"סיכויי ההישרדות של הגברים שלקו באירוע לבבי במקום ציבורי היו

"סיכויי ההישרדות של הגברים שלקו באירוע לבבי במקום ציבורי היו

גבוהים פי שניים מאלה של הנשים". מדוע?

"אחד ההסברים שהועלו על ידי החוקרים היא שאנשים מרגישים פחות בנוח לבצע פעולות החייאה בנשים זרות מאשר בגברים זרים. ולכן אולי עוברי אורח נרתעים יותר מביצוע הנשמה מפה לפה או לחיצות חזה באישה שאינם מכירים. עוד אפשרות שהועלתה על ידי החוקרים במהלך דיון בממצאיהם במסגרת כנס הקרדיולוגים בארה"ב, היא שגם פרמדיקים חוששים יותר להסיר את בגדיהן של נשים במצבי חירום, על מנת לקבל גישה טובה יותר לבית החזה שלהן ונרתעים ממגע בחזה שלהן, שהוא בלתי נמנע במהלך ביצוע פעולות החייאה."

https://healthy.walla.co.il/item/3111856

להקצנת יתר יש תמיד בק פייר, זה לא חדש.

קלייטון.ש

Well-known member
ה"מחקר" מעלה מסקנה שאותי מדהימה

45% מהגברים ו-39% מהנשים שלקו בדום לב בציבור קיבלו טיפול החייאה מעוברי אורח! קרוב לחצי מהאנשים שמסתובבים ברחוב יודעים לבצע החייאה!
מי האנשים האלה? ברצינות טוענים שמחצית מהאוכלוסיה יודעת לבצע החייאה?
מי מחברי הפורום יודע לבצע החייאה?

יוסי ר1

Active member
כל אחד שלמד בתיכון, כל אחד שעשה צבא.

לא העבירו אותך קורס עזרה ראשונה בתיכון? בצבא?

קלייטון.ש

Well-known member
לא זוכר שקיבלתי קורס החייאה בתיכון וגם לא בצבא

מה שאני יודע על החייאה ראיתי בסרטים וברור לי שאלה לרוב שטויות.
גם אם הייתי מקבל קורס החייאה בתיכון או בצבא לא הייתי מעז ליישם את מה שנדמה לי שלמדתי ואולי אני זוכר על אדם אמיתי שנמצא במצוקה. יש הבדל עצום בין לעבור קורס ובין לדעת לבצע החייאה. אני משוכנע שהתערבות לא מקצועית בנשימה של אדם, במיוחד כשהוא במצוקה, יותר סביר שתזיק משתועיל.

יוסי ר1

Active member
מעולם לא נזקקתי, ברוך השם לברר מה הפער

בין לעבור קורס החייאה, חפיף ככל שיהיה, ובין יעילות היישום שלו.
עם זאת, בהנתן מישהו שמאבד הכרה, דופק נשימה מולי, אני לא חושב שאבחר ביפיות נפש, אם אין מישהו מוסמך ממני במקום.
כשמישהו עומד למות מול העיניים שלך, זה לא הזמן לחפש דיפלומות.

אני עברתי השתלמויות בהחייאה. טרם נתקלתי במקרה אמיתי

שהייתי צריכה לבצע החייאה.( חמסה חמסה) אז איני יודעת אם אני יודעת לבצע החייאה.

לא זה הענין; נושא הכתבה מוגדר בה בבירור: פחות נשים -

- לפחות על פי המחקר הספציפי הזה - זוכות לטיפולי החייאה בגלל החשש ממגע גופני איתן בזמן אירוע לבבי במרחב הציבורי. לא אתפלא אם האחוזים הנשיים יורדים כיום עוד יותר, עם החשש הגובר מהאשמה בהטרדה מינית.

קלייטון.ש

Well-known member
כן, הבעיה שהנתונים שעליהם מסתמך המחקר אינם הגיוניים

ולכן המסקנות שלו לא שוות הרבה.
לא הגיוני שהסיכוי שעובר אורח יבצע החייאה בזר הוא קרוב ל-50%.
לפחות בישראל האחוזים נמוכים בהרבה, והגיוניים בהרבה.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4599666,00.html
אני מאמין שהמצב דומה במקומות אחרים כי צריך לא רק ידע, ולא רק ניסיון, בהחייאה, אלא גם מוכנות לקבל אחריות לתוצאות ההתערבות שלך במצבו של זר. אם הוא ימות בידיים שלך אתה עלול להיות אחראי לכך.

למעלה