אוף (מנגב את הזיעה), הקלטת התכנית מאתמול עלתה רק כעת

אוף (מנגב את הזיעה), הקלטת התכנית מאתמול עלתה רק כעת

שידרנו אתמול, חברי בני על המכשירים ואני על המיקרופון, לגמרי לבד... חששנו בסוף השידור שבטעות, התכנית לא הוקלטה - היא לא עלתה למאגר בו היא אמורה להישמר.

אז בסדר עכשיו, עלתה והיא זמינה, ולהשומע ינעם:

https://drive.google.com/file/d/1iXy2KaROwm1X0qEW2XVLpAp_tc1yOvQk/view

קלייטון.ש

Well-known member
שמעתי קצת, עד הצרפתי שגנב את השיר על הסינים מאריאל זילבר

והופתעתי לגלות שבעצם זילבר תרגם את הצרפתי, אז גם היום למדתי משהו חדש.
מעניין אותי לשמוע, אם אתה רוצה לספר, איך אתה בונה את התוכנית, איך בוחר את השירים ואת קטעי המעבר שלך.

הדבר היחיד שאני עושה בצורה מודעת הוא... לבחור את השיר הראשון

אחר כך זה מפסיק להיות החלטות מחושבות מראש: אסוציאציה כלשהי תביא אותי תמיד לשיר הבא, וכך הלאה. זה יכול להיות שיר של זמר שמקושר איכשהו לזה ששר עכשיו, שיר אחר מאותו סגנון או כל הקשר אחר שעולה באותו רגע על דעתי.

הרעיון הבסיסי הוא שיש נראטיב בתכנית, עם קשר בין השירים, לא סתם אסופת שירים אקראים. ההגשה מסבירה את הקשר בין השירים ולכך נדרש מלל, לא רק 'ועכשיו נשמע את...'.

אני כותב את המלל מראש, וכתיבת תכנית כרוכה בהרבה זמן כדי לדייק בעובדות – ובהרבה ענין והנאה.

עניתי?

קלייטון.ש

Well-known member
אבל איך אתה מגיע לשירים? ועוד עם קשר ביניהם?

מהזכרון והידע או שיש לך רשימות שירים עם מאפיינים שלהם?
אני אם תתן לי שיר ותגיד לי להציע שיר מאותו נושא אני אולי אוכל להציע שיר אחד נוסף לכל היותר, גם לא בטוח.

יש לי די הרבה ידע בשירים, אבל אני משתדל לחרוג ממה שאני מכיר

כי אחרת אני ארגיש שאני חוזר על עצמי. בני, השותף שלי, צרב לי כמה אוספים קטנים שהוא חיבר, וכמה מהם כבר השמעתי.

אין לי רשימות שירים יעודיות עם מאפיינים שלהם, אבל אם אני בוחר שיר להתחיל איתו, אני מוצא בקלות בויקיפדיה איזה עוד שירים שר אותו זמר (ואז יכול להביא אותם בביצועים אחרים) או מי ניגן איתו בעבר, למשל.

לדוגמה. מסתובב לי כבר כמה ימים בראש לפתוח הפעם ב'בום בום' שג'ון לי הוקר שר בסרט 'האחים בלוז', אז כבר יש לי עכשיו את כל מי שהופיע ושר שם - וזה כבר יכול למלא לי חצי תכנית... - ואפילו את... 'בום בום' של אביב גפן, שיוכל למשוך אותי לרוק ישראלי (ואני כבר זומם על להקת תמוז, ועל רמי פורטיס שהיה פועל במה שלהם וקיבל אצלם צ'אנס ראשון לעלות לבמה...)

קלייטון.ש

Well-known member
מעניין, אני מהאחים בלוז אגיע מהר לברברה סטרייסנד ופרד אסטר

לא הייתי חושב על אביב גפן.
כנראה כל אחד והמוזיקה שמעניינת אותו.

ברגע שאתה אומר שמסרט או זמר, או להקה אחת אתה מגיע למבצעים

אחרים, אתה מתחיל לבנות סיפור, ובעיני לפחות זה לב ליבו של כל ליין אפ טוב.

אבל רק מהסקרנות, איך אתה מגיע מהאחים בלוז לברברה סטרייסנד ופרד אסטר? תמיד מעניין לשמוע סיפור של מישהו אחר...

