אנחנו עוד מדברים על

קלייטון.ש

Well-known member
הכי טוב בלי

כשאני נכנס לשכנים במקרה ביום חול רואה שהטלויזיה דלוקה כל הזמן אפילו בלי שמישהו מסתכל.
לעומת זאת אצל הילדים שלהם, שהם הרבה יותר דתיים מההורים, אין טלויזיה בכלל ולא היתה מעולם.

גם אצלי הטלויזיה דלוקה כל הזמן, רק בלי קול, חוץ מאשר כשאני

מתיישב מולה בכוונה לצפות (בעיקר סרטים ותכניות דוקו ומעט ספורט וסדרות נבחרות. להיטים עכשוויים: טורניר סנוקר בסין, העונה הרביעית של 'שחיתות' ושידור חוזר של 'הסמויה'). חדשות ואקטואליה אני מעדיף לקרוא באינטרנט.

המראה של טלויזיה כבויה משרה עלי תחושה לא נעימה, משום מה.

קלייטון.ש

Well-known member
גם אני לא אוהב טלויזיות כבויות

לכן כשנכנסתי ליחידת הדיור שאני גר בה וראיתי שבעל הבית התקין שתי טלויזיות, עם הוט, על חשבונו, ביקשתי ממנו לקחת אותן.

לא פעם קראתי שבגוגל שואלים בראיון עבודה את השאלה "למה המנהול (כלומר המכסה של הביוב או הכניסה לעולם שמתחת לעולם) הוא עגול?"
ומשתגע איפה הם ראו כאלה עגולים. אני רואה אותם רק רבועים כמו בתמונה שלך.

סופהו

New member
למשל ב...

ירושלים.
(לא מצאתי את התמונה באלבומים שלי, אז מהרשת..)
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
טוב אז צודקים בגוגל ויש עגולים

בכל זאת לו שאלו אותי בראיון עבודה למה הם עגולים הייתי כועס ואומר למה נטפלים דווקא לעגולים, ולא שואלים על הרבועים למה הם רבועים.
(אני מעולם לא הייתי בראיון עבודה אז לא יודע איך בדיוק הוא עובד, יכול להיות שיש לי מושג שגוי לגמרי על ההליך)

סופהו

New member
דרך אגב, לגבי למה עגול

נראה לי שמכסה עגול, לעולם לא ייפול לתוך הביוב.
מה שעלול לקרות למכסה מצולע כלשהו.

מניסיוני האישי - לא התשובה הנכונה

בכל מקרה, המכסה חייב להיות רחב מהבור אותו הוא אמור לכסות (יש כמה דרכים לעשות זאת ועדיין שיישאר בגובה זהה למה שמסביב לו).
ואם המכסה נשבר - הוא נופל בכל מקרה (כפי שקרה לי השנה. בצילום - לאחר איחוי "ארכיאולוגי" ומדידה כדי שאדע לרכוש אחר במקומו. צילמתי ושלחתי במייל ליצרן מכסים).

סופהו

New member
אם אנחנו מדברים על מכסה עגול תקין, אין שום סיבה שייפול.

אם ב"היטל צד" הוא נראה כמו מלבן , יש צורך במחסום ואם החתך שלו כמו טרפז /טרפז "מעוגל", אין סיבה שייפול.
לא בדקתי את כל הצורות האחרות, אבל בין המרובעים, לפחות, מספיק שתציב את המכסה באלכסון/בניצב והוא יעבור את הפתח.
&nbsp

סופהו

New member
עכשיו, כשאני חושבת על זה

(קיץ, חם.. עדיף לפתור את החידה הזהו מאשר להתעסק במטלות.)

מכסים עגולים , לעומת מיכסים מרובעים, קל להתאים למקומם. אין צורך להתאים kפינות.
גם קל להעביר ממקום למקום בגלגול.

מעניין, האם הריאיון שלי היה מוצלח..

סופהו

New member
משאת נפשי

אינה קשורה בעבודה.... אבל אם מדובר בעבודה, להמשיך לעבוד במקום בו אני עובדת ונהנית מ-א-ו-ד כמעט בכל רגע.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
משאת נפשי לעבוד במקום שמקבל גם מפגרים גמורים

כלומר בכנסת ישראל בתפקיד ח"כ ולמשך שתי קדנציות.

צליליתה

New member
האם הסמרטפונים השימדו דור

יש כאן מאמר מעניין על השפעת המדיה על בני נוער
אז נכון שתמיד הזקנים טוענים שהטכנולוגיה החדשה הורסת את הדור הצעיר, אבל הפעם, יש לי הרגשה, שבאמת קורה משהו בלתי הפיך.

מאוד כואב לי שהילדים שלי והילדים שלהם תקועים עמוק בתוך המסכונציק האישי. תוהה מה המשמעותיות ליחסי הורים ילדים, לזוגיות, לחיי החברה של הצעירים.
נתונים ותובנות, כאן
https://www.theatlantic.com/magazin...the-smartphone-destroyed-a-generation/534198/

(מה שהכי הפתיע אותי, זה לא שהילדים עושים פחות סקס, אלא שההורים צריכים ללחוץ על הילדים לעשות רישיון נהיגה. כמה אני הייתי צריכה להתחנן לכזה...וכמה החיים היו הופכים לבלתי נסבלים אם לא היה לי)

ruven7

Active member
אמל"ק אבל

דעתי-הבעייה אינה במכשיר אלא במשתמש, על רגל אחת.
בתור חברה קורה לנו משהו רע.
ואלה לא רק ילדים ונוער אלא גם בני 50 פלוס שמשועבדים למכשיר הזה
כמובן שילידי עכשיו יבלו יותר שנים מחייהם מול מסך.

למעלה