חובב מדיטציה

אור 173

New member
חובב מדיטציה

היי
יש לי חיבה קלה להאזנה למדיטציה בשעות שונות במשך היום(צהריים או לילה)
אבל יוצא שאני תמיד נרדם בזמן ההאזנה
ככה זה אמור להיות בסוף?

איך אני יכול להתקדם לרמה קצת יותר מעניינת?

היי, תוכל לצרף קישור לדוגמה?

משהו ספציפי שאתה נהנה להקשיב לו?
יהיה יותר קל להתייחס ככה (תתפלא כמה שעולם המדיטציה רחב ומגוון עם מטרות שונות וכלים שונים וכו').

אור 173

New member
אני מאזין

ל(זן מאסטר) ניסים אמון ברדיו מהות החיים ובכל מני סרטונים ארוכים מהיוטיוב

lightflake

New member
לא, אתה לא אמור להרדם כחלק ממדיטציה,

פשוט ניסים אמון הוא אחד המרדימים... משהו באינטונציה של הדיבור שלו..
יש הרבה דרכים למדוט, לא רק ביחד עם הדרכה
&nbsp

בשני הלינקים שצירפת:

בלינק הראשון - זה כנראה לא חלק מה"מדיטציה", אשר מלותיה האחרונות הן:
"הדרך הגדולה
נמצאת
בכם
רק לפתוח את הלב
אושר גדול
גם אם בוכים לפעמים
זה הכל להיום
להתראות בפעם הבאה

"
ויש צליל של מים מפכים.
(אחר-כך יש פרסומת כחלק בלתי-נפרד מהטרק! איזה קטע...)

אינני סבור שהכוונה היתה שהמתרגל יקשיב למלים הנ"ל תוך כדי שינה; וגם הצבת הפרסומת הקופצנית שם מעידה אולי על כך שהוא לא אמור היה להירדם ברכות בשלב הזה או משהו כזה; אז לכן אני מניח, במידה גבוהה של וודאות, שהירדמות היא לא חלק מהתרגול הספציפי הזה שניתן שם (למרות שיכול להיות שזאת כן אחת מהאפשרויות שלו).

בלינק השני - זה לכאורה לא חלק מה"מדיטציה", להיפך, היא מסתיימת בהנחיה:
"...נזיז מעט את הידיים, הרגליים והראש... נפקח עיניים... לפני שנעזוב, נבטיח ללב שלנו, שקולו יישמע מעתה, כי בחרנו והחלטנו להפוך אותו לשותף להגשמת חלומותינו... ואנו יודעים שהוא ימתין לנו כאן מתי שרק נרצה לשוב ולהתייעץ איתו."

מה שאתה בוחר לעשות אחרי שהזזת מעט את הידיים, הרגליים והראש ופקחת עיניים והענקת את הבטחתך הכנה הנ"ל - הוא כבר עניין שלך, שלא בהנחיית הסרטון.

למרות זאת, יכול להיות שמחברת ה"מדיטציה" הזאת כן התכוונה שיהיה אפשר להשתמש בזה איך שרוצים, כולל תוך כדי שינה, אם זה עושה טוב למאזין.

במה אתה עוסק, אם אפשר לשאול? אולי זה יסייע להבהיר דברים נוספים.

אור 173

New member
אני

עובד מפעל במשמרות
אז כן,אולי זה בגלל העייפות
&nbsp
יש משהו שאפשר לעשות איתו ולא להירדם?
סוג אחר של מדיטציה?
אין לי את הכוונה לעסוק בזה יום-יום אלה רק בתור רגיעה ..אולי פעם בכמה זמן

בתור רגיעה

1. יכול להיות שאתה תוכל לספר לנו. אולי שווה לך, במצב כזה, להמשיך לחפש ביוטיוב, יש המון סרטונים מהסוג הזה. בדיוק כמו שמצאת כבר, תוכל למצוא ולנסות עוד רבים אחרים. זה גם עניין אישי, למצוא את מה ש"עושה לך את זה". כשתמצא סרטון שתהיה מרוצה ממנו, אנא שתף גם אותנו.

2. יכול להיות שטוב לך להירדם אחרי המדיטציה, במיוחד אם זה מחולל שינה טובה במיוחד, עמוקה (אם זה בלילה), מרעננת (בכל זמן). עליך, במקרה כזה, למצוא את ה"מדיטציה" שהכי מאפשרת לך את זה.

