בוקר טוב. יום שלישי פעמיים כי טוב.הזמן רץ.

בוקר טוב. יום שלישי פעמיים כי טוב.הזמן רץ.

מה עשינו בשביל עצמנו השבוע? היה סופ״ש עמוס. ביום חמישי היינו בהופעה של הפסנתרן והמנצח גיל שוחט והראל סקעת. קונצרט ששילב סוגי קלאסיקות, מוסיקה קלאסית ושירים ישראלים קלאסים בביצוע הראל סקעת. מהנה ביותר. בשבת התכנסנו לבראנצ׳ משפחתי על המרפסת. חנוכה שמח לכולם.

צליליתה

New member
בוקר אור. יום שלישי פעמיים כי טוב

מה זה רץ.....

גם אנחנו נהנו בשבת וחגגנו בברצ משפחתי . כיף גדול, שלא יגמר.

השבוע הצליח לי בקולנוע (אזהרת חפירה). ראיתי 3, כשבכל סרט היה משהו שווה.

לוגאן לאקי, של סודרברג
סרט במשקל נוצה קטנטונת, על שני אחים שמתכננים שוד גרנדיוזי. עשוי נפלא, עם שחקנים נהדרים. צילום יפהפה. הנאה צרופה. אין מוסר השכל, אין לקחים, אין פלצנות, רק חיוך והנאה. ופס הקול....כייפי ומרומם עם המון שירים.

הסרט נפתח כשצ׳אנינג טייטום מספר לבתו על השיר country roads
של ג׳ון דנבר. והוא אומר שהוא אוהב את השיר כי הוא אוהב את השיר, אבל כשיש סיפור מאחורי השיר, זה עוד יותר טוב. ( סיפור נחמד). יותר מאוחר הילדה תשיר את השיר בתחרות יופי, וגם תזכה. גמני אוהבת את השיר כי אני אוהבת את השיר, והסיפור הקטן בהחלט הוסיף לי.

סרט תיעודי: אנשים ומקומות, של אניאס וארדה וצלם צעיר שכמונה ג׳י אר. השניים נוסעים בפרובנס לצלם, ליצור ולעשות סרט. המון נופים ועיירות, המון אנשים בעיקר צווארון כחול, ומלא אמנות ואהבת אדם. לאורך כל הסרט יש איזה עיסוק בזאן לוק גודאר ,אזכורים וציטוטים, עם סיום סוחט דמעות, כשוארדה מגיעה לבקר אותו, ביקור מתואם, והנל מבריז לה.

מה שמתקשר לסרט יוצא מן הכלל, של חזנביצ׳וס, (הבמאי של הארטיסט).
הסרט מבוסס על ספר שכתבה אשתו לשעבר של גודאר, על גודאר, וזה, סליחה שרצחתי פרה קדושה, די קשקוש. כלומר, הסרט, ואוו אמיתי, חזנביצוס מעז, מנסה, יוצא להרפתקאות קולנועיות, בקיצור, אי אפשר להוריד את העיניים מהמסך. לעומת זאת, די ידוע שגודאר היה שמוק, אבל הלשעברית שלו בוודאי רואה אותו קצת יותר שמוק ממה שהציבור צריך לדעת, והנושאים שלטעמי מעניינים: כמו, מהו התפקיד של האמנות כמחולל שינוי חברתי, קצת מחווירים מול השמוקיות. מה עוד, שהאמן עדיין חי.

כשראיתי את יוצא מן הכלל, הצטערתי שלא הגעתי מוכנה יותר, כי בטוח פספסתי המון רמיזות קריצות וציטוטים. שאני אגיד שוב? אם הסינימטק היה מתנהג כמו סינימטק היו מראים באותו שבוע לפחות כמה סרטים של גודאר. ובכל זאת, הויז’ואל של הסרט היה נורא מוכר לי, (גם בסרט של וארדה יש ציטוטים, כמו מירוץ מטורף בלובר, לא זכרתי מאיזה סרט זה, אבל אין ספק, זה גודאר).

שאלת על סרטים ישנים? בשמחה הייתי מתיישבת לי הערב מול עד קצה הנשימה.

כל כך הרבה הרמות כדור בהודעה אחת...

country roads - וג'ון דנבר בכלל - מתקשרים אצלי תמיד וישירות לסדנת ה-I AM הראשונה שלי, שנכנסתי אליה כרוקנרולר זועף ויצאתי עם חיבה למוזיקה שלא יכולתי לסבול קודם.

