נתקלתי בכתבה המשעשעת הזו

diday

Member
נתקלתי בכתבה המשעשעת הזו

https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3731507,00.html

כשרואים בוגרי אוניברסיטה, ילידי הארץ, שמתקשים (עד מאד) בהבנת המקרא, משתמשים בי' בגוף ראשון עתיד, לא שמעו על "כש.." ומסתפקים לכן ב"ש..", אפשר לתהות עד כמה שווה הסטטיסטיקה הזו.

ישראל צריכה להכיר בעוד כמה אוניברסיטאות קיקיוניות, לקבוע עוד מקצועות שמקנים תואר אקדמי ואולי תגיע למקום הראשון.

על פי הכתבה, ישראל שנייה רק ליפן. ביפן מי שרוצה להתקבל לעבודה משרדית, חייב תואר אקדמאי, למרות שאין קשר בין העבודה שיעשה שאותה ילמד במקום לתואר.
אז מה עושה מי שחלש? אם ההורים אמידים הוא יכול ללמוד, לפחות חלק מלימודי התואר באוניברסיטה בחו"ל שהרמה בה מקבילה ל"אוניברסיטה עממית" או ללמוד חקלאות למשל.
אני מכיר יפנית בעלת תואר בספרות אנגלית, שאותו סיימה מחוץ ליפן מסיבות מובנות, שמתקשה מאד להתנסח בשפה זו.

לצערי גרמניה מנסה גם לעלות על גל כזה. אמנם תואר מאוניברסיטה שאינה אוניברסיטה עדיין לא מוכר ודר' בהתכתבות לא יעז להשתמש - בניגוד לישראל - בתואר. אבל גם כאן יש מקצועות שהפכו להיות אקדמאים כמו אחות ובמספר מדינות פדרליות גם שוטר.

סופהו

New member
משעשע? לא ברור

בחלק מהמקרים, ממש לא ברור מה הקשר בין תואר ליכולות הבנה, ביצוע עבודה/תפקיד .

הדוגמא שמלוה אותי תמיד היא של אותו אוטודידקט, שנשר מבית הספר התיכון מסיבות שונות.
כשהגיע לריאיון עבודה ראשון בחברת הייטק , אמר בדחילו ורחימו שאין לו אפילו תעודת בגרות.
נתנו לו צ'אנס ולא הצטערו. הבחור מצטיין בתפקידו.
מה שמעיד שבחלק מהמקרים, התואר האקדמי חשוב כי "מה יגידו השכנים?"

לגבי השגיאות בשפה העברית- זו כנראה תופעה שתלך ותתעצם. (אני פשוט ארכוש לי איזו תרופה להרגעה/נגד בחילה).

ההגדרה שלהם ל'משכיל' רחבה הרבה יותר מאוניב' - מי שהשלים

השכלה על-תיכונית כלשהי, כולל השכלה מקצועית.

הייתי מצפה שמדינות שבהן הלימוד חינם או מוזל מאוד תמצאנה במקומות גבוהים יותר בדירוג.

diday

Member
זה מה שכתוב בכלכליסט, אבל כלכליסט לא ידועים במיוחד

בנאמנות למקור - גם כשהם מנסים להעתיק מילה במילה כתבה מעיתון אחר, הם הופכים באיזה שלב ל"יצירתיים".
אם זה היה הקריטריון, גרמניה הייתה במקום גבוה בהרבה.

קלייטון.ש

Well-known member
דוברי השפה קובעים איך נכון לדבר

ובהחלט ייתכן שהם דוברים כפי שהם דוברים למרות שהם יודעים שיש מי שחושב שהם טועים.
אבל אני מסכים ששיעור גבוה של בעלי השכלה גבוהה אינו בהכרח בריא. אכן נדמה שגם בישראל יש נטיה של מעסיקים להעדיף בעלי תארים אפילו אין לתואר קשר לתפקיד, וכתוצאה מכך נאלצים מבקשי העבודה להשיג תארים חסרי תועלת.

למעלה