יש מישהו בפורום? :) (
)

nofi1456

New member
יש מישהו בפורום? :) (
)

גם אני מחובבי משחקי הרעב ואתמול סיימתי לקרוא את mockingjay!
עכשיו אני חייבת להבין...מה זה הסוף הזה?!?!
הוא לא עושה שום חסד עם קטניס..
היא לא בקשר עם גייל? עם אמא שלה? פרים מתה?!?!
הרי ברור שהייתה צריכה להיות עם גייל! איזה חיים יש לה בלעדיו?
אז..כל החיים שלה נחרבו למען המהפכה?
האמת שהייתי מקבלת סוף טרגי אחר, נגיד, שפיטה או גייל או קטניס מתים...שזה נורא, כן?
אבל לפחות זה היה נותן איזה הגיון לסיטואציה..
ובכללי -
כל האי שפיות של קטניס והרצון לא לחיות..לא מתיישב לי עם הדמות.
נכון, הרבה אנשים שהיא אוהבת מתו וגם אנשים שחיים כבר לא נמצאים איתה..אבל שוב, הסופרת לא עשתה איתה חסד בכלל..ריסקה אותה יותר מידי ובסוף הבאה לה את הברירה מחדל היחידה שנשארה לה (ברירה מוצינת! כן? מתה על הדמות של פיטה!!
, אבל זה לא היה צריך להיות ככה)..
מה אתם חושבים?
איזה מסר הסופרת ניסתה להעביר לנו עם סוף כזה?

N o R i K o

New member
היוש

אמרתי אלף פעם, לא ברור לי איזה מסר המחברת ניסתה להעביר. ברור לי שהיא ניסתה ליצור סוף מציאותי ומר, קיבלתי את המוות של פרים, אבל את כל מה שנלווה לו - ההתרחקות מאמא שלה וגייל, ההשתקעות המסכנה במחוז 12 כשהיא לבדה ולידה רק חתול מיילל - לא נראה לי הגיוני. האפילוג כאב לי כי בכלל לא ראיתי את קטניס מגיעה לאושר שהיא קיוותה לו, ואפילו מבחינת עתיד פאנם לא קיבלתי די מידע לגבי סוף טוב.
בקיצור, את לא לבד בעולם המרמור. שולחת חיבוק מחזק

nofi1456

New member
מסכימה עם כל מילה

מקווה שהסרט יהיה טוב!
ובאסה שצריך לחכות לחלק השני עד סוף 2015

Maldini Girl

New member
דעתי בעניין...

קראתי את הספר לפני שנתיים בערך אז אני מסתמכת בעיקר על זכרוני.
הסוף לא עושה חסד לא רק עם קטניס אלא עם אף אחד כולל עם הספר עצמו. אבל דווקא יש בו משהו קצת אמיתי- הדמות של קטניס בספר היא בכלל מאד לא "LIKEABLE" לטעמי, בסרט היא הרבה יותר LIKEABLE מבספר. בספר היא ממש מתוארת כבן אדם עוקצני ומרוחק, שזה בסדר כי נסיבות החיים שלה הובילו לזה.
אז בנוגע לגייל-
גיל בוחר את הדרך שלו וקטניס חיה עם פיטה.
פייר, זה הסוף היחידי שיכול להיות ל"משולש אהבה" הזה בעייני מסיבה מאד פשוטה- קטניס לא באמת יכולה לחלוק את חייה עם מישהו שלא מבין את מה שהיא מבינה, שלא חווה את מה שהיא חוותה. וגייל לעולם לא באמת יוכל להכיל את הכל. זה כמו שמספרים בספר השני שפיטה ישן עם קטניס כי שניהם מתעוררים מאותם חלומות בעתה...
אז האם קטניס לומדת ממש להתאהב בפיטה? לא ברור. אבל הוא היחיד שהיא יכולה לחיות איתו כי הוא היחיד שיבין.
&nbsp
אז החיים שלה נהרסו למען המהפכה?
לחלוטין. וזה כואב ומבאס, בעיקר המוות של פרים. אבל בסה"כ מציאותי והגיוני.
&nbsp
מה המסר שעולה מהסוף? אני לא ממש יודעת.
קטניס עוברת בספרים 2 חוויות עיקריות- הראשונה זה המשחקים, השנייה זה המהפכה. המשחקים זו חוויה אישית שלה (ושל שאר משתתפי המשחקים לדורותיהם ששרדו, שזה אחוז קטן מהאוכלוסיה) המהפכה היא חוויה קולקטיבית של כל המדינה.
וזה שינה אותה. גם את המהפכה היא חווה ממקום שונה. משתמשים בה כ"עורבני חקיין" בעל כורחה. שאם אתם זוכרים,
בסוף הספר הראשון כשאומרים לה שגרגירי היער הרעילים היו מעשה של התרסה נגד הקפיטול והיא בכלל לא חשבה על זה ככה. היא רק רצתה להציל את עצמה ואת פיטה.
וחוויה כזאת משנה אותה. היא כבר לא יכולה לחזור להיות אותו דבר. היא כבר לעולם לא תוכל לחיות בשקט עם עצמה. היא יודעת מי כל האנשים שנפגעו ונהרגו ישירות בגללה או בגלל דמותה כ"עורבני חקיין" וזה עול כבד מנשוא עבורה, אני בהחלט מבינה את הקושי שלה והרצון לא להמשיך לחיות.
&nbsp
חפרתי.

