צילומים לשעת לילה מאוחרת.

prizman

New member
צילומים לשעת לילה מאוחרת.

רכשתי היום מצלמה חדשה.

תודה על האיחולים.

התחום שהמצלמה אמורה להיות טובה בו היא צילום בלילה שאלו שעות הפעילות שלי בד"כ וללא שימוש בפלאש
מדי הרבה סיבות.
כמובן שכבר הלילה יצאתי לבדוק עד כמה היא טובה בזה בכלל ויחסית למצלמה הקודמת, סה"כ נראה לי
שהכסף לא הוצא לשווא.
מעלה כרגע תמונה אחת, מתישו היום כשאתעורר אעבור על כולן ואראה אם יש שם משהו ששווה הצגה.

אני לא בטוח אם אני יכול לזהות איכות מצלמה בצילום כלשהו

אבל אהבתי את הדרמה.

ומזל טוב למצלמה ולך.

prizman

New member
ודאי שאתה יכול, אני צריך רק להבהיר קצת על מה אני מדבר.

בצילום בתנאי חשכה נוצר רעש רקע שפוגע באיכות הטכנית של התמונה. אין לזה שום קשר עם אמנות. כמעט למעשה.
הרעש הזה מתבטא בטישטוש הנושא, כלומר חוסר חדות.
דוגמא לתמונה עם רעש שצולמה עם מצלמה אחרת ואפילו בתנאים טובים יותר.

חוסר חדות בגלל מחסור באור - את זה אני יכול להבין

רעשי הרקע הם בגלל החשיפה הארוכה יותר?

prizman

New member
בין השאר ובמידה רבה, כן.

יש לזה כמובן הסבר פיזיקלי משעמם.
המשמעות המעשית לכך היא שכשאומרים על מצלמה (כולל בסמארטפון) שיש לה יותר מגה פיקסל זה לא בהכרח טוב,
אבל זה תמיד מעלה את המכירות כך שליצרן זה תמיד טוב.

את ההסבר אני זוכר מהימים שהייתי חובב צילום בעצמי

אני זוכר שתמיד היה איתי גם פילם 400 ASA למקרים כאלה.

מזה אתה מבין כמה שנים עברו מאז.

prizman

New member
פילם?

אנחנו עוד הדפסנו על לוחות זכוכית

למעשה גם לפני 40 שנה ומעלה היו כבר פילם עם 800, 1000 ו 1600 אסא אבל הם היו יקרים, נדירים ולפחות אלו שמעל 800 היו ש"ל בלבד.
ה"רעש" או הגרעיניות באותם פילם נבעה מכך שלצורך שימוש בחושך הדורש רגישות גבוהה לאור היה צורך בהגדלת החלקיקים הרגישים
לאורומכך נוצרה הגרעיניות.
בצילום דיגיטלי זה מעט שונה. ישנו חיישן שהוא מחליף הפילם, עליו קולטנים רגישים לאור, נניח שאלו הפיקסלים אם כי זה לא מדוייק.
כדי לעלות בכמות המ"פ ע"ג שטח חיישן נתון צריך כמובן לצופף אותם. מאחר וכל קולטן כזה הוא רכיב אלק' הוא יוצר השראה סביבתית
ופוגע באיכות הקליטה של הקולטנים סביבו. זהו הרעש האלקטרוני.
יש כמובן גם דרכים להתגבר על זה במידת מה וגם הן כמובן גובות מחיר בכסף או בדרכים אחרות.
זה ממש על קצה המזלג וסליחה אם ייגעתי.

טוב, כיום אני משתמש במצלמה לעתים רחוקות, רק להזדמנויות

מתוכננות מראש. כמו מרבית האנשים, אני מניח. את מצלמת הפילם שלי ביקש לשמחתי בן של חבר טוב ובכך נסגר הפרק ההוא בחיי. נשארו לי רק המון תמונות מודפסות יפות של בתי בילדותה.

prizman

New member
תמונה חמודה.

כנראה שהייתי בין חלוצי הצילום בדיגיטל בישראל, אבל זה לא בזכותי אלא בגלל העבודה. ככה גם זכיתי שיגיעו לידי
כל מיני מצלמות ברגע שהופיעו בחו"ל, שוב, בגלל שליבואנים היה כדאי ליבא במיוחד עבור המשרד שעבדתי בו, אם מצלמה
צלחה את האישור של המערכת שבה עבדתי ההצלחה שלה בשוק היתה מובטחת. היו כמובן גם רבות שנפסלו מכל מיני סיבות.
לנו זה היה חשוב כי זו היתה הפעם הראשונה שהתאפשר להעביר תמונות ישירות מהשטח בלי צורך בפיתוח והדפסה שלקחו
הרבה זמן אז אם כי ההעברה נעשתה בעזרת חיבור לפטופ לסלולרי באלתורים מגושמים, זה לא היה מובנה.
וכמובן גם אני נפטרתי ממצלמת הפילם לפני שנים רבות וגם אני לא הולך ביומיום עם מצלמה אמיתית ומצלם רבות בטלפון.

לפעמים אני עוצר וחושב על האמצעים הטכניים שיש היום לכל אדם

בכיס, שאותם אנחנו מקבלים בטבעיות נונשלאנטית כזו כאילו נבראו יחד איתנו, ונעצרת לי הנשימה.

