לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1037110,371 עוקבים אודות עסקים

פורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

מטבעו של האינטרנט כיום, שמתגלמים בו לפעמים "טרולים" ו"טוקבקיסטים" למיניהם. זה לא מענייננו, במיוחד בפורום מדיטציה, שבין יתר מעלותיה מלמדת אותנו גם כיצד לראות את הדברים כפי שהם, כולל במקרה שבו מישהו נותן ביטוי לכאב ולרפש שבתוכו.

לכן, אנחנו מוזמנים להרגיש חופשיים להימנע מלהגיב להודעות שלא מועיל לנו להגיב אליהן. באם הודעה כלשהי מטרידה אותנו, אפשר לפנות אל מנהל הפורום וליידע אותו, בכדי שהוא ישקול להסירה.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.

שלכם,
בן טל-שחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

מטבעו של האינטרנט כיום, שמתגלמים בו לפעמים "טרולים" ו"טוקבקיסטים" למיניהם. זה לא מענייננו, במיוחד בפורום מדיטציה, שבין יתר מעלותיה מלמדת אותנו גם כיצד לראות את הדברים כפי שהם, כולל במקרה שבו מישהו נותן ביטוי לכאב ולרפש שבתוכו.

לכן, אנחנו מוזמנים להרגיש חופשיים להימנע מלהגיב להודעות שלא מועיל לנו להגיב אליהן. באם הודעה כלשהי מטרידה אותנו, אפשר לפנות אל מנהל הפורום וליידע אותו, בכדי שהוא ישקול להסירה.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.

שלכם,
בן טל-שחר

x
הודעה מהנהלת הפורום
הנכם נמצאים עכשיו בתוך עצמכם – נא להתנהג בהתאם
המשך >>

לצפיה ב-'לפעמים אנחנו כותבים פה הודעות מרשימות.'
לפעמים אנחנו כותבים פה הודעות מרשימות.
23/06/2017 | 22:42
51
79
עם טקסט מחְכים בתוכן או כאלה המשקפות הבנה מעניינת כלשהי.

והופ, מישהו מגיב לנו באופן "מוריד", כזה או אחר, לאו דווקא בכוונה.

והנה, התגובה שלנו אליו, נראה לעתים כאילו מי שכתב אותה, שונה לגמרי ממי שכתב את ההודעה המקורית שלנו.

כך, למשל, אני עשוי לחבר בהודעה הראשית מאמר ראוי בנושא כלשהו אך מי שמגיב לי לא לגמרי הבין את כוונתי לטעמי או שנדמה לי שהוא בז לי (ואולי הוא באמת בז לי) ותגובתו מניבה ממני הודעה שונה לגמרי באיכותה, מזו שאיתה פתחתי.

תופעה זו, כפי שהצטיירה אצלי מפעם לפעם, התחשק לי פתאום לציינה.
מעניין איזה תגובות אקבל על הודעה זו.
וכיצד אגיב עליהן.

ומעניין, האם שרשור בפורום חייב להיות תמיד שרשור יורד (מבחינת ערכו) או שמא ביכולתו להיות שרשור עולה?
מדיטציה >>
לצפיה ב-'הכל תלוי בחברי הפורום'
הכל תלוי בחברי הפורום
23/06/2017 | 23:15
37
57
לפני זמן מה ביקשתי לנסות כאן תרגיל בו יש לנסות ולא להוריד בתגובותינו את ההודעה המקורית. וכזכור לך, אף אחד לא רצה להשתתף.

מבחינתי, כל עוד הפורום מלא באנשים כמו רועי, טרול הארונות ועוד כמה... הדבר בלתי אפשרי. אנשים אלה מתקיימים וניזונים מזה, הם מקבלים את האנרגיה שלהם מכך שהם פוסלים, מבזים, מקללים ועוד.
תקופה ארוכה, ניסיתי לא להגיב לתגובות מסוג זה, בדיוק מהסיבה שאתה ציינת, וגם כי לא רציתי ליצור סטייה לנושא של ההודעה המקורית.
אבל אז גיליתי, שחוסר היחס לא באמת מפריע להם, הם ממשיכים להגיב שוב ושוב ושוב, בצורה היחידה שהם מכירים.
לא רק זה, גיליתי שרוב קוראי וכותבי הפורום, מתעניינים במיוחד בקללות וריבים, וכך תמיד יהיה מי שיזין את אותו מתלהם.
אבל, ברגע שאני עונה להם באותו המטבע, הם מידי פעם ״נרגעים״...
מדיטציה >>
לצפיה ב-'אז אתה חושב שלא מתעניינים בדבריך בגלל'
אז אתה חושב שלא מתעניינים בדבריך בגלל
24/06/2017 | 00:24
2
29
שאתה לא "פוסל, מבזה ומקלל"?
הרשה לי לגחך, לעשות פפפפפפפפפ חחחחחחחחח פפפפפפפ חחחחחחח ושוב לגחך למשמע התירוץ העלוב כשל תירוצה של הכונפה המכוערת בלימודי מגדר שטווה לעצמה סיפורים על יופיה הרב ועל כך שהגברים ברחו מתחת טלפיה כי הם מחפשים רק נשים כנועות ...
וואלה... תשמע... אמממממ... האם עלה בדעתך שאתה פשוט לא כותב מעניין? או שרמת התודעה שלך פשוט לא גבוהה מספיק כדי ליצור עניין?
לא עלה בדעתך שלצטט את גורדייף בכל הודעה שניה זה פשוט לא זה?
לא? באמת לא עלה?
אל תדאג... אני פה כדי לעזור לזה לעלות!
תנסה להיות חיובי ביחס לדברים האלו. נכון שפוסלים אותך פה, אבל זו המתנה הגדולה ביותר שתוכל לקבל- ביקורת... בתנאי שתוכל ללמוד ממנה.
ביקורת של ממש- או שתלמד ממנה או שתימחק על ידיה. אין לך עוד אפשרות (ולהתבכיין ולתרץ כמו שאתה עושה פה זה סוג של להימחק).
מדיטציה >>
לצפיה ב-'רוצה עוד משחק - לפוצץ את הבלון הנפוח?'
רוצה עוד משחק - לפוצץ את הבלון הנפוח?
24/06/2017 | 01:23
1
30
לרשום כאן שוב ציטוט ואתה שוב לא תדע מהיכן הוא?

