התייעצות בנוגע לאבי

Elian Chole

New member
התייעצות בנוגע לאבי

התייעצות
הוריי גרושים מאז שאני ילדה קטנה. אני ואבי לא בקשר למעלה מ14 שנים. אף פעם הוא לא היה "אבא" למופת. תמיד היה עסוק עם העניינים שלו ולא היה דמות משמעותית בחיי. אין לי זיכרונות חזקים של בת עם אבא. עם השנים ניסינו להיות בקשר אך כל פעם הרגשתי דחויה, לא רצויה, חוסר רצון מצידו לשמור איתי על קשר אז כל פעם שוב נותק הקשר.
הפעם האחרונה שהקשר חודש הייתה כשהכרתי את בעלי, עוד כשהיינו חברים. הוא לא הצליח להבין ולקבל את העובדה שאבי לא שותף בחיי. הוריו נשואים כ-40 שנים, אז זה נראה לו מוזר מאוד (ולי נראה מוזר שיש נישואים שמחזיקים 40 שנים ויותר). הוא דרש בתוקף שאנסה לחדש את הקשר. החלטתי, בפעם האחרונה באמת, לנסות, ובאמת בלב שלם ופתוח.
התקשרתי לאבי והצעתי שנשתה קפה בבית קפה. ביננו? זה הרגיש כמו הדייט הכי גרוע בחיי. לא כל כך הרגשתי שאני מצליחה להיפתח, אז לרוב שאלתי שאלות ופחות נשאלתי (גם לא היה נראה מצידו שיש רצון לשאול מה איתי אחרי כל כך הרבה שנים).
לימים, התארסתי, והתקשרתי לאבי להודיע לו על כך, אמרתי לו: אני אשמח לשלוח לך הזמנה כשיהיה תאריך מסודר. מייד הוא קפץ ואמר: לא אני לא מגיע! התאפקתי לא להתפוצץ עליו מעצבים ושאלתי: למה? הוא אמר: אני לא אוהב המולה ואת כל הבלגן הזה מלא אנשים וזה.. אני לא אגיע. אמרתי לו: טוב תודה ביי. מס' ימים לאחר מכן מתקשרים אליי מקופ"ח ואומרים במילים הבאות: אבא שלך ביטל את ההו"ק לקופ"ח, ולכן אני צריכה אמצעי תשלום אחר ממך. (אני מציינת כי זה הדבר היחיד שאי פעם הוא שילם עליי, וזה נשאר כך. מרגיש כאילו גם לבריאות שלי לא אכפת לו.. 80-90 שח בחודש בסך הכל). כמובן שנתתי אמצעי תשלום ומאז.. ניתקתי את הקשר סופית.
מיותר לציין שבחתונה הוא לא היה וגם לא קיבל הזמנה להגיע.
כעת אני בהיריון.. בעלי זרק כבדרך אגב שהיה מאוד שמח אם אסכים לו לדבר עם אבי שיידע שאני בהיריון, שיידע שעומד להיות לו נכד. בעלי טוען שלמרות שאבי מאוד אגואיסט, מרוכז בעצמו ואוהב להיות לבד בלי אף אחד, הידיעה שיש לו נכד אולי תשנה אותו.
ואחרי כל זאת, אני מתלבטת..

האם לאפשר לבעלי לשוחח עם אבי והוא יכנס שוב לחיי?
הרי ברור לי שרוב הסיכויים ששוב אתאכזב וארגיש את חוסר הרצון שלו להיות שותף בחיי, והאמת לא ממש בא לי שוב את התחושות דחייה האלו. הם כבר מודחקות כמה שנים ולא בא לי שהכל יצוף שוב, במיוחד לא במצב ההורמונלי שלי.
מצד שני, אבא זה אבא, לא? ככה טוענים אחרים.. ומה יקרה אם הילד שלי יהיה גדול וירצה לדעת איפה סבא? מה אגיד לו? נכון זה עוד רחוק כמה שנים אבל זה תהייה שעוברת לי בראש כל פעם. האם לגונן על הילד מאכזבה ולא לאפשר לו להיות עם סבא בקשר, או לתת לילד את זכות הבחירה?

אשמח מאוד לייעוץ. אני מתלבטת מאוד אם להסכים לבעלי לדבר עם אבי. לא יודעת אם אני רוצה את הסאגה הזו שוב בחיי. בפעם האחרונה לקח לי המון זמן להתגבר שוב על האכזבה והכאב שאבא שלי לא רוצה אותי בחיי. מצד שני............
תודה

פרמלה

New member
לדעתי את לא צריכה להקשיב לדעתו של אף אחד

אפילו לא של בעלך, ולהרגיש בלב מה נכון לך ואך ורק לך.
ההריון שלך אינו שיקול - את לא יכולה לדעת כיום אם כשהילד שלך יעמוד על דעתו בשביל להבין שאולי יש לו גם סבא מהצד של אמא, אביך יהיה בכלל בין החיים. בכל מקרה, הילד יגדל למציאות שבה יש סבא וסבתא מצד אבא ולא יכיר מצב אחר.

