שנה היום לשריפות הנוראות בחיפה,לא להאמין

ruven7

Active member
שנה היום לשריפות הנוראות בחיפה,לא להאמין

ובארץ בכלל.
שריפות שהוצתו ביד זדונית.

אלו היו ימים קשים למי שהיה שם ומפחידים למי שלא

כל כך קל להטיל טרור בצורה כזו... וקשה להילחם בו.

שילה1

New member
בהחלט ימים לא נעימים ומפחידים.מקווה שלא ישובו.

בשיטוטיי באיזור,ראיתי כי מנסים לשקם וחלק כבר שוקם.
לא כל התושבים שבו לבתיהם,מקווה שיסימו את העבודות ומהר.

ruven7

Active member
חלק בהחלט שוקם ויש עוד דרך לעשות

יומיים קשים ומלחיצים ושבועות קשים בכל הארץ.
מה שהרתיח אותי בשבת-יומיים אחרי-הנהירה ההמונית בשיירות לרוממה בה אני גר,מציצנות לראות את האסון וסלפי ליד עץ או בית שרופים.
לרוע המזל כל כך קל לעשות את זה וקשה מאד למנוע.המפגע הבודד הוא זה שאי אפשר לעצור.

לא ידעתי שהשיקום עוד לא הסתיים. המציאות ממשיכה להתקיים

גם כשנשכחה קצת מהזכרון.

מהבחינה הזו, טוב אולי שהיו הרבה אנשים שהגיעו לראות במו עיניהם. הם ודאי יזכרו את השריפה יותר טוב ממי שרק ראה אותה בטלויזיה.

צליליתה

New member
אני ראיתי את השריפות, הרחתי את השריפות, הסתובבתי בעיר

בזמן השריפות, מכירה אישית אנשים שאיבדו בית ואת כל תכולתו בשריפה, וחודשים רבים אחרכך ראיתי את נזקי השריפה

נדהמתי לקרוא שהיום עברה שנה. אני הרגשתי שהרבה יותר, אין לי מושג איך זה מסתדר עם תופעות פוסט טראומה, (לעיתים מאוד קרובות אני מריחה או רואה עשן, גם כשאין, חשה חרדה איומה שמדווחים על שריפות במקומות אחרים, וכו )שללא ספק יש לי, אבל ככה זה

מקווה מאוד שאירועים כאלה לא יחזרו

שילה1

New member
גם אני מכירה אנשים ואפילו תרמתי

לא מעט ציוד נדרש להתארגנות ראשונית. אגב-30 מטר ממני,ברחוב תחת,כיבו דליקה אחת וכשניסה להצית שנייה-נתפס על ידי תושבים והועבר למשטרה.

ruven7

Active member
גם אני מריח עשן לפעמים

לא בטום אם אמיתי או לא.
אולי את מקשרת גם את זיכרון אסון בכרמל.
רוממה נפגעה ממש קשה ורחובות פונו,גם בית הספר.לראות בטלוויזיה לא מתקרב לחוויה הקשה של להיות בתוך זה.
ומה שמעצבן-הסקרנים שנהרו לראות את האסון ולהצטלם.

סופהו

New member
אם השריפה היתה מתחוללת ביער ובצורה נקודתית ולא מתפשטת ומגיעה

אל העיר, אפשר היה לדבר על יתרונות שבשריפה.
במקרה הזה, ניתן לקוות שהרשויות ידעו לתכנן ולבצע ,בבוא הזמן, שיקום שיוכל למנוע הישנות נזק במימדים שכאלו.

ruven7

Active member
היתרונות היחידים בשריפה הם אקולוגיים

הפצת זרעים,שריפת צמחייה יבשה או נבולה וחדשה צומחת.הטבע משקם את עצמו.
הרשויות יכולות ליצור יותר אזורי חיץ ולטעת עצים שאינם דליקים.זה היה אחד הגורמים שסייעו לאסון הכרמל לפני שנים-העדר שבילי אש ועצי אורנים דליקים.
אי אפשר לעצור מפגע עם בנזין ומצית.

בשנים קודמות נהגו להגיע לשדה שליד ביתי מכבי אש ו...להדליק

אותו בתחילת הקיץ, כשהחלו הרוחות המזרחיות. בהתחלה נדהמתי לגמרי ושאלתי אותם למה הם שורפים את השדה, על הצמחיה המיוחדת שלו ובעלי החיים (שועלים, עכברי שדה, קיפודים וכו') שלו.

נעניתי שהם מעדיפים שריפה בצורה מבוקרת שתחסל את הצמחיה היבשה כדי למנוע אפשרות של שריפה ספונטנית ומסוכנת. הצמחיה משתקמת, הם הבטיחו, ובעלי החיים יודעים להסתתר במחילות שלהם מפני האש, שמסתיימת במהרה.

כשהגיע החורף שמחתי להיווכח שהם צדקו לגמרי. כשלכל הצמחיה נקודת התחלה שוויונית, לצמחים העונתיים החדשים יש סיכוי מול הצמחים הפולשניים הרב-שנתיים (בעיקר טיונית החולות) החזקים שכבר שולטים על השטח.

לימים הפך השדה למגרשים, מבנים ומגרש חניה גדול צמחו עליו ומכבי האש הפסיקו להגיע בסוף הקיץ.

יוסי ר1

Active member
נשמע מקומם לאללה. שריפת יער טובה לחלק מהצמחים,

אחרים נדחקים בגלל.
שועלים יכולים אולי לברוח, ואולי לא, אבל קיפודים, צבים, לטאות, עכבישים, חרקים ועוד המון - פשוט נשרפים למוות.
שלא להזכיר את הנזק העצום שבפליטת גזי חממה ששריפה גורמת.
בקיצור, קיצור דרך שלא ממש עושה טוב.

שילה1

New member
האן היערות בתוך העיר והעיר בתוך היער.

גם אני גרה ליד יער שכזה...

למעלה