שלום לחברות הפורום

סדרה נפלאה.

רחליקה

New member
שלום לחברות הפורום

שלום, שמי רחל ואני אמא לשני ילדים ממרכז הארץ, אני אנליסטית בארגון גדול ובעלי הוא סמנכל כספים.

בני הקטן הוא ילד מקסים עם המון חן וחברים, לעומת זאת בתי המתבגרת בת ה-14 היא פרחה.היא מתלבשת זול, שומעת מוסיקה מזרחית, מדברת כמו פרחה.
אני בעד שתהיה מי שהיא אבל להיות פרחה, זה לא טוב, זה אף פעם לא נראה טוב, זה מאיים וזה לא נעים.

אני גם יודעת מה ההבדל בין נערה שהיא מתבגרת ונערה שהיא פרחה.
ניסיתי להציב לה גבולות מסויימים בלבוש או עם החברים שהיא מתרועעת איתם אבל התחושה היא שהיא רק תמרוד בי.

מה אני יכולה לעשות?

להפסיק לכנות אותה פרחה - זה בתור התחלה!

חשוב לך מאוד להדגיש כמה שאת בתפקיד בכיר וכמה בעלך - כלומר לבדל את עצמך מה"פרחות" לתפיסתך.
זו גישה מזלזלת ופרימיטיבית (שלא לומר גזענית).

הבת שלך בת 14. היא מורדת בך, והדרך שלה היא דרך החיצוניות - לבוש, מוזיקה, דיבור.
היא לא עזבה את הלימודים, לא משתמשת בסמים ולא מורדת בדרכים אחרות שיעלולות לסכן אותה.
ככל שתתיחחסי לזה בשלילה - כך היא תתמיד בזה.

וחוץ מזה - מה רע להיות פרחה? אולי לה זה נעים וטוב, ורק את רואה את זה ב"משקפת של שליליות"?, כי זה לא תואם את ציפיותך?

(היה לי הרבה יותר מה לכתוב, אבל לא רציתי לתקוף ממש מעל הפורום, כי אני באמת מקווה שהניסוח שלך בא מתוך תמימות ולא מתוך רוע)

רחליקה

New member
סליחה את ממש תוקפת

אני בטוחה שאם זו הייתה הבת שלך בבגדים הדוקים וחשופים- לא היית מצטדקת...
בתור הורה אני צריכה להתייחס בשלילה לדברים שאני לא מאמינה בהם.
סמים זה לא הדבר הנורא מכל. אבל להאזין לשירי דיכאון בשפה ירודה זה נורא. זה עלול להוביל אותה למקום ממנו היא לא תצליח להתרומם!!

אני ממש לא רעה והניסוח שלי לא נובע מרוע, אלא רק מתוך דאגה של אם לבת.

Ani15

New member
אם את לא יכולה להלחם בזה, תצטרפי לזה

א. את עוד עשויה להנות מזה
ב. תציעי לה אלטרנטיבות: מתלבשת זול? תציעי לקנות לה בגדים יקרים, שהם לטעמך (את הרי יכולה להרשות לעצמך). מדברת כמו פרחה? דברי אליה גבוהה גבוהה, בסוף זה יחדור. שומעת מוסיקה מזרחית? תציעי לה כרטיס להופעה של סיה, או נסיעה לחו"ל לקונצרט של מוסיקה לטעמך.

רחליקה

New member
לא תודה....חפלות זה פחות הסגנון שלי

ואני לא מעוניינת שהבת שלי תקח חלק בזה...
וברור שאני מציעה לה לקנות בגדים יקרים..מיטב המעצבים... אבל היא סיגלה לעצמה לבוש מזעזע, סגנון שלא מוכרים בחנויות בוטיק נחשבות...

tzachy

New member
מבלי להבין הרבה בפסיכולוגיה, יש לי השערה

אני מבין שההתנהגות שלה מפריע לך, אבל מעבר לזה, האם ניסית לרדת ל"שורש העניין", כלומר לנסות לבדוק מדוע היא מתנהגת כך?
אני כמובן לא מכיר את הפרטים הקטנים ואני מסתמך רק על מה שכתבת בהודעה שלמעלה, לכן זו רק בגדר ספקולציה או "פסיכולוגיה בגרוש"...
אפשרות אחת שהוזכרה היא "מרד הנעורים", אבל ייתכן שהיא פשוט מחפשת תשומת לב (לכן אולי הלבוש החושפני). אולי למלא איזה חסך באהבה/תשומת-לב שהיא מרגישה שהיא לא זוכה לה מספיק.
ייתכן שהדרך הנכונה היא דווקא לא ללכת נגדה (או לפחות לא רק זה), אלא בעיקר להעניק לה יותר תמיכה ותשומת לב ואז אולי היא גם תחזור למסלול שאת רוצה שהיא תהיה בו (ובצדק מבחינתך).

