"אחד הפחדים הגדולים של מי שיש לו חיית מחמד הוא לאבד אותה"

"אחד הפחדים הגדולים של מי שיש לו חיית מחמד הוא לאבד אותה"

המשפט הזה פותח מאמר של פסיכותרפיסט שדן בהתמודדות עם אובדן חיית מחמד. כל אחד שומר אותו לעצמו ולא נהוג לדבר על הפחד הזה, אבל רק מי שיש לו חיית מחמד יכול להבין כמה מההתייחסות שלנו לחיות שלנו מושפע ממנו. עצם פתיחת הדיון הזה מעבירה בי צמרמורת. איך מתמודדים עם הטראומה הזו בבוא יומה, והיא תבוא?

"אל תתנו לאף אחד להגיד לכם איך להרגיש – גם לא לעצמכם. האבל הוא שלכם, ואף אחד לא יכול להגיד לכם מתי הגיע הזמן 'להמשיך הלאה' או 'להתגבר על זה'".

https://healthy.walla.co.il/item/30...lfeed&utm_term=social&utm_content=healthypage

צליליתה

New member
הפחד הגדול של כולנו הוא לאבד את מי שאוהבים

כשמדובר על בן זוג, ילדים, אחים, חברים, אפשר להתנחם ב ״לי זה לא יקרה״, אבל כשמדובר על חיית מחמד, זה די בטוח שאנחנו נקבור אותו ולא הוא אותנו.

ביוגה, ואני מניחה שגם בבודהיזם, מדברים הרבה על לא להתקשר, Aparigraha

יש הרבה פרשנויות למשמעות של הרעיון הזה (אחת מהיאמות, ההנחיות לחיים, שנרשמו בבהאגאבאד גיתה, ), כמו למשל לא להאחז, לאו דווקא בבן אדם, יכול להיות ברכוש, ברעיון, בידע, או לא לחיות חיים חזיריים, ואלה דברים שאני מבינה, מכילה, וגם משתדלת. אבל כזה נוגע לאהובים.....אני מבינה היטב את המשמעות של לא להיות רכושנית, אבל לא מסוגלת לחשוב על לא להיות קשורה.

ממש כעת דיברתי עם חבר על חבר משותף, כבן 55, שאמר לבנו

שבכל זמן שהוא הוא יכול לעזוב את העיר בה הוא חי ולעבור לכל מקום אחר בעולם, כי אין לו שום רכוש ומשפחה והוא חופשי לגמרי מכל התחייבות.

קשה לי לתפוס איך אפשר ליישם את היאמה הזו.

אין לי נסיון. לא גידלתי חיית מחמד אף פעם.

יכולה להבין את החשש לאיבוד חיית מחמד כי אני טוענת שחיית מחמד זה כמו ילד.

סופהו

New member
מתמודדים, כי אין ברירה.

יש כאב עצום.
יש תקופת אבל.
בכל פעם שעולה זיכרון, פורצות הדמעות ולכל אחד יש את תקופת האבל וההתמודדות שלו.
אבל שיסלח לי הכותב- זה לא בדיוק כמו לאבד אדם קרוב.
ואני כותבת זאת לא בעקבות מחקר, זה נכתב מתוך ניסיון החיים, יותר נכון- ניסיונות..

קלייטון.ש

Well-known member
כל אובדן של דבר חשוב מסב כאב

לא חייב להיות דבר חי, אדם או חיה.
הרבה אנשים חשים תחושת אבדן יותר עמוקה כשהם מפסידים כסף מאשר כשמת מישהו קרוב להם (אדם או חיה).
אני חושב שדווקא עם מוות בשיבה טובה יותר קל להתמודד כי הוא נתפס כחלק טבעי וצפוי בחיים, והאדם או החיה שנפטרו בשיבה טובה חיו חיים שלמים.

למעלה