אויש החום הזה

צליליתה

New member
גם לי חם

אני רק לא יודעת להגיד את זה כל כך מצחיק

ומכיוון שהקישור לפייסבוק לא סיפק לי שום מידע על הקונטקסט שבו פורסם האיור, פניתי לגוגל...ואיזו הפתעה חיכתה לי שם

אז אף אחד לא נעשה יותר צעיר
אבל, 44 שנה להיפ הופ?

ואיזו חגיגה נהדרת הכינו בגוגל
אל תחמיצו

שבת שלום, וסופש מצוין לכולם

קלייטון.ש

Well-known member
המזגן אשם

אנשים מתרגלים בתוך הבית, המשרד והרכב לקור של המזגן אז ברור שחם להם בחוץ.
אני לא מפעיל מזגן אלא רק מאוורר.

אני מסכים איתך... באופן חלקי

מאוורר יכול בהחלט להספיק בחלק מהמקרים שמשתמשים במזגן, אבל לא בכולם. יש לי בבית שלושה מאווררי תקרה ועוד מאוורר רצפה חזק, ואני מעדיף אותם בכל מקרה שאפשר.

אבל כשאי אפשר... אי אפשר. תגיד, איך אתה במכונית, למשל?

צליליתה

New member
כשרכשנו מכונית ראשונה

היתה בדיחה:
אני נוסעת במכונית עם חלונות סגורים, ומנענעת בראש, כדי שיחשבו שיש לי מזגן ורדיו.

אז בלי רדיו, סבבה. (אפשר תמיד לשמוע דרך הטלפון
, אתם לא באמת רוצים לשמוע אותי שרה....). אבל בלי מזגן?

אין לי מושג איך עשינו את זה...

ליסוע עם חלונות סגורים בקיץ רק בשביל הפוזה? טוב, אני מאמין ש

יש אנשים שיעשו את זה...

מזכיר לי שלפני הרבה הרבה שנים, טרם היות הטלפונים הניידים, נסעתי להחליף את טלפון החוגה שהיה מונח על המושב שלידי בדואר בכפ''ס. באחד הרמזורים בא לי לבדוק אם שומעים קליק באפרכסת כשלוחצים על הצ'ופצ'יק בתושבת שלה, ופתאום אני קולט שבמכונית הסמוכה מסתכלים עלי כמה אנשים במבט המום-מתפלא-אכול קנאה-מתפלץ. לא התאפקתי, אלא מה, ואמרתי בקול רם לתוך השפופרת ''לא עכשיו, זה לא לטלפון'' וסגרתי. בזווית העין ראיתי את יושבי המכונית מתחילים ללעוס בטירוף את ריפוד המכונית שלהם וזה את זה.

diday

Member
לא בשביל הפוזה

כשהיינו מגיעים בקיץ לארץ, בימים הראשונים כשנסעתי לים, כיביתי את המזגן ונסעתי עם חלונות סגורים. אחרי כמה ימים כשטענתי מספיק חום; חזרתי להיות ישראלי.

diday

Member
בשנה הראשונה בגרמניה, היה חורף קשה עם טמפרטורות

של 20- ויותר גרועות.
באתי מישראל החמה. חולצה ושני סוודרים הספיקו.
השנה שוב אין לנו קיץ, כך שאחרי כמה שנים כאן, לומדים ליהנות מהחום.

ישראל וגרמניה צריכות לעשות תכנית לחילופי תושבים, כמו חילופי

סטודנטים. כך נלמד כולם להעריך את מזג האוויר שיש לנו (ולהם...).

לפעמים אני שואל את עצמי אם הייתי יכול להגיע למצב שבו אחיה במדינה שאגיד עליה שהיא גשומה מדי, שהקיץ קצר מדי, שאני מתגעגע לקצת שמש, ליותר חום ליותר אור...

כרגע זה נשמע לי בלתי אפשרי.

diday

Member
יש לי כמה הצעות עבורך

לפני כן קצת על גרמניה.
בגרמניה מזג האוויר לא יציב במשך כל השנה. הפרשים של 20 מעלות מהיום למחר הם לא דבר נדיר. נשמע בהתחלה מגניב, אבל מאד מייגע לגוף. עד שהגוף התרגל לקור/חום יש נפילה או עליה בטמפרטורות. זה נחמד אם יש הפוגה מחום שמתקרב ל30 מעלות אם הטמפרטורות יורדות ל25, אבל 12 זה מוגזם לחלוטין.
יכול להיות מאד נעים בחורף אם הטמפרטורות הם דו ספרתיות, אבל אם כמה ימים אחרי כן יש נפילה ל20- זה קשה מדי.