nofi1456

New member
היי :)

עם דבר אחד אני ממש מסכימה -
המשחקים הם טראומה לכל החיים ורק שני אנשים שחוו את זה יכולים לחיות אחד עם השני..
אה, וגם - שבאמת עשו אותה בסרט likeable..
אני קודם ראיתי את הסרט הראשון והשני, ואז קראתי את 3 הספרים.. אז יכול להיות שהתפיסה שלי לגביה קצת מוטית מראש..
ומצד שני-
אולי היא לא הייתה יכולה לחיות עם גייל, אבל איך הוא לא בא לחפש אותה? עם כל הזוועות שהם עברו, הוא באמת היה מסוגל להתנתק ממנה?
קראתי עכשיו את העמוד האחרון שוב..
אני מבינה שהיא צריכה את השקט והשלווה - כי זה נותן לה איזון למי שהיא ולמה שהיא עברה..
אבל גייל..ואמא שלה! הם גם חלק מהכאב הגדול שלה..היא חוותה המון דברים רעים - המוות של אבא שלה, המשחקים, המהפכה (בעל כורחה), המוות של פרים..
לאט לאט הסוף מתחיל לתפוס קצת הגיון...אבל כואב לי על קטניס...

N o R i K o

New member
הוא לא בא לחפש אותה

כי היא האשימה אותו במוות של אחותה, שזה הדבר הכי לא-קטניסי לעשות. קטניס שבעצמה לקחה חלק במלחמה ויודעת כמה רחוק אנשים הגיעו כדי להציל אותה ואת פאנם, הייתה מבינה שזה שגייל הכין את הפצצות לא אומר שיש לו כוונה לרצוח את פרים.
אני אישית חושבת ש-דווקא- בגלל שגייל לא היה איתה במשחקים, היא צריכה להיות איתו. פיטה תמיד יהווה סימן למשהו שנכפה עליה על ידי הקפיטול והמשחקים. גייל שייך לבית שלה, למקום הטבעי שלה, לדברים היחידים שהיא באמת שאפה אליהם לפני שכל המשחקים נפלו עליה.
&nbsp
אל תנסי למצוא הגיון בסוף XD אני בפאנדום כבר כמה... 3, 4 שנים? עדיין לא מצאתי הגיון :(

Maldini Girl

New member
הסוף מאד מאד כואב

ואולי המסר היחיד ממנו, למרות שאני לא בטוחה שזה מה שהתכוונה הסופרת, זה שבמלחמה אין מנצחים. וגם הצד הכביכול מנצח סופג הרבה אבידות וצלקות שנשארות.
&nbsp
בנושא גייל, לדעתי, הוא אוהב אותה ודווקא בגלל זה הוא מבין שהוא לא יכול לתת לה את מה שהיא צריכה. אז הוא מניח לה לנפשה.
&nbsp
אני ראיתי קודם את הסרט הראשון ואז קראתי את כל הספרים, והיה לי מאד קשה לקבל את זה שבספרים היא הרבה פחות LIKEABLE מאשר הדמות שלה בסרטים שיחד עם ה"אנטיות" וה"עוקצניות" שלה היא מאד כובשת.

