תתכוננו להעלאת מחירי מוצרי החלב

Avi85F

New member
צריך יותר פיקוח!!! הממשלה צריכה לסבסד את

מוצרי הבסיס
העם דורש צדק תזונתי!!!!

לא צריך לסבסד שום דבר

שיפתחו את השוק בצורה שכל רפתן יוכל לייצר כמה שהוא מסוגל ולמכור במחיר הנכון בשבילו למי שהוא רוצה. בלי קרטלים ורגולטורים קומוניסטיים שמתבססים על מכסות שהחליטו עליהן בשנות ה50.

חלב זה לא מוצר בסיס, זה סתם מוצר.

baudrate

New member
ובכן, צא וראה מה קרה עד היום

דווקה כאשר הקטינו הרגולציה וביטלו הפיקוח על המחירים, המחירים עלו. מעניין, נכון?
אגב, גם הפריטו את תנובה. המונופול אינו בידי הרפתנים אלא בידי המחלבות.

לא טענתי שהמונופול בידי הרפתנים

אלא המונופול אצל מועצת החלב והחקיקה וסבסוד שלה וכמובן תנובה וחברות בסגנון שעושות מה שבא להן כי הן מוגנות מתחרות מקומית או תחרות אל מול עסקים מבחוץ.

baudrate

New member
הנה כתבה בנושא במעריב

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/406/884.html?hp=16&cat=1901&loc=20
אם להאמין למה שכתוב, אז רפתות קטנות הן עסק לא משתלם כלכלית,
והן עשויות לקרוס. עד כאן אין שום בעיה.
הבעיה מתחילה בטענה השניה שסגירת רפתות תפגע בישובים קטנים בפריפריה.
בסופו של דבר, מכסות החלב (כמו מכסות הביצים) הן מכשיר פוליטי , והמטרה שלו לספק אמצעים להתקיימות
התיישבות בפריפריה של ישראל. האם זה נחוץ?

אם העסק אינו משתלם כלכלית

הוא היה נסגר כבר. במידה והוא קיים הוא משתלם כלכלית או שמסבסדים אותו מכספים שאנחנו משלמים כמיסים למדינה.
איני חושב שצריך לסגור אף רפת אחת, איני מעוניין לפגוע באף אחד.
מה שכן, את עניין המכסות צריך לבטל וגם את עניין מחיר המטרה. שכל רפת תייצר כמה שהיא רוצה (ישאפו לכמה שיותר מן הסתם) ושבעל הרפת יחליט באיזה מחיר וכמות ולמי הכי כדאי לו למכור את המוצר שלו. למה שצריכים להכריח רפתנים למכור במחיר אחיד ובכמות מוגבלת?

מתחילים מהמכשיר הפוליטי הזה שהוא נצר לשלטון מפא"י, אחרי זה יש את המונופול בתחום המחלבות. בסוף אתה ואני משלמים את המחיר.
אין נחיצות בשום התיישבות בפריפריה, יש בריחה מהפריפריה אל עבר המקומות שבהן אפשר לעבוד במקומות טובים. אני מגיע מהפריפריה, מי שנשארו מאנשים שאני מכיר הם כאלה שאין להם לאן להתקדם במקומות אחרים. המוצלחים עוברים כי אין להם מה לחפש בפריפריה משום בחינה.

baudrate

New member
מה פירוש "לא מעוניין לסגור אף רפת"?

זה או התממות או העמדת פנים. לפחות על פי הכתבה הורדת מכסים על מוצרי חלב
תגרור סגירת רפתות. מה שאפשר לומר זה - לא מעניין אותי אם רפתות יסגרו או לא.
ואגב, חברה שמכבדת את עצמה צריכה גם לתת מקום ללא מוצלחים. כך לפחות אני רואה את העניין.
מכיר את משחק הכיסאות המוזיקלים?

הפרה הישראלית הכי טובה בעולם

פתיחת השוק לתחרות מול אחרים בעולם תראה אם המושג הזה נכון.
אם יהיו רפתות שלא יעמדו בתחרות, יש סיכוי שהן תיסגרנה. אני לא אבכה על דוכן פלאפל או חנות בגדים שנסגרת, למה שאבכה על רפת שתיסגר כי לא הייתה מספיק טובה?

