שאלת יחסי אנוש / איך לנהוג

פרמלה

New member
שאלת יחסי אנוש / איך לנהוג

אישה שעבדה אתי במקום העבודה הקודם שאלה אם תוכל לתת את הטלפון שלי למעסיק פוטנציאלי לצורך מתן המלצה.

מה אני עושה אם באמת יתקשרו אלי, כשהיא האדם האחרון שאני יכולה להמליץ עליו לעבודה משרדית.
תוך כדי כתיבה אני חושבת שאעדיף לא לומר את האמת למקום העבודה מאשר לדפוק אותה.
תובנות?

אוי, בעיה

אני חושבת שלא נכון לתת חוות דעת מפרגנת למישהי שלא מגיע לה.
אולי כדאי לך לומר לה שבמחשבה שנייה את מעדיפה שלא תמסור את מספר הטלפון שלך?
אם לא, הכי טוב יהיה אם תצליחי להתחמק מהשיחה
. במקרה שיתקשרו אלייך, נסי להיות כנה בצורה הכי נחמדה שאפשר...

בעיה, איך הגבת לבקשה?

אני מחוסר הנעימות הייתי מסכימה, ואולי אם מתקשרים פשוט מנסה להיות כמה שיותר כללית ופוליטקלי קורקט.

קרה לי פעם דבר דומה

מטפלת שעבדה אצלנו נתנה את הטלפון שלי (בלי לשאול אותי קודם) למישהי ששקלה להעסיק אותה. לארציתי לדפוק אף אחד מהצדדים, ולכן מצאתי את המחמאות שכן יכולתי לעמוד מאחוריהן, אבל הזכרתי גם את המגבלות.
במקרה שלך - את בכלל היית ממונה עליה או שהיא רק "עבדה אתך"? כי אם היא רק עבדה אתך, את יכולה לומר לה שלא את האדם לתת המלצה, ואם בכל זאת מתקשרים אלייך - לומר משהו כזה פרווה ושבכל מקרה מי שבאמת יודע איך היא זה המעסיק ולא את.
אם אין ברירה, תראי אם את יכולה למצוא דברים חיוביים לומר עליה (נחמדה? הגונה? משהו?) ותגידי אותם. ככה לא תצאי משמיצה, אבל מי שצריך להבין, כבר יבין שאם זה מה שיש לך לומר, כנראה שבדברים היותר רלוונטיים (סדר? דייקנות? חריצות?) היא לא מצטיינת.

אני בעד לא לשקר, אבל לא לאמר את כל האמת

זה באמת לא נעים.

תנסי לא להגיד דברים רעים בצורה מפורשת.

adif11

New member
אוי

אין ברירה אלא לנסות להתחמק מהשיחה או לתת המלצה פושרת אך לא קוטלת.

אמאyyy

New member
איך היא כבנאדם?

כשהייתי סטודנטית לתואר שני היה מישהו שהיה כמה שנים מעלי אצל המנחה שלי, איש איום ונורא, באמת.
שנים אח"כ התקשר אלי פרופ' מאחת האוניברסיטאות לשמוע עליו כי הוא שקל לקבל אותו והמנחה הפנתה אלי כדי לספר על הצד החברתי.
בהחלט אמרתי מה שחשבתי. למה אני צריכה לקלקל למישהו שרוצה לבנות מחלקה טובה ונעימה, כדי לעזור לח**א?
כנ"ל עם המטפלת של הבן הצעיר שלי, שהיתה די מגעילה. לא רציתי לדפוק אמא לילד קטן עם המכה הזאת. לעומת זאת היו לה צדדים חיוביים (לא חיסרה, לא אחרה) ויום אחד התקשרה מישהי שהיתה צריכה בדיוק את הצדדים האלו (חום נקיון וכו' לא כל כך שינו, זה היה להכין ילדים לבית ספר חצי שעה בבוקר) ואז בשמחה אמרתי לה ללכת על זה.

kokula12

New member
אפשר לנסות לסנן

כשמעסיקים פוטנציאליים לא משיגים את הממליץ הראשון, הם ממשיכים לממליצים הבאים ואז את מקבלת פטור מהעניין. כמובן בהנחה שיש עוד ממליצים ברשימה...

לגבי מה להגיד במידה שאת כן עונה - אם את כן רוצה לעזור לה, אפשר לחפש במה היא כן טובה (יחסי אנוש?) ולהגיד את זה, בלי לציין את התחומים שהיא חלשה בהם.