מדיטציה >>
לצפיה ב-''
24/06/2017 | 08:10
5
לצפיה ב-'הרי כבר אמרו רבנ"ן:'
הרי כבר אמרו רבנ"ן:
24/06/2017 | 02:24
2
35
אל תאכילו את הטרול
מדיטציה >>
לצפיה ב-''רבנן' זו מילה בארמית, לא ראשי-תיבות'
'רבנן' זו מילה בארמית, לא ראשי-תיבות
24/06/2017 | 08:37
1
28
לצפיה ב-''
24/06/2017 | 09:55
7
לצפיה ב-'השאלה היא'
השאלה היא
24/06/2017 | 16:10
28
26
האם באמת עליך להוריד את רמת כתיבתך כתגובה להתנהגות של דמות אחרת ?   

או שהירידה שלך ברמה כתגובה לתגובה של מישהו... היא בלתי נשלטת... במילים אחרות אם מישהו עונה לך משהו בסגנון מוריד/מעליב אתה לוקח את זה באופן אישי וזה משפיע לרעה על ערך כתיבתך
מדיטציה >>
לצפיה ב-'ברור שהוא לוקח את זה אישית'
ברור שהוא לוקח את זה אישית
24/06/2017 | 17:12
27
25
בתוך תוכו הוא יודע שהוא פידרס עלוב.

הוא מתפקע מרוב טינה נשית ונעלבת.
הגיון פשוט: אם לדבריו יש כל כך הרבה טרולים בפורום וזה כל כך לא מתאים לו, למה לכל הרוחות הוא נשאר? מישהו משלם לו על הכתיבה הירודה שלו כאן? מה הבעיה פשוט לקום וללכת?
אז אם הוא נשאר בכל זאת, הוא נשאר כדי לחפש הזדמנויות לסגור חשבונות. כך שהוא בעצם סוג של טרול. טרול פאסיבי-אגרסיבי נשי. בקיצור, פידרס.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'בצורה יותר כללית לדעתי'
בצורה יותר כללית לדעתי
24/06/2017 | 17:56
26
28
החיים הם נסיונות להוציא אותנו משיווי משקל, ל'הוריד' אותנו, לעצבן, להכעיס, להעציב, לענג..  המטרה של מי שמנסה להתעורר-לזכור את עצמו היא להשאר בשלוות נפש בתוך כל השינויים האלה. החיים הם בית הספר. וכל עוד אנחנו סובלים, עוד לא באמת למדנו את השיעור... קצת חפרתי... לא נורא...
מדיטציה >>
לצפיה ב-'זו באמת מטרה מגוחכת'
זו באמת מטרה מגוחכת
24/06/2017 | 18:24
24
36
שלוות נפש כמטרה פירושה שאתה לא יכול לחיות את החיים ולהגיב באותנטיות שלך.
החכמה היא להגיב באופן כזה שיאפשר ללמידה להתרחש.
כשדבקים באותה "שלוות נפש" לעיתים מגדישים את הסאה וחוסמים כל אפשרות ללמידה. שלוות הנפש הופכת להיות אטימות ואדישות וכסל חמורי.
זו קיצונות, ממש כשם שהקיצונות השניה היא רק להגיב אמוציונלית ולחרב את השיחה כמו שלוקי (יאללה שוב) עושה.
אם תדבוק בשלוות נפש תגיע לרשע.
כתוב בתורה "אין לנו מיסורי הצדיקים ולא משלוות הרשעים".וזה אומר שהרשע הוא שליו, אדיש, אטום ומדושן עונג. בגלל זה אני נגד נירוונה. נירוונה היא שלוות הרשעים.
ואכן הודו מלאת הנירוונה היא ארץ שלווה שבה יש אדישות נוראית כלפי עוני ושיטת מעמדות נאצית שאף אחד מכל הגורואים המוארים שלה, לא טורח לצאת נגדה.

מדיטציה >>
לצפיה ב-'כמו תמיד אתה עושה סלט מהכל'
כמו תמיד אתה עושה סלט מהכל
24/06/2017 | 20:30
6
29
"אין בידינו לא משלוות הרשעים ואף לא מיסורי הצדיקים" זה לא מהתורה, זה מפרקי אבות ואין לזה שום קשר לגורואים או לאדישות קיומית כלפי החיים
פילוסופיות אקזיסטנציאליות לא ממש היו מוכרות לחז"ל(הם חיו קצת לפני המאה ה-19) והם בטח לא עסקו בנושאים שהטרידו את הפילוסופיות האלה אופן ישיר.
הפרשנות לקטע הזה מדברת על צידוק הדין(מה שנקרא אצל הנוצרים 'תיאודיציה') בעולם שבו "צדיק ורע לו, רשע וטוב לו"

והבעיות שהודו כמדינה(צעירה יש לומר) סובלת מהן כיום, קשורות בהיסטוריה הבעייתית שלה יותר מאשר באדישות של גורואים,
וכך או כך לרעיונות בודהיסטיים אין שום נגיעה לתיאוריות פוליטיות על שיוויון וצדק חברתי, כך שאין שום טעם בכלל לבקר אותן או את מאמיניהן על כך

מרוב שאתה שחצן וגאוותן ומתנצח, נשארת בור, טיפש ובעל מושגים מוטעים
זה העונש שלך
אתה רק יודע לקשקש שטויות מתוך חשיבה אסוציאטיבית מפוזרת ומלאה בשגיאות ומושגים מעורפלים חסרי בסיס.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'ומנין לך מה חז"ל חשבו או ידעו'
ומנין לך מה חז"ל חשבו או ידעו
24/06/2017 | 22:35
5
25
א. מי דיבר על פילוסופיות אקזיסטנציאליסטיות?
ב. הפרשנות שאתה מכיר מפרשת כך, אך אני מפרש אחרת. פרשנות לתורה היא בדרכ מגמתית.
ג. תורה שבע"פ היא תורה. מסכת אבות היא תורה.
ד. בתקופת חז"ל ובתקופות קדומות ומאוחרות חוזרים אותם רעיונות שמתלבשים בלבוש אחר. אם עין פקוחה לאדם הוא מזהה אותם.
ידועה האימרה של ווייטהד שהפילוסופיה המערבית כולה היא "הערות שוליים לאפלטון".
בתקופת בית שני היתה השפעה הלניסטית (שהיא, אגב, מקור אופנת ספרי המימרות שגרמה להיווצרות הטקסט מסכת אבות). יש השפעות מובהקות של פילוסופיה מערבית על חז"ל ואף מוזכר במסכת אבות הפילוסוף אפיקורוס ("דע מה תשיב לאפיקורוס").
ה. כל דבריך הם סתם רהב ושטויות. אתה מנסה להתפאר בידע ותכלס רואים שאין לך.
ו. לדתות המזרח יש יומרה להתווית מבנה החברה, בניגוד לקביעתך הבורה שאין לרעיונות של דתות המזרח הרחוק "שום נגיעה לתורות פוליטיות על שוויון וצדק חברתי". אחד הבולטים מבין רעיונות אלו, שלשיטתך אין לו נגיעה לחברה ולצדק מצוי בקודקס חוקי מנו שקובעים את שיטת ארבעת המעמדות, בין שאר חוקי החברה, הדת והמדינה שהם מוקדשים להם.
ז. מה שאין קודקודך הפשוט מבין הוא שמאחורי כל דת וכל תרבות וכל סט של רעיונות נמצאים תמיד ערכים. רעיונות לא באים מהריק.
ערכי החברה שקובעת שיטת מעמדות לנצח נצחים ככזה ראה וקדש הם ערכים שאולי מקובלים על פאשיסט חשוך ובור כמוך, אבל עלי הם לא מקובלים.

