מה אתם הייתם עושים ?

adif11

New member
מה אתם הייתם עושים ?

לו בנכם התיכוניסט היה מצהיר בבוקר שהוא מרגיש מאוד רע ומבקש להשאר בבית. ולאור השיעול והצינון הקל שיש לו הייתם עוזבים אותו לנפשו המיטה ואז בשמונה בערב היה מבשר לכם שקבע עם חברים בפיצריה השכונתית והוא נוסע לשם על אופניו ?

הבחור כבן 16. כיתה י'. איך אנחנו בחרנו להגיב אספר בהמשך.

פרמלה

New member
לא חושבת שהייתי עושה עניין. אולי מבקשת שתתלבש כיאה

למצוננת

מאפשרת עם סייג לגבי מחרת היום

אם הוא מרגיש בריא מספיק כדי לצאת להפגש עם חברים, זה אומר שהוא בריא מספיק גם ללכת לבית הספר בבוקר למחרת.
מבחינתי - מודיעה לו את זה, ומבהירה שאני לא אקבל שום בקשות להשאר בבית למחרת בבוקר בטיעון שלא מרגיש טוב.
במידה ובבקור יגיד שהוא לא מרגיש טוב - זו הפעם האחרונה שיוכל ללכת בערב אחרי שבבוקר לא הרגיש טוב

זה קורה אצלי הרבה, עם התלמידה בחטיבה

היא לא מרגישה טוב בבית הספר, היא מרגישה מצויין מחוצה לו.
די הגיוני, כשחושבים על זה.

אבל זו חטיבה, אני רואה שהיא לא מפסידה מזה שום דבר, אז אני לא מתנגדת.

אבל אצלך זה תיכון, הלימודים מתחילים להיות יותר מחייבים.

הוא בסך הכל אחראי על הלימודים שלו? את מתרשמת שהוא יודע מה הוא עושה, בוחר לעצמו מגמה בתבונה, מכלכל את מעשיו? אז לא הייתי עושה כלום. אולי כן אומרת ״יום אחד זה לא נורא, אבל מחר יש מתמטיקה שאתה יודע שלא כדאי להפסיד..״ או משהו כזה.

מבהירה שאם הוא מרגיש טוב כדי לצאת עם חברים

מחר הוא מרגיש טוב מבחינתך ללכת לביה"ס.
&nbsp
&nbsp

moma422

New member
לפעמים זו לא מניפולציה

למיטב זיכרוני, הרבה פעמים יש סוג של הקלה בערב, כשחולים.
כלומר בבוקר קמים קוועטש ובערב יש שיפור.
&nbsp
כך שתלוי בילד. אם זה ילד עם קשיים ואת חשה שזו דרך התחמקות מהתמודדות ,אולי כדאי לדבר על זה, להוסיף הגבלות וכו... אבל אם זה ילד נורמטיבי בדר"כ, אחראי, תלמיד סביר... הייתי מעירה לו על הפער בין ההרגשה המשופרת, לבין ההחלמה. מבקשת שישקול שוב את עניין הפיצה ואולי ידחה ליום אחרי. אבל לא מתערבת יותר מידי, זה ילד גדול. אם הוא לא ירצה להגיע לבית ספר הוא ימצא איך.

adif11

New member
התעקשנו שישאר בבית

גם כי היה קפוא בחוץ והוא נורא מצונן וגם כי זו לא חכמה בעיננו להשאר לישון בבקרים במיטה ולהסתובב בערב עם החברה.
הוא מאוד לא אהב את הגישה והוכרזנו כהורים מעצבנים שלא מבינים כלום.
אח"כ נרגע.

פרמלה

New member
צעירית הכריזה עלי כעל מעצבנת ובאותה נשימה

גם אמרה שבעצם לא עשיתי דבר שמזכה אותי בתואר.

כשהוא עצבני הוא מסוכן לציבור? חצוף וגס רוח?
כמה זמן לוקח לו להירגע?

adif11

New member
חחח....מצבך טוב אם כך

אנחנו הוכרזנו כמעצבנים וגם הוסבר לנו בדיוק מה עשינו לזכות בתואר.
האמת שארועים כאלה די נדירים אצלנו כי בד"כ יש הבנה והסכמה על מה מקובל אצלנו בבית ומה לא והכל ידוע מראש כבר שנים רבות. מה גם שאני אמא די גמישה ולא מגבילה הרבה.
במקרים החריגים הוא לא מסוכן לציבוא אלא הופך לוכחן נוראי וכשזה לא מצליח רוטן ונסגר בחדרו.

פרמלה

New member
גם מצבך טוב

כשבכורית, העצבנית האמיתית של הבית, כועסת היא רושפת אש וגצים ומאבדת שליטה על הפה. צעירית היא עצבנית צעצוע.

מה שלום החייל שלך?

adif11

New member
כן, באמת שאני לא מתלוננת

בסך הכל שניהם בד"כ כועסים מעט , מתווכחים הרבה אבל בסוף רוטנים לעצמם בשקט בחדר עד שנרגעים. ילדים טובים ונוחים

החייל בסדר. לקח לו 9 חודשי גיוס להפנים ולהתרגל ולהפסיק לקטר ולהפחיד אותנו
עם אמירות מלחיצות. עכשיו בתפקיד מענין ומאתגר שמשמח אותו רוב הזמן ומצב הרוח בהתאם.
מתי בכורית מתגייסת ? או שהתגייסה כבר ופיספסתי ?

Som30ne

New member
לדעתי

א. כמו שאמרו לפני - לפעמים בבוקר מרגישים ממש לא טוב, אבל - עד הערב, רמת החולי קטנה, ויש יותר כוחות ומרץ.
ב. אי אפשר להשוות את רמת האנרגיות/יכולת מנטאלית הנדרשת לתפקוד בבית ספר, עם רמת האנרגיות/יכולת מנטאלית הנדרשת בכדי לשבת עם כמה חברים על מגש פיצה ולדבר שטויות.

*האם אפשר להניח שמדובר באופניים עם מנוע חשמלי ?
אם כן - אז גם ברור למה אין בעיה לרכב על אופניים.
אם לא - גם אז, אין בעייה לרכב על אופניים, לאט, בהילוך נמוך, ובלי להשקיע יותר מידי כח.

לי אין איזו אג'נדה ברורה. אם נראה לי שהוא באמת

מרגיש טוב והמצב סביר - שילך. אם אני חושבת שהוא עדיין חלש - לא יעזור לו כלום.

בדיוק קרה לנו משהו דומה עם האמצעית: היינו בחופשת סקי השבוע. יום אחד בארוחת הבוקר היא פשוט קרסה. בכי, התפתלויות - כואב לה הראש, אחר כך החזה, אחר כך הבטן. בקושי הצלחתי להחזיר אותה לחדר.
כבר נכנסתי לסרטים (חשבתי על דלקת קרום המוח, כי גם כאב לה העורף) והתחננתי לפניה שתיקח אקמולי ונחכה חצי שעה לראות מה קורה. אם לא אזמין רופא או אמבולנס, מה שצריך.
בתוך רבע שעה הגברת מתאוששת ומבקשת לעלות לאתר
! [ברור שלא...]

למעלה