מצחיק אותי תמיד שהיום, הטלפון הוא המרכיב הכי פשוט וזניח בטלפון.

Ron W

New member
הטלפון עדיין המרכיב המסובך ביותר בסמרטפון ובעולם כולו.

בתקשורת תאית דיגיטלית המידע עובר תהפוכות רבות בזמן אמת.
במעבר בין תאים יש ריבוב של המידע הדיבור מכווץ ונמתח דיגיטלית
כדי לחפות על מעבר תדר. הסינכרון הדיגטלי ברמת בלוקים וסיביות
כולל לעיתים הצפנה כדי להגן על הרשת וכן תיקון שגיאות לאיכות מושלמת.
ולקינוח מרכזיות הטלפון המגושרות על פני תבל הן אאל"ט עדיין
המכונה המורכבת והמסובכת ביותר! אלא אם רשת האינטרנט
עקפה אותה, מה גם שהיא מבוססת בחלקה על תשתית הטלפוניה.

prizman

New member
השאלה איפה הברכה ואיפה הקללה בכל העסק הזה.

עבורי למשל פייסבוק הוא מטרד טהור, רוב האנשים שאני מכיר מוצאים בו טעם.
המצלמה היא די זבל למרות שבמכשיר שלי היא נחשבת מהטובות, היא מצויינת לדברים לא חשובים כמו למשל
שהזוגה תשלח לי תמונה של החליטה שהיא רוצה שאקנה במקום להסתבך בהסברים.
וואטסאפ ודומיהם מתאימים לי להודעות קצרות, לשיחות אני מעביר לטלפון.
די אישי אני מניח אבל בהרבה מקרים זה גורם לניכור. לי ממילא יש ממנו בשפע כך שאני לא זקוק ליותר

התשובה היא, כרגיל, בבחירות שאנחנו עושים

אני, למשל, מרגיש ופועל ההיפך ממך: הטלפון הוא מטרד עבורי והפייסבוק הוא שולחן עבודה ומגרש משחקים. אני ממעט לתת את מס' הנייד שלי ומעדיף לשוחח מהבית, מהמכשיר הביתי, וגם זה מעט ככל האפשר. כנ"ל לגבי הסקייפים למיניהם. שקט בא אצלי בעדיפות ראשונה ולכן תוכנות המסרים למיניהן מתאימות לי מאוד.

אם בוחרים נכון מבחינת האמצעי והמינון, אפשר ליהנות מאוד מהברכה.

סקטור 27

New member
מה שאורי אמר!

הטלפון הקווי היה בעיני קללה, ואני שמחה שעבר מן העולם. גם בנייד אני ממעטת לדבר ככל האפשר.
הפייסבוק משמש אותי להתעדכן בענייני משפחה, חברים, ענייני דיומא, תרבות ובידור. הוא פועל ברקע, לצד החיים האמיתיים, ומתבל אותם במידע.

סקטור 27

New member
ובאותו הקשר - נותני שירות מעצבנים!

לפני כמה ימים פניתי לסלופרק דרך טופס יצירת קשר באפליקציה - ביקשתי לדעת לאיזה מסלול אני רשומה שם - לא בקשה מורכבת במיוחד. היום קיבלתי תשובה לדלהלן:
&nbsp
"אנא השאירי מס' טלפון לחזרה, בציון סיבת הפניה
ואחד מנציגנו [השגיאה במקור] ייצור איתך קשר להמשך טיפול.
המשך יום טוב"
&nbsp

צליליתה

New member
ראיתי את הסרט מנדרינות

סיפור פרוע על שתי חברות או אולי שני חברים טנרסג'נדריות, או טרנסג'נדרים, היו סבלניים, אני מנסה להיות PC. פיספסתי את הסרט בפסטיבל הסרטים בחיפה, ושמחה שעכשיו יצא לי לראות. לא רק בגלל הקונספט, המשחק, והצילום, אלא גם בגלל שזה הסרט הראשון שצולם כולו באיפון.

טוב....כמה מידידי הטובים ביותר מתפרנסים בתחום והסבירו לי שזה לא בדיוק האיפון שיש לאנשים מהשורה בכיס. או בתיק אלא אייפון ששודרג בהרבה מאוד טכנולוגיה מתקדמת. ויקרה. אבל איפון זה איפון ואי אפשר לקחת לו את זה.

בכל מקרה, הסרט.
הבנתי ששתי הטרנסג'נדריות הן באמת טרנסג'נדריות ואינן שחקניות מקצועיות, והן באמת דמויות נפלאות. הייתי אומרת שהסרט עוסק בעיקר בעוני, ורק אחרכך במגדר וזהות מינית. לפחות חצי מהקהל השמרני והמטומטם של הסינימטק יצא באמצע, אבל לדעתי, סרט ממש שווה צפיה.

Ron W

New member
מיתוסים TG והאייפון

במילה אחת סרט . יש המון סמרטפונים לא פחות טובים צריך אולי
חצובה ועדשה חיצונית. אפל סה"כ בנסיגה מול המתחרות.
הטרנס הן סוג של נשים משודרגות... בהכללה כאילו משתדלות יותר.
יצא לי בדיוק היום בצהרים לקחת בחורה כזו טרמפ מת"א, חוץ מהגובה
לא ניתן היה לנחש, היתה שיחה מרתקת וקולחת שהעבירה לי את הזמן.
לא עדיף על סרט?

למעלה