המלצות על מסחטת הדרים, מישהי?

המלצות על מסחטת הדרים, מישהי?

טרחתי להרשם כמו שצריך כדי שלא תחשבו שאני פרסומת

בתקופה האחרונה יש לנו קרייבינג מטורף למיץ תפוזים סחוט טרי. רק מה, זה נורא נורא מתיש לסחוט תפוזים במסחטות הפושטיות של פעם (הידניות הפשוטות, ששמים חצי תפוז ומסובבים עד שנמאס או נגמר הכוח), אז אני רוצה להשתדרג.
נראה כאילו הדילמה היא בין מסחטה "רגילה", רק חשמלית, או הידנית עם הזרוע הזו ששמים חצי תפוז, מורידים את הזרוע וסוחטים.
אני בגדול נוטה לחשמלית, אבל רק כי נראה לי שהמסחטה הידנית צריכה להיות באופן קבוע על השיש וסתם תתפוס לי מקום (והיא כבדה ומסורבלת מדי בשביל להכניס לארון אחרי כל שימוש).
מה אתן אומרות? החשמליות סבירות, או שעדיף בכל זאת את הידנית?
ואם חשמלית, אז כמה וואט זה מספיק? ראיתי 25 וואט של בוש, ולהבדיל 85 וואט של אמקור (אני בעקרון בוחרת בוש על אמקור בכל יום, השאלה היא אם 25 וואט זה מספיק).

תודה מראש לעונות!

** לא לצטט, אין לי כוח לפרסומות מהראשי **

nikinini

New member
פה אני יכולה לעזור קצת

בגלל איזושהי בעיה ביד אני לא יכולה לסחוט תפוזים (או לימונים...), ובאמת לפני כמה חודשים פתרתי את כל הבעיה של לחכות שמישהו (בבית...) יעזור לי לסחוט כל פעם עם מסחטה חשמלית, די פשוטה של דלונגי (יש רק דגם אחד...), שעלתה קצת יותר מ 100 ש"ח. לא ערכתי סקר. זה מה שהיה בחנות וזה עושה את העבודה מצויין, מתנקה בקלות במדיח ובעיקר לא תופס יותר מידי מקום במגירה.....

הידנית, הכבדה

להורים שלי יש, לנו ישֿ, ואנחנו מאד מרוצים.
נכון - תופס מקום על השיש. כשנגמרת עונת התפוזים המכונה מאופסנת באיזה ארון.

מיטיבי זרוע, מצליחים לסחוט בעזרתה גם מיץ רימונים.

אמאyyy

New member
עשיתי פעם מחקר כמעט מדעי

יש לנו עץ לימונים מטורף שנותן מאות פרות בשנה שאנחנו סוחטים ומקפיאים. את מבצע הקטיף והסחיטה אנחנו עשים עם שתי מסחטות -אחת מכל סוג, כי זה מה יש. את היותר קטנים סוחטים בידנית דואת הגדולים בחשמלית.
לקחתי פעם 10 לימונים ומכ"א סחטתי חצי באחת וחצי בשניה. החשמלית הוציאה כ 30% יותר מיץ, אבל זה לקח הרבה יותר זמן.
בעקבות זה, בצרוף לכובד והסרבול של הידנית, אני כאקונומית ידועה מצביעה בעד החשמלית.
קמתי במיוחד כדי להסתכל - שלנו 20 וואט.
&nbsp

אבל המחקר הזה לא מדויק

אם אתם שמים את הפירות הקטנים במסחטה הידנית, וודאי שהיא תוציא פחות, כי נוצר פחות לחץ על הפרי (בגלל הגובה של הקאפ או איך שלא קוראים לזה)

בפירות קטנים, אנחנו מוסיפים חתיכת נייר כסף מקופלת, שנותנת תוספת גובה. יוצא ככה עוד לא מעט מיץ, והפרי נסחט עד תומו.