בגלל שמו השוודי רצתי מיד לראות אם סטיבן סודרברג ליהק את ג'ואל קינמן השוודי לסרט שהזכרת רק כדי לגלות ש- א. לא, ב. סודרברג כבר כמה דורות לא שוודי, ו- ג. דניאל קרייג משחק שם, מה ששימח אותי כי מיום שהבנתי שג'יימס בונד זה לא כל מה שהוא יודע (ורוצה!) לעשות, אני סקרן מאוד לראות מה.

ויש עוד, אבל קצרה היריעה.

ruven7

Active member
אז אני צריך לחפש,משוגע על השיר הזה (הרינגטון שלי
)

ראיתי סרט בשם "קבור"- - Buried - אחד המעטים שבהם באמת יש אדם אחד לכל אורכו (השאר קולות)-עובד חברה קבלנית אמריקאית בעיראק מתעורר בארון מתים קבור עם טלפון נייד,פנס,עט ומצית-האם ייחלץ?
ואחד נוסף- 'גיבור אמריקאי' עם ג'רארד באטלר- עולמו של זוג מתמוטט כשמתברר שבנם חולה אנוש.דרמה טובה.
חוץ מזה לא משהו מיוחד...

ג'רארד באטלר הוא שחקן שאני עוקב אחריו בסקרנות. בהתחלה חשבתי

שהוא סתם עוד כוסון, אבל נדמה לי שלאט לאט הוא מגלה מנעד דרמטי קצת יותר מגוון מזה.

שמחתי לראות בקאסט של הסרט שהבאת גם את אלפרד מולינה, שחקן שאני זוכר בבירור את הפעם הראשונה שראיתי אותו משחק - ב'זקוף את האוזן' (Prick Up your Ear) - עם גארי אולדמן, גם אותו בפעם הראשונה. מאז אני אוהב את שניהם אהבה גדולה.

אז מה הביג דיל, יבוא מישהו ויגיד, אז כתבת עוד תכנית, הרי

כל שבוע אתה כותב ליין אפ, מה אתה עוד מתפעל מעצמך?

אז אני כן. שום דבר בזה לא מובן מאליו. בכל פעם אני מרגיש את החרדה הקטנה הזו שהנה, הפעם לא יהיה לי את זה, לא יהיה לי מה להגיד, ירגישו שאני חוזר על עצמי, שאני מזייף.

את הליין אפ אני צריך להגיש ביום שלישי, יום לפני השידור, ואני כותב אותו לכל היאוחר ביום שני, כדי לא להיכנס ללחץ. יש אנשים שטובים עם דד ליין, אבל אני סתם נלחץ ונאטם.

התחלתי אתמול בשמונה בבוקר וסיימתי בתשע בערב. לא רצוף, כמובן – ישנתי פעמיים במשך היום, טיילתי עם לונה ארבע פעמים ואכלתי... בלי לספור כמה, אבל כל היום הייתי בתהליך וחשבתי על זה, גם בטיול עם לונה, ואולי אפילו גם כשישנתי.

אהבתי מה שיצא הפעם. זה ממש חשוב, כי אין מצב לקרוא טקסט שלא אוהבים בלי שמיד ישמעו את זה. הרבה בלוז, בטח יותר מכפי שהתכווננתי, אבל לתכניות יש חיים משלהן. חבל שאין לי מה לעשות עם כל הטקסט הזה פרט לשידור חד פעמי, אבל זה כיף לכתוב את זה, לקרוא את זה בעריכה ולשדר את זה. זה משהו בשביל עצמי.

יוסי ר1

Active member
היום הוא יום

היארצעייט של סבי ז"ל, שנפטר לפני למעלה מ35 שנים. עבורי, סבי היה אחד האנשים המשמעותיים ביותר בחיי.
בערב לפני שהוא נפטר, התחוללה סופת גשמים ורוחות עזה בצורה יוצאת דופן, מהרוחות העזות נפל מאחורי בית הכנסת עץ אורן ענקי.
אחד ממתפללי בית הכנסת אמר לי אז, מן השמיים בכו על רבי יהודא. נגדע העץ.
&nbsp
----------
הבוקר נסעתי לשטיבלאך במאה שערים להגיד קדיש לעילוי נשמתו.
בחנייה בחצר ביתי, תחת עץ זית, שמחתי לראות שניצן ראשון של רקפת נפתח הבוקר, והאיר פניו השמימה. האדמה שמחה ביארצאייט של סבא, חשבתי לעצמי.
&nbsp

ההודעה הזו מקבלת משמעות קצת שונה ומעניינת כשהיא מופיעה במדור 'דברים שעשיתי בשביל עצמי'.

יוסי ר1

Active member
כתבתי בקיצור שסבי היה אחד האנשים המשמעותיים ביותר בחיי.