אם ניסיון נוסף לחידוש הקשר שוב יגרום לך צער ומפח נפש, אין שום סיבה לבצע אותו.

מאחלת לך שהמשפחה הקטנה שלך תמלא אותך תמיד אושר וסיפוק.

adif11

New member

כפרקי

New member
משתפת במקרה

יש לי חברה שנאלצה לעמוד בפני התלבטות דומה, ואולי קשה יותר.
אצלה מדובר באמא מניפולטיבית בקטע קיצוני ששולטת ביד רמה בחיי כל הבנות שלה.
אותה חברה, בחרה לנתק את הקשר עם האמא.
המשמעות היתה גם לוותר על האבא וכי הקשר עם האחיות יהיה חייב להיות סודי.
עברו שש שנים מאז כולל שני ילדים. הילדים יודעים שיש להם סבא וסבתא ושאמא לא רוצה להיות איתם בקשר כי הם גורמים לה להרגיש עצובה. הילדים מכירים את הדודות ובני הדודות ומקבלים את מוגבלות המפגש איתם בגלל הסבתא.
הילדים גדלו למציאות הזו והם מקבלים אותה כמובן מאליו שהאושר של האמא עולה על הצורך בקשר עם הסבתא. יש להם סבים מצויינים מצד האב וזה מספיק.
אמא מאושרת עולה על הרבה דברים כשזה מגיע לצרכים של ילד.

Elian Chole

New member
נקרע לי הלב על חברה שלך

עם זאת, הדרך שבה בחרה להציג זאת לילדים, זו דרך מקסימה בעיני. והאופן שבו הילדים מקבלים, זה עוד יותר מדהים בעיני.
תודה על השיתוף

לא, אל תנסי. את תתאכזבי

נשמע שהכאב שלך גדול, ואת לא מסוגלת שלא לפתח ציפיות.
וזה מה שכדאי שתגידי לבעלך.
אם הוא רוצה ליצור קשר עם חמו - שיעשה את זה בלי ידיעתך ובלי קשר אלייך.

לגבי הילד - לדעתי עדיף להגיד לו את האמת. ואם הוא יבקש לחדש הקשר - להגיד שאי אפשר כי סבא הוא שונה/קשה/אחר, בן אדם שלא רוצה קשר עם משפחה.
לילד יש הורים אוהבים, סבתות, סבא אחר. זה בסדר. לא חובה שיהיו שני סבים.

kmiki

New member
בעלך יאלץ להתעלות על עצמו הפעם

ולהיות שם עבורך בכל הכוח, במקום לנסות ולשחק את תפקיד המלאך גבריאל או צופית גרנט.
אבא שלך לא נשמע ראוי בכלל לתשומת לבך, ואין שום סיבה שתכניסי רעל לחייך כל פעם מחדש רק כי לבעלך קשה להסתגל לעובדה שיש משפחות שונות בעולמנו, חלקן כאלו והאחרות אחרות, ובמקרה שלך, המשפחה פשוט אחרת, והוא יצטרך להפנים ולקבל באהבה שלתינוק שלכם לא יהיה סבא מצד אמא, וזה בסדר גמור.

שירה190

New member
אני אהיה קצת בוטה

אבל אני באמת לא מבינה למה בעלך דוחף אותך לכיוון קשר שרק עושה לך רע. העובדה שההורים שלו נשואים לא קשורה להורייך או אליך.
הגבר הזה לא מתפקד כאביך ולכן המשפט ״אבא זה אבא״, לא רלוונטי במקרה שלך.
אין ספק שכשהילד יגדל הוא ישאל על סבא, כי זו שאלה הגיונית ומעוררת סקרנות ומותר לך להגיד שיש עוד סבא ואתם לא בקשר איתו. אם הילד (שכרגע הוא עדין עובר למיטב הבנתי), ירצה לפגוש את סבא שלו כשיהיה גדול ועצמאי - שיפגוש. יש לך לפחות 18 שנים עד אז.
מאחלת לך הריון קל ולידה טובה.