ולהצעות שנשארות בעולם המערבי.
מדינה גשומה מדי, תמצא כמובן באיים הבריטיים בדגש על אירלנד. אבל אירלנד יכולה להיות מקום שמאד שווה לגור בו.
אם אתה ממש רוצה להתגגע לארץ, נסה את ניופונלנד. עם 300 ימי ערפל בשנה, ישראל תראה כגן עדן.
געגועים לאור ולארץ באחד מאיי דנמרק הפחות מיושבים. הקיץ נפלא! החורף בלתי נסבל. מעט מדי אור, לחות גבוהה מדי, גשום וקר וכמובן הרבה רוח.

והיכן כן לגור:
בארץ, כמובן שבגליל באזור ההררי, לא על החוף. מדברים עברית (וערבית), התרבות מוכרת, מזג האוויר נעים רוב השנה, אוויר צח, החיים יותר זולים מבמרכז וללא הלחות של מישור החוף הקיץ יכול להיות מאד מאד נעים.
אם בכל זאת חו"ל. בשווייץ הצרפתית יש מקומות עם כ300 ימי שמש בשנה, אבל לא חם מדי ויש גם מספיק גשם.
אם רוצים גם ים ולהישאר באזור דובר גרמנית, יש איים גרמנים בים הצפוני כמו למשל סילט שכדי לגור בו אתה צריך הרבה הרבה הרבה כסף. טמפרטורה בקיץ כ20 מעלות, בחורף בקושי מגיעה מתחת לאפס. אבל אין טוב בלי רע. כאי, יש שם הרבה רוח. וכאחד האיים האהובים ביותר, יש שם בקיץ יותר מדי תיירים ובחורף הרבה בתים רקים של מי שמחזיק את המקום רק כבית קיץ.

איזה סיבוב מרהיב מסביב לעולם ואיזו שורה תחתונה צפויה כל כך

"והיכן כן לגור:
בארץ. כמובן שבגליל באזור ההררי, לא על החוף". זו התורה כולה על רגל אחת.

אוסיף רק שחברי כאח לי עבר עם משפחתו לסקוטלנד בעקבות הקריירה של אשתו והתאהב בארץ הזו, בנופיה וביושביה בכל לבו.

עבורי, הגירה היא לא אופציה ריאלית: לכל היותר לגליל, אבל גם כאן בשפלת החוף טוב לי, אם לא סופרים את הלחות.

אבל תודה לך, יקירי, על הארת העינים. אשתדל ליסוע לחופשה באחד המקומות שהזכרת... ורק בחודשי הקיץ, כי בשאר השנה בעצם נעים פה מאוד.

diday

Member
סקוטלנד בעייתית

כשהילידות מדברות אפשר להתאהב בהן כששומעים את המשפט הראשון, ז"א אתה מתאהב עד כדי כמה עשרות פעמים ביום. איך אפשר לעמוד בזה?

חשבתי שהחבר עבר לסיביר.

קלייטון.ש

Well-known member
אני לא נכנס למכוניות

בשבע השנים האחרונות נסעתי במכונית נסיעה ארוכה פעם אחת, לפני 4 שנים, ונסיעה קצרה של רבע שעה לפני שנתיים.
רק נזכיר שמכוניות יש הרבה יותר זמן ממזגנים במכוניות, ואנשים הסתדרו.

סופהו

New member
הלחות אשמה

מאוורר מזיז את האויר.
הלחות אינה זזה לשומקום

&nbsp
אני לא רוצה לחשוב איך היה מתנהל הנהג הישראלי הממוצע, בלי מזגן ברכב, באמצע שיירה/פקק ברחובות גוש דן. (או ירושלים, שגם היא כבר אינה חפה מלחות).
&nbsp
&nbsp

אני לא יודע איך אצלכם, אבל בנתניה הלחות נמצאת באוויר ולכן

מאוורר גורם לאידוי שגורם לקירור. קירור קל, אבל מורגש.

אגב, פעם גרתי בדירה שרק בחדר השינה שלה היה מזגן, אז הייתי מעמיד מאוורר בפתח בין חדר השינה לסלון והוא היה מסיע את האוויר הקר מחדר לחדר. זה לא היה פתרון מושלם, אבל בהחלט עזר.

למעלה