מדיטציה >>
לצפיה ב-'ובכן... לא ממש'
ובכן... לא ממש
26/06/2017 | 10:03
4
19
סורי, הייתי רוצה לעזור לך
אבל מה לעשות שאתה לא באמת משכיל ומבין כמו שאתה מתיימר להיות?(רחוק רחוק מזה למען האמת)
מה לעשות שתורה זה תורה, ומשנה זה משנה?(אגב, פרקי אבות הם חלק מהמשנה, תרשום לך)
מה לעשות שהפילוסופיות האקזיסטנציאליות(אלה שאתה מתלהם בשם עמדותיהן ופוסל ושופט כל דבר על פי מסקנותיהן, באופן אנכרוניסטי ומטומטם לחלוטין, מבלי אפילו להיות מודע לכך) באה לעולם רק במאה ה-19?
מה לעשות שיש עובדות ושיש פרשנות מקובלת ומעוגנת היטב במסורת ולא הכל זה עניין לסאלטות ופליק-פלאקים רעיוניים מופרכים שנוצרים מתוך מהלכי חשיבה אסוציאטיביים כושלים שהמניע היחיד שלהם הוא התנצחות והאדרת-האני הקטנוני והילדותי שלך, והנצחת התדמית שיצרת לעצמך בעיניך?

מה לעשות שבגלל שיש לך חרא של אופי ובגלל שאתה שטחי ומתלהם אתה לא מסוגל באמת ללמוד שום דבר ולהפנים שום דבר ולכן נותרת נבער מכל דעת ומכל הבנה בסיסית?
מה לעשות שזה הופך אותך למוקיון בטעם רע ולקריקטורה של אידיוט כשלמרות שנותרת בור ונבער, אתה מסרב לתקן דרכיך וממשיך לכתוב מתוך התנשאות ויומרנות מופרכת והזויה שכבר בתחילתה לא היה לה במילימטר על מה להישען?

כבר בראשית ימיי בפורום, כתבתי לך שאתה כמו הדמות של קווין קליין בסרט "דג ושמו וואנדה". שמוכיחים אותו על טפשותו המביכה ואומרים לו שהוא סתם קוף, והוא עונה "apes don't read philosophy".
ואז מגיעה התשובה מפיה של וואנדה, שכל כך מיטיבה לסכם ולתמצת אותך:
"yes, they do. they just don't understand it"

אבל חכה, אל תתאבד, יש עוד תקוה...עדיין. גם במצב קטסטרופלי כשלך:
אולי אם תעבוד קשה, תנגב את הנזלת ואת הדמעות ותקלל קצת פחות מתוך תסכול(למרות שאני מודה שהמבול הפסיכוטי של הפעם היה באמת קורע מצחוק ויהיה חבל לוותר על פנינים שכאלה)
תצליח יום אחד להיות פסאודו-משכיל במקום רק לוזר אמיתי שמחפש פלטפורמות של משועממים באינטרנט כדי להאדיר את מה שאין לו
מדיטציה >>
לצפיה ב-'משנה היא תורה שבעל פה'
משנה היא תורה שבעל פה
26/06/2017 | 12:39
3
14
ולכן היא תורה.
החלוקה בין תורה למשנה נוגעת להוראת המילה תורה כחלה על חמישה הספרים הראשונים של התנ"ך ואין לה שום קשר לקונטקסט שבו דיברתי.
ההתלהמות שלך מבוססת על הוצאת מונח מקונטקסט שבו נאמר והצגת טיעונים שנוגעים למשמעות שבחרת לו על דעת עצמך.
זה מתאים מאד לחד המימדיות של תבונתך לשטח מונחים להוראה אחת ויחידה, נטולת קונטקסט, טוטליטארית. זה גם קורלטיבי לפאשיזם שלך.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'אתה כתבת "כתוב בתורה"'
אתה כתבת "כתוב בתורה"
26/06/2017 | 12:48
2
26
מכאן שהתכוונת לתורה שבכתב
כל אידיוט יכול להבין את זה(אפילו אתה)

אבל אני מסכים שזה לא מהותי לעצם הדיון, שכל כולו (על כל סעיפיו ונקודותיו האחרים) טמטומת אחת גדולה ובזבוז זמן.
המשכתי עם זה בכוונה רק מפני שאתה עצמך חתיכת קקא מתנצח והמשכת להתעקש על זה סתם(יכולת בקלות להגיד, כמו כל מי שאיננו חתיכת קקא מתנצח "מה זה משנה? זה לא מהותי, תגיב לנקודה עצמה". אבל מתוקף היותך קקא מתנצח, טרחת והבאת 7 סעיפים קטנוניים ודביליים כדי להאדיר את בורותך וטיפשותך)

