בוקר טוב. האם צדקו כאן מי שטענו שהחיסון לשפעת לא יעיל?

בוקר טוב. האם צדקו כאן מי שטענו שהחיסון לשפעת לא יעיל?

כתבה בטמקא שמחזירה אותי לנושא שכבר דשנו בו:

"ניתוח הנתונים נערך על ידי המרכז הלאומי לבקרת מחלות, גוף המשתייך למשרד הבריאות. יעילות החיסון נבדקה בקרב האוכלוסייה הכללית."

"בילדים בני חצי שנה עד חמש היה החיסון יעיל בקרב 39% בלבד; בקרב בני 18 עד 44 הוא מנע מחלה אצל 12.5% בלבד, ובקרב בני 65 ומעלה (קבוצת הסיכון העיקרית לפתח את סיבוכי המחלה) לא היה יעיל כלל במניעת תחלואה בקהילה. האנשים מקבוצת גיל זו שחוסנו חלו בשיעורים דומים לאלה שלא קיבלו חיסון.מחקרים שנערכו בשנים האחרונות במדינות אחרות גילו ממצאים דומים."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5047897,00.html

צריך לציין גם שהכתבה לא נכתבה ע''י ד''ר איתי גל אלא ע''י שרית רוזנבלום, כתבת בריאות ב"ידיעות אחרונות", שנהנית מאמינות יותר גבוהה. נתון אחר שהייתי רוצה לדעת עליו יותר הוא האם יש נתונים סטטיסטטים שמאששים או מפריכים את הסברה שהחיסון עלול לפעמים לגרום לשפעת, למרות הודעות משרד הבריאות שכבר לא משתמשים בחיסון חי מוחלש אלא בחיסון מומת.

אישית עוד לא התחסנתי השנה, וכעת אני מרגיש קצת פחות אשם לגבי זה...

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
התחסנתי פעם אחת לפני הרבה שנים

שבועיים אחר כך חטפתי שפעת והבנתי את הרמז.

קלייטון.ש

Well-known member
הייתי חולה בשפעת או משהו כזה לפני כמה שנים

זוכר את השבועיים האלה בחיבה. זוכר כמה נהניתי כשהבחורה שאני עובד איתה, שראתה שלא התחברתי, התקשרה לשאול מה קורה, ואמרתי לה שאני חולה ולא יכול לעבוד.
בטח לא מתכוון להתחסן בפני האפשרות לקבל קצת חופשה בלי יסורי מצפון.

diday

Member
החיסון ודאי עוזר

ליצרניו ולעוד אחרים שמתעסקים אתו

התשובה שלי

מתאימה לסיפור הידוע על "מדוע מכל העמים, דווקא היהודים החליטו לקבל את לוחות הברית" (מי שלא מכיר, מצאתי גירסה אחת בקישור הבא. בגירסה המקורית שהכרתי היו הגרמנים, ולא המוסלמים, הצרפתים, ולא הנוצרים, הרומנים, ולא הבודהיסטים):
http://www.bdihot.co.il/לוחות-הברית/
כשנותנים חינם - אני לוקח. למען האמת לא חליתי מאז שהתחלתי לקבל את החיסונים (אבל גם לא זוכר הרבה שפעות בעשרות שנות חיי גם קודם לכך).
בהזדמנות זו, הנה מה שיכול צלם מוכשר עם אשה יפה המשתפת פעולה ושני תאומים פוטוגניים ליצור (עם עריכות פה ושם, כמובן):
https://www.boredpanda.com/help-us-our-father-is-a-photographer/
תמונה אחת מצורפת:

diday

Member
הגרסה המקורית מוכרת ועדיפה

בגרסאות (מקוריות) שונות, אין ויכוח על גרמנים וצרפתים, יש אבל כמה גרסאות לגנבים.
הבנות של מי שהיה נשיא הקהילות היהודית בגרמניה הוציאו ספר של הבדיחות שהיו אהובות עליו. מסוג הספרים ששווים רק כמתנה למישהו.
היו בתכנית אירוח בטלוויזיה וספרו את הבדיחה הזו, אבל שינו במקום גרמנים לאנגלים. לא אהבתי את ההשתנפות הזו.

קלייטון.ש

Well-known member
אני דווקא הכי חושד בחינם

מה שניתן חינם או שאין לו ערך גם בעיני הנותן, או שהוא מאמין שאם יגבה תשלום יבדקו אותו ויגלו סודות שהוא מעדיף להסתיר.

יוסי ר1

Active member
חינם? קופות החולים מעדיפות לשלם

את מחיר החיסון, ולא את עלות הטיפול במי שהשפעת שלו תסתבך.

יוסי ר1

Active member
כיוון שאני לא מומחה, אני נותן

לרופא להחליט. הוא המליץ, אז אני מתחסן.
אין לי מושג אם זה טובלי או רעלי.
&nbsp

המילה האחרונה היא אכן הקובעת: אם אין לי הוכחה שזה רעלי -

נראה לי נכון לקבל את ההמלצות בעד. מכסימום לא יועיל.

ועוד11

New member
היי אורי. ראשית אציין שאתה זכור לי מטמקא, האם אני טועה? בכל

אופן לגביי החיסון, ממליצה להתחסן. לא להתחסן זה עניין של הימור. הצליח לכם לא לחלות שנה אחת, לא מהווה אינדיקציה שהשנה בפרוץ מגפת השפעת לא תחלו. למה לקחת הימור? השנה החיסון אינו גורם לתופעות המחלה, מנסיוני ומשאר קרוביי שהתחסנו. לדעתי, רוצו להתחסן כל עוד החיסונים ניתנים, אח"כ יהייה מאוחר.
ולא, אין לי אחוזים בנושא.
אני לא מאחלת לאף אחד לחטוף שפעת עם 40 מעלות חום ושיעולים נבחנים, כולה דקירה קטנה והעניין נשכח. נשבעת לכם שאף אחד ממי שאני מכירה והתחסן לא חלה בשפעת. נראה לי שיש כאן יותר עניין של דמוניזציה מצד הפלח המתנגד לחיסונים.

היי 11+, לא מזהה את הניק... אבל כן, ניהלתי בטמקא כמה פורומים

לפני שהגעתי לתפוז. איפה יכולנו להיפגש? נתנייתית?

ככלל אני מקבל את דעתך, למרות שאני מגיע לאותה שורה תחתונה מהכיוון ההפוך: אם אין בעיה עם חיסון, אז למה לא.

רק העצלות עומדת ביני לקופ''ח... אבל זה יבוא בקרוב בכל מקרה.

למעלה