חצי מיליון ישראלים כבר הפעילו את אפליקצית הפייסבוק "איך היית

חצי מיליון ישראלים כבר הפעילו את אפליקצית הפייסבוק "איך היית

נראית בתור גבר/אישה".

חצי מיליון ישראלים אפשרו לאפליקציה אנונימית לגמרי גישה בלתי מוגבלת לפרופיל הציבורי בפייסבוק, רשימת החברים, כל הפוסטים שהעלו וכל התמונות שלהם. שלכם. בסך הכל, החלום של כל עסק, ובוודאי של כל גוף ביון זר.

למה אפליקציה כזאת מבקשת את הנתונים האלו? הרי היא יכולה להסתפק בגישה לתמונת הפרופיל הראשית וגישה לפרסם בשמכם בפייסבוק. היא מבקשת, כי היא יכולה - והיא מבקשת, כי אנשים יהיו מספיק פגומים בכדי לתת לה גישה.

אגב, מאחורי FaceApp עומדת חברה מרוסיה בשם Wireless Lab. אתם אולי לא יודעים על החברה כלום, אבל היא יודעת עליכם הכל.
[מקור: נועם פורר]
https://www.facebook.com/tamir.solomon/posts/10156966936854688
====================================================

אני יכול רק לקוות שההודעה הזו נובעת מדאגת שווא, אבל לגמרי לא בטוח שלא. אני, בכל אופן, לא התפתיתי.

צליליתה

New member
זה היה אחד מנושאי השיחה בארוחת הערב אמש

ושמחתי מאוד לשמוע שהילדים , למרות שאסור להם פייסבוק, מודעים מאוד לעניין ומבינים היטב את המשמעות של ההרשאות בכל מיני אפליקציות.

וגם דיברנו על הכתבה ששודרה באחת ממהדורות החדשות לפני כמה ימים, על המכשירים החכמים בביתינו שמרגלים אחרינו, ותכלס, זה די משעשע, לחשוב מה המקרר (לדעתי זה מקרר מטומטם ולא חכם, אבל מותר לפנטז) רואה: אני מכינה סלט, אני אוכלת סלט, אני פותחת טלוויזיה, אני נרדמת מול הטלוויזיה

הייתי אומרת, עונש ראוי לשונאי. ימותו משעמום.

הרי אפשר להרכיב על כל אחד מאיתנו פרופיל כל כך פרטני מרשימות

הקניות שלנו בסופר ובבית המרקחת ובטח שמפייסבוק וחבריו ומהנייד שלנו... אז שייהנו גם הפריגי'דר וחבריו במודיעין הסובייטי.

בטח גם למכונת הכביסה שלי יש כמה סיפורים מעוררי סומק לספר עלי.

קלייטון.ש

Well-known member
באופן כללי הדאגה ל"פרטיות" היא דאגת שווא

אמנם עסקים שמקבלים גישה לנתונים אישיים עושים בהם שימוש, אבל מדובר בדרך כלל בשימוש סטטיסטי וממוכן. הם עושים בנתונים שימוש לניתוחים שלהם ולהתאמת פרסום באופן ממוכן. הם לא מתעניינים באמת בפרטים האישיים של אדם מסויים ולא מתכוונים לפגוע למישהו מסויים בפרטיות.
בנוסף החרדים לפרטיותם טועים במחשבה שמה שחשוב בעיניהם - והם חושבים שחלילה שמישהו מלבד "החברים" שלהם ידע - חשוב באמת למישהו זולתם. אפילו חברי הפייסבוק היקרים שלהם מחשיבים את הסודות שלהם במידה מוגבלת וזמנית מאד. רוב הסודות של אנשים פרטיים לא מעניינים אף אחד מלבדם, ואולי מלבד הקרובים להם ממש, יהיו חשובים בעיניהם ככל שיהיו.

גישה מעניינת (ומרגיעה)

אני זוכר שהיתה פעם מתיחה אכזרית - מה שהיה בה, פחות או יותר, הוא שהיית שולח במייל איזה קובץ שכשהיו פותחים אותו, היו נפתחים בפני המקבל כל מיני תיקיות וקבצים פרטיים שלו, אבל זה נראה כאילו כל זה עלה לרשת הפתוחה.

הטריק היה, כמובן, שרק המקבל רואה את זה, אבל הוא חשב שכל העולם רואה את זה עכשיו.

אוי, כמה אנשים נבהלו לרגע אחד נורא...

יוסי ר1

Active member
אני יכול לחשוב לפחות על סוג אחד של מידע שחשיפתו עלולה להדאיג

תחשוב על כך שלאנשי זדון יש גישה למיקום שלך.
מי שרוצה לפרוץ לך לבית, יכול אז בקלות לוודא מתי בני הבית במרחק הגון, ולפרוץ בנחת.