3. כמובן שתוכל, כפי ששאלת בהתחלה, למדוט גם בצורה שאיננה מסתיימת בהירדמות. רוב צורות המדיטציה לא מסתיימות בהירדמות וחלקן מאפשרות מנוחה עמוקה מאוד. אולי זה מה שאתה מחפש. אני לא מכיר צורות כאלה ביוטיוב ולא יודע אם יש, אתה צריך לחקור את זה בצורה אחרת: לנסות כל מיני דברים. אתה יכול להתחיל מזה, למשל (העליתי את זה עכשיו במיוחד בעקבות שאלתך). אם לא יעזור, לא יזיק - עוד התנסות (אם במקרה תעשה את זה פשוט ונכון, מלה במלה, זאת תהיה הפתעה מופלאה).

lightflake

New member
הצעות למיגור הרדמות במהלך מדיטציה

אתה יכול למדוט בעיניים פקוחות.
אם גם זה לא הולך, אתה בהחלט מוזמן לנסות למדוט בעמידה ! זה מאתגר אך מומלץ לנסות.
כמובן, אפשר לפני סשן של מדיטצייה בישיבה לעשות פעילות גופנית כלשהי
ואפילו, לשתות קפה ...

אגב ניסים אמון מציג עצמו כמורה למדיטציה מעולם הזן-בודהיזם, אם תקרא קצת סיפורים ממעללי מנזרי זן, תראה שכשתלמיד נרדם במהלך מדיטציה (או סתם במהלך היום) זה נגמר לרוב בצורה לא נעימה ואפילו די כואבת על הראש

כדי שלא אתחיל לחפש ולטעות/לתהות בכוונתך

אנא העלה דוגמה אחת (מייצגת יותר או פחות) של קישור ספציפי שאתה אוהב לשמוע

המשך

אוקיי, הצצתי לשני הלינקים.
הם שונים מאוד זה מזה.

בלינק של "הדרך הגדולה", זהו מעין שיעור, לאו דווקא במדיטציה. בעקרון כמעט כל דבר יכול להפוך למדיטציה (אפילו קריאת רשימת קניות) אם יודעים כיצד. השיעור המסויים הזה - ניכר כי ניסו לתכנן אותו ככה שהוא יוכל לשמש גם למדיטציה תוך כדי הקשבה, אולם לשם כך נדרשת הדרכה כלשהי במדיטציה עצמה, למי שלא מכיר.

בלינק של "ההקשבה ללב", לעומת זאת, יש תרגול מונחה מסויים. האם אתה ממש עושה אותו, מלה במלה? ואם כן, באיזה שלב אתה נרדם?

למעשה, אני יכול להבין משאלתך, אולי, שבכל הלינקים האלה אתה מקבל תוצאה דומה: נעים לך... ובשלב כלשהו אתה נרדם. זה נכון?

יכול להיות, שאתה פשוט נהנה להקשיב למלים, לתדר שלהם, לאווירה, עד לשלב מסויים, שבו אתה נרדם? ככה שזה לא ממש משנה לך, תכלס, מה בדיוק הם אומרים (כמו נניח כשמאזינים לשיר שהמלים שבו אינן מאוד חשובות)?

אם כן, זהו סוג מסויים של מדיטציה שהחלה להתפתח אצלך (שרבים עוסקים בו, בין אם באופן אינטואיטיבי ובין אם בעקבות כך שלמדו את זה), שמבוסס על האזנה לקטעים נעימים מתדר שנוח לך איתו. במקרה כזה התשובה שלי תהיה שונה מאוד מאשר אם, למשל, אתה רוצה לפתח את התרגול שבסרטון השני (לדוגמה) או כל מטרה אחרת.

אז אם תרצה שאנסה להתייחס לעניין, אפילו באופן כללי מאוד, אצטרך להבין קצת יותר מה אתה עושה שם, בזמן שאתה מאזין לפסי-הקול הללו בעיניים עצומות: האם אתה מאזין לכל מלה ומנסה לבצע את זה? האם אתה מצליח לבצע את הנאמר? ובמקרה שאין שם הנחיות ספציפיות (בלינק הראשון אין הנחיות ספציפיות, אלא דיבור איטי "אודות")? מה אתה עושה עם זה, בעצם, בעודך מקשיב? ובאיזה שלב בדיוק אתה נרדם? לדוגמה, לאן הגעת בשיעור "הדרך הגדולה", למשל? האם אתה זוכר לאן הגעת? האם זה בעצם משנה לך? ועד היכן בסרטון הגעת להאזין ולבצע בתרגול של "פתיחת הלב", למשל? מנסה להבין מה אתה בעצם עושה.

אגב, מהנקודה שממנה אני מתייחס לדברים מוזר לי, מעט, שאני אפילו צריך לשאול את כל השאלות האלה, כלומר שזה לא מובן מאליו לכל שאי-אפשר להשיב באופן כללי על "מדיטציה". לכן, אקדיש בתגובה להודעה הזאת, הודעת הסבר כללית על הנושא, בתקווה שהיא תהיה מועילה.