קורלטיבי לפאשיזם שלי...  ענק....
איזה "טמבל ושמו וואנדה" אתה
קווין קליין לא דמיין לעצמו את מי באמת הוא מגלם
מדיטציה >>
לצפיה ב-'התורה שבעל פה כבר מזמן הועלתה על הכתב'
התורה שבעל פה כבר מזמן הועלתה על הכתב
26/06/2017 | 19:46
1
10
ומזה כיותר מאלפיים שנה היא כבר לא "בעל פה" מבחינת מצבה אלא רק השם "בעל פה" מנגיד אותה לתורה שעל פי אמונת ישראל נמסרה למשה בסיני, או בפרשנות אחרת - לחומשים שנחתמו יחד עם שאר התנ"ך בתקופת בית שני.
לפיכך אתה מפגר באלפיים שנה. אלפיים ומאתיים שנה ליתר דיוק.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'סבבה, ניצחת '
סבבה, ניצחת
26/06/2017 | 19:49
12
לצפיה ב-'מדהים לראות איך ששכל מחונן כמוך'
מדהים לראות איך ששכל מחונן כמוך
24/06/2017 | 23:51
16
34
מגיע להבנה ששלוות הנירוונה היא שלוות הרשעים
מדיטציה >>
לצפיה ב-'לא רק אני, גם כל מחשבת המרכבה הגדולה, המהאיאנה'
לא רק אני, גם כל מחשבת המרכבה הגדולה, המהאיאנה
25/06/2017 | 01:14
12
19
מבוססת על הרעיון הזה שהשגת הנירוונה פירושה הפניית עורף למחוייבות כלפי החברה. האושר של דתות המזרח הוא אטרכסיה, שוויון נפש ניהליסטי, אדישות.
זה קיים הן בבודהיזם והן בהינדואיזם.
הבודהיסטווה, לפיכך, הוא האידאל של מי שדוחה את הנירוונה ומתמסר לחמלה.
מעניין איך שרוחניקים נוטים להיות בורים כל כך אפילו בעובדות הפשוטות ביותר על דתות המזרח שאחריהן הם נוהים. זה ממש אירוני שמרוב אדישות שמנהלת אתכם אפילו לימוד בסיסי של דתות האדישות לא קרוב לליבכם. ומה קרוב לליבכם? שום דבר בעצם. אין לב לרוחניקים אלא רק נהנתנות ושאיפה להסתמם ולהתאדש.
העניין שלך באותה תיאוריית סימולציה מהו בעצם? רצון לתרץ את האדישות. "העולם הוא אשליה" אומר לעצמו השוטה המתאדש, "ולכן מה אכפת לי בעצם".
חוסר אכפתיות- זו מטרתך בחיפוש הרוחני. כל השאר רק אמצעים ותירוצים לכך.

מדיטציה >>
לצפיה ב-'אני לא יודע מיהם אותם רוחניקים'
אני לא יודע מיהם אותם רוחניקים
25/06/2017 | 01:50
11
19
דתות מעולם לא עניינו אותי
הנהייה היא אחר אמת פנימית
כתבים מסויימים מכוונים לזה אז אני מוצא אותם יפים.. יהיו משוייכים לכל דת שיהיו...

לגבי השאר... אני מאמץ את אבחונו של יאללה, כרגיל עשית סלט.

מדיטציה >>
לצפיה ב-'סבבה'
סבבה
25/06/2017 | 10:07
10
19
שנוח לך להתעלם מהאמת החיצונית בשם האמת הפנימית ושוב לפטור עובדות מבוססות וידועות כלאחר יד... עובדות לגבי זרם המהאיאנה לדוגמה.
האמת הפנימית שאתה טוען שאתה מחפש לא תהיה כזו שמבטלת את האמת החיצונית, את עובדות העולם.
ולכן אני לא מוצא טעם בקו המתאדש ובורח מהכרה בעובדות שמאפיין את החיפוש שלך.
ובכלל אין שום הבדל בין טקסט שמכוון לאמת הפנימית לבין דף חשבון מהבנק שלך- שניהם רק מידע חיצוני שנמסר לך ושניהם בעלי אפס סיכויים לגרום לך להכרה של האמת הפנימית.
כל חיפושיך בחוץ אחר האמת הפנימית לשוא הם...
אין לך סיכוי להשיג אמת פנימית מגורו יותר משיש לך סיכוי להשיג אותה מהמוכר של האלטזעכן. שניהם רק סוכנים חיצוניים.
אלא שהאלטזעכן לפחות מוכר לך מוצר ממשי, סחורה משומשת בעלת ממשות, אבל הגורו מוכר לך סחורה משומשת בלי ממשות. דיבורים ריקים.
אמת פנימית אעלק... סחורה משומשת חסרת כל ערך ובלי שום ממשות פנימית!
מדיטציה >>
לצפיה ב-'"עובדות" ??'
"עובדות" ??
25/06/2017 | 12:23
8
20
ממתי פרשנות תיאולוגית לגבי דת מסויימת היא עובדה?
בכל הדתות התפתחו פרשנויות שונות לדברי החכמים הראשונים, עצם זה שאתה מדבר על 'זרם' מראה את זה מיידית... וגם בתוך כל זרם יש הרבה מורים ודעות חלוקות, כל כך הרבה נחפר בכל דת מבחינת פרשנויות אפילן לעצם הבנת המושגים הבסיסיים אבל אתה מחזיק ב"עובדות"...
אז תדייק, אני לא מתעלם מעובדות, אני מתעלם מהפרשנות המקובלת עליך כי יש לי יסוד סביר להניח שלא הבנת את עומק הדברים, בוודאי אם אתה עושה הקבלה בין השלווה שאני התכוונתי אליה ל'שלוות רשעים' ... ופשוט לא מעניין אותי להכנס לויכוח על זה

בהמשך גם כן בלבלת... אבל מתחיל לשעמם אותי להסביר לך מה בלבלת כי נראה לי שמשהו חוסם את היכולת שלך כרגע להקשיב, אז זה בזבוז זמן.

מדיטציה >>
לצפיה ב-'לא ראיתי שנתת פרשנות אלטרנטיבית'
לא ראיתי שנתת פרשנות אלטרנטיבית
25/06/2017 | 13:29
7
18
לחלוקה המסורתית בין המהאיאנה וההיניאנה.
ואני מוכן להתערב שאין כזו. אתה בודה דברים מליבך.
התנגדותך המשונה למונחים כמו "זרם" נשמעת לי עוד מאפיין מטורלל של רציונליציית הבורות והאדישות שלך כלפי כל ידע חיצוני ואין בה עניין מבחינתי.
דתות הן זרמי מחשבה קולקטיביים בתרבויות. בתוך כל דת יש זרמים שונים.
אם מבחינתך זה אחרת אז כנראה שאינך חי על פני כדור הארץ אלא באיזשהו מימד פנימי ומסתורי שאף אחד לא מכיר או יכול להכיר ולכן אין טעם שתתנגד להגדרות מקובלות.
אתה יכול להגיד- "מבחינתי יש משמעות אחרת למושגי ההיניאנה והמהאיאנה" ולפרט אבל באמת אבסורד גמור שתפסול את הגישה המקובלת למושגים האלו רק כדי להדוף את המשוואה הלא נוחה לך בין נירוונה לשלוות רשעים.
זה שזה לא נוח לך לא הופך את זה לשקר.
נדמה שמבחינתך "אמת פנימית" מוגדרת כאמונה שנוח לך להאמין בה...

