מושבי בטיחות לקראת ילד שני

moran12313

New member
מושבי בטיחות לקראת ילד שני

שלום,
יש לנו בת מקסימה בת 3.3 ואנחנו משתמשים בשבילה בכסא בטיחות (מדובר בכסא איכותי אמריקאי שנקנה אחרי מחקר רציני, לא זוכרת את שמו). היא השתמשה בו החל מגיל שנה אחרי שסיימנו עם הסלקל שקיבלתי מגיסתי (לא בטוחה איזה אבל היא קונה דברים איכותיים). אני אמורה ללדת בעזרת ה' עוד כחודשיים ויש לנו רכב קטן -מזדה 2 . מה שחשבתי לעשות כדי לחסוך כמה שיותר מקום ברכב - ואשמח אם תתקנו אותי אם אני טועה לדעתכן - הוא להעביר את בתי לבוסטר עם משענת (הייתי מעדיפה בלי משענת כדי לחסוך מקום אבל הבנתי שזה לא מספיק בטיחותי) ולתת לתינוק מגיל 0 להיות בכסא הבטיחות. מה שמביא אותי למס' שאלות:
1. האם אכן יש חשיבות לתת לה בוסטר עם משענת? אלו דגמים אתם יכולים להמליץ עליהם שהם טובים אבל צרים ותופסים פחות מקום?
2. מאיזה גיל זה מותר? אני קראתי גיל 3 ובעלי קרא באנגלית מגיל 4.
3. לגבי התינוק - את הגדולה כמו שציינתי עד גיל שנה שמנו בסלקל. האם סלקל עדיף? בעלי לא אוהב את כסא הבטיחות לגיל הזה אבל אני שמעתי שזה לחלוטין מותר. האם יש מקטינים שאפשר לקנות כדי להתאים את הכסא לתינוק שרק נולד?
4. כל הערה/המלצה תתקבל בברכה.
תודה!

ממש לא הייתי מעבירה לבוסטר בגיל 3

העברתי את הבן שלי לבוסטר בגיל 5 וזה היה הרבה יותר מדי מוקדם. רק היום בגיל 6 אני מרגישה שהוא בטוח שם. בטח ובטח שלא להעביר לבוסטר בלי משענת.
את לא צריכה לדאוג ממקום, 2 כיסאות נכנסים בשקט גם ברכבים הרבה יותר קטנים.
אנחנו הכנסנו 2 כיסאות ממש לא צרים ביונדאי I10.
ואם את רוצה לחסוך מקום כדי שעוד מישהו יוכל לשבת שם - לדעתי זה לא שיקול נכון. הבטיחות של הילדים יותר חשובה.

moran12313

New member
וואו

גיל 5 בכסא בטיחות נשמע לי גדול....הרי שמים שם גם תינוקות בני יומם...

כמובן ששיקול הבטיחות הכי חשוב. פשוט ראיתי המלצות באינטרנט כבר שכחתי איפה אבל זה של איזה גוף רשמי כלשהו שמגיל 3 אפשר להעביר לבוסטר עם משענת. קראת/שמעת איפהשהו הנחיה לגבי הגיל המתאים?
ושאלה נוספת - לכמה שנים סלקל מחזיק? גיסתי השתמשה שנה ואני אחריה השתמשתי שנה, אבל הבן שלה היום בן 4....

כיסאות בטיחות וסלקלים פגי תוקף אחרי 5 שנים

אני משתדלת לעקוב אחרי ההנחיות של בטרם או של אבי ורון בכל הנוגע לבטיחות ברכב.
ההנחיות המינימליות המחייבות הן של משרד התחבורה, אם לא תמלאי אותן את עלולה לקבל קנס.

למעלה