משהו קטן ומתוק לפני השינה
(אבל שלא מקלקל את השינים)

קלייטון.ש

Well-known member
הבוקר גיליתי שיש גרסה עברית ל-alone again naturally !

פתאום השמיעו ברדיו. לא יודע לאן להוליך את ההתרגשות.

ממי התרגשת, מתיקי דיין או מגילברט אוסליבן?

זכרתי את המקור, אבל לא את הביצוע הזה.

קלייטון.ש

Well-known member
גילברט אוסליבן כמובן

היתה תקופה שהתקליטים שלו הסתובבו אצלי בלופ.
עכשיו יוטיוב (יברך אותו אלוהים, באמת) מציע לי את קלייר, עם סרטון מקורי בהשתתפות הילדה. שיר שספג המון ביקורת מאנשים שלא הבינו אותו (גם אני לא ידעתי את הסיפור האמיתי אבל לא חשבתי שיש בו משהו לא תמים).

קלייטון.ש

Well-known member
היו (ויש גם היום) טענות שהשיר מתאר פדופיל

מהמילים עולה תמונה של בחור ששומר על ילדה קטנה, אולי האחיינית (הוא מזדהה כ-Uncle Ray), ודי עוגב עליה. נשמע שהם ביחד במיטה, ומדברים על קשר זוגי עתידי לפחות.
אבל במציאות זו קלייר מילס, הבת של המפיק של אוסליבן, שהוא נהג לשמש לה שמרטף. Ray הוא שם הלידה של סליבן עצמו. השיר תמים לגמרי ונכתב עבור ההורים לאות תודה.
מזכיר שגם את לואיס קרול מאשימים בפדופיליה בטענה שהיו לו רגשות לא ראויים אל אליס לידל, הילדה עליה מבוססת הדמות של אליס בארץ הפלאות.

אני חושב שהאשמת שווא בפדופיליה היא מעשה שפל והרסני, אולי כמו

עצם המעשה הזוועתי שמאשימים בו. אנשים מרשים לעצמם לפעמים להאשים במעשים כאלה בלי הוכחה ממשית. גם מוזיקאי אהוב עלי במיוחד, פיט טאונסנד מה'מי' הואשם בזה פעם ע''י המשטרה ונאלץ להילחם על שמו הטוב.

קלייטון.ש

Well-known member
ביער פה מסתובבים גם שועלים

לפעמים אני נתקל באחד ואנחנו עומדים ומסתכלים אחד על השני, כי שועלים בניגוד לשאר בעלי החיים לא ממהרים לברוח.
ואז אני תמיד נזכר בנסיך הקטן והפרק על השועל שרצה להיות חבר שלו.

שועלים הם חיות מקסימות וידידותיות, יחסית. לכלבה שלי היה

חבר שועל שהיה מחכה לה שתתגיע לטיול הלילי בשדה הקטן ליד הבית והם היו משחקים בהתלהבות וחן מופלאים.

תיכף יבוא יוסי יערי ויספר על שועלי שכונתו, ואולי אפילו יצרף הוכחות מצולמות.

diday

Member
אצלנו רואים מדי פעם שועלים שבורחים מיד,

אולי כיוון שאצלנו יש בכל מקום ציידים.
כלל אצבע אומר שאם שועל לא בורח, יתכן שהוא חולה בכלבת.

בנתניה מפזרים לשועלים פתיונות עם חיסון נגד כלבת

באיזורים שידוע שהיש להקות שלהם.

אני לא זוכר על מקרים של שועלים נגועים בכלבת באיזורים עירוניים בישראל, אבל זה טעון וידוא.

ההבדל הוא שאת אליס לידל צ'ארלס לוטווידג' דודג'סון ביקש לצלם

ההבדל הוא שאת אליס לידל צ'ארלס לוטווידג' דודג'סון (לואיס קרול הוא שם העת שלו לצורך שני הספרים על אליס) ביקש לצלם בעירום.......
גם זה לא אומר שהוא היה פדופיל, אבל יותר סביר מאשר המקרה של אוסליבן.

מסכים שגם זה לא אומר שהוא היה פדופיל, כמו שצלם עירום הוא

לא בהכרח, עבריין מין, אבל אני מניח שגם אז זה כבר נחשב לדבר שלא ייעשה. מסכים איתך.

וברוכה הבאה, ענת!

נדודי שינה בשעה 20:54?
אכן, העולם זקוק גם למשכימי קום...

אתמול נרדמתי בשעה מאוחרת (או מוקדמת, תלוי במסתכל) מדי אפילו בשבילי. חזרתי מסדנה עם עודף אדרנלין, שכבתי וקמתי שוב והדלקתי טלויזיה וראיתי סרט אלים שאי אפשר להירדם אחריו... שמחתי רק על שהצלחתי להירדם לפני שהשמש התעוררה.

בקיצור, וולקאם בכל שעה. תמיד יש כאן מישהו, על או מאחורי המסך.

למעלה