מדיטציה >>
לצפיה ב-'מי בכלל דיבר על בודהיזם?'
מי בכלל דיבר על בודהיזם?
25/06/2017 | 14:17
6
13
אני דיברתי על שלווה פנימית קבועה, כזו החודרת את כל הרעשים וההפרעות החיצוניים.  לא התווכחתי בעניין... ועכשיו אני פתאום חייב להוכיח משהו דרך תיאולוגיה בודהיסטית? כי זה מה שאתה החלטת? מצטער, אין לי מושג בתחום, אז כדאי שתמצא לך מישהו יותר מתאים לדיון על בודהיזם.
אמת פנימית היא אמת פנימית.
כלומר, היא פשוט מה שאני.
על מה שאני אין לי צורך ללכת לשום תיאור של שום דת כדי להבין... זה כבר חיצוני... יש כתבים של אנשים שדיברו בדיוק על זה, כתבתי שאני מוצא אותם יפים כי הם מהדהדים עם אותה אמת פנימית שקיימת בי- שהיא האסנס של מה שאני. זה הכל... על מה אתה רוצה להתווכח כל הזמן? אולי תשאל את עצמך מה מניע אותך ? מה הדלק שהרכבת רועי נעה עליו? עוד טפיחות עצמיות על השכם? להוכיח לכולם שאתה נורא חכם? אתה מאוד אינטליגנט, אין ספק, ובעל לא מעט ידע, אבל האם כל זה באמת מותמר לחכמה?..... ממ.. מצטער.... אם זה גורם לך לאובססיביות לניצחון בויכוחים באינטרנט, להכללות של קבוצות אנשים שאינך מכיר, להסקות מסקנות חפוזות גם בתוכן הדיון וגם באבחון הכותב שמולך, פעמים רבות ללא קשר לדברים ולכותבים, לאטימות לדיאלוג, לשימוש נרחב בקללות וניבולי פה של כיתה ג' וירידות ברמה האישית.... באמת מצטער אבל כל זה לא מעיד על מה שאני מחשיב ל- חכמה.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'אתה דיברת על בודהיזם, בהציבך שאלה'
אתה דיברת על בודהיזם, בהציבך שאלה
25/06/2017 | 14:48
5
17
הבה נחזור להתחלה- אמרת "מדהים לראות איך שכל מחונן כמוך מגיע להבנה ששלוות הנירוונה היא שלוות רשעים".
ועל השאלה המובלעת הזו "איך" עניתי וביססתי דברי על ההבחנה המקובלת בבודהיזם בין הזרמים.
אם אתה לא מסוגל להתמודד עם זה שעונים לך אז אתה מוזמן לשנות את דרכיך. מילתך אינה המילה האחרונה ודעתך אינה סוף פסוק.
אמת פנימית? אולי בפנימיותך! לא בדבריך.
אני לא בא לתקוף אותך אישית פה. אני אומר שאתה לא יודע. נירוונה היא בעייתית ואני רק מראה לך שההכרה בכך קיימת בדתות המזרח.
המושג נירוונה הוא מושג שלא אתה המצאת והקונטקסט שלו הוא בודהיזם. אז כשאתה משתמש במושג הזה אתה מקבל קונטקסט בודהיסטי, אלא אם כן הצהרת במפורש ומראש על הגדרה אחרת.
אז מי דיבר על בודהיזם? אתה.
והנה עניין זה עלה, מסתבר להכרתך וזה עתה שינית את המושג ל"שלווה פנימית".
ועדיין, במה שונה המושג החדש והנוצץ "שלווה הפנימית" ממושג הנירוונה? כל הבעיות של הנירוונה מתגלות גם במושג השלווה הפנימית. מה עשית בכך שניערת קונטקסט של תרבות שחקרה את הנושא לעומקו? הרי זו, כרגיל אצלך, נטיה לאדישות ובורות.
שיחדש של רעיונות ישנים שמאפשר לך למחוק את מה שלא נוח לך להתמודד איתו.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'לא לא.. סורי... אני במקרה יודע'
לא לא.. סורי... אני במקרה יודע
25/06/2017 | 14:56
4
16
על מה דיברתי.. ואתה עכשיו עושה מניפולציה לדיון, מה שציטטת כ'התחלת הדיון' אינו אלא תגובה לתגובה שלך להודעה שלי ש "המטרה של מי שמנסה להתעורר-לזכור את עצמו היא להשאר בשלוות נפש בתוך כל השינויים האלה" איפה הזכרתי את המושג נירוונה לפניך?
אתה זה שאוהב לדבר על יושרה אינטלקטואלית אז קודם כל עמוד בסטנדרטים שאתה מציב לאחרים.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'מרגע שקיבלת את המונח והשתמשת בו'
מרגע שקיבלת את המונח והשתמשת בו
25/06/2017 | 23:26
3
13
הרי שכל טענה כנגד הלגיטימיות של השימוש שאני עושה בו אינה תקפה.
להזכירך, כתבת "מדהים לראות איך שכל מחונן כמוך מגיע להבנה ששלוות הנירוונה היא שלוות רשעים".
מכיוון שבציטוט הנ"ל שקבע את מהלך הדיון מנקודה זו ואילך קיבלת במובלע את המשוואה - שלוות הנפש = שלוות הנירוונה וטענת טיעון כנגד זיהוי אותה שלוות נפש/שלוות נירוונה עם שלוות רשעים הרי אין לך אלא להלין כלפי עצמך על שאינך מקבל אחריות לדבריך ולמסקנות הנגזרות מהן בהכרח.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'עכשיו אתה טוען לניצחון טכני?'
עכשיו אתה טוען לניצחון טכני?
26/06/2017 | 10:59
2
12
הייתי נותן לך בכיף אבל עדיין המונח שלוות הנירוונה אינו המונח נירוונה, כך שהראיות מהבודהיזם בטלות.