Ayelet 363

New member
שלום

אני חיבבתי את הסוף, אבל עם הרבה ביקורת. גם הרגשתי שמשהו בו לא הגיוני, למרות שאת הטראומה של קטניס היה לי יותר קל להבין. אני חושבת שמשהו מבחינת הכתיבה לא התחבר לי. קשה לי להגדירה מה, אפילו לעצמי. אולי זה קשור לזה שרציתי את קטניס עם פיטה אבל משהו באיך שזה קרה לא הרגיש לי אמיתי מספיק, למרות ששוב, אין לי מושג מה. היה לי עצוב בשביל קטניס, אבל אני חושבת שזו לא אחת מהסיבות העיקריות למה
&nbsp
למרת שרציתי אותה עם פיטה הפריע לי שאין לה שום קשר עם גייל.

nofi1456

New member
ברור שהקשר הזה לא אמיתי מספיק

הוא סוג של "נכפה עליה"..אם לא היו המשחקים, סביר להניח שהיא לא הייתה עם פיטה, אלא כנראה עם גייל..
בגלל המציאות החדשה היא הבינה שהיא לא תוכל להיות עם אף אחד חוץ ממנו...אני לא בטוחה שאפשר לקרוא לזה "היא התאהבה בו" כי ברור שלמשחקים יש מניע עיקרי לקשר הזה..אבל היא למדה לאהוב אותו עם הזמן.

Black Stain

New member
MJ

אבל אני דווקא כן אהבתי את הסוף חוץ מהאפילוג (המזעזע והנוראי ואני לא מבינה למה היינו צריכים אותו בכלל, ג'יזס.)
&nbsp
לדעתי מה שהסופרת מנסה להעביר זה שעם כל הכבוד לקטניס למלחמה יש קורבנות והיא לא פוסחת על אף אחד.
זה לא הסיפור של קטניס זה הסיפור של פנאם, וכל מה שקרה לה כמה שהוא טראגי ונוראי זה למען טובת הכלל, בשביל שהילדים של קטניס יוכלו לחיות בעולם אחר.
&nbsp
קטניס שבורה ומרוסקת כי ככה זה, היא עברה יותר מידי ויש דברים שלא מתאוששים מהם, זה בעיניי מדהים והופך את קטניס לאנושית. היא בכלל לא רצתה את כל מה שקרה לה היא לא חיפשה להיות הגיבורה שתציל את העולם, כל מה שהיא רצתה זה שיעזבו אותה בשקט, ולהציל את אחותה. כל מה שהיא עשתה זה בשביל עצמה ובשביל מי שהיא אוהבת היא לא חשבה על אף אחד אחר ובסופו של דבר היא איבדה את כל מי שהיה חשוב לה בשביל מטרה שנכפתה עליה..
&nbsp
נראה לי אני סתם התפזרתי

אני ממש אוהבת את הסדרה הזאת;[

nofi1456

New member
האמת שהתחלתי להתרגל לסוף..

עצוב עצוב אבל...מלחמה וזה..באמת אין מנצחים. ליבי עם קטניס

והאמת שגם אני בזמן האחרון נהייתי ממש מכורה לזה!
קראתי את הספרים באנגלית ואהבתי לגלות כל כך הרבה פרטים שאין בסרטים! גם הצלחתי להתחבר לדמויות הרבה יותר..
והתאהבתי בדמות של פיטה!

יאללה עוד 3 שבועות לסרט!!

למעלה