ילדים וחו"ל עם הסבים

DimMi

New member
ילדים וחו"ל עם הסבים

שלום לכולם. אני חדש פה בפורום והצטרפתי עם שאלה שמטרידה אותי.
ההורים שלי הציעו לנסוע עם הבן 3.5 שלנו לחו"ל ל 10 ימים.
אציין שהיחסים בינהם מעולים והוא ישן אצלם הרבה בסופ"שים, אבל 10 ימים קצת מלחיצים, שאם הוא פתאום יתגעגע אחרי כמה ימים בודדים ואין אפשרות ללחוץ "בטל" ולחזור הביתה.
אין ממש אופציות אחרות כמו לקצר או לעשות חופשה בארץ, הם בכל מקרה נוסעים ל 10 והציעו לקחת אותו גם, ואם הוא יסע הם יבנו תוכניות סביבו שיכללו גני חיות ובילויים שיתאימו לו.
הכל נשמע מעולה, חוץ מזה שמחיץ אותי אם פתאום אחרי 3 ימים יכנס להתקף געגועים וירצה את אבא ואמא אז מה הם יעשו 7 ימים נותרים?
אשמח לכל עצה, תובנה....

moma422

New member
זו הצעה מאוד נדיבה, הייתי מסרבת בנימוס.

כשהילד יהיה בן 10 בערך, עם תפישת זמן ומיקום יותר מציאותיות הייתי שוקלת שוב.
&nbsp

adif11

New member

רזאי

New member
לדעתי זה לא מתאים לגיל 3.5.

אנחנו נסענו כמה פעמים עם ילדים בגיל דומה (יש לנו ארבעה ילדים), וראינו שלחלקם הנסיעה היוותה משבר. הניתוק מהסביבה המוכרת לא קל לכולם, ואנחנו לא מצאנו דרך לחזות מי יסתדר בטיול ומי ימרר לעצמו ולנו את החיים. כל זה כשמדובר בנסיעה עם המשפחה הגרעינית, וללא ניתוק מההורים.
אם הקשר עם הסבא והסבתא קרוב,והילד רגיל אליהם, הייתי מציעה טיול של יומיים או שלושה בארץ. במקרה הכי גרוע תוכלו להגיע ולקחת אותו הביתה. עם חו"ל הייתי מחכה לגיל בית ספר.
כל הכבוד להורים שלך על הנכונות, עוד יהיו הזדמנויות לטיולים בעתיד.

הצעה מקסימה, אבל גם בעיני 10 ימים זה הרבה

תגידו המון תודה, אבל שזה ארוך מדי.

אולי שבהזדמנות ייקחו אותו לחו״ל לסופ״ש, ותיראו איך זה הולך.

קודם כל - גם בארץ הוא עוד לא היה אצלם עשרה ימים. אצלנו ילדים נוסעים בכל קיץ לקייטנת סבא-סבתא, וזה אף פעם לא יותר משבוע. בסוף השבוע הם כבר מאד מתגעגעים ורוצים לחזור.

ובחו״ל זה עוד יותר קשה. הכל חדש, מוזר. גם להורים יהיה קצת יותר קשה.
יודעת מנסיון של נסיעה עם ילדים. הם מתגעגעים לחדר שלהם, לשגרה, לחברים. לאוכל שהם רגילים.

פרמלה

New member
לילד כה קטן אין מה לחפש רחוק מהבית כל כך הרבה זמן

גם לבית מלון בארץ לא הייתי שולחת אותו לעשרה ימים עם סבא וסבתא.

זו הצעה חביבה, אבל בלי הרבה מחשבה מעשית מאחוריה: ילד בגיל כזה לא מבין את המשמעות של נסיעה לחול, זה לא מעניין אותו, הוא לא צריך את זה, ותוך ימים ספורים הנסיעה תהפוך לעונש גם לגדולים וגם לקטן.

ruven7

Active member
לא נשמע כדאי

בגיל הזה עולמם הוא הבית,גן,הורים,קרובים וסביבה קרובה ומוכרת.

למעלה