אמאyyy

New member
לא הבנת

את המחקר עשיתי על 10 פרות מסוימים, שמכל אחד מהם סחטתי חצי פה וחצי שם.
הפירות הגדולים/קטנים זה בזמן היצור ההמוני, כי הפירות הגדולים לא נכנסים לידנית.

אבל לימון הוא פרי קטן יחסית.

גם אצלנו לימונים (גדולים דווקא, ועדיין) מעץ מניב במיוחד.

כשאנחנו מוסיפים את נייר הכסף המקופל הפרי נסחט עד תומו. נסי ותהני!

לנו יש את הידנית המסיבית. מצוינת. סוחטת גם רימונים.

זה לוקח יחסית מאד מהר, ואפילו ענוגה שכמוני מצליחה לסחוט בה ללא בעיות

פרמלה

New member
אבל קרייבינג מטורף אומר שממילא עדיף שהיא

תהיה על השיש כל הזמן, כדי לממש את התאווה בקלות, ואם זה עומד על השיש, אז הרבה יותר יפה מסחטה ידנית שתעטר אותו.

מצד שני, המסקנות המדעיות של אמאYYY לא רגשיות כמו שלי.

אם יש לך קיטצינאייד- יש מסחטה שמתחברת למכשיר

וזה פשוט תענוג. אני כל חורף מתענגת ומכינה לעצמי מיץ תפוזים בבוקר.
הבאסה היחידה היא שיש לזה 3 חלקים שמתחברים אחד לשני אבל הם לא תופסים הרבה מקום במדיח.

טוב, אז התקבלה החלטה

תודה רבה לכולכן!!!
אמאyyy - כל הכבוד על המחקר המעמיק!

פרפרי - אין לי קיטצ'נאייד כרגע, אז זה יורד מהפרק...

השמעתי לבחור את התובנות שלכן (כי תכלס, הוא זה שהולך להיות הסוחט...) והסתכלנו על סרטונים שמדגימים את השימוש בשני הסוגים.
התובנות שלנו דומות לתוצאות המחקר של אמאyyy - נראה שבאמצעות הידנית זה הרבה הרבה יותר מהיר. הבחור לא אהב את זה שבמסחטות החשמליות גם צריך להפעיל לחץ וגם זה לוקח המון זמן לכל חצי תפוז. מבחינתו לגמרי עדיף את הידנית שזה זבנג וגמרנו (גם אם זה אומר קצת פחות מיץ, לפי המחקר של אמאyyy).
העובדה שניתן לסחוט באמצעות הידנית גם רימונים לגמרי הכריעה את הכף מבחינתו (הוא חובב רימונים ידוע).

אז עכשיו לשאלת המשך: התחלתי קצת להסתכל בזאפ, ולחרדתי גיליתי שחלק מהאנשים מתלוננים על נפילת חתיכות צבע מהמסחטה (מאיזור הצירים, שגם הם נצבעו) לתוך הכלי שאוסף את המיץ

בעלות המסחטות הידניות, האם נתקלתן בתופעה?
יש משהו שצריך לשים לב אליו שקונים? חברה מומלצת? זה לא מוצר יקר, אז לא אכפת לי לשלם עוד 50 ש"ח בשביל משהו קצת יותר איכותי...

שוב תודה רבה!!!

אמאyyy

New member
שלנו לא צבועה

לא בטוחה איך להסביר, הצבע הוא לא שכבה נפרדת אלא הצבע של המתכת עצמה, אז אין בעיה כזו.

macaroni35

New member
לי יש בדיוק כמו שסקרלט צירפה ממקס סטוק..

דווקא הפתיעה גם במחיר וגם באיכות.(הופתעתי שמצאתי אותה שם)
עלתה משהו כמו 120 ש"ח...

לגבי הקילופי צבע - אולי ניקו בחומר חזק ולכן התקלף או שבאמת יש הבדל בין המסחטות...

בהצלחה.

למעלה