תוכניות חיסכון לילדים - מה יש לכן לומר על זה?

תוכניות חיסכון לילדים - מה יש לכן לומר על זה?

אנחנו רוצים לפתוח להן תוכניות חיסכון חדשות. כרגע חוסכים במסלול מסוים, אבל רוצים לשנות.
יש לכן תובנות על הענין? יודעות על תוכניות מומלצות?

אשמח לשמוע כל הגיג ותובנה

אמאyyy

New member
לא יודעת לגבי אפיקי חסכון

אבל אנחנו לא חוסכים על שם ילד מסוים. למעט תכנית מסוימת שהייתי צריכה לפתוח על שם הגדול (ענייני הפרשות לביטוחים ממקום עבודה וכאלו), אין כסף "צבוע" ואנחנו ניתן לכל אחד לפי האפשרויות תוך נסיון לשמור על צדק והגינות (שמם הסתם תתבטא ע"י זה שכולם יתלוננו
)

macaroni35

New member
כיום אין תוכניות ממש שוות כמו פעם...שהרגשת חיסכון

מה שאנחנו עושים עד כה...את הקצבת ילדים "הענקית" שאנו מקבלים מביטוח לאומי חוסכים...כל חודש הסכום הזה נמשך לתוכנית מסויימת....
תוכנית ראשונה החלה לפני 8 שנים והשנייה לפני שנתיים......שיהיה לילדים...

לא חושבת שהתוכניות היום מניבות פרי...
מה גם שעל כל דבר למדו לקחת כסף...או עמלה כלשהי....ולכן זה מה שהחלטנו.

כנ״ל. תבדקו טוב ריבית לעומת עמלות

בתוכנית חסכון את מקבלת ריבית, אבל משלמת עמלות.

ככל שהסכום יותר קטן, התוכנית פחות משתלמת. למשל - בתוכנית המסורתית של סבא וסבתא מפקידים 50 שקלים כל חודש - הבנק מרוויח יותר ממך.

זו אחת הסיבות לכך שגם אני לא פתחתי תוכניות חסכון לילדים. אבל כן רשום אצלי כמה כסף ״יש לכל ילד״. למשל - כספי בת מצווה. זה כסף שלהם, שרק ״במקרה״ יושב אצלי בחשבון. ילדה שרוצה משהו יקר יכולה לבקש מאותם כספים, ומקבלת. זה הכסף שלה.

moma4222

New member
גם אני לא חושבת שיש היום תוכניות חסכון אטרקטיביות

אם המטרה למנוע ממך את ה"בזבוז" של הכסף על דברים אחרים, אז אולי שווה לפתוח תוכנית כזו.
סביבת הריבית היום לא מיועדת לחסכון.
&nbsp
&nbsp

- אז איפה אתן שומרות את החסכונות?

נניח שתוכניות חסכון ייעודיות אינן מיטביות.

איפה שומרים את הכסף שחוסכים כל חודש? בפיקדון בנקאי רגיל הריביות נמוכות מאד (זה מה שיש לנו היום. הפקדה קבועה לפק"מ), תיק מנייתי יכול להניב תשואה, אך מלווה בסיכון, בקיצור, גם אם לא מדובר בתוכנית ייעודית, האם יצא לכן לבדוק את האפשרויות?

sharonwe

New member
לגבי מניות:

יש בהן אומנם סיכון, אבל אם הולכים על מניות סולידיות ארוכות טווח (בהנחה שהילדים יזדקקו לכסף רק בעוד למעלה מ-5 שנים) - זו לדעתי(!) ההשקעה הכי משתלמת. כמו, לא לפני שהתמקחת על דמי ניהול ועמלות.
אלטרנטיבה אחרת היא אג"ח.

רק לא לשכוח שהרווח מחוייב במס רווחי הון (25%)

מבלי להכנס לעניין של מה יותר משתלם, חשוב לדעת שהרווח ממוסה ולקחת גם את זה בחשבון בשקלול הכללי.

אין לנו חסכונות ייעודיים לילדים

אני לא כ"כ מתחברת לקונספט.
אנחנו חוסכים, ובבוא העת נקציב מזה לילדים כמה שנראה לנכון.
אין לי צורך לשים תגית על הכסף כדי לשמור על עצמי מלבזבז אותו על דברים לא נצרכים. ואם הם נצרכים, לא אגביל את עצמי כי מיועד לילדים.
החסכונות שלנו מנוהלים בבית השקעות (ילין לפידות), בהתאם להגדרות סיכון שאנחנו הגדרנו.

למעלה