אשרז4

New member
אנחנו בדיוק מחפשים עובדת ובאופן מאוד מפתיע

מישהי שנראתה לנו.. שני הממליצים שלה, ממש לא המליצו עליה.
&nbsp
להבנתי כיום לא יתקשרו וישאלו איך היא והאם את ממליצה.
לרב השאלות הן יותר כלליות ולא תשובות של כן ולא
&nbsp
הציעו כאן לחשוב על מה היא כן
ולדעתי להגיד את האמת.
&nbsp
אם את יכולה להגיד לה שזה מעמד לא נח לך (בכללי לאו דווקא להמליץ עליה) ומעדיפה שלא, עדיף.
&nbsp
אם לא יוצא/לא נעים אזי באמת לחשוב מה כן היתרונות ולענות למה שישאלו אותך.
&nbsp

פרמלה

New member
תודה לכן. ברגע שהסכמתי שתתן את הטלפון

שלי, גזרתי על עצמי לעגל פינות ולהיות דיפלומטית לטובתה. בינתיים טרם התקשרו.
מישהו אחר מהעבודה הקודנת נתן את הטלפון שלי פעמיים ואף אחד לא התקשר, אז אולי גם כאן אף אחד לא יטרח. עליו הייתי עפה אם היו שואלים כי הוא ראוי לכל מחמאה.

DANIAVNI

Well-known member
מימיי לא קראתי שאלה כגון

- אני משכיר דירה ולא משלם מס על הכנסותיי
האם זה מוסרי לא לשלם מס למדינה כששכיר כן משלם כל חודש

- חזרתי הביתה מהסופר וגיליתי שהקופאית שכחה לחייב אותי על מספר מוצרים
האם לחזור ולשלם ?

פתאום כולם כאן נהיו דוברי אמת וישרים כסרגל
תעשו לי טובה, כולנו "מעגלי פינות "

מה אני הייתי עושה ?
לוקח את הבחורה לשיחה ואומר לה שאמליץ עליה למרות שאני יודע
את מגרעותיה
מציין בפניה את מגרעותיה בעדינות ואומר לה שאם לא תתקן את עצמה המלצותיי לא יעזרו לה והיא לא תחזיק שם מעמד.

פעם ביקשתי ממישהי מאוד קרובה להיות ממליצה שלי

היא אמרה לי בהכי פשטות " אני גרועה בזה "..
אני לא יודעת לעשות את זה
אמרתי טוב..ועברתי לבאה

dory141

New member
לא נתקלתי בסיטואציה דומה כי אני עובד בעסק קטן

אם היחסים ביניכם טובים מאוד עד סבירים, תמציאי שקר לבן. אם לא, תגידי את אשר על ליבך. זה מה שיקבע.

איילה א

New member
וואו, אני מופתעת מהתשובות.

גייסתי 2 עובדים בחיי -
על הראשונה קיבלה המלצה שהיום אני מבינה בדיוק איפה ריככו אותה, לא קלטתי את זה בזמן אמת וזה הוביל לסאגה מאוד לא נעימה שסופה בפיטורי אותה עובדת.
כשגייסתי את השניה כבר הייתי הרבה יותר קשובה להמלצות וכשהיתה מישהי שנראתה לי בראיון+עברה את המבדקים אבל ההמלצה שלה לא היתה טובה (מבחינתי, בקריטריונים שהיו חשובים לי) כבר ידעתי להתרחק. כולם התפלאו שהמנהל לשעבר שלה אמר לי את האמת בפנים, אני לא מבינה את זה. אני לא אתן המלצה על מישהו לא טוב, וכבר עמדתי במצבים כאלה. זה שאני מכירה את המועמד ולא מכירה את המעסיק זו לא סיבה לדפוק את המעסיק... בסוף אנשים לא מעסיקים עובדים שלא מתאימים להם, כמו ההיא שפוטרה בסוף - אותו ממליץ לא עשה עמה חסד, להפך. אם הייתי מקבלת המלצה כנה כל הסאגה הלא נעימה הזו היתה נחסכת משתינו.

אני מעסיקה

מאד אמביוולנטית לגבי התשובות כאן

שיחות עם ממליצים זה כמו לשוחח עם סוכן רכב יד 19 צריך לדלות נתונים מתוך סבך מלל .

בכל שיחה כזו אני שואלת - האם את/ה הייתם מעסיקים ?

המשפט האחרון שלך בעייתי לי
כמעסיקה חשוב לי לדעת את הטוב הפחות טוב והגרוע , להעסיק עובדים שישבשו את העסק דופק את המעסיק , האם זה בסדר?
האם רק טובת העובד חשובה? כתבת: אני חושבת שאעדיף לא לומר את האמת למקום העבודה מאשר לדפוק אותה.
בהצלחה

למעלה