אז ארחיב קמעה, ומאליו יתברר שזה גם משהו שעשיתי בשביל עצמי.
סבי היה חלוץ, עלה ארצה עם אשתו ושני זאטוטים, בשנת 1924.
כל ימיהם עבדו עבודה חקלאית קשה, בתלאות ובמחסור ובמחלות.
ועם היותם חקלאים, נשארו צאצאיהם של רבנים - סבי לא שינה מלבושו החרדי, קפוטה ושטריימל וזקן ופיאות, וסבתי לבוש צנוע וכיסוי ראש.
&nbsp
גרתי מרחק מטרים בודדים מהם, חלק מהזמן גרתי בביתם.
קבלתי מהורי מה שילד מקבל מהוריו, אבל אני מעריך שרוב עולם הערכים שלי והשקפת חיי עוצבו דווקא בידי סבי וסבתי, שהיו אנשים עוצמתיים ברמה שלא מוצאים היום.
אז המורשת שלהם היא חלק ממני, בשר מבשרי.
מה שהשקמתי לומר קדיש, השפיע עלי לא פחות ממה שהביא לעילוי נשמתו של סבי ז"ל.
&nbsp

מעורר כבוד ושמץ קנאה. הלוואי שיכולתי לספר על חוויות משפחתיות

כאלה. שני הסבים שלי נפטרו כשהייתי קטן מכדי לזכור אותם.

אספרסו2

New member
היו לי סבא וסבתא

שהגיעו לארץ מגרמניה ונפטרו לפני שנולדתי,זכיתי גם לאבא יקה שמיעט לדבר ובמה שקשור להוריו וגרמניה מילא את פיו מים.
התעוררה בי סקרנות עצומה ושאלות לגבי התקופה ההיא ולא היה מי שיענה.פתחתי בעבודת נמלים,ממש בלשית על מנת למצוא את קורותיהם וקורות משפחתם שגובתה במסמכים בגרמניה הנאצית והולנד.
זה עתה גיליתי פריטים שהיו שייכים לאח של סבתי שהיה רופא ילדים בברלין ונמצאים במוזיאון ליהדות ברלין,כל ממצא מעורר בי התרגשות.

פעם הגעתי לגמרי מקרה לכתובה של סבי וסבתי, ששמורה ביד בן צבי

זה היה רגע מדהים.

קלייטון.ש

Well-known member
עשית משהו בקשר למכתבים?

איך אנשים חיו אז עם המוות שמאיים גם פה וגם שם ואין לאן לברוח.

יוסי ר1

Active member
באיזה מובן עשיתי?

אני אוגר חומר. אוסף תיעוד.
אולי מתישהו מישהו ירים כפפה, יכתוב ספר.
למעשה, חלק כתוב בכמה ספרים שיצאו לאור, ובכמה כתבות שהתפרסמו בעיתונים שונים ובירחונים ובטאונים.
אני לא אוהב איך שהתפרסם, למרות שחלק מהתיעוד אני מסרתי למפרסמים.
אבל לצערי המפרסמים ממש לא הקפידו על דיוק בפרטים, אלא על הוספת נופך סיפורי, מה שאותי מאוד מקומם.
לטעמי אין רע בתיאור ציורי או עסיסי, אבל לא על חשבון נכונות עובדות...

קלייטון.ש

Well-known member
אני הייתי פותח בלוג

ומעלה את החומרים אליו. כותב את דעותי ופרשנותי, כמו גם את הסיפור האישי.
ונותן לגוגל להביא אליו את המחפשים חומר בהתאם.
למה צריך בימינו עם כל האינטרנט לפרסם ספרים ולהיות תלוי ברצונם של אחרים?

מסוג החומרים שתלמידים מחפשים לכתיבת עבודת השורשים שלהם

פרוייקט שאני אוהב בכל לב, אבל מבוגרים מתמסרים לו רק לעתים רחוקות. במשפחה מצד אמי נעשו כמה עבודות נפרדות כאלה. מדור ההורים נשארה רק דודה אחת שכולם עלו אליה לרגל בתורם, אבל בני בני הדודים שלי מצאו מקורות מידע שונים והתקבלו כמה סיפורים, לא תמיד חופפים ב-100%, אבל מרתקים תמיד. הסיפור הטרי ביותר הוא שאם סבתי עלתה לארץ מקזבלנקה. הוא לא תואם, כאמור, לסיפורים אחרים, אבל הוא תוספת מבורכת לנראטיב המשפחתי.

נהדר לך שהכל מגובה במכתבים ומסמכים. התמונה שיש לך הרבה יותר ברורה וחד משמעית.

למעלה