טאואיזם - ירושלים - חיפוש שותפים/ות לתרגול

tevlo1

New member
טאואיזם - ירושלים - חיפוש שותפים/ות לתרגול

שלום
כמי שמתחיל בתרגול הטאואיסטי בתקופה האחרונה, אשמח לדעת אם יש מי מאיזור ירושלים ( וגם אם מאיזור המרכז אז אשמח לדעת, כי יתכן והסיכוי די קטן לגבי ירושלים) , המתעניין/ת בתרגול טאואיסטי, בעיקר במדיטציות הטאואיסטיות, אך אפשר גם בתרגולי הטאו האחרים, כדי לנסות ליצור קבוצת תרגול משותפת, קבועה, כצמד או בקבוצה.
רצוי שכבר יהיה איזשהו רקע בנושא, מתוך קריאה למשל (או בצ'י קונג או אמנויות לחימה או יוגה ), אך גם אם ההכרות עם הטאואיזם ראשונית, אך יש כבר רצון ולתרגל.
ולהכיר את הנושא יותר , אז יתכן וזה יכול להתאים לדעתי . חשוב לי להדגיש שאינני מורה ורק מתחיל, המחפש מרחב שיתופי לנושא, לתרגול ולשיפור ההתמדה.

טאואיזם זה התחום שאני עוסק בו.

המדיטציות שאני מלמד הן טאואיסטיות.
אולם אני בתל אביב... ואינני מתחיל... ואינני מחפש כרגע פרטנר/ית במובן הזה.
מאחל לך הצלחה!
איפה ומה התחלת ללמוד בדיוק?...

tevlo1

New member
שלום טל בן שחר, .. ימים עמוסים. היו לי..

שלום, סליחה , התכוונתי לענות אבל היו לי ימים עמוסים במיוחד ולכן לא השבתי
תודה רבה
אני מנסה כבר תקופה לתרגל את המעגל הקשן , ספירת המאה , וגם מעט מצלילי הריפוי , אך אותם קשה יותר היה להבין מתוך החומר שהיה אצלי- כלומר בעיקר איך ממש מבטאים כמה מהצלילים.. גם לגבי במעגל יש נקודת מעבר שלא מספיק מובהנת אולי אתה מכיר איזושהי קבוצת לימוד בנושאים באלה ?
בכלל ולפחות אצלי , מצאתי שקשה למדי לאתר מתרגלי טאו, או כאלו שאוהבים או מתעניינים בכך באופן מיוחד
בינתיים , כל טוב

tevlo1

New member
למדתי בינתיים..

למדתי בינתיים רק באופן עצמאי מתוך קריאה ותרגול
מדיטציות הטאו המרפא
לפעמים הבעיה היא ממש עוד ברווד הבנת הנקרא

כן, זה הרובד הראשון לעבודה, בדרך כלל.

לקבל הבהרות ועזרה בהבנה.
זה לצד התנסויות תרגוליות ראשונות, בסיסיות.
ההבנה והתרגול צועדים ומתפתחים זה לצד זה.
אם תוכל למצוא הדרכה טובה, מה טוב.
היכן קראת? בספרים? באינטרנט? יש קישורים?

tevlo1

New member
מספרים בעיקר

בעיקר מקריאה בספרות של טאו צ'יאה
ישכמה נקודות ספציפייות שהיה קשה להבין , פשוט במובן של הבנת הנקרא
למשל במעגל הקטן- בחלק במדיטציה שעולים לעצם העוקץ ובהתמקדות שם
ד"א מוכר לך הנושא ?
באיזו דרך טאו אתה ?

מבין.

לא קראתי את ספריו של מנטק צ'יאה (אם אליהם התכוונת) ואני לא מכיר את הטרמינולוגיה הזאת. הנושא עצמו מוכר לי היטב, כמובן (ואולי בהמשך אקרא גם את ספריו).

שאלה מעניינת, "באיזו דרך טאו אתה". אני מניח שאני בטאו היחידי שאפשרי לי - הטאו שלי (הטאו הוא אחד, אולם לכל אדם או חיה יש את הטאו שלו/ה).

בינתיים, עד שתמצא את מה שאתה מבקש, אם הייתי צריך לחפש עצה מעשית כללית למצב שתיארת (בהנחה שהתרגול עושה לך טוב מעל לכל ספק) הייתי ממליץ לך להתרכז במה שאתה כן מבין במדוייק - בעזרת יוטיוב או משהו (ושוב: אך ורק אם זה בוודאות עושה לך טוב).

שלום, בן טל ! כן, עבר המון זמן.
הטאואיזם חזר אלי לאחרונה יותר ויותר. הגעתי להתכתבות שלנו, הזו, לא להאמין, מתוך חיפוש מורה טאואיסטי בגוגל.
בכל אופן, לא ברור לי אם זו הודעה שנשלחת אליך בציבורי או בפרטי ולכן אינני משאיר פרטים.
אשמח להיות בקשר
כיצד ניתן ליצור עמך קשר?

למעלה