מדיטציה >>
לצפיה ב-'כל השטויות שאתה כותב'
כל השטויות שאתה כותב
26/06/2017 | 12:16
1
16
נובעות מחוסר תשומת לב אבל גם ממשיכות להתקיים דרך הצטדקות ודרך תרצנות נלוזות לכשחושפים את הכשל בפניך.
מן הסתם המושג שלוות הנירוונה קשור לבודהיזם מכיוון שנשואו הוא נירוונה... אתה מייצר באובססיה טיעוני הבל תלושים כדי לנצח. איך לא יהיה קשור לבודהיזם?
קראת לדברי "ניצחון טכני". לא, אם כבר אז ניצחון בשדה הלוגי, הדיאלקטי. הדיאלקטיקה היא הכלי להשגת האמת ולכן הניצחון הוא ניצחונה של האמת על השקר. לי אין נגיעה אישית לכך אלא מבחינה זו שאני מפעיל כלים אנליטיים חמורים.
בתור מי שטוען שהוא מחפש אחר האמת אתה מראה בגישתך המזלזלת בהיגיון ובחוסר העניין לתקן משגים חמורים ומרכזיים אפס סיכויים להשגתה...
כל התגוננות היתר שלך בפני הביקורת שלי  מעידה על כך שאתה יודע שיש בדעותיך כשלים לוגיים אך אתה מעדיף להרוג את השליח, להעלים עין.
מדיטציה >>
לצפיה ב-''
26/06/2017 | 14:04
2
לצפיה ב-' לגבי הגורו'
לגבי הגורו
26/06/2017 | 20:05
6
לצפיה ב-'מעטים הם הדברים שבאמת מדהימים'
מעטים הם הדברים שבאמת מדהימים
26/06/2017 | 09:45
2
16
ההסבר הפשוט הוא שהוא לא ממש מחונן
מדיטציה >>
לצפיה ב-'הוא עושה רושם של'
הוא עושה רושם של
26/06/2017 | 11:26
1
14
IQ גבוה.. משהו כמו 150
אבל אולי המילה מחונן באמת לא מתאימה
מדיטציה >>
לצפיה ב-'זה תלוי מי המתרשם'
זה תלוי מי המתרשם
26/06/2017 | 12:12
20
IQ זה המצאה שאין לה הרבה משמעות(גם ובעיקר כשהיא לא מסולפת. דבר שקורה more often than not)
אחת הפחות מוצלחות בתולדות התרבות האנושית

אבל אני מסכים שעיקר הכשרון שלו הוא בלעשות רושם(או רוח, בלשון העם)
זה כשרון שמועצם על ידי טון צעקני ומוכיח(במקרה שלו גם תוקפני, מה שלא פעם מוריד מהרושם ופוגע במטרתו)
ולא פחות מזה על ידי ניסוחים מעורפלים ומהלכי חשיבה תלושים ואסוציאטיביים.

דיונים איכותיים באמת, על פי רוב, לא משאירים שום רושם מפוצץ וצריך להתאמץ ולקרא שוב ושוב כדי להיות מסוגל לשפוט דברים באופן מדויק, לא כל שכן לעלות על משהו חדשני/גאוני. זה עניין של סבלנות, לא של בהמיות ילדותית מתלהמת.

במקרים הכי חריפים שלו, יש לו ידע כללי ברמה של ויקיפדיה שאותו הוא זורק בפרצוף של בן-שיחו כאילו הוא מינימום זה שהמציא וגילה אותו.
חרא של בנאדם עם יותר מדי זמן פנוי, בקיצור.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'צודק, החיים הם באמת כאלה'
צודק, החיים הם באמת כאלה
<< ההודעה הנוכחית
24/06/2017 | 18:54
18
וכשמבינים את זה מגיעים לצומת:

דרך אחת היא לכעוס ולהתקומם עליהם שהם כאלה, ולנסות לנצח אותם ולמצוא פתרונות מפתרונות שונים(ביטול הסבל, ביטול הרצון, הארה, אננדה וכיו"ב צורות של התאבדות רוחנית מעודנת) כדי להשיג את הניצחון הזה(זו דרכם של המהרישים למיניהם, הגליקרים, הבודהיסטים וגם שלך)

דרך אחרת היא קבלה אמיתית שככה צריך להיות, וההבנה שיש סיבה למה זה ככה.
למה החיים מעליך ולא אתה מעליהם.
בדרך הזו אין כעס על החיים. יש הבנה עמוקה שכעס על החיים הוא חולשה, הוא אבסורד.

הרי אין גבול לרצון הזה לנצח את החיים!
או קיי, אז נגיד שאתה אחד שאי אפשר להזיז אותו מילימטר גם עם הביקורת הכי חריפה והכי מטלטלת ועם העלבון הכי מר וצורב ועם מה שאתה לא רוצה.
גם אם אתה הבוק הכי סתום ואטום, יותר מגליקר אפילו.
זה הרי קשקוש. העניינים האלה עדיין שטחיים.
אז אתה עדיין צריך לאכול כמו כולם ולחרבן כמו כולם ולהרוויח כסף כמו כולם ולעשות סידורים כמו כולם, ולהתנהל עם אנשים ולפשר ולגשר ולהשקיע משאבים אנרגטיים וכו'.
אז יאללה, עלית שלב, עברת לגור במערה והתבודדת כמו נזיר.
מה הלאה? תפסיק לאכול ולחרבן? תפסיק לנשום?
עד לאן תיקח את הטינה שלך כלפי החיים וכלפי זה שהם חזקים ממך?
איפה תשים סוף לטירוף ולאבסורד?

אבל בניגוד למה שרועי הטיפש עושה, אני יודע שאין שום סיבה להטיף לאף אחד לשנות דרך.
ואין שום יכולת להמיר מישהו מדרך אחת לאחרת. כל אחד שצועד בדרך כלשהי, צועד בה מתוך מניעים שחבויים עמוק בתוכו.
נקיטת עמדה כלפי החיים היא עניין כל כך אינטימי ואינדיבידואלי שאפילו אין טעם לדבר על זה בפשטות.
זה שאני התגברתי על מהרישי ואתה עוד שוחה במים האלה, יש לזה סיבה וזה לא סתם, כמו שלכל דבר יש סיבה.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'ובכן '
ובכן
29/06/2017 | 21:33
1
17
מכל צורות התגובה החיצוניות שעד היום התנסית בהן במקרים אלה (לא להגיב, להגיב באופן דומה, להגיב עניינית וכו' וכו' - ניסית שלל דברים מעניינים), מה הדרך שנכון לתקופה זו הכי מושכת אותך להמשיך להתנסות בה / לבדוק בה דברים (אני יודע שזה יכול להשתנות כל הזמן)?

אני בינתיים הכי אהבתי את השירים שציטטת לרועי.
היה בהן משהו... בתגובות האלה... איך הן היו לך?
מדיטציה >>
לצפיה ב-'{*הסבר לרועי:}'
{*הסבר לרועי:}
29/06/2017 | 21:38
11
מנקודת מבטי, תגובותיך אינן אחידות, אלא משתנות ביחס לאנשים שונים (אני מניח שכך הדבר אצל כולנו).