Elian Chole

New member
תודה

כן הוא עדיין עובר חמוד וקטן בבטן, והשאלה הזו עולה למרות שזה מוקדם מאוד. תמיד חשבתי על זה, ועכשיו יותר כשההיריון ממש מוחשי ומתפתח.
תודה על התגובה והאיחולים :)

Ani15

New member
אני מציעה להשאיר לבעלך את מה שהוא רוצה

כלומר: אם הוא רוצה להתקשר לאבא שלך ולדבר איתו, תפדל. זה שלו, לא שלך.
באותה נשימה להודיע לבעלך שאת לא רוצה את אבא שלך כרגע בחיים שלך, שתחשבי על זה שוב אחרי שהילד יוולד בשע"ט (הרבה מהדעות שלך ישתנו אז, אני מציעה לא לסגור את הדלת לגמרי), ושאבא שלך יצטרך להתאמץ ולהוכיח את עצמו כדי להיות סבא לילדים שלך. וזהו. שבעלך יעשה עם זה מה שהוא רוצה.
במאמר מוסגר, הדאגה של בעלך לך וליחסים שלך עם הוריך היא מקסימה וראויה להערכה, גם אם הדרך שלו אינה הדרך המקובלת עליך.

אני שואלת את עצמי...
אם האבא לא היה אבא למופת אז מה פתאום הוא יהיה סבא למופת?
האם הוא התקשר להתנצל?
אז מה בדיוק?

רחלי מ23

New member
נושא רגיש

את חייבת לנער את בעלך, ואני ממש מנסה להשתלט על עצמי אבל קצת קשה לי.
כשאני קוראת את דעתו של בעלך אני שומעת את כל אלה שאמרו לי "אבא זה אבא".
אז זהו שלא! אבא זה לא אבא!! הוא לא אהבה שלך רק כי הוא שם ת'זרע שלו במקום הנכון. בנאדם שמשדר לך שאין לו שום עניין בחייך לא אבא שלך נקודה! ולדעתי אי אפשר לעבור לסדר היום בלי שבעלך יבין את זה. לא יכולה לסבול שאנשים עם הורים בזוגיות יציבה מכתיבים לאנשים שההורים שלהם חארות שהורים זה הורים.
עכשיו אחרי ששחררתי קיטור- מתנצלת אם פגעתי. אבל באמת, הגעת למסקנות בעצמך, הוא לא טוב לך ויש לו עוד בני משפחה... אם הוא לא יהיה שם מלכתחילה לילדך הוא גם לא יחסר לו כשיגדל.
וילדים זה עם מאוד נבון, אם לא מסבנים אותם הם מבינים טוב מאוד למה אנשים לוקחים חלק מהחיים שלהם ומי אוהב אותם באמת.
שיהיה לך בהצלחה, שמחה בשבילך שיש לך בעל משפחתי בניגוד לאביך חח

The Dude 14

New member
תשובה מפתיעה

לדעתי בעלך צודק, אבל לא מהכיוון שאת חושבת.
נשמע שאבא שלך מיזנטרופ ואגואיסט.. מה לעשות, כל אחד יכול לעשות ילדים ולא כל אחד מתאים להיות אבא. אני לא מתעסק איתו, אלא איתך. ולך מגיע לסגור את הפרשה הזו. את צריכה להגיע למצב שהשיחה עליו או אפילו איתו לא מעלה כעסים או רגשות. כל עוד את כועסת / נפגעת / נלחצת ממנו - זה סימן שיש שם עדיין פצע והפצע צריך להגליד למען האושר שלך.
על הדרך שבה הוא הזניח אותך הוא צריך לשלם והדרך היחידה שישלם זה אם ייראה שאת מאושרת, קורנת ורגועה לגמרי בקשר אליו. הוא יודע שהוא אפס, את לא צריכה להוכיח אותו על זה אבל מגיע לך לחיות בשלווה.

Elian Chole

New member
הפצע לעולם לא יגליד מסיבה אחת

שאין שום סיבה שהוא דוחה אותי
לא פגעתי בו
לא קיללתי אותו
לא השמצתי אותו
ולא עשיתי שום דבר שיגרום לו לדחות אותי מהעולם שלו פעם אחר פעם
אם הייתה סיבה, הייתי מבינה ומצדיקה אותו על ההתנהגות שלו
אבל אין סיבה
מלבד היותו אגואיסט או אדם שאוהב להיות לבד
וזה.. לא סיבה מוצדקת בעיני להתנהג כפי שמתנהג.

נועם333נ

New member
קשה לייעץ ככה

אבל ממה שקראתי הקשר הזה עושה לך רע ולא תורם לך, אז דווקא עכשיו הייתי תופסת מרחק ולא מנסה. מה גם שזה לא רצון שלך.
זה עצוב שזה המצב , הפסד גדול לאבא שלך.