יש מקום ללא מוצלחים רק לא בתחום העסקים ובטח שלא על חשבון הארנק שלי. אתה מוזמן לשלם לעסקים לא מוצלחים, לי אין כוונה כזאת.

אז בעיניין תנובת החלב... מסתבר

שהפרה הישראלית היא אכן בעלת התנובה מהגבוהות בעולם אם לא יותר מכולם ...
וזה גם מפורסם בכול רחבי העולם שבאים ללמוד כאן את הנושא...
וגם מיידע אישי ביותר (אומנם לפני הרבה שנים) אבל יצא לי להשתתף בכמה תחרויות כאלה ואפילו לזכות...

ואני יודע שהרמה נשמרת לאורך השנים ...

http://www.moag.gov.il/agri/yhidotmisrad/dovrut/publication/2012/shavuot_Milk.htm

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/175854

baudrate

New member
יש עובדות בעלון פירסומת של משרד החקלאות?

שמע, ריגשת אותי, אפילו הזלתי דימעה.
זה מה שקורה לאחר צחוק בלתי נשלט של שלוש דקות...
עוד שקרים שאתה מוכן לפרוש כאן לפינו?

baudrate

New member
מתנצל על התגובה העוקצנית

אבל באמת
1 אין לסמוך כל כל על עלונים של משרדים ממשלתיים בישראל.
2. ליטרים של חלב אינם הקריטריון היחיד או המוצלח ביותר לתנובת חלב.
למשל, מה לגבי הרכב החלב?

בוקר טוב לך ידידי...אני כתבתי לך כבר בתגובתי

הראשונה שבעבר הרחוק רחוק שלי גם אני הייתי רפתן (ונוקד) ובאופן אישי השתתפתי בתחרויות כאלה ...
זה אומנם היה לפני שנים רבות אבל אני די עוקב אחרי הנושא במשך השנים מתוך עיניין אישי ...
לכן במקרה הזה העלון של משרד החקלאות די מדוייק ...
ואני כתבתי את מה שכתבתי גם מתוך ידע אישי וגם מתוך "גאוות יחידת" הרפתנים לשעבר...
וגם אם אנחנו לא במקום ראשון אז ישראל היא בוודאי בין שלושת המובילות בעולם בתנובת החלב...

שנית... אנחנו דיברנו כאן על כמות החלב לפרה ולא על הרכב ו/או איכות החלב שזה סיפור אחר בכלל...
וגם לגבי איכות החלב הגולמי המיוצר ברפת אנחנו במקום טוב מאוד...
(ואני לא מדבר על מה שיוצא מהמחלבות תנובה ושות' כמוצר לצרכן אחרי תהליכי עיבוד)...

ואגב... כרפתן לשעבר אני תמיד בעד הפרות והרפתנים..
ותתפלא אולי אבל עד היום ריח של רפת ו/או דיר עושה לי טוב בנשמה ואפילו מעורר בי תאבון ואני רציני בנושא...

בוקר טוב ויום טוב...

לצום? חלילה

תפעלו לפרק את המונופול בתחום, תלמדו למה יש מונופול ותחפשו את הדרך הכי אפקטיבית לפרק אותו. אחרי זה תקדמו את הראיון או תצטרפו למי שכבר פועלים לקדם אותו.

baudrate

New member
לתנובה כבר אין הגנה של השלטון

אז כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לחכות עד שהשוק יעשה את שלו
ויפרק את המונופול. לא?

לתנובה יש אחלה הגנה

יש להם חוזים דרקוניים מול הרפתות ועיוות משק החלב על ידי מועצת החלב.
אין אף עסק מקומי שמסוגל להתמודד איתם ויש מיסים מטורפים על יבוא מוצרי חלב.
שחיין שרגליו וידיו קשורות לא יוכל לקחת מדליה באולימפיאדה, כך גם השוק התחרותי לא יכול לעשות זאת כשהוא מעוות לטובת עסק מסוים. במקרה של תנובה, הכל לטובתה.

למעלה