מכתב לאחמד טיבי >>

בקרב הצעירים בחברה הערבית הישראלית

יש המון כמוהו.
יש גם את הפאנטים הקנאים הפסיכופאטים אבל לאט אט צעירי החברה הערבית רוצים להשתלב בעבודה ובחיים בישראל ומבינים שהקנאות השיקרית האוסלואידית על עם פלשתיני ומדינה פלשתינית לא משרת את האינטרסים שלהם.

קצה

New member
הבעיה שאצל הערבים בסוף הקול הקיצוני ביותר הוא שהקובע

evglev1

Well-known member
מנהל
הבעיה שהמפלגות הערביות הציוניות או הפרו ציוניות

לא עוברות את אחוז החסימה, והערבים הנורמאליים מצביעים למפלגות יהודיות ציוניות והם שקופים ורואים רק את ה-10% מכלל עם ישראל שמצביעים לרשימה המשותפת הקיצונית ורובם ערבים.

ההיסטוריה מלמדת אותנו שהרוב השוחר שלום אינו רלוונטי בכלל

מספיק שיש מיעוט קיצוני שקובע מבצע (אלימות טרור מלחמות) ונותן את הטון .

אם ממשלת ישראל היתה באמת רוצה

היא היתה מטפחת את הרוב הדומם ומטפלת במיעוט הקיצוני
אבל זה לא מענין אותה ונוח לה שיש מיעוט אלים כדי שלאספסוף היהודי יהיה את מי לשנוא

evglev1

Well-known member
מנהל
קצת קשה לטפח רוב דומם

כשבין 10-13 נציגים של המיעוט הקיצוני המתלהם נבחרים לכנסת בכל פעם ומפלגות הדו קיום ושיתוף הפעולה לא עוברות את אחוז החסימה גם לא את זה שהיה לפני שליברמן העלה אותו.

יכול להיות אבל בהחלט רואים שינוי לטובה בחברה הערבית הצעירה

אני קורא לזה ניצחון השפיות על השנאה הדתית .
יותר ויותר צעירים ערבים ישראלים שנולדו במדינת ישראל בחדר לידה בדיוק כמו צעירים יהודים שאולי שכבו זה לצד זה יהודי ומוסלמי תינוקות בני יומם .
רוצים להתערות בחברה הישראלית לעבוד ולהתקיים בכבוד והעם הפלשתיני ומדינה פלשתינית ודי'האד על היאהוד לא מעניין אותם
בנצרת עילית יש חברת הייטק שלא אזכיר את שמה כי אני בביזנס איתם שמעסיקה לצד מהנדסי חומרה ותכנה יהודים ישראלים גם ערבים מוסלמים וגם נוצרים ובביקורי בחברה התרשמתי מאוד .הייתי בהלם כשראיתי צעירות ערביות יחד עם יהודיות מתאמנות עם טייטס בלי חשבון .
ראיתי מערכת יחסים מצויינת ונורמלית בין יהודים לערבים בחברה עצמה.
לפני 20 שנה לאט היה דבר כזה בחברות הייטק.

evglev1

Well-known member
מנהל
אחמד טיבי חושב שלהטיל על ילידים חובות של כלל אזרחי המדינה

זה פאשיזם ובדמוקרטיה נאורה לילידים יש רק זכויות ואין חובות ומכיוון שהוא רואה בערבים ילידים וביהודים מהגרים אז מבחינתו אין ליהודים זכות לדרוש מערבים חובה כלשהי או לשלול מהם זכות כלשהי, לדעתו לילידים מגיע מלון חינם 100% זכויות ו-0% חובות.

קצה

New member
לכאורה היה אפשר לצפות לאירידנטה מצד ערביי ישראל אבל בפועל

הם נגעלים /חוששים/לא רוצים/ לא כדאי כלכלית לחבור למדינה ערבית שכנה גם אם הם יועברו עם אדמתם, בתיהם ורכושם לשטחה של מדינה שכנה.
או שאני טועה ואירידנטה אפשרית...?

evglev1

Well-known member
מנהל
רואים לפי התשובה שלהם לתוכנית חילופי השטחים של ליברמן

ליברמן בנדיבותו מציע להם לעבור למדינה שבה הם רואים את מולדתם, לחיות תחת דגל והמנון שהם מזדהים איתם, לשים קץ לכיבוש המשולש וכל זה בלי שיעזבו את בתיהם האהובים והם מזועזעים מהאפשרות שישראלי חושב לקחת מהם את האזרחות במדינה כובשת, גזענית, קולוניאליסטית שבה הם אזרחים סוג ז' ולתת להם אזרחות שווה במולדתם עם האחים שלהם וזועקים טרנספר למרות למרות שמה שמציעים זה להזיז את קו הגבול ולא להזיז אף אחד מביתו.

קצה

New member
הם טוענים שעצם הרעיון שיועברו עם אדמתם לרשות הפלסטינית

היא גזענות
ויש אהבל בשמאל ביילין שאמר שבמקרה של מסירת שטחי המשולש לרשות יש להעבירו נקי מערבים ולהעביר את הערבים שם לשטחי ישראלי ולהקים להם ערים חדשות.

למעלה