מציאות אכזרית

אספרסו2

New member
מציאות אכזרית

כבר שש שנים שאנחנו מכירים,הכרות שטחית אבל מספיקה על מנת ליצור אוירה נעימה של מכרים בפגישות ביננו,הם לקוחות שלי,הורים והבן-גבר בגיל העמידה שנפגע בתאונה ומאז הוא מוגבל נפשית ופיסית,תמיד נחבא אל הכלים,ביישן ומעורר אמפטיה בכל מי שפוגש בו.ההורים מסורים לבנם היחיד שגר באותו הבניין,כמה קומות מעליהם.
פתאום השבוע הגיע מישהי וסיפרה שהאב מצא את בנו ללא רוח חיים בדירתו לאחר שנרצח בדקירות סכין.היינו המומים,מי יכול לרצות לפגוע בכלל באדם הזה?
איך זה ייתכן?התמלאנו צער ורחמים על ההורים השכולים והלכנו אתמול אליהם לביקור ניחומים.

בניין רכבת ענק עם כארבע מאות דיירים,מוזנח,מלא בגרפיטי באופן חריג,גם המעלית מלאה בכתבי נאצה ואפילו שני צלבי קרס מטנפים את קירותיה.ישר נזכרתי בתאורית החלונות השבורים שמתייחסת להשפעת ההזנחה הסביבתית והגרפיטי על עקומת הפשיעה באותו איזור.ההורים וגם הבן נתמכים סוציאלים.

ההורים שבורים ולא מוצאים מנוח ונחמה,עוצמת הכאב של אובדנם מוכרת לכל מי שאיבד את היקר לו.
פתאום פירסמה היום היחידה לחקירת פשעים שהיה מדובר בסוחר סמים שנרצח על ידי לקוח.אנחנו עדיין המומים.

סיפור קשה לעיכול. הסביבה שתיארת נשמעת כמו משהו מסרטים זרים

ולא כמשהו שקיים בארץ, ורק מרביתנו לא מגיעים אליה.

נשארתי רק מוטרד מהמסקנה המשטרתית שציטטת. הייתי מהסס לפני שהייתי מאמץ אותה. אפשרי מאוד שהרוצח מכור לסמים, אבל הנרצח - סוחר סמים? לא בהכרח מסתדר לי. אני מניח גם שמסקנה כזו רק מוסיפה מכאוב להורים.

סיפור עצוב.

אספרסו2

New member
גם לנו קשה לעכל את הידיעה

שהתקבלה לאחר שבוע של חקירה נרחבת ומאומצת ונתיחת הגופה.לי נראה שמישהו ניצל בדיוק את האדם הזה על מנת שסחר הסמים ישגשג בלי לסכן את עצמו ושלא ייתגלה
לרשויות החוק,
&nbsp

לא כל אדם בנוי התמודד עם הסוחרים שמפעילים אותו - ובעיקר

עם הקליינטים שלהם.

יש כמות סם מסויימת שמעליה, אחזקה נחשבת אוטומטית למטרות סחר גם אם לא מכר גרם אחד בימי חייו.

לפעמים, למשל, משתמשים סוחרים באדם חלש ודורשים ממנו להחזיק עבורם סם שמיועד למכירה.

אספרסו2

New member
מי שהכיר אותו

בכלל לא מאמין שיכול להיות לו קשר עם עברייני סמים,נראה שאת האנונימיות והסיכון המזערי של התגלות ניצל מישהו בצורה האכזרית ביותר.

גם לי זו נראית האפשרות הסבירה ביותר, ואם אכן כך, גם הפירסום

המשטרתי גרם למשפחה עוול גדול. כבר היו דברים מעולם.

אספרסו2

New member
ברגע שהוא סוחר סמים

המשטרה מתייגת אותו ככזה,זו מציאות של שחור או לבן ולציבור יש נטיה לקבל רצח של מישהו מסצינת הסמים המקומית יותר בקלות מאשר רצח של אדם נורמטיבי,כך למשטרה יש שקט ונמנעים מהתססת הציבור.
התקשורת ציינה את מוצאו הרוסי למרות שהוא אזרח גרמני כי זה נשמע יותר פלילי,מזל שלא הזכירו את יהדותו.

אזרח גרמני ב"בנין רכבת ענק עם כארבע מאות דיירים, מוזנח, מלא

בגרפיטי באופן חריג, גם המעלית מלאה בכתבי נאצה ואפילו שני צלבי קרס מטנפים את קירותיה"...

נשמע כמו פתיח לסרט ריאליסטי שרק מחכה לפיתוח תסריטאי.

אספרסו2

New member
אני לא נשאר אדיש

גם לנוכח כתובות הנאצה במעלית שעוברות על החוק הגרמני 86§
נראה שזה לא הפריע לדיירי הבנין ולחוקרי המשטרה .

לקח לי המון זמן להבין שמדובר במקרה שקרה בגרמניה

במשך זמן רב הייתי בטוחה שמדובר על מקרה מזעזע כאן בארץ.

גם אני הבנתי זאת רק עכשיו - אספרסו, לא זכרתי שאתה חי בגרמניה

כדאי לציין את זה פעם אחת בתחילת השרשור ולא לסמוך על זכרוננו...

ועדיין, קורצת לי העברת הסיפור לארץ. אני לא יודע אם יש בנינים בסדר גודל כזה בארץ, אבל ראיתי כבר ואפילו גרתי בבנין שהיה כמו המשאיות האלה שרואים לפעמים בכביש, עמוסות בכלובי תרנגולות זה על גבי זה. אני הייתי בעצמי תרנגולת אחת כזו.

אספרסו2

New member
לא הכי בלשון המעטה

שכן מדובר על שכונה שאדמתה רוויה בדם,רק כמה מאות מטרים מבינייני הרכבת שכן המטה האיזורי של הגסטפו.בתקופה ההיא גרו שם הרוצחים עם משפחותיהם ויצאו יום יום לזוועת עמל יומם בגסטפו.
צילמתי לפני יומיים את כתובות הנאצה והגשתי היום תלונה במשטרה.

diday

Member
באירופה כמו בשאר העולם רוב האוכלוסיה

עסקה בעבר, הלא כל כך רחוק, בחקלאות או שהיו פועלים קשי יום.
היו עניים מרודים וההכנסה הספיקה לאוכל וביגוד במקרה הטוב. 10% החזיקו ב90% מכלל הנכסים.
גם אז, לפני 100-150 שנים התדמית הייתה קיימת והתאימה לשכבה המצומצמת של המעמד הבינוני ומעלה.
המצב כיום כמובן יותר טוב, אבל עדיין למעלה מ10% מהאוכלוסיה בגרמניה למשל נחשבת לענייה ויש הרבה שעניים באופן אבסולוטי ולא רק יחסית לכלל האוכלוסיה.
בהרבה מדינות אחרות באירופה המצב יותר גרוע.

ruven7

Active member
אני מדבר על התדמית שיש לנו,העובדות שונות

תמיד היה ויהיה עוני.
תמיד יהיו מי שיש להם יותר

diday

Member
אתה מתכוון לתדמית כמו זו שישראל היא מדינה

מדברית וגמלים עדיין משמשים בה לתחבורה?

למעלה