מדיטציה טרנסדנטלית

karin173

New member
מדיטציה טרנסדנטלית

הי לכולם, חדשה לגמרי בתחום....הייתי השבוע בהרצאת מבוא של מדיטציה טרנסנדלית. היה מענין, מפתה ומאוד משכנע, מה שהכי משך אותי זה הקלות שבה ניתן לתרגל (כל אחד מצליח)
הבעיה שאני ממש לא מכירה אף אחד שמתרגל את המדיטציה הזו והקורס לא זול....משהוא מכיר? יש המלצות?

סינבד

New member
מדיטציה היא מדיטציה.

המטרה הראשונה של מדיטציה, מכל סוג שהוא, היא לעצור את ה"רעש" הפנימי שיש לנו בראש. את שטף המחשבות הבלתי נגמר, שלא מאפשרות לנו לשים לב באמת ל"כאן ועכשיו" שבו אנחנו נמצאים.
המדיטציה הטרנסצנדנטאלית משתמשת למטרה זו בטכניקה של מלמול (גם אם דמום) של "מנטרה סודית, אישית". טכניקה שהיא בעצם החלפת "רעש" אחד ברעש אחר.
&nbsp
מהבחינה הזו המדיטציה הטרנסצנדנטלית היא מדיטציה טובה כי רוב המתרגלים אכן מצליחים לעצור את שטף השיח הפנימי הבלתי נגמר.
אבל, כך אני מאמין, כדי להגיע לעומק רב יותר ולהפיק תועלת רבה יותר מתרגול המדיטציה תצטרכי אני חושב להתקדם לטכניקות שמאפשרות התחברות אל השקט ואל הכוליות של היקום בלי שימוש ב"רעש" חדש שיחליף את ה"רעש" הישן.

GM1988

Well-known member
אז זה כל המדיטציה בעצם?

להגיע לשקט דרך ההתחברות למלמול שמחליף רעש אחד לרעש אחר?
קצת מוזרה לי המטרה הבלתי מציאותית הזו (והלא נחוצה גם) של להשקיט מחשבות במקום לתת להן לזוז חופשי.

סינבד

New member
כנראה שוב לא הסברתי את עצמי היטב

GM1988

Well-known member
אז תנסה שוב

מעניין אותי מה זו המדיטציה הזו שעולה טריליון שקל.
ראיתי ביוטיוב סרטון שמסביר את כל העניין בקצרה ומגחך על כמה מנפחים את כל העניין וגובים סכומים לא הגיוניים כדי ללמד את זה.
ראיתי גם שמיסיס דג'נרס הזמינה לתכנית שלה איזה מייסד או לא יודע מה של הטרנסנדטלית ואמרה כמה זה מדהים וכו...
&nbsp
אז מה הבעיה לספר על זה אם זה ככ טוב ויכול לעזור?

סינבד

New member
טוב, אנסה
(כל הכתוב להלן, מתבסס על מחשבותי וידיעותי)

מהרישי מהאש יוגי (מייסד המדיטציה הטנסצנדנטלית) הבין שאנחנו בני תרבות המערב, רוצים את הכל זמין ומיידי ולכן לקח את המדיטציה כפי שמתרגלים בזרמים השונים של תורות המזרח, פישט והנגיש אותה כך שגם בתרגול של 10 - 20 דקות תגרום לתחושת סיפוק אצל המתרגל.

נזירים במזרח מקדישים שעות רבות למדיטציה.
בעצמי ראיתי בסין נזיר שיש ללא תנועה מול קיר חיצוני של מקדש במשך ארבע שעות. אני מאמין שהוא המשיך לשבת כך עוד שעות רבות אחרי שאני עזבתי את המקום ולמחרת מן הסתם עשה את אותו הדבר.
צורה כזו של מדיטציה מביאה את שטף המחשבות לעצירה ומעמתת אותך עם הריק (שאיננו ריק כלל) של היקום.
יש עוד טכניקות רבות (ע"ע ויפאסנה) שמלמדות את המשתמש בהן להשתחרר משטף היום יום ולחוות / לגלות את נפלאות הריקות. אבל מעטים מאנשי המערב יכול להרשות לעצמו את הלוקסוס הזה של לעסוק אך ורק במדיטציה במשך ימים רבים וארוכים.

לכן כתבתי שהמדיטציה הטרנסצנדנטאלית היא מדיטציה טובה ומיד סייגתי את דברי ואמרתי כי: "כדי להגיע לעומק רב יותר ולהפיק תועלת רבה יותר מתרגול המדיטציה תצטרכי אני חושב להתקדם לטכניקות שמאפשרות התחברות אל השקט ואל הכוליות של היקום בלי שימוש ב'רעש' חדש שיחליף את ה'רעש' הישן".

ואם לדעתי תשאל, אני חושב שטוב לו לאדם שיוותר על המדיטציה הטרנסצנדנטלית ויפנה לטכניקות שמאפשרות להגיע לעומקים גדולים יותר ולהתפרסות רחבה יותר של המודעות.
אבל זו רק דעתי וכל אחד מן הסתם ינהג על פי הבנתו שלו.

GM1988

Well-known member
את החלק הראשון הבנתי

אני גם חוזר אחרי ששמעתי הרצאת מבוא שבאה לי בטוב תוך ניקיון החדר, למרות שהמרצה עצבן אותי באיזשהו שלב עם השימוש החוזר בשם "מדיטציה טרנסנדטלית" כל שני משפטים כמו איזה סוחר מכירות (שזה גם מי שהוא בתכלס), אבל הבנתי את השורה התחתונה שמדובר בבחירה של רעש (יעני התמקדות בדימוי מסוים שיש לו צליל) שמחליף את הרקע של הרקע הקיים.
&nbsp
עד פה הכל סבבה. לא הכי וואו, אבל בסדר. לפחות מובן.
אבל מה התכלס פה? מה הקסם והייחוד של התרגול?
&nbsp
אם לפי ההבנה של מהרישי, האדם המערבי לא יכול להרשות לעצמו תרגול יומיומי שכולל בו שעות של מדיטציה - אז למה אתה טוען שלגולשת ששאלה על זה יתאים משהו אחר?
את החלק הזה פחות הבנתי גם.