Acoustic 3

New member
אינני מבין. למה שאיש שלא רצה להיות אבא,פתאום ירצה להיות סבא?

אני מבין שקשר עם הורים הוא חשוב.
אם היה מדובר באבא שהיה נוכח כל החיים ובחרת לנתק את הקשר איתו בגלל ריב שאפשר להבליג עליו - הייתי אומר שבעלך צודק.
אבא זה אבא ואי אפשר לשכוח את כל מהותו בחיים שלך בגלל קונפליקט.

אבל חוץ מהשפרצה חד פעמית - אביך מעולם לא היה אבא. אין כל הבדל בין אבא כזה לתורם זרע. לפחות מתורם אין זכרונות לא נעימים.
הוא בפירוש לא אבא, ומלבד קשר גנטי אין בינכם דבר. אז בעלך לא צודק במקרה הזה.

עכשיו, מעבר לעובדה שלא מגיע לו בכלל להיות סבא ולהכיר את נכדיו -
למה בכלל שהוא ירצה?
הוא הביע חוסר רצון להיות נוכח בחיי הילדה שלו - אז למה שירצה להיות נוכח בחיי הנכדים שלו? זה מעולם לא עניין אותו.
לא ברור לי למה בכוח לפתוח תיבת פנדורה כזאת. השרצים שיצאו משם רק יפגעו בך שוב.
לא ברור לי איזה סבא את חושבת שהוא יהיה.
בייביסיטר? ישחק עם הילדים? יקח אותם ללונה פארק?
איזה ציפיות לסבאות יש לך מאדם שמעולם לא היה אבא?

בנוגע לילדים:
ילדים סתגלנים. הם אולי שואלים שאלות, אבל הם מקבלים את המציאות (שלא כמונו, המבוגרים).
את תוכלי לתאר את המציאות איך שאת תבחרי. האמת היא בעלת רבדים רבים וככל שהילדים יגדלו תוכלי לחשוף עוד רובד ועוד רובד.
אנשים חיים במשפחות אומנה, אימוץ, משפחה חד מינית, חד הורית, בין גזעית ועוד. יש ילדים גרים רק אצל הסבתא כי ההורים לא יכלו לטפל בהם ויש עוד עשרות וריאציות למושג משפחה.
באמת נראה לך שילדים שלך יהיה כל כך קשה לעכל את העובדה שאביך לא נוכח בחייך?

באמת שלא.

ואגב, סתם דבר. בחיים לא הייתי נותן לבני להיות בקשר עם אדם שאני לא בקשר איתו, שאין לי השפעה עליו, שאין לי יכולת להיות בטוח שבני בטוח ב100% ושהחינוך שאני מנחיל לו לא "יתקלקל" כתוצאה מהשפעה שלילית מאותו אדם שאני בעצמי לא בקשר איתו.
כשהוא גדול, שיעשה מה שטוב לו. אבל כל עוד הוא קטן וזקוק להגנתי ולחינוך ולערכים שאני רוצה לבנות באמצעותם את התא המשפחתי שלי - לעולם לא אאפשר לזה לקרות.
גם אם זה אומר "למנוע" ממנו סבא. (הסבא נמנע ממשפחתו ממילא, מבחירה שלו)
סבאות, אבהות, אמהות, אחווה וכל תארי המשפחה הקיימים - אלה תארים שצריכים להרוויח. הביולוגיה בכלל לא משחקת תפקיד פה.

Elian Chole

New member
שאלה

באמת נראה לך שילדים שלך יהיה כל כך קשה לעכל את העובדה שאביך לא נוכח בחייך?
באמת שלא.
&nbsp
את זה אתה אומר מניסיון? כי זה החשש שלי.. שאין לי ניסיון כזה בתור ילדה קטנה, אז אני לא יודעת איך ילד קטן אמור לקבל את זה. ילדים זה עם סקרן, ומנגד מי אני שאמנע מילד קטן או שיגדל, לבחור לבדוק את המשפחה הנוספת שלו?
זה לא רק סבא.. זה כל הצד של המשפחה של אבא שלי נעלם מחיי, לא קיים כבר שנים, אפילו על מות סבי וסבתי לא טרחו להודיע. גיליתי את זה ממש במקרה מאחותי, שאגב, הייתה בקשר עם אבי, עד לפני כמה שנים, גם הוא העיף אותה מחייו ולא ברור למה.
חשבתי אפילו לדבר עם אחותי על זה אבל לא ממש בא לי את כל הסערת רגשות במיוחד בתקופה ההורמונלית שלי שאני מתרגשת מכל דבר שטותי

למעלה