וספציפית תגובותיך למיסט, לרוב לא נראות לי מזמינות לדיון, יחסית, גם לא כאלה שקל לעשות איתן דברים טובים.

כשהוא הגיב לך בשירים, זאת לעתים קרובות נדמתה לי כדרך טובה יחסית להימנע מלדרדר את הדיון ולאפשר יצירתיות ודיאלוג ברובד נוסף, אחר.

ככה, בערך, אני תפשתי את זה.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'הקטע של "להוריד" ולכסח זה קצת יותר מסתם "לפעמים"'
הקטע של "להוריד" ולכסח זה קצת יותר מסתם "לפעמים"
23/06/2017 | 23:48
7
48
זה די השגרה של המקום הזה.
הכל פה על בסיס אישי וכולם, חוץ מהמנהל (ויכול להיות שאולי גם לייטפלייק)
עסוקים בשמירת טינה שנעה ברמות משתנות על סקאלת-הפידרסיות,
וחיפוש אחר הזדמנויות לתת לה ביטוי.

לי אישית זה לא מזיז,
בסופו של דבר אתם אלה שגרים פה, אני רק מציץ פעם ב...

נ.ב.
רק צריך לדייק בעניין "הודעות מרשימות"
זה לא בדיוק הניסוח הכי קולע.
הרמה כאן - כמו בכל פורומי תפוז, פחות או יותר - נעה בין נמוכה לנמוכה מאוד(העזיבה של ינוקא תרמה ללא ספק לירידה נוספת)
מדיטציה >>
לצפיה ב-'יש פה לפעמים משהו שנקרא תוכן'
יש פה לפעמים משהו שנקרא תוכן
24/06/2017 | 00:44
5
28
שמדי פעם מתגלה עד שאתה מצטרף וחונק אותו ביגון שאולה עם איזה שטף נרקסיסטי של דרמות אגומאנייקיות מגלומנייקיות ריקות שבהן אתה לא בוחל לרדת להשתמש באמצעים הכי וולגריים כדי להמשיך בהשחתת הדיון.
הזן שלך הוא של שורפי הספריות... כל היכן שיש דעת יצוץ שד משחת כמוך וינסה להרסה.
דעתך שלך עלובה ולכן גמרת אומר להרוס את בניין הדעת בכל אשר תלך.
במקום לומר "אני יודע שאני לא יודע ולכן אצא ואלמד ואתקרב אל האור ואתן לו להיכנס להוויתי למען ירחיב את דעתי" אתה נוהג כאויל משריש.
בסדר... תשריש לך את אוילותך- בחלקך. לא אצלי! אני יודע בדיוק ממה אתה עשוי.

מדיטציה >>
לצפיה ב-'אז עכשיו אני שורף ספריות?'
אז עכשיו אני שורף ספריות?
24/06/2017 | 08:34
4
32
אז יוצא מזה שהפלטפורמה הירודה הזאת היא "ספריה" עבורך? היא המקום שיש בו דעת? באמת, כאילו? ביב השופכין הזה של חסרי חיים שעסוקים בהתקוטטות חסרת-תוחלת וחסרת-זיכרון משירשור סתמי אחד לאחר?

אותו מקום שבמקרה מכיל פידרסים עלובים שאתה בעצמך נוהג לכסח ולרדת עליהם(בצדק) שהם לא מעניינים, ושאף אחד(בצדק) לא מתעניין בשירשורי הכלום שהם פותחים ולא מגיב להם?

כמובן שגם הפעם הסתירה שבדמיונות החדשים שאתה משרבט לא מפריעה לך.
יאללה, נכנסת בי, איזה אושר
נפגעתי שחבל על הזמן, עשית את שלך 
אתה יכול להמשיך למטרה הבאה
מדיטציה >>
לצפיה ב-'החכם לומד מכל אדם'
החכם לומד מכל אדם
24/06/2017 | 09:30
3
23
סוקרטס היה נוהג ללכת לשוק ולנהל דיאלוגים פילוסופיים עם כל אחד שהיה נקרה בדרכו.
זה לא שכבודו נקל בעיניו...
וזה לא שהמוכרים בשוק נדמו בעיניו כמורי הדור...
אלא שהכיר בכוחה האוניברסלי של הדיאלקטיקה.
הדיאלוג, כתהליך המתבצע למישרין- בכוחו להביא את האדם לחכמה.
אלא שאם אתה מניח כמובן מאליו שאתה יודע לדון- הרי שאתה מועד לכישלון הדיון ובוודאי שלא תעלה דבר בחכתך.
אין זה משנה עם מי אתה דן אם בכוחך לדון. כל אדם יכול לשמש ובתנאי שיש לו נכונות לכפות על עצמו כללי משחק של עיקביות לוגית.
כיצד תיישם עיקביות לוגית אם אתה מסית בעיקשות את נושאי הדיון לריבים קטנים ומשכיח ומחניק את נושא השיחה וקוי ההתפתחות שנובעים ממנו? נמצא שאין אצלך, בפועל, יכולת לוגית מינימלית לתקשורת שמקרבת את בני האדם המשוחחים לחכמה.
זהו פגם בך. תן דעתך עליו ותקן אותו. זאת- אם ברצונך להשיג חכמה משיחה כלשהי...
כמובן- אם אינך חפץ בחכמה אז אין סיבה שתיישר את מסילות העיקביות הלוגית...
אולי אתה חפץ ניצחון. מספק אותך לצעוק חזק יותר מהאדם השני... ספורט של צעקות...
ובכל זאת יש כאלו שמעדיפים ניצחון בענפים עליונים יותר של ספורט שהפנימו את החוקים הנגזרים מעיקרון העיקביות הלוגית... ולכן החכמה גם אותם מקבלת להיכלותיה...

