יותר קיצונית מהבחורה שציטטת

מבחינתה להגיד לה שהיא יפה דומה ללהגיד לה שהיא גבוהה (היא 1.85). התשובה שלה תהיה בעיקר "אז מה?" והיא עלולה אפילו לכעוס שמתעסקים בפרטים אלה (אף שבדרך כלל היא תגיד "תודה רבה" מתוך נימוס).
אני זוכר שלפני כמה שנים בתקופה שעבדנו על חידוש הקשר ובעיקר התכתבנו, היא סיפרה לי שיום קודם ישבה בבית קפה עם חברים, וניגש אליה אדם שהציג עצמו כמנהל בסוכנות דוגמנות ידועה, והזמין אותה לבוא למשרד לפגישה. היא כתבה לי אז שהיא חוששת שהמראה שלה יפגע בהמשך דרכה בחיים. עניתי לה שיופי דווקא מסלק קשיים, אבל לדעתה נשים יפות נחשבות ללא-רציניות, וצריכות לעבוד קשה יותר להוכיח את ערכן. שהקנקן אם הוא יפה הוא בטח ריק.
ברור שהיא לא מזניחה את עצמה, לא מסתירה ולא מכערת. אבל יש לה בעיה מסויימת, של התייחסות, ואני מקווה שיעבור לה עם הזמן.

למעלה