יש לפעמים ימי א' שמתחילים...

צליליתה

New member
בהחלט לא התחיל טוב

כשאני, יפת נפש, מוצפת בזכויות יתר, הגעתי לג׳ים שבקניון להתעמל, והתקשתי לחנות, כי הבוקר, לא עובדים, כולנו מזדהים עם טבע. אז לא שזה רע שהקניון הוצף, מי יודע, אולי מישהו גם קנה משהו, אבל להשבית את המשק בשביל שופינג?
מה עוד, שילדי בית ספר נדפקו, במילא יש להם יום חופש היום. (יש כאן מקום לתביעה יצוגית?)

אתמול בערב, כמו בשבועות קודמים, הייתי בהפגנה. אני חשה שאני חייבת להפגין, ובכל שבוע חוזרת יותר ויותר מדוכדכת, כי על מה בעצם אני מוחה, למי איכפת, ומה בדיוק יכול להשתנות.

אחד ממארגני ההפגנה עלה לשאת דברים, ובטון יהיר, מתנשא, ובעיקר מטופש הסביר לנו שעוני זה לא רק רעב, עוני זה שכשזוג שגר על הכרמל (לידיעת מי שלא חיפאי: השכונות היותר טובות הן על הכרמל) לא יכול לקנות דירות לילדים שלהם.

אני לא ידעתי איפה לשים את עצמי ומה לעשות ולאן לברוח ואיפה לקבור את הבושה.

לא ימין לא שמאל - רק בדרך הישר

לא הפגנה פוליטית, ואכן, כמה נערות חמד הרימו שלט BSD, אבל בהחלט הייתי אומרת מפגן של טמטום, מאיזה כיוון שלא מסתכלים על זה.

(אני לא מדברת על פוליטיקה, אבל תרגיש חופשי למחוק)

יש משהו מחמם לב בהפגנות בחיפה - הכרזות ב2 שפות. בחור צעיר מאבו סנאן דיבר בקיצור נמרץ, ברהיטות ובלהט אמיתי על שלום, אחוות עמים וצדק חברתי. אולי עוד יש לנו תקווה.

אחהצ הסתמן שיש בעתיד הקרוב שלי טיפול שיניים מעיק וגם יקר.

הערב מתכוונת להתבהם על הספה מול הטלוויזיה
מקווה שעטופה בכירבולית , עם כוס תה, לא אסתבך בעוד צרות.

שילה1

New member
אז אני"כמעט עניה",כי גרה כמעט בכרמל

אבל מאושרת.שהוירוס/שפעת שתקף אותי-מתחיל לחזור למקום ממנו הוא בא.
וכן יש ימי א' שכאלו.מזל שיש משלוחה מהסופרים הגדולים.
&nbsp

על הבוקר החלקתי במטבח על שלולית שלא ראיתי ורק למזלי הספקתי

להיתמך קצת בשולחן ולמתן את הנפילה. נשאר לי כאב קל, אבל שמסמן את מקום הפגיעה - בצד האגן, ואני לא רוצה לחשוב מה היה עלול לקרות אלמלא השולחן.

אם להוסיף על זה שאני לא יכול לנהוג כי פג התוקף של הרשיון והטסט ביחד, תודות לדחיינות הידועה, ושהערב היתה הפסקת חשמל יותר משעה בדיוק כשהגיע הזמן לטיול הערב עם לונה, ושמחר בבוקר אני הולך לקופ''ח לבדיקות תקופתיות + חיסון, ושבינתיים התחלתי לכתוב בחוסר התלהבות את התוכנית הבאה בלי לדעת אם היא בכלל תשודר, נראה לי שהייתי מעדיף שיהיה הפעם שבוע שכולו שבתות, כמו שכתב פעם שלום עליכם.

diday

Member
שבוע שכולו שבתות יש במה שנקרא "בין השנים"

השנה מסתיימת בדרך כלל בחג המולד (ה24 לדצמבר) ומתחילה שוב בשניים לינואר.

קלייטון.ש

Well-known member
אני מבין את אלה שהולכים להפגין

אפילו ברור שלהפגנות יש ערך קטן בכל זאת יש להן ערך כלשהו.
קובעי המדיניות אמנם לא מתחשבים בכל טענה וכל הלך רוח בעם (ולא יכולים להתחשב שהרי יש הרבה דעות שגם סותרות זו את זו), אבל טוב שידעו מה אנשים חושבים, במיוחד אלה שמוכנים להשקיע מאמץ ביציאה להפגנה.
מלבד זאת מי שהולך להפגין יכול להרגיש שעשה משהו לקדם את האמונות שלו, ולא ישב סתם בבית כמו אלה שנותנים שיקבעו את גורלם בלי שהם אפילו מנסים, ולו באופן סמלי, לשלוט בו.

יוסי ר1

Active member
הבעייה לטעמי, שההולכים

להפגנות מתמקדים בעיקר ב'עולם ישן עדי יסוד נחרימה', ופחות במציאת האנשים שיעשו את התיקון.
שלילת הקיים חבדה אינה ערובה לעתיד טוב יותר, אם לא נרתמים לעשייה אנשים יותר ראויים.