מדיטציה >>
לצפיה ב-'אה, אז עכשיו אתה סוקרטס?'
אה, אז עכשיו אתה סוקרטס?
24/06/2017 | 10:13
2
33
וההקבלה הזאת שלך אליו שקולה לגמרי(מבחינה לוגית-דיאלקטית טהורה כמובן) לקביעה שאני שורף-ספריות?
אם כן אז וואלה, תודה שהרגעת אותי 

בתור מי שיצא לו לקרא כמה דיאלוגים סוקרטיים(של אפלטון, לא של קסנופון), הרשה לי להאיר את עיניך שמה שהולך שם זה "קצת" שונה ממה שאתה עושה כאן 

ובנוגע לספורט של צעקות:
לשם הדיוק רק, האם אתה מתכוון למשהו בנוסח הבא?
"אז אתה חושב שלא מתעניינים בדבריך בגלל
שאתה לא "פוסל, מבזה ומקלל"?
הרשה לי לגחך, לעשות פפפפפפפפפ חחחחחחחחח פפפפפפפ חחחחחחח ושוב לגחך למשמע התירוץ העלוב כשל תירוצה של הכונפה המכוערת בלימודי מגדר שטווה לעצמה סיפורים על יופיה הרב ועל כך שהגברים ברחו מתחת טלפיה כי הם מחפשים רק נשים כנועות ...
וואלה... תשמע... אמממממ... האם עלה בדעתך שאתה פשוט לא כותב מעניין? או שרמת התודעה שלך פשוט לא גבוהה מספיק כדי ליצור עניין?
לא עלה בדעתך שלצטט את גורדייף בכל הודעה שניה זה פשוט לא זה?
לא? באמת לא עלה?
אל תדאג... אני פה כדי לעזור לזה לעלות!"
(הודעה די מייצגת שלך, הייתי אומר. שמשאירה רושם צעקני של טרום התקף)

והערה מסיימת - אתה יכול להפחית במינון הנקודות הרצופות שבהן אתה "מקשט" את הודעותיך, זה לא ממש משרת איזו מטרה.
מדיטציה >>
לצפיה ב-'דבריך הם שליליים באופן מהותי'
דבריך הם שליליים באופן מהותי
24/06/2017 | 11:30
1
24
אפלטון יצר דיאלוגים המבוססים, אמנם, על שיחותיו של סוקרטס אך יש תמימות דעים בקרב החוקרים שלא מדובר בתיעוד מדוייק של השיחות.
מטרתו של אפלטון היתה, אם ננסח זאת בלשון הפסיכולוגיה המודרנית, התוויית מודלים.
אם אבא שלך עשה תואר סביר יותר שאתה תעשה תואר. לו היית עם אותם נתונים בדיוק- מנת משכל, השכלה תיכונית, רמה כלכלית וכו' אבל אביך לא עשה תואר- סיכוייך לעשות תואר פחותים יותר. למה? כי המודל נצרב בתודעה.
אז אפלטון ייצר פסגה של מימוש דיאלקטיקה אידאלית ושם אותה בפי סוקרטס. אלו מודלים שנועדו לפתוח לך את הראש לאפשרויות השיחה.
אז נכון שפה אנחנו לא מגיעים לרמת הדיאלוגים הסוקרטיים אבל זה לא נימוק שכנגד.
אם אתה לוקח אץ הדיאלוגים הסוקרטיים כפשוטם ועל סמך הפשט הזה פוסל את השיחות כולן אתה כמו ילד עם אב מוצלח שנרתע מלנסות להצליח בכוחות עצמו. המודלים אצלך פועלים פעולה הפוכה, נגד החיים! הם מרפים את ידיך! משמשים אותך כדי להנגיד את החיים לאידאל בלתי מושג וכך לשלול את החיים.
אתה שולל חיים. שולל חכמה. שולל שיחה. שולל חסר אמון באיזושהי מציאות עתידית מעשה ידיך.
איפה שאתה שולל אני מחייב.
מדיטציה >>
לצפיה ב-''
24/06/2017 | 14:10
21

מדיטציה >>
לצפיה ב-'כן, נוכחותו של ינוקא משמעותית מאד, מסכים.'
כן, נוכחותו של ינוקא משמעותית מאד, מסכים.
30/06/2017 | 14:01
4
לצפיה ב-'ערכו של השרשור'
ערכו של השרשור
24/06/2017 | 12:33
2
36
אולי ערכו של השרשור אינו רק בתוכנו המילולי.
יכול להיות שערכו של "שרשור יורד" הוא גם במתן ההזדמנות להבחין בכך.
לעתים מרענן לגלות שאינני חכם/מעמיק/שליו/מודע כפי שאני מדמיין את עצמי.
אחת מהתכונות הנחמדות בפורום, היא שניתן לקרוא את "עצמנו" במצבים שונים.
כלומר הוא מאפשר לי לגלות כי אותו "אני" הכותב את ההודעות, שונה בכל אחת מהן.
מדיטציה >>
לצפיה ב-' '
25/06/2017 | 16:06
20
ולפעמים אפילו משתנה בין הפסקה הראשונה לאחרונה באותה תגובה
מדיטציה >>
לצפיה ב-'כשקראתי את מה שכתבת כאן'
כשקראתי את מה שכתבת כאן
30/06/2017 | 17:03
16
הרגשתי בין היתר שמחה, רגיעה, התרחבות, התחדדות (מעין הידרכות נעימה של צלילות פנימית שכזאת).

"כמובן", חשבתי לעצמי, "בדיוק ככה".

עכשיו, כשאני כותב את המלים האלה, אני נזכר באקהרט טולה מצביע על כך ש"ידע רוחני" הוא משהו שנזכרים בו, יותר מאשר לומדים אותו. הכוונה שמישהו מצביע על משהו בפנינו שלכאורה לא ידענו קודם ומשהו בתוכנו מתעורר באותו רגע ואומר, "כן, כן, כמובן!" קצת כאילו מתברר לנו שידענו את זה תמיד, למרות שלא ידענו את זה (תרתי משמע).
מדיטציה >>
לצפיה ב-'פעם נהגתי שלא לכתוב '
פעם נהגתי שלא לכתוב
27/06/2017 | 00:55
1
16
יותר מפעם אחת בשרשור.
היום אני לא כל כך פעיל בפורומים
מדיטציה >>
לצפיה ב-''
30/06/2017 | 20:52
11
אני לא בטוח שהבנתי... כוונתך שהיית מגביל את עצמך, לעתים, להודעה אחת פר שרשור? במודע? גם אם הגיבו להודעתך בשאלות, למשל?
מדיטציה >>

הודעות אחרונות

22:01 | 18.10.18 בן טל-שחר
23:24 | 23.09.18 הקוסמת הורודה
00:38 | 20.09.18 neophile
05:27 | 19.09.18 רננה אורן
20:28 | 09.09.18 בן טל-שחר
20:01 | 07.09.18 lightflake
12:18 | 07.09.18 lightflake
10:14 | 04.09.18 lightflake
17:28 | 31.08.18 ויפאסאנה עכשיו
21:03 | 24.08.18 הקוסמת הורודה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