כל מנהיג אומר קודם "אני" אחר כך "אנחנו"....

eladir

New member
כל מנהיג אומר קודם "אני" אחר כך "אנחנו"....

הגענו למצב בו אנשי תקשורת חברתיים רצים על מנת לגבור ולהמיס את הקפיטליזם המטרה אמנם נעלה אך אינם שמים לב שבעורפם זולגים זרמים בעלי פוטנציאל דומה אז אני שואל את עצמי מדוע לא להתאחד? הרי לכולם אותה מטרה, שלי יחמוביץ ויאיר לפיד שניהם בחרו לנתק עצמם מהכיסא התקשורתי-עיתונאי ולצאת לדרך שמובילה שינוי, שני בעלי הסיעות השונות יכולים לשבת יחד ולאחד מצע מכובד ביותר ולסחוף אחריהם מתפקדים רבים בעלי השפעה ובעיקר את רובו של העם המייחל למהפכה בתחום החברתי-כלכלי וברפורמות החינוך והבריאות, אך דבר אחד מפריד ביניהם ה"אגו" ה- "קודם אני ואחר כך טובת העם"

חבל אם זה היה מתקיים היייתה פה מהפכה חברתית-כלכלית ומצע מדיני הולם, מה דעתכם בנושא?

baudrate

New member
השאלה היא האם שלי ולפיד, שניהם ביחד

וכל אחד לחוד מיחלים לשינוי ולאיזה סוג של שינוי.....

לדעתי שלי מחפשת שינוי בכיוון הסוציאל דמוקרטי

ופעולת ביסודיות למען זה...
לפיד מחפש שינוי, אבל לא ברור לי איזה.... בסך הכל עושה רושם שהוא קופי של אביו אולי קצת יותר שמאלה מבחינה מדינית

baudrate

New member
הנה משנתו של יעקב פרי - בכיר במפלגת לפיד

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/411/005.html?hp=1&cat=404&loc=10

אתה מוזמן לשפוט היכן הוא והמפלגה שלו בשאלה הכלכלית והחברתית.
הוא למשל אומר שצריכים לתת מכספי משלם המיסים לטייקונים ולאוליגרכים כי זה "יעודד" את הכלכלה.
הוא נראה לי כמו תואם ביבי. הוא לא פוסל ישיבה עם ביבי, אבל בהחלט פוסל את מפלגת העבודה.
תראה, זכותו. אני לא חושב שיש לו דעות פסולות. פשוט ההצגה של מפלגת לפיד כבעלת זיקה לשמאל מגוחכת.

אני מסכים שכלכלית לפיד תואם ביבי

אבל לפיד הוא יותר רגיש מבחינה חברתית, לפחות אין לו בעיה להיות מעורב בפעילות בנושא
ומבחינה מדינית הוא הרבה יותר מתון.
רק שבישראל כל המושגים של שמאל וימין מעורבבים לגמרי בגלל הבעיה הביטחונית-מדיני.
אגב, גם בעבודה ובמרץ יש אנשים שמבחינה כלכלית הם ימניים

baudrate

New member
מה זה רגיש חברתית? מדגדג לו?

ברור שימין שמאל זהו מונח פשטני כאשר מנסים לתאר את הבעיות ששרויה בהן ישראל.
אני אומר לך מה. הרבה מפלגות ואישים "רגישים חברתית" הלכו לאיבוד בסבכי הפוליטיקה הקואליציונית.
כך שקרדיט הרבה אין לי אישית לאנשים הללו.
נראה לי יותר שמשתמשים בלשון חברתית בשביל למנף מפלגה פוליטית, אבל בלי כוונות של אמת.
איך אמר איזה פוליטיקאי - נכון שאני הבטחתי, אבל מעולם לא הבטחתי לקיים הבטחות.

לפיד פעיל בעמותות שונות

נתניהו מעולם לא היה פעיל בשום עמותה וארגון חברתי, וגם לא שרה נתניהו... למרות שבעבר הרבה נשים של פוליטיקאים היו מעורבות בנושאים כאלה. לאה רבין למשל פעלה רבות באיל"ן ובאלו"ט.....
זאת למרות הרקע המשפחתי שלהם

eladir

New member
ללא הצהרת כוונות ומצע

אז אולי בעצם זו הכוונה שלהם ? לרוץ ללא מצע מדוייק או לפחות לא לפרוס אותו לעיניי הציבור ורק לצאת בשלטי חוצות סיסמאות ודגלים?
הרי אם הם כאן בשביל לשנות אז למה שלא יפרסו את המצע שלהם על השולחן למה לשטות בבוחר?
אחרי שכל אחד מאיתנו ידע לאן כל אחד מהם חותר כך נוכל לקבל החלטה מגובשת כעם ולא שקולותינו יתפזרו בין מפגלות כאלו ואחרות...
המטרה בסופו של דבר היא להפיל שלטון שמדכא את רוב האוכלוסיה ונותן פריוולגיות לשכבה הצרה בעלת ההון.

baudrate

New member
אם להאמין ליעקב פרי

התוכנית האופרטיבית שלהם היא להצטרף לגוש הליכוד+דתיים ולהקים ממשלה.
את עניין גיוס החרדים דוחים לממשלה שאחרי זה (זה פתרון פוליטי מעולה).
מעבר לזה באמת לא נאמר הרבה.

eladir

New member
שאתה אומר להם את מתכוון..

כמובן ל"יחש עתיד"
ללא קשר למפלגתה של שלי יחמוביץ כן?

eladir

New member
ואיפה "שינוי השיטה" פה?

אם לפיד בעצם רוצה להטרף לליכוד....

baudrate

New member