איך להתמודד עם פחדים של בן 10

keren310

New member
איך להתמודד עם פחדים של בן 10

לפני כחודש בן ה-10 ואחיו התאום שיחקו עם עוד חברים מהכיתה במשחק מחשב (5 לילות אצל פרדי). כשחזרו הביתה סיפרו לי ששיחקו במשחק מפחיד ונהנו. למחרת בלילה הילד לא הצליח להרדם ואמר לי שזה בגלל שהוא נזכר במשחק והתחיל לפחד. במהלך הלילה הוא נרדם והתעורר לסירוגין וכך היה גם בלילה שאחרי, תוך כדי שהוא ממש בוכה שהדמויות מהמשחק לא יוצאות לו מהראש. כמובן שמאז הם לא נוגעים במשחק. אחרי שני לילות כאלה, חשבתי שהוא נרגע, כי הוא ישן רגיל ולא דיבר על זה. אתמול באמצע הלילה התעורר ואמר ששוב הוא נזכר בדמויות מהמשחק והוא ממש מפוחד. גם כשחזר מביה"ס ראיתי שהוא מצוברח וכשהתעניינתי אמר שזה בגלל הפחד מהדמויות - אמר את זה תוך כדי בכי. הוא לא ילד בכיין אבל מאוד רגיש.
הוא אומר שבהגיון הוא יודע שאין סיבה לפחד, אבל הוא לא מצליח לשלוט ברגש.
יש עצה איך להרגיע אותו? איך לגרום להגיון לגבור על הרגש?
תודה

moma4222

New member
מוכר

אין הרבה מה לעשות אלא להתאזר בסבלנות, להציע הסחת דעת והרבה הבנה.
&nbsp

adif11

New member
היינו בסרט

לשבת לידו עד שנרדם למשל, אנחנו בשלב מסוים הבאנו כלב הביתה שישן איתו....
בסוף זה עובר.

פרמלה

New member
בתקופות של פחדים עזר קצת אצלנו

לעשות לפני השינה סיבוב בבית כדי לוודא שהדלת נעולה / אין שום דבר ואף אחד מתחת למיטות / התריסים סגורים וכו'. זה נותן תחושה של שליטה בסביבה ועשוי לעזור.

אשרז4

New member
לנסות סוג של דמיון מודרך

הוא מבין שהפחד הוא מתוך הזכרון ולא פחד ממשי שיקרה משהו בחיים
לכן אני חושבת שאם יוכל להסיט את מחשבותיו, יעזור לו
&nbsp
למצוא איתו את "המקום הבטוח שלו"
(אצל הבת שלי לתקופה זה היה "פיקניק עם חברים)
שידמיין את המקום, הנוכחים, הריח, הרעשים
ממש כאילו הוא רואה סרט
לתרגל איתו כמה פעמים וכל יום לפני השינה אחרי הלילה טוב ונשיקה להזכיר לו ללכת בדמיונו למקום הבטוח שלו

וואו, זו לא פעם ראשונה שאני שומעת

על ילדים שבטראומה מהמשחק הזה. מקווה שזה יעבור מהר
. לא יודעת איך לייעץ, כי אישית לא מכירה ממש את המשחק. אבל כן ראיתי הבעת פחד איומה על הפנים של ילד ששיחק אותו בזמן אמיתי...

למעלה