דרך אחרת לגמרי לגדל ילדים

דרך אחרת לגמרי לגדל ילדים

"'אני מאמינה שהילדים שלי בדיוק איפה שהם אמורים להיות כאשר הם מכוסים בבוץ בלב ליבה של הטבע הפראי'. את ילדיה ניקי בון מגדלת לבד ואוסרת עליהם להשתמש במכשירים טכנולוגיים.''

בלוג צילום מרתק ומעורר מחלוקת של פסיכולוגית קלינית לשעבר שבחרה עבור ילדיה חיים אחרים:

https://www.haaretz.co.il/blogs/pho...m_content=/blogs/photoblog/.premium-1.4459181

תוספת נאה, ולא רק של תמונות. מסתבר שכל זה קורה בניו זילנד

והצלמת-האם היא לא פסיכולוגית אלא פיזיותרפיסטית. לעובדה הזו יש בעיני הבדל משמעותי.

ועוד לא הגענו לדיון, איזה השלכות יהיו לחיים כאלה על הילדים ועל התפתחותם... ודאי יש דעות לכאן ולכאן. מצד אחד זה מושך כל כך ונראה בריא גופנית ונפשית, אבל מתגנבת המחשבה שאולי זה יגביל אותם בעתיד...

בכל אופן תודה, יוסי.

prizman

New member
באסה.

יש לי חבר שעבד איתי. היום דיברתי איתו.
הוא בניו זילנד.
זה לא נעים להגיד אבל הוא היה לוחם כמוני.
ואיכשהו אי אפשר תמיד להילחם

בשלב הזה - רק יתרון

המון מהתמונות הזכירו לי את ילדותי בגילאים האלה ונראה לי שרק טוב יצא לי מכך.
בהמשך - אין לי מושג...

גם אני גדלתי בטבע ובלי הקידמה הטכנולוגית של ימינו...

אבל זה היה בזמן אחר לגמרי.

השוואה יותר ריאלית תהיה בעיני לחוזרים בשאלה שמוצאים את עצמם בעולם המודרני בלי שום הבנה וכלים להתמודד איתו. איזה סיכוי יהיה למשל לחניך בקורס טיס שלא יודע להשתמש במחשב ובטלפון סלולרי?

סופהו

New member
חינוך ביתי

נפוץ ברחבי העולם ובהחלט אינו יוצא דופן באוסטרליה/ניו זילנד (שם אנשים מתגוררים באמצע השומקום ואין להם כל דרך אחרת ללמד את ילדיהם מאשר בשיטה הזו).
לא לכל הורה זה מתאים ובארץ על ההורים לקבל לכך אישור ולעבוד בדרכם לפי תכנית מסויימת.

דרך אגב, אני לא הצלחתי לקרוא את הכתבה בהארץ, חיפשתי ומצאתי ריאיון עם האם. מסתבר שאכן אין אצלם טלויזיה, אך למבוגרים יש מחשבים ובמקרים מיוחדים הילדים מורשים לצפות בתכניות דרך המחשב..
הם מורשים להשתמש קצת במחשב למטרת לימודים וכשיגדלו, לטענתה, יוכלו להשתמש בו יותר על מנת לערוך מחקר הקשור בלימודיהם..

הילדים לומדים בדרך אחרת, תוך חיבור אל הטבע, ניסוי ותעיה/טעיה/תהיה אבל אינם מנותקים לחלוטין מהקידמה. ( מתוך מחשבה על שילובם בחיים ה"אמיתיים" בהמשך?).
לא לכל הורה זה מתאים. לא לכל ילד זה מתאים.
אין ספק שזו שיטה חוויתית הרבה יותר מהמוכר לנו.
ומה יהיו תוצאותיה? ימים יגידו

לגבי שאלת הסיכוי

אם הוא מוכשר ומתאים - הוא יצליח גם בלי להיות מעורה בדברים הטכנולוגיים. יכולת לימוד עדיפה על ידע. מצחיק לחשוב שהטסתי מטוס הרבה לפני שהיה לי רשיון נהיגה...

צליליתה

New member
דוד שלי היה טייס, במלחמת העולם השניה

גם הוא הטיס מטוס לפני שלמד לנהוג
בעצם, הוא לא למד לנהוג
חבר אמר לו: זה כמו להטיס מטוס, רק על הקרקע
וזהו. מאז הוא נהג.

אני מניחה שבסופו של דבר הוא היה צריך להסדיר את ההיבטים הפורמאליים של העניין.

נורא אהבתי אותו, היה דוד מקסים ואני מתגעגעת אליו, אך לא לנהיגה שלו.

prizman

New member
מצחיקולה.

קודם כל זה מרתק דוד טייס במלחמת העולם ה2.
הדברים לא היו פשוטים אז. לקח למערב וגם לרוסיה זמן כדי להתאושש
ולהתגונן בפני גרמניה. כל הכבוד לו.
בדיוק לפני שבוע קראתי ספר על המלחמה ההיא.
מי שיצא ממנה חי הוא בר מזל.
ידעת שבסטאלנינגראד נהרגו יותר ממליון איש?
זה היה אחד הקרבות הכי אכזריים בהיסטוריה האנושית.
רוב ההרוגים לא היו חיילים אלא סתם אזרחים תמימים.

למעלה