קלייטון.ש

Well-known member
יש מספר סוגי מידע שגילויים עלול לגרום נזק

נטיה מינית חריגה, עבר פלילי, מידע על תכשיטים ומזומנים בערך גבוה ששמורים בבית, אכן גם מידע על כתובת ועל העדרות ממושכת מהבית, שיכול לעודד פריצה. גם מידע על מצב כלכלי חמור והליכי הוצאה לפועל יכול לגרום נזק אם הוא נגיש לכל אדם, מאחר והוא עלול לפגוע באפשרויות תעסוקה, עסקים, שכירת דירה. אבל סודות אלה - אם רוצים לשמור אותם באמת בסוד - עדיף לא לספר לאף אחד, גם לא לחברי הפייסבוק וגם לא לחברים רגילים. "עוף השמים יוליך את הקול".
אבל שאר הסודות לכאורה - מצב זוגי ויחסים עם הזולת, מצב בריאותי, עבודה זו או עבודה אחרת, טיול פה או שם, מספר החברים בפייסבוק, מה אכלת בבוקר או מה קרה לך במשך היום, ועוד ועוד - לא מעניינים באמת אף אחד.

יוסי ר1

Active member
כל שכתבת נכון, אבל הייתי מוסיף גם

מידע על הריון ומידע על תחלואים, שעלול להכשיל מציאת עבודה חדשה, אם המעסיק יטרח לחפש. והוא לא חייב לספר לך שבגלל זה הוא לא מקבל אותך לעבודה.

קלייטון.ש

Well-known member
אלה דברים שיתגלו עם הזמן, לא?

כמה אפשר להסתיר הריון ומחלה. לפטר בגלל הריון ולספק תואנה אחרת אפשר כמו לא לקבל לעבודה מלכתחילה. לדעתי מי שמפרסמת את הריונה בפייסבוק רצוי שתגלה למעסיק בראיון העבודה, ואז אם לא תתקבל ותחשוב שבגלל ההריון, ותרצה לתבוע, לא תצטרך להוכיח שהמעסיק מצא את המידע בפייסבוק.
אני הייתי מזהיר אנשים שמחפשים עבודה להיזהר בדעות שהם מביעים ברשתות חברתיות, ובצורה שהם מתבטאים, יותר מאשר בסודות. החוק אוסר להפלות בשל הריון או מחלה, אבל לא אוסר להפלות בשל טפשות ורוע לב. אז ככל שאדם הוא טיפש ורע לב, מוטב לא יחשוף זאת בפייסבוק.

צליליתה

New member
כמעט בלתי אפשרי להסתיר הריון לאורך זמן

לעומת מחלות אחרות, ואז נשאלת השאלה מה חייבים לספר ומה אפשר להסתיר.

לפני כעשור היה אצלנו שינוי משמעותי בעבודה וההנהלה החדשה דרשה שנחשוף מידע רפואי. אני זוכרת שבועד בררו ושאלו והאמת, אני כבר לא זוכרת מה נסגר. אבל זו סוגיה מענינת. כמה המעביד חייב לדעת.

בכל מקרה, אם לחזור לנושא המקרר שמרגל אחרינו, במידה ואתם מחזיקים את התרופות במקרר, או באמבטיה (עם מכונת כביסה) או בחדר שינה עם טלוויזיה חכמה או הסמרטפון, יתכן וסודכם כבר לא סוד.

יוסי ר1

Active member
בדידי הווא עובדא. קבלנו לעבודה עובדת חדשה, היינו צריכים

שתלמד בפרק זמן סביר את תפקידה ותכנס מיד לתלם, כי הפרוייקט תבע נואשות כח עבודה.
התקבלה, העבירה שבוע שבועיים בלימוד, ואז הודיעה שעוד כמה חודשים היא מצפה ללדת.
חד משמעית, זה היה אמור להיות שיקול להמנע מלקבל אותה ולהעדיף אחרת.
יש הבדל בין עובדת קבועה שמטבע הדברים יולדת מעת לעת, ובין מי שמלכתחילה נתקבלה על מנת לייצר תפוקה, ובמקום זאת אותנו דפקה.

diday

Member
בגרמניה אחרי שנחקק חוק שוויון הזדמנויות, קבע בית המשפט

שהחוק שמגן על עובדת בהיריון אינו חוקי וצריך לבטלו, כיוון שחוק שוויון הזדמנויות הוא חוק שנמצא גבוה יותר בהיררכיה, וברור שמעסיק יעדיף להעסיק גבר צעיר על אישה צעירה.
&nbsp
אחרי התלבטויות הליצנים הנבחרים מצאו פשרה על ידי הקמת קופה נוספת שכל המעסיקים משלישים לה אחוז מסוים מהשכר המשולם והקופה הזו משלמת הוצאות חופשת לידה.

diday

Member
זה לא היה חייב להיות ככה

אבל התקשורת והלוביסטים חזקים מדי.
לכן הפוליטיקה מתנהלת בצורה של "מה יגידו השכנים" והחזון מסתכם בתנאי הפנסיה בלבד.

צליליתה

New member
למיטב זכרוני

עובדת צריכה לעבוד כמה ( חצי שנה?) חודשים, ורק אז, במקרה והודיעה על הריון, היא מוגנת מפיטורין.

קלייטון.ש

Well-known member
עד חצי שנה אסור לפטר בגלל ההריון

מעל חצי שנה אסור לפטר משום סיבה, אלא באישור משרד הכלכלה.

אספרסו2

New member
איך זה בישראל?

המעסיק חיב לקבל את המועסקת חזרה לאחר הלידה?
אצלי הועסקה מישהי שילדה והייתי חיב לפי חוק לקבל אותה חזרה עד שנתיים מזמן הלידה.את אף אחד לא מעניין שכבר מתארגנים מחדש עם מישהי אחרת.

למעלה