GM1988

Well-known member
סינבד לקבלה
לאן נעלמת?

יש לך משהו להוסיף על ההודעה שרשמתי מתחת?

מדיטציה היא תחום רחב.

לפי מה שאת מתארת, לא הייתי ממליץ להיכנס לתוכו דווקא מהשער הזה.

הייתי מנסה שערים שמנקודת מבטך הם נגישים לך יותר.

את לא ממש יכולה לפספס ככה, מפני שאם תגלי שער טוב יותר מהמדיטציה הטרנסנדנטלית - הרווחת.

לחלופין, אם תגלי שער שלא יהיה לך מדוייק או לגמרי נכון - בכל אופן צברת נסיון נוסף בעולם הזה של המדיטציה.

אם תימשכי בהמשך למדיטציה טרנסנדנטלית, לכי על זה, ממקום שכבר יודע מהי מדיטציה ומסופק מהרמה שלו בתחום. בכל מקרה, לא הייתי סומך על מה שאנשים אומרים בתחום הזה, אלא תמיד מתנסה בעצמי; במיוחד לא הייתי סומך על מי שמעידים ש"המדיטציה שלהם הכי טובה", לא משנה איך קוראים להם.

עשר המלצות למתחילים שמתעניינים במדיטציה

אחד מעשרת האנשים שנכנסים לפורום הזה

ראה את השאלה שלך ואת התשובות לשאלה, וביקש ממני להגיב.
היי קרין.
כל מי שענה לך, מכיר את המדיטציה הזו מרכילות בלבד.
לא מיד ראשונה - לימוד ותרגול מסודר שלה.
גילוי נאות - אני מורה למדיטציה הטרנסנדנטלית מזה 45 שנה.
בהתייחסות לשאלות שלך:
לא יכול להיות משהו קל וטבעי מהמדיטציה הטרנסנדנטלית.
את לא עושה כלום כשאת מתרגלת אותה.
את מאפשרת לתהליך טבעי שיקרה לגמרי מעצמו.
לכן אין כאן עניין של "יצליח".
זה הולך ממש מעצמו, בלי מאמץ, בלי ריכוז או התבוננות.
כל התוצאות עליהן שמעת בהרצאה, מגובות במחקר מדעי אובייקטיבי ובהתנסות ישירה של מיליונים (כ-65,000 בארץ).
לגבי המחיר.
גם אותם דברים שהם "לא יקרים" או "חינם" בסופו של דבר את משלמת ה ר ב ה עבורם.
אני לא יודע אם זה הובהר בהרצאה.
את משלמת דמי חבר חד-פעמיים לכל החיים.
2450 ש"ח שהם לא רק מחיר הקורס, אלא כוללים גם מפגשים, הרצאות, ארועים, בדיקת המדיטציה, רענון...... רבים מאוד שניתנים לך לכל החיים בלי שום תשלום נוסף!!!
אם יש לך בעייה כספית, תוכלי לבקש (ולקבל) מלגה.
אל תהססי.
התקשרי למורה שהעביר את ההרצאה (או לכל מורה אחר).
שוב גילוי נאות - אני לא מלמד במרכז כך שאין לי כאן שום אינטרס - וקבעי תאריך ללימוד.
תראי שלא תצטערי.
אני לא נכנס לפורום הזה, כך שכל שאלה או תגובה אשמח לקבל בפרטי.

GM1988

Well-known member
אז תסביר לי איך זה שבשום מקום

אין מידע יותר פרקטי שמסביר איך משתמשים במדיטציה הזו?
חוץ מהרצאת המבוא ששמעתי ביוטיוב, שהמרצה בה אמר בערך 100 פעם "מדיטציה טרנסנדנטלית" כאילו מתוך שעה וחצי, ב10 דק הראשונות לא היה ברור על איזה נושא מדובר - אין שום מידע שימושי. ממש סוד כמוס לפרה ולסוס.
&nbsp
סבבה שיש את כל המחקרים וההשקעה בהסבר שמאחורי הדבר - אבל למה לא מאפשרים להבין את הדבר עצמו? אם זה כלי ככ שימושי ופשוט וקל וכו וכו.. למה לא לתת אותו לעולם? כי את המחירים לזה אין בעיה לפרסם משום מה.
&nbsp
אפילו ביירון קייטי, שכן.. יש לה את הסדנאות שלה והבית ספר ללימוד העבודה וכו.. עדיין כל היוטיוב שלה מלא בסרטוני הדגמה שהיא עושה עם אנשים ומראה איך כל הדבר הזה עובד בפועל בלי לדרוש תשלום.
&nbsp
מאד מחשיד ולא מעורר חשק בכלל ללכת להירשם נגיד לבית ספר שאין לך מושג מה אתה הולך לקבל בו, ובסוף עוד יתברר שקורס שלם על מריחות והסברים ומחקרים, היו יכולות להספיק כמה דק כדי להסביר משהו פשוט שכל אחד יכול לנסות לבד בבית ולהחליט אם ה מתאים לו.

GM1988

Well-known member
מכיר את זה

מצאתי את זה כשחיפשתי קצת מידע על המדיטציה הזו.

למעלה