קלייטון.ש

Well-known member
מבחינתי האחים בלוז = ג'ז

ג'ז מוביל אותי מיד ללואיס ארמסטרונג, וממנו דרך הלו דולי לברברה סטרייסנד.
ארמסטרונג גם ביצע עם אלה פיצ'גרלד את Let's Call The Whole Thing Off של גרשווין, שאותו ביצעו במקור פרד אסטר וג'ינגר רוג'רס (בפעם היחידה, למיטב ידיעתי, שהם רקדו על סקטים).
אני יכול להמשיך לדבר, גם דרך ג'ינגר רוגרס - "לאחור על עקבים גבוהים" - ועל מהותה של מקצועיות, ויותר דרך פרד אסטר אל ריטה הייוורת בסרט הכי טוב שלה, כנראה, וממנה אפשר לעבור לדבר על הפרה של גברת או-לירי (ולדון בשאלה מי שרה שם, היוורת או אניטה אליס), אבל עבורי תמיד יותר כיף לעבור דרך אסטר - בחור נמוך ומכוער למדי - אל האשה הכי יפה במאה ה-20, ואצלה אפשר לעצור ולנוח (אפשר גם לדבר על שירה וקול בקשר אליה, על השיר שנכתב במיוחד בהתאם ליכולת הקולית שלה, ועל העוול שעשו לה בגברתי הנאווה).

מעניין איך עובד סדר האסוציאציות אצל כל אחד באופן אישי...

אני, למשל, לא חושב במתכונת בלוז = ג'ז‬, למרות שבלוז חדר גם לג'אז.

אתה בונה נראטיב מקסים, בעיני, למרות שאלה לא הכיוונים המוזיקליים שלי. אם לתוך הנראטיב הזה אתה מכניס את סגנון הביג בנד, תקבל מגוון עוד יותר רחב, רק זהירות, משם אתה תגיע לסווינג ול... רוקנרול.

האמת? אם זה מושך אותך, שווה לך לפנות לתחנת שידור אינטרנטית קטנה ולהציע להם את הכיוונים שלך.

קלייטון.ש

Well-known member
אני מכיר את שמות הסגנונות שמנית, אבל לא יודע להבדיל ביניהם

אתה יכול לתת הסבר מה ההבדלים ואיך מזהים?

הרבה ממה שאני יודע בא מויקיפדיה, והם יודעים להסביר הרבה יותר

טוב ממני...

אבל אם, נגיד, אתה מגיש תכנית אישית משלך, אין שום צורך במומחיות מוזיקלית. אם אתה מספר מה כל שיר מזכיר לך, איפה שמעת אותו בפעם האשונה, מי עוד אהב אותו, מה הוא גורם לך להרגיש - יש לך מתכונת יפה וראויה.

צליליתה

New member
לפני 20 שנה

נתקלתי בנכד של ג׳ון לי הוקר, בקבוצת דיון מקצועית. באותם הימים הוא ניהל אתר פורנו ובשעות הפנאי היה שונא ישראל מיליטנטי.

ראשיקיר

New member
דברים

לא תיארתי לעצמי שיש עוד תוכניות שמשמיעות את CANNED HEAT חוץ מ"חיים של אחרים"...
&nbsp
אני נהנה מאוד מהמוזיקה.
&nbsp
כשאני מקשיב לדיבורים ברדיו קשה לי להתרכז אז אני מעדיף להתמקד באיכות של המוזיקה. חבל שאין לי דרך פשוטה להעביר את זה לסלון. מאז שעברתי ללינוקס שוב אני לא מסתדר עם הזרמה לסטרימר מי יודע מה.
&nbsp
הרבה ערך יש לתוכנית שאתה משדר
&nbsp
אם יש משהו שאני עושה אבל פחות אוהב זה להקשיב לתוכניות רדיו של שעות היום. לפחות לחלק מאוד גדול מהן. לא שאני נגד להיות מעורב בפוליטיקה. אני מתכוון יותר למוזיקה השחוקה שיש במהלך שעות היום.
&nbsp
כיף

ניסיתי להפעיל את הקישור

וקיבלתי הודעה שהקובץ גדול מדי והוא עלול לגרום נזק למחשב שלי. לא יודעת איך להתייחס לזה. האם להפעיל אותו בכל זאת?

נדמה לי שהוא פשוט גדול מדי לגוגל וההודעה שואלת אם את מכירה

את המקור.

ובכן, את כן...

למעלה