איפה שיח סלימאן כשצריך אותו

סופהו

New member
עוד מעט הוא יצא מהמתחת של המים

בהמשך לבדיחה, זה פשוט מה שקורה כשיושבים על דופן הסירה עם בלוני חמצן על הגב.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
טעות, בעצם שתיים

קודם כל אני השבוע בחופשת מולדת ורק בראשון אצא שוב לעיה"ק לשבוע האחרון בנוהל שבוע שבוע אותו אני מפעיל כל שנה בחודשים יולי אוגוסט.
&nbsp
הטעות השניה היא שבזמן הצלילה אנו נושמים גז נשימה שהוא אויר או ניטרוקס או תערובת של מספר גזים ובכל מקרה לא חמצן. עם חמצן אפשר לצלול לעומק מקסימלי של 6 עד 10 מ' אחרת חוטפים הרעלת חמצן, משהו שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה לקבל.
&nbsp
בעצם מצאתי גם טעות נפוצה שלישית אבל זה לשיעור הבא.

סופהו

New member
השאלה החשובה היא

האם משקל הבלונים+ תערובת הגזים/אויר לנשימה (לא בלוני חמצן) ימשוך אותך אחורה או שלא.

סופהו

New member
עזוב אותי..סנפירים, משקולות, מאזנים, בלונים

ממש בכלל לא בעסק.

אצלי זה סנפירים לחוד וכל השאר לחוד

מיום שאני זוכר את עצמי, סנפירים הם חלק בלתי נפרד ממני במים. בלעדיהם אני מרגיש קיטע. אפילו היום, בגילי המתקדם, אני לא מסוגל להיכנס לבריכה בלי סנפירי הצלילה הארוכים שלי, והזקנים והמציל שסביבי מתעלמים ממני באדיבות. כולם שם עם סנפירי בריכה קצרצרים מגוחכים כאלה ומשקפי שחיה של רתכים, ואני עם מסכת סיליקון טובה (ועם אפון, למקרה שאצטרך לפמפם באופן דחוף).

האמת היא שגם כשצללתי, שנאתי את הציוד המסורבל. תמיד נטיתי אחרי מינימליזם - מסכה, שנורקל וסנפירים ורובה דיג+חגורה (שברבות הימים התחילה להצמיח משקולות, כשהמציאות כפתה אותן עלי...). הרגשתי קרוב יותר לעולם סביבי. לא נשארו בי שום געגועים לסירבול של חליפת צלילה ובלון ומאזן ומחשבון צלילה ווסת + צינור בפי ורעם הבועות הנפלטות...

הנוהל שבוע שבוע מעניין כשלעצמו*, וגם הטעות הנפוצה השלישית

למיטב ידיעתי, לפחות בחיל הים צוללנים הם אנשי צוות בצוללת ולוחמי השייטת ודומיהם נקראים סתם צוללים, אבל בטח לא לזה התכוונת.
===========================================

(*דרוש פירוט).

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אכן לא לזה התכוונתי

התכוונתי שאנחנו נושמים אויר ממיכל אבל ביום ההולדת מנפחים בלונים.
&nbsp
בקיצור צולל ולא צוללן.
מיכל ולא בלון.
אויר או גז נשימה ולא חמצן.
מסכה ולא משקפת.
בטח יש עוד כמה ששכחתי.
&nbsp
לגבי הנוהל זה מאד פשוט, למדתי מהטבחים בצבא.

סופהו

New member
אם רוצים לדקדק, לפי חוקי השפה העברית

לאדם הצולל מתחת למים קוראים צוֹלֵל וגם צוֹלְלָן (במשקל בעלי מקצוע/תפקידים).
לפי "חוקי" הצבא צוֹלֵל הוא מי שצולל באופן עצמאי במים, ואילו צוֹלְלָן הוא איש צוות בצוללת.
לא בלון ולא מיכל, אלא מְכָל.
זה היה רגע של עברית לצוללנים /צוללים ממשפחת בני האדם להבדיל מהצוללנים האלו
(וחבריהם).

סוף סוף הוכחה מתועדת שאתה באמת צולל ולא סתם מצלם מסירת

זכוכית.

יופי של תמונות - וככל שאני יכול לזהות, המצב בשמורה השתפר מאז שצללתי שם, לפני ככה וככה שנים.

הצלילה היתה לפני השקיעה?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הצלילה היתה דווקא בשעות הבוקר אבל

אני מעדיף לצלם עם צמצם כמה שיותר סגור ובמהירות גבוהה ומכאן הצבעים הכהים יותר.

למעלה