מה נראה לכם?

גברבר75

New member
מה נראה לכם?

עליה במספר המפוטרים, ערוץ 10, מעריב, איי די בי, פניציה - האם הכל בסופו של דבר קשור למשבר העולמי או אולי למדיניות הכלכלית והכללית שבארץ שלנו?

אין "משבר עולמי"

יש מדינות במשבר בגלל שבזבזו יותר מידי כסף שאין להן.
המקרים שציינת קשורים לעסקים פרטיים כושלים, חלק באשמת עצמם וחלק בגלל כפייה של המדינה הסוציאליסטית שלנו.

hoshe

New member
אז אתה חולק על ביבי ושטייניץ שמדברים על...

..."קטסטרופה" עולמית, שהם כביכול "בלמו".

המשבר אינו נקודתי, ולא יכול להיות נקודתי כשהוא קורה בכל כך הרבה "נקודות" במקביל ובמצב של כלכלה גלובלית.

לא בלמו ולא בטיח

אנחנו בדרך הבטוחה להתמוטטות כלכלית.
שים לב שהמדינות שבהן יש משבר כלכלי הן בדרך כלל מדינות שבזבזו יותר כסף ממה שהיה להן. איך מדינה מבזבזת כסף? הוצאות ממשלה

hoshe

New member
אין פעולה אחת שתמיד עובדת

יש דוגמאות היסטוריות לחילוץ משק ממיתון ע"י השקעות ממשלתיות מסיביות (כמו ה-New Deal) ויש דוגמאות הפוכות (non-keynesian).

צריך להתאים את התרופה לחולה.

שמע ידידי, אני לא מומחה בכלכלה

וזה לא התחום שלי.
מה שאני יודע שבניו דיל הממשל הכניס עוד יותר התערבות בשוק בשביל לתקן את הטעויות החמורות שעשו בהתערבות השוק הקודמת יותר על ידי הנשיא הובר. בתור ליברל איני נמנע עם חסידי הכלכלה הקיינסיאנית והייתי רוצה לראות פה מצב קרוב למינארכיזם עד כמה שאפשר.

כנראה שכן..

אני לא מבין גדול בכלכלה אני קורא לא מעט מאמרים (/www.askmizrahi-tefahot.co.il/?p=19782&postName=" target="_blank" rel="nofollow">https://www.askmizrahi-tefahot.co.il/?p=19782&postName=המשבר%20העולמי%20והאתגר%20התעסוקתי%20שבדרך" rel="nofollow" target="blank">כמו זה למשל) אבל אני יודע דבר אחד!! ביבי חייב לעוף עם או בלי קשר למשבר העולמי!

למעלה