מכיוון שהפגנות - כולל כאלה שמתקיימות בארץ ממש בימים אלה - לא

תמיד מושכות לכיוון פוליטי חד משמעי אלא למגמה כללית כלשהי, כלכלית, מוסרית, דתית וכו', קשה קצת בעיני לצפות מהן בעצמן להציע אדם ספציפי, חוץ אם אלה הפגנות 'מטעם'.

מחלוקות על מי האדם הראוי לחולל את השינוי (שגם הוא לא בהכרח מוסכם על כולם) יכולות לפלג ציבור מוחים ומפגינים במקום לאחד אותו במחאה משותפת.

יוסי ר1

Active member
אבל....

תתהונן בבקשה במצעי המפלגות השונות.
חוץ ממפלגות שוליים, הכל נראה די דומה.
כך שלא ממש הבדל עבור איסו מפלגה תצביע.
השאלה היא, יום אחרי הבחירות. ההאם העומד בראש והנוהים אחריו יעשו כל שביכולתם כדי לממש מה שהבטיחו?
לטעמי, כמעט אך אחד מהמיועדים לא.
אז לתלות תקוות בשינוי בעקבות הפגנות של בא נחליף? אני לצערי סקפטי

יוסי ר1

Active member
מובן שזה חשוב - אבל לא

מספיק כדי שבעלי השררה יקחו לתשומת ליבם.
הם רחוקים מלהיות ילדים בכיתה א' שיתנהגו יפה רק כי המורהצעקה עליהם.
כדי שישתנו, הם צריכים לחשוש מכח בעוצמה שקולה שעולה ומאיים להחליף אותם .
וכל עוד כח כזה אינו נחזה, אני כאמור סקפטי בקשר להשגים שהעם מצפה להשיג במחאתו

סופהו

New member
כמה חבל שאתה

צודק.

&nbsp
ומכיון שבפורום הזה לא נהוג לדבר פוליטיקה, לא אמשיך.

קלייטון.ש

Well-known member
כולם ראויים אותו דבר

מי שמגיע לעמדת הנהגה כבר יש לו הכישורים הדרושים להנהיג, שהרי הצליח לשכנע מספיק אנשים שהוא מתאים להנהיג אותם.
החלטות אף אחד לא מקבל לגמרי לבד, גם לא שליט מוחלט. לכולם יש יועצים ואנשי סוד ובעלי אינטרסים, ונשים. ובדמוקרטיה יש גם בית נבחרים ובית משפט, ככה שאדם אחד לבדו יש לו השפעה מוגבלת למדי.
המפגינים רוצים להפגין את דעתם. אמנם יש להם פייסבוק אבל מי שממש יוצא מהבית לעשות זאת ראוי בעיני להערכה.

יוסי ר1

Active member
כולם ראויים אותו דבר?!

איך אתה יכול להשוות יושרה שלי מי שאמר למשל "יש שופטים בירושלים", לכאלה בימינו שמצפצפים על כל חוק ועל עצם זכותו של שופט לשפוט?

יוסי ר1

Active member
לא חייבים להגיע לשם. השאלה המעניינת לטעמי היא

האם יש כאן אנשים שחושבים שאפשר בזמנינו לייצב מפלגה מובילה שרוב אנשיה דבקים במצע שבשמו נבחרו, וזה אכן עיקר עשייתם - לממש את אותו מצע.
ממש לא משנה אם מדובר במפלגת ימין או שמאל, דתיים או חילוניים.
האם מישהו כאן באמת ובתמים מאמין שמחר אולי יהיה טוב יותר, מבחינה מדינית וחברתית, שלום עם האוייבים מחוץ ומיזעור הקיטוב החברתי, אם נצליח להעלות את המפלג הנכונה, ברשות האנשים הנכונים, מהמבחר הנראה לעין?!

קלייטון.ש

Well-known member
התשובה שלי היא שכבר היום טוב, מכל הבחינות

דעתי היא שישראל היא מקום שטוב לחיות בו, שמספק רווחה וביטחון ככל שניתן לספק אותם בתנאים האובייקטיבים בהם המדינה הזו קיימת, תנאים ששום אדם בישראל (וכנראה גם בעולם) לא יכול לשנות.
ולדעתי ימשיך להיות טוב, אולי קצת יותר ואולי קצת פחות אבל לא בהרבה, ולא משנה אם ההנהגה תציג דעות שנוטות יותר ימינה או יותר שמאלה. כי אין פה הבדל אמיתי בדעות של קבוצות הרוב.
(הדעה שיש תנאים אובייקטיביים ואי אפשר לשנות אותם היא דעה פוליטית במידה רבה אבל לא לגמרי)

יוסי ר1

Active member
זו נשמעת כמעט כמו תשובה של התרנגול

מבינת השכווי של אביגדור דגן...
&nbsp
היום יותר טוב מאתמול, מחר יהיה טוב מהיום.

למעלה