למה למחוק צלבי קרס, כשאפשר לשדרג ולהפוך אותם לציורים קטנים?

למה למחוק צלבי קרס, כשאפשר לשדרג ולהפוך אותם לציורים קטנים?

מישהו מסתובב בברלין והופך גרפיטי של צלבי קרס לאמנות רחוב. נראית לי דרך יעילה (וחסכונית!) להילחם בגזענות...

https://www.boredpanda.com/swastika...=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=dmblog

קלייטון.ש

Well-known member
הוא יכול לעשות משחק על הציורים שלו: מצא את צלב הקרס

אם יכניס כמה ציורים שלא היה בהם במקור צלב קרס, יוכל לבחון את הכישרון האנושי לזהות צורות שונות בכל מקום.

יוסי ר1

Active member
זו שאלה מאוד מעניינת, איך העין האנושית מזהה צורה ומקשרת

ךלאובייקט ידוע.
בחברות שמפתחות מערכות נהיגה אוטונומיות, זו אחת הסוגיות היותר חשובות - מה אתה רואה מולך.
האם זה רכב, בן אדם, בעל חיים או בלון הליום.
עניין של חיים ומוות בחלקיק שניה.

קלייטון.ש

Well-known member
רכבים אוטונומיים מעלים הרבה סוגיות חשובות

מעבר לסוגיות שמעניינות מתכנתים. סוגיות חברתיות וכלכליות וארגוניות שעשויות לשנות לגמרי את הצורה שבה בני אדם משתמשים בתחבורה.
למשל עולה השאלה האם יהיה טעם לבעלות אישית על רכב אוטונומי? הרי הרכב לא חייב לעמוד ליד הבית אחרי שסיימת להשתמש בו. הוא יכול לנסוע לשרת מישהו אחר, ואם כל הרכבים הקיימים משתתפים בשיטת השיתוף כל אחד יכול להזמין רכב כמו שמזמינים מונית אבל ביעילות מושלמת.
כל נושא החניה משתנה. הרכב לא צריך לעמוד בחניה ולחכות לאף אחד. הוא נוסע עד שמישהו קורא לו.
כל הנושא של לימודי נהיגה ונהיגה אנושית יורד או בכל אופן הופך לתחביב איזוטרי - בסופו של דבר אי אפשר יהיה שנהגים אנושיים ונהגים ממוחשבים ינהגו על אותם כבישים, משום שחלק גדול מיעילות ובטיחות התחבורה האוטונומית היא היכולת של הרכבים לשדר את כוונותיהם ומצבם למרחקים, כך שרכבים אחרים יידעו עליהם ויתחשבו בהם מראש. נהג אנושי לא יוכל להשתתף בשיחה זו.
אחד המקצועות הנפוצים ביותר - נהגים - יתבטל. תחבורה ציבורית תאבד את משמעותה.
תיווצר תופעה של עשרות ומאות אלפי רכבים שנוסעים ריקים בכבישים על דעתם העצמית, לפי התוכניות שלהם. מי יודע לאילו מעשים תוביל אותם האינטליגנציה המלאכותית שלהם? אולי יתארגנו וימרדו באנושות?
גם ליהודים דתיים תעלה התלבטות שאני בטוח שלא תרד מסדר היום הדתי: נסיעה בשבת אפילו לבית הכנסת. אם הרכב יודע מראש לחכות לנוסע, ויודע מראש לאן לנסוע, ומתי לחזור לאסוף את הנוסע, ואם יעשה פעולות אלה אפילו לא יהיה נוסע, הרי הנוסע לא משתתף בפעולת הרכב. לכן כמו שעון שבת או מעלית שבת פעולתו עשויה להחשב לכשרה מבחינת הנוסע הדתי.
אכן ילדינו ובוודאי נכדינו צפויים לחיים מעניינים מבחינה זו.

יוסי ר1

Active member
כן. בהחלט כן. אנו פועלים במרץ רב כדי להקים את הגולם עלינו.

ובסופו של יום, ישבו להם הבנדם והבינה המלאכותית שבקופסה לצידו וילגמו יחד בירה לאור השמש השוקעת, ויהרהרו בעגמומיות, מי בעצם כאן הגולם ומי

יוסי ר1

Active member
צלבי קרס זה נושא טעון, אז כרגע לא אשיב.

אבל זה מזכיר לי את מילואי האינתיפדה הרבים שעשיתי.
אחת התופעות שצה"ל 'נלחם' בהן הייתה כתובות נאצה והסתה על קירות.
אז ביום ובלילה, נדרשנו להכנס לבתים או בתי עסק, לתפוס מישהו, לצוות עליו להביא צבע לבן, ולמחוק את הכתובות.
מהיום הראשון אמרתי למפקדי וחברי שזו משימה מטומטמת, ושהם משחקים בנו ולא אנחנו כופים עליהם סדר.
לא הועיל לי, וככה באמצע הלילה היינו עירים אנשים ולמחוק דורשים.

בעולם כנופיות הרחוב בארה"ב נהוג לסמן טריטוריות בגרפיטי

אתה ואני לא ניתן שום משמעות למה שייראה לנו סתם קשקושים בעלמא, אבל עבור חבר כנופיה יריבה זה יכול להפוך בין רגע לענין של חיים ומוות אם הוא ייכנס עם הבנדנה בצבע הלא נכון לרחוב זה או אחר.

לפעמים הופכות קטטות לקרבות רחוב של ממש רק כי מישהו ריסס משהו על סימן או כתובת של כנופיה יריבה. זה יתקבל כמו שריפת דגל של מדינה אויבת.

יוסי ר1

Active member
ברור לי שהגרפיטי משמש חומר התססה בידי הפלסטינאים.

אבל ברור לי שאם לא היינו מוחקים, תוך שבוע הכל היה בליל צבע חסר משמעות.
או עם משמעות זניחה.
במקום להפוך משחק ילדים לשטויות וזוטי דברים, צהל הפך את עניין הגאפיתי לעוד נושא מרכזי של ייהרג ובל יסייד.
טמטום לדעתי.

גם אני חושב כמוך, וכמובן לא רק בנושא הגרפיטי הספציפי הזה

זו רק התגובה שנותנת לכתובות משמעות. הרבה פעמים, בהרבה נסיבות, אנחנו משחקים בעצם התגובה שלנו לידיו של היריב ומחזקים אותן. בלעדינו אין לו משמעות.

diday

Member
לתפוס מישהו (ז"א אקראי) לצוות עליו...

שלוש רשויות בו זמנית, קטגור, שופט ומבצע. נפלא.

-----------------
רציתי להוסיף עוד משהו, אבל שמתי לב שהממשק מעט שונה. מבט נוסף הבהיר שאני לא שם, וכאן פוליטיקה היא מחוץ לתחום (וטוב שכך).

יוסי ר1

Active member
והאקט החינוכי? את האקט החינוכי שכחת.

היו מפקדים שגרסו שרצוי לתפוס אחד הצעירים. בטח הוא מאלה שציירו.
והיו מפקדים שגרסו שראוי לתפוס אחד המבוגרים. שילמד על בשרו, ויחנך את הצעירים.

למעלה