למי ולמה זה מפריע? איך זה מאיים?

תתחילי בלקלף מעלייך את כל הדעות הקדומות.

תמשיכי בלהבין שהיא מתבגרת, מחפשת את עצמה.
כשאת מדברת בכזה זלזול על הבחירות שלה - את מרחיקה אותה מעלייך.

לדעתי חשוב להחליט מה חשוב לך, ולמה. ״לבוש זול״ הכוונה מאד חשוף? זה משהו שאני יכולה להבין.
״מוסיקה מזרחית״ - זה באמת העסק שלה.

רחליקה

New member
זה פוגע במוניטין של המשפחה

אנחנו גרים בשכונה נחשבת, והיא שומעת מוזיקה נוראית בקולי קולות. נשבעת שאני מתביישת שהשכנים ישמעו.
הלבוש חשוף וצמוד.
כשאני הייתי בגיל ההתבגרות, לא נהגתי כמוה. היא פשוט מביישת אותי.

פרמלה

New member
אני חייבת להגיד לך שלמקרא הפוסט הזה רציתי

מקודם להכריז עלייך כעל טרולית.
את קולטת כמה דעות קדומות יושבות על שתי השורות שלך?
וגם כמה תמימות בסיפא - כשאת היית בגיל ההתבגרות זו היית את, והבת שלך בגיל ההתבגרות היא אינדיבידואל נפרד לחלוטין, ולא את.
גם בת ה-17 שלי נהגה ונוהגת אחרת לגמרי מאיך שאני נהגתי כמתבגרת. זו דרכו של עולם.

sharpantie

New member
כמה מילים אופטימיות

באיזה שהוא שלב, עוד שנה שנתיים... זה יעבור לה.
האם החברות שלה גם כן באותו סיגנון? אז יתכן שהיא
מושפעת מהן..

michal@gal

Active member
מנהל
את לא יכולה להשפיע על סוג המוזיקה שהיא שומעת

אבל זה לגיטימי לדרוש שלא תשמיע מוזיקה בקולי קולות.
&nbsp
אין סיבה להתבייש בסוג המוזיקה. מוזיקה מזרחית זה סוג המוזיקה הכי נפוץ בארץ.
&nbsp

moma4222

New member
איך הבנות המובילות בכיתה שלה?

איך היא התנהגה עד גיל ההתבגרות והאם יש לה תחומי עניין ותחביבים?
&nbsp
במבט ראשון נראה שיש כאן תהליך חיובי של היפרדות ממך ובנית זהות שמאפשרת לה
השתלבות בקבוצה שהיא מעוניינת בה.
&nbsp
אני יכולה להבין אותך, מודה שגם לי היה קצת לא נוח אם הבן היה הופך למעריץ של אייל גולן... אבל תחשבי על עצמך כעל הורה שתופס את הילד שלו שומע אלביס וביטלס בשנות ה50 ומזדעזע
ומתרעם על סגנון לבוש והתנהגות שהוא תופס כלא נורמטיבית.
בסוף כל המורדים של שנות החמישים והשישים יצאו לא כל כך גרוע.
&nbsp
את צריכה להגדיר לעצמך קווים אדומים ומקום לדיאלוג עם הילדה. מוזיקה וטעם רע בביגוד הם לא סיבה לריב בעיני.

רחליקה

New member
אני לא מעוניינת בריבים, אבל אני פשוט חרדה לגורלה

זה ישפיע על תחומי העניין שלה, וכך באופן ישיר ישפיע על העתיד שלה.
ואין לי בעיה שהיא תרקום זהות משלה אבל היא חייבת ללכת לפי הקווים שאני מתווה.

למעלה