לפני 15 שנה זה היה עדיין-אמצע החיים

לפני 15 שנה זה היה עדיין-אמצע החיים

ועשיתי חיים, בלי פירוטים.

מאז, אני כבר בדרך כמעט לסוף החיים.
מקבלים כאן כאילו?

מקבלים כאן לא כאילו אלא אשכרה

ואני לא יודע איך זה אצלך, אבל גם אני, למשל, בדרך לסוף החיים... כבר 70 שנה, ודי מרגיש באמצע החיים מאז שיצאתי לפרישה מוקדמת.

מה כל זה צריך להגיד למישהו אחר? כלום. כל אחד מגדיר לעצמו את האמצע - ואת החיים...

אתמול אמרתי לבתי שאני משתתפת בפורום נשים גברים באמצע החיים.

תגובתה הייתה: 'אבל את כבר עברת את אמצע החיים'. עניתי לה שלדעתי יש לי עוד שנתיים להגיע לאמצע החיים. ואז היה לנו דיון האם אמצע החיים נקבע לפי 120 או לפי תוחלת החיים הממוצעת.(נושיתי, חדלי להתפלסף).

נזכרתי בסיפור מימי התיכון: המחנך שלנו סיפר פעם בכעס ותדהמה

שתלמיד בכיתה מעלינו - בטח י''א או י''ב - שהיה ידוע כווכחן גדול טען כלפיו בלהט שכעת הוא בשיא חייו, מבחינה פיזית ובעיקר שכלית. טוב שלא הוסיף גם רגשית. המורה היה מזועזע, כי הוא האמין שאנחנו עוד עגלים טפשים שצריכים ללמוד הרבה כדי להתקרב למעלת דור ההורים/מורים.

אני מקווה בשביל הווכחן ההוא שהוא שינה את דעתו, אחרת המשמעות היתה שהוא כעת בשיא חייו ומשם ואילך הוא יתחיל להתדרדר ולהחלש.

היו לי בשעתו הרבה דיונים עם Sודית, מקימת הפורום הזה, שנקרא בשעתו פורום פנויים פנויות חמישים פלוס, או משהו דומה. בטח יש כאן מי שתוכלנה לדייק אותי. גם היא הסתייגה בהתחלה מהביטוי אמצע החיים בגלל הפרשנות או המשמעות שלו בתקופה שחיפשה לפורום שם חדש עד שלבסוף השתכנעה ולבסוף אהבה אותו בעצמה.

סופהו

New member
בראשית, היתה קומונה

פנויות ופנויים מגיל חמישים.
עם הזמן הסתבר שלא כולן פנויות, לא כולם פנויים ולא כולם/ן מגיל חמישים.
על העובדה שאנחנו גברים ונשים לא היה ויכוח.
נשאר רק אמצע החיים. שיהיה..
כמעט אותה הגברת (רוב האנשים נעלמו/נאלמו) בשינוי האדרת/ המסכה/ הכותרת.
&nbsp
הצצתי עכשיו בעמוד של הקומונה.
כמה אנשים עברו פה מראשיתה...
&nbsp
&nbsp

נכון, נכון, בהתחלה היינו קומונה... ואני הייתי

נגד המעבר למתכונת פורום, שבה ההנהלה מתערבת הרבה יותר בהחלטות ניהול אבל יש פחות חשיפה לגולשים חדשים.

הרבה השתנה מאז, אצלנו ואצלם...

קלייטון.ש

Well-known member
טוב שלא שאלה מה זאת אומרת פורום

שלא שאלה "אמא את מתכוונת לקבוצה?"
כל הכבוד באמת לתפוז ששורדים ושורדים ושורדים.

שורדים זו באמת המילה, בעידן שבו פייסבוק נעשה ברירת מחדל

אני זוכר את הימים שמערכת הפורומים של טמקא נראתה נצחית וכל יכולה, בפרט בזכות מטריית העל של בית ידיעות אחרונות, ותראה איפה הם היום...

השרידות של פורומים (וקומונות) בתפוז ממש לא מובנת מאליה. קומונת 168 הסמוכה עברה בזמן האחרון התקפות קשות של האקר שכללו בין השאר הצפות ופריצה לתיבות מסרים ופירסום התכתבויות פרטיות בפומבי. אישית אני שמח שהנהלת הקומונה לא נשברה והמשיכה לתחזק את הקומונה גם כשהאופציה של מעבר לפייסבוק קרצה ועודנה קורצת להם.

צליליתה

New member
שבוע טוב שורדות ושורדים

הסרט דוד בן גוריון אפילוג ישודר בערוץ 10 ביום ג בערב
מומלץ בחום
סרט מקסים, חם , אנושי, וגם עשוי היטב.

איזה יופי, יוסי. תודה. אצטרך להתארגן לצפיה הזו - עדיין יש לי

קצת בעיות לוגיסטיות - אבל אני סקרן מאוד לצפות בסרט הזה. שוב תודה.

אבל כתוב שם במפורש: זה אתה - ואני - שמאכילים את הזאב שבחרנו

ולא צוקרברג ועדתו. כל עוד אני מצליח להימנע מכל, או ממרבית הגועל והרעלים שמסתובבים ברשת, כולל בפייסבוק.

זו הסיבה מדוע אני משתדל כל כך לשמור על הפורום נקי מפוליטיקה, למשל, בלי קשר לדיעה המובעת, כי מיד יקום מישהו להטיף דיעה הפוכה והקונפליקט נעשה בלתי נמנע. ולא שאני לא מביע את הדיעות שלי בדף הפרטי שלי... אבל רק לא כאן.

טוב, היא כבר בת 29. היא יודעת מה זה פורומים.

אגב, ילדיי יודעים מה זה פורומים, כי אני אני חובבת את הפעילות בפורומים.

גם אני, מיום שפגשתי את המתכונת הזו בפעם הראשונה. אמנון בירמן

סיפר לי שיש פורום - לפני זה לא ידעתי מה זה בכלל - שאפשר להעלות ולפתור בו הגדרות הגיון ושלח לי מכתב (אמיתי, בדואר, עם בול!) והעתיק בו את כתובת הפורום, פונט אחרי פונט... ואני הקלדתי אותם פונט אחרי פונט ופתאום הגעתי לגן עדן.

משם הגעתי לפורום טריוויה, ובשלב הבא פתחתי פורום להחלפת טיסות ועבודה מול מח' הצבת צוותים באל על. זו היתה פלטפורמה פרימיטיבית מאוד, אבל אפשר היה לפתוח בה פורומים ולהשתתף בהם בקלות.

צחקו לי אז ואמרו שזה סתם ובחיים זה לא יעבוד ובקושי החליפו שם טיסות בהתחלה... ולקח כמה שנים עד שבאל על השתכנעו ובנו אתר מודרני עם פלטפורמות שונות והיום אף אחד לא יוצא לטיסה בלי לבדוק מי הצוות שלו, מס' הנוסעים ופירוט נוסעים מיוחדים והמנות המיוחדות (אלמנט שמשפיע מאוד על העבודה), הוראות ספציפיות לטיסה זו ועדכון הוראות עבודה והוראות בטיחות ומי יודע מה עוד יש להם שם היום...

ניהלתי והשתתפתי בעוד הרבה פורומים, במידות שונות של הנאה ואינטנסיביות, ואני אוהב מאוד את הפורמט הזה עד היום. הוא מתאים לי מאוד.

למעלה