איכות עיתונאית

diday

Member
איכות עיתונאית

איתי גל, מספר בחלטורה העיתונאית שלו, שבגרמניה נחקק חוק שהורה שלא מחסן את ילדיו ייקנס ב2500€.

פרט לעובדה הפשוטה שההודעה שגויה ולא נכונה הכל בסדר.

מאד מקווה שאם האדם גם עובד כרופא, ששם הוא פחות רשלן

קשה להתבטא לגבי האיש הזה בלי להגיע ללשון הרע

איכשהו, חברות התרופות יוצאות אצלו תמיד טוב. בעבר חשבתי שהכתבות שלו הן פרסומת סמויה, אבל התחלתי להאמין שאני טועה. היא כבר לא כל כך סמויה.

prizman

New member
כבר מזמן אני מדלג על הכתבות שלו.

כמות ההבלים שם לא נתפשת.

סופהו

New member
לא הבנתי, ממה

ההסתייגות?
מכך שדווח שכבר יש חוק ורק מדובר על הצורך בחקיקה? בתקנות?

diday

Member
מהעובדה שאין חוק, ז"א יש חוק שאומר

שהורים חייבים לקבל ייעוץ בנושאי חיסונים, אבל לא חוק שקובע חובת חיסונים. החוק שמחייב ייעוץ קיים אגב מאמצע 2015.
ההרחבה הנוכחית היא בכך שגני ילדים חייבים להודיע לרשויות במידה ולהורים אין אישור שהיו אצל רופא לייעוץ בנושאי חיסונים. הקנס של 2500אירו להורים שהרשויות לא מצליחים לגרום ללכת לייעוץ שכזה.

אז החלטוריסט, קרא משהו על קנס של 2500 אירו, משהו שקשור לחיסונים ובנה על זה סיפור שמתאים לאגנדה שלו.

כבר עדיף החלטוריסט שסיפר שקופרניקוס אחד מחכמי יון העתיקה.

הרשה לי להציע תאוריית קונספירציה נוספת

אי שם בישראל מתחיל מפעל תרופות גדול לצאת לקמפיין למען חיסונים כלשהם.

diday

Member
הקמפיינים האלה לא קיימים כל הזמן?

אגב, החוקים והתקנות הם לא בגלל מתנגדי חיסונים, כי אותם החוקים לא ישכנעו - להפך.
החוקים בגלל שכבות חלשות שלא טורחות לעתים אפילו ללכת לבדיקות הרגילות.

איך היו משוררים פעם אוהדי בית''ר ביציעי ימק''א

(לפי מנגינת 'בן לוקח בת') כשהקבוצה היריבה היתה מחליפה שחקן? "בן #ונה יוצא, ובן #ונה נכנס..."

הקמפיינים האלה באים והולכים, על פי שיקולים מסחריים נטו. נמציא דוגמה, כי אני לא בתחום: נגיד שמשרד הבריאות מוציא מכרז בין חברות התרופות על חיסון לשפעת לחורף הקרוב; לא יכול להיות לחברה כזו אינטרס להגביר מודעות לחיסונים?

Ron W

New member
איזה עיתון? איזה חיסון ? מה לנו ולגרמניה?

אני דוקא נרתע משמועות ופרסומים שחיסונים מסוכנים וגורמים למשל אוטיזם.
הסיכון להידבק ולהדביק אחרים במחלות חשוכות מרפא שחוללו מגיפות
ועוד במדינה כמו גרמניה עם הגירה מסיבית של פליטים ללא סל בריאות -
מחייב התיחסות - היכן כאן הרשלנות?
האם לחייב בחיסון נראה מעשה התרשלות בגלל סברה בלתי מוכחת
שחיסון מסוכן לבריאות?

ל diday, אם אתה בא בטענות...

אז לפחות ראוי שתצוטט נכון את הדברים שנכתבו.
כתבת:
"איתי גל, מספר בחלטורה העיתונאית שלו, שבגרמניה נחקק חוק שהורה שלא מחסן את ילדיו ייקנס ב2500€."
אני קורא בכתבה:
"בשבוע הבא צפויה ממשלת גרמניה להעביר חוק הקובע כי הורה שלא יחסן את ילדו ייקנס בסכום של 2,500 אירו". ("החוק החדש, שצפוי להיכנס לתוקפו ב-1 ביוני").
יש הבדל גדול בין הציטוט לבין המקור (ואינני מתייחס להאם המקור נכון או לא). לפי הציטוט שלך החוק כבר נחקק ולא כך הוא.

שילה1

New member
ולעצם הרעיון-סבורה שהוא מעולה.הלואי וגם בארץ ייענש הורה

שלא מחסן את ילדיו וכתוצאה מכך-הילד גורם ךלהתפרצות מחלה שמדביקה את כולם.
למרות כל התנועות נגד חיסונים והדעה כי חברות התרופות מרויחות.

diday

Member
רק שאין חוק כזה ולא מתוכנן (נכון להיום) חוק כזה

צליליתה

New member
והחלטורה הזאת כבר . נשמעת יותר הגיונית

כשגרתי בארהב ילדים לא מחוסנים לא התקבלו לגן ילדים. הילדים שלי היו קטנים, והגן היה גן פרטי, ואין לי מושג מה לגבי ילדים גדולים יותר בחינוך חובה. אבל זה נראה לי פתרון הולם: הרבה מאוד הורים רוצים לעשות את הדברים בדרך שלהם, ומחנכים את הילדים בבית, והורים אחרים, שמוכנים לקבל את ההחלטות של מערכות גדולות יותר יכולים לשלוח את הילדים לבית הספר מבלי חשש שיש ילד חולה שעלת או חולירה אחרת בכתה.

למרות שכמובן ההורה לילד שחולה בשעלת מן הסתם יקח אותו איתו לסופר, או לקולנוע או לגינה הציבורית, וגם שם יש אפשרויות להפצת חיידקים.

כל הנושא הזה של החיסונים מורכב ביותר ואני שמחה שההחלטות האלה מאחורי . בזמנו חיסנתי את הילדים בלי לחשוב הרבה, היום אין לי מושג איך הייתי נוהגת.

diday

Member
ההגדרה שאני מכיר לציטוט היא כנראה שונה משלך

כפי ששמת לב, לא ציטטתי אלא נתתי את רוח הדברים, שבינם לבין המציאות יש קשר קלוש (מאד).
נכון, בחוק מוזכרים 2500 אירו, אבל לא למי שלא מחסן. נכון שיש (עבורך, תהיה) חובת דיווח של גני ילדים, אבל הדיווח אינו אם ילד מחוסן או לו.

כאשר אתה כותב

"בחלטורה העיתונאית שלו" ו "ההודעה שגויה ולא נכונה" - אינך יכול להסתתר מאחורי "רוח הדברים". העיתונאי כתב כפי שכתב. אתה רוצה להשמיץ - צטט במדוייק או לפחות תן קישור לדברים שכתב.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4967745,00.html
במקומך הייתי ממתין לשבוע הראשון של יוני כדי להעלות השגות על דבריו (ושים לב שהוא כותב "צפוי", כלומר לא בוודאות).

diday

Member
אני שמח עבורך שאתה בקי בילדותיות

עכשיו נשאר לך רק לעבוד על הבנת הנקרא. שמעתי שיש קורסים למבוגרים.
&nbsp
בשיעורי מתמטיקה בבית ספר עממי, שנקראו אז חשבון, למדנו (בבית ספר עממי מפשטים ונוגעים רק מעט) שקווים מקבילים אינם נפגשים.
&nbsp
&nbsp

למעלה