אתגר המדיטציה

אתגר המדיטציה

בישיבה, בעיניים עצומות,
להבחין בנשימה,
להבחין גם בכל דבר אחר ששמים לב אליו,
אך לא על חשבון ההבחנה בנשימה,
לשים לב במיוחד לכל מה שחולף בעולם הפנימי,
אך לא על חשבון ההבחנה בנשימה,
אלא במקביל אליה.

עם פקיחת העיניים, לשים לב לשעון, כמה זמן חלף (כמה שניות? כמה עשרות שניות? ואולי כמה דקות?...).
ולכתוב פה, להגיב איך היה...

* זוהי מדיטציה התנסותית כלשהי... בלי מטרה מוגדרת עדיין. סתם התנסות קטנה, שיכולה להפוך למשמעותית אולי, אם תקושר למשהו מתאים. אפשר בכל מקרה להתחיל בשיתוף בהתנסות, כאן...

זה פשוט

New member
האתגר האמיתי הוא פשוט להיות

מה שלומך? מתי סוגרים את הפורום?

&nbsp

לגמרי.

שלומי נפלא. חס וחלילה מלסגור את הפורום הנפלא הזה. אני חושב שסגירה של משהו בשל האטה (זמנית, כמו כל דבר, מן הסתם) בפעילותו היא לעתים אחד מסממניה של חוסר סבלנות, של העדר חיבור למימד הנצחי יותר, הַשָּׁקֵט. קצת כמו שיחה שאם יש בה "שתיקה ארוכה מדי" אז נוטים לברוח. זה כמו הקטע הזה שמעורר להגיד למישהו: "היי, תירגע... תסתכל על הנוף, מה אתה ממהר" בתגובה על תגובת ה"יאללה, יאללה, מה קורה... לא קורה? טוב יאללה עפים מפה / ממלאים את זה ברעש כלשהו / מעסיקים את עצמנו" שלו.

זה פשוט

New member
זה אפרופו הבחירות?

מכיוון שלא חיה כאן קבוע ואני די בועתית כשאני פה, לא ידעתי שהימין והדת התגברו כ"כ
הדעות שלי, פוליטיות ובכלל, מאוד שונות מהלך הרוח במדינה הזו שכ"כ רחוקה משלווה
כן, הכל חולף והכל זמני ואולי בגלל זה ולמרות זה, אין הרבה להצטער על התוצאות
מעבר לזה יש גם את השינוי הסביבתי שהוא איום יותר חריף מהמלחמות במזרח התיכון
ואם כוונתך בפוסט היתה שונה, לא נורא. קצת ונטילציה :)
&nbsp
&nbsp

זה פשוט

New member
"העדר חיבור למימד הנצחי"?

קצת נסחפת..הוספתי קריצה לשאלתי

&nbsp
האמת, חשבתי שההנהלה תוריד את הפורום כי הוא גוסס
פוסט שלי מלפני חצי שנה עדיין מופיע בעמוד הראשי..
עניין אותי איך בתפוז מתכוונים להתחרות בפייסבוק.
כחובבת כתיבה אונליין אני מעדיפה את תפוז על פייסבוק
לכן זה מעניין אותי ברמה העיסקית והטכנולוגית יותר מאישית
כ"כ הרבה שינויים בכ"כ מעט זמן, זה מרתק וגם מדאיג..
&nbsp
&nbsp

מה... איך... הרי לא דיברתי עלייך ואפילו לא על מישהו ספציפי.

כתבתי: "אני חושב שסגירה של משהו בשל האטה (זמנית, כמו כל דבר, מן הסתם) בפעילותו היא לעתים אחד מסממניה של חוסר סבלנות, של העדר חיבור למימד הנצחי יותר, הַשָּׁקֵט."

למה שתפוז ירצו להתחרות בפייסבוק?

לגבי הפורום שלנו פה, אני מקווה שהוא יצמח להיות פעיל, פורה ומשגשג, אמן.

זה פשוט

New member
אז חוסר הבנה

תפוז איבדה הרבה משתתפים בכמה פורומים, לפחות ממה שאני קלטתי, כולל פורום אחר שבעבר נהגתי לכתוב בו הרבה. הסקתי שהנהלת תפוז וודאי מקיימת דיונים לגבי עתידה העיסקי בנוף הוירטואלי המשתנה חדשות לבקרים. מצד שני הם הוסיפו הרבה פרסומות, אז לך תבין..
לגבי הפורום הזה, הרבה משתתפים שכתבו בעבר כבר לא כותבים היום, מן הסתם עייפות החומר ומציאת עניין במקום אחר. סקרנית לדעת אם הגיעו לסיום החיפוש הרוחני או שרק החליפו מקום. בכל מקרה אם יש לך רעיונות איך להזרים כאן דם חדש, אשמח לתרום אם זה יתפוס, וכל עוד יהיה לי זמן

ההודעות שלך תמיד מרתקות.

נדמה לי שהן לעתים קרובות אמיתיות, כנות, עסיסיות, פותחות ומאפשרות הרבה, לכל מי שקורא אותן... וזהו שיח נדיר כאן, בלי תלות במספר המשתתפים בפורום בעת נתונה. אני חושב שאם פשוט תפתחי פה מדי פעם שיתוף מעניין, נושא מעניין לדיון וכו', כולנו נצא נשכרים מכך. אני מחכה בהתלהבות לפוסט הבא שלך...

למעלה