נסיון הבהרה חשוב בענייני מדיטציה

"שלום לפורום בניית אתרים,
התחלתי ללמוד בניית אתרים ואני עובד על האתר הראשון שלי.
לא תמיד הוא עולה כל-כך טוב, לפעמים הוא אפילו נתקע.
אני תוהה מה יכול להיות השלב הבא בעבודה שלי.
ומה אני עושה לא בסדר. מישהו יכול לעזור לי?"

(הלו, לינק לאתר, כאילו?!)

"שלום לפורום ציירים מתחילים,
התחלתי במזל טוב ללמוד ציור! יש!
אתמול התחלתי ציור חדש, אחרי שהקודם קצת התקלקל לי ולא הבנתי למה.
עכשיו גם הציור החדש מתחיל להיראות מוזר.
האם יש מצב שכדאי לי להשתמש פחות בכחול?
מה המינון הנכון של קווים וצבעים בציור? תודה רבה!"

(הלו, אפשר תמונה?!)

"שלום לפורום מדיטציה,
כשאני מנסה למדוט, אני מרגיש קצת מוזר.
ואחרי כמה זמן אני נעשה עייף... למה?"

(סליחה, אפשר לדעת מה אתה עושה שם? "מדיטציה" זה כללי כמו להגיד "אתר" או "ציור"...)

גם אחרי שמישהו יקרא את ההודעה הזאת, הוא עלול להשיב על השאלה האחרונה ב:
"אה, בטח, כן, שכחתי לציין, המדובר במדיטציית נשימות"

שזה בערך כמו להשיב:
"אה, בטח, זה ציור אמפרסיוניסטי, כן, שכחתי לציין"

או:
"אה, בטח, בטח, המדובר באתר של ציורים... אוקיי, אז מה התשובה?"

אנא הבינו:

מבלי לראות את
האתר
הציור
או המדיטציה -

איך אפשר להתייחס אליהם?

המלה "אתר" לבדה
או "ציור"
או "מדיטציה"

לא יכולה לחשוף בפנינו
מה הבעיה באתר/ציור/מדיטציה
ולא יכולה לאפשר לנו לספק המלצות
בנוגע לאתר/ציור/מדיטציה.

כמובן שאנחנו יכולים להגיד דברים כללים כגון:
"לוקח זמן ללמוד לבנות אתרים / לצייר / למדוט" או
"צריך שיהיה לך מקור הדרכה טוב" או
"להשתכר עד אובדן חושים יכול להפריע לך לבנות את האתר / לצייר / למדוט"

אבל בשביל להתייחס לשאלה באמת ולא סתם להגיד משהו משהו שנכון בכלליות ובערך (כגון "כשעייפים עושים את רוב הדברים פחות טוב, בדרך כלל"), צריך להעיף מבט באתר/ציור/מדיטציה.

mydearudi

New member
הרמה המעניינת הבאה היא.. שעמום

תרשה לי להכיר לך את אחד הכלים הכי עוצמתיים בחיי ליצירתיות: השעמום.

ויש אפילו את הכדור האדום שמכיל שעמום- קיומי: זה קורה כשנמאס ללעוס "מציאות שמעלה פרשנויות שמעלות רגשות.."

לדידי הקושי האמתי שלך איננו בהרדמות הגוף.. אתה רעב להתפתחות (כי יש לך חיבה להאזין למדיטציה..) ואם כך תגיע כשאתה מוכן לשלם מחירים.

mydearudi

New member
דוגמא- ואם תרצה להתנסות כמה פעמים יהיה לי מרתק לשמוע

עצום עיניים ותהיה ערני וסקרן מהיכן מגיעות המחשבות.

אולי נוכל לפתח הבנה על בסיס ההתנסות הזו

אור 173

New member
אני כן שואל את "עצמי" שאלות

ואכן מגיעות אליי תשובה, אני לא יודע אם זו תשובה שהגיע מהבפנים,כתוצאה מהמדיטציה או תשובה שהגיע...אולי זו תשובה מומצאת,מהשכל,לב?
אני לא רק "מאזין".יכול להיות שאני באמת צריך/רוצה הדרכה ולהגיע לתשובות אמיתיות. אבל אני לא חושב שאני בדרגות הרוחניות האלנ
&nbsp

mydearudi

New member
זה לא עניין של דרגה רוחנית

אלא של סקרנות, צורך, דחף, כייף.
&nbsp
אני סקרן, מה השאלה ששאלת שעליה קיבלת תשובה?

למעלה