מצפה לתגובה

אין זה משנה כלל אם

ההתנהגות ה-"כאילו" אלטרואיסטית כלפי זולתנו... מועילה לאגואיזים או שאינה מועילה לאגואיזים.... מה שחשוב הוא שהזולת מקבל סיוע בסופו של דבר.. גם אם הכוונה בסיוע לזולת היא אינה לשמה אלא מתוך ו/או לשם אגומניה ו/או אגוטריפ... (כנהוג בקפיטליזים כידוע)... שהרי על כך בדיוק אמרו חז"לנו:.. "מתוך שלא לשמה בא לשמה"... וחז"לנו שהיו חסידי ה"ערבות ההדדית" (עוד לפני שהמציאו את המילים "סוציאליזם" ו"קפיטליזים").... אף נתנו דעתם על כך פעמים רבות מאוד וקבעו מושגים רבים כגון "תרומות ומעשרות" ו"צדקה"ו "גמילות חסדים" וכו' וכו'... "... וכוול זאת מתוך "מתן בסתר" וזאת לשם ריסון אותו "אגואיזים האינטרסנטי" לא כדי שיפארו וינפחו את האגומניה של "התורם הנדיב" שעושה לעצמו פירסומת תוך שהוא מבייש את מקבל הצדקה או הסיוע... כפי שקורה היום עם כווול ה"תורמים" שתורמים ב"כאילו" כדי "להועיל יותר לאגואיזים" הפרטי שלהם....(כדבריך)... (או במילים אחרות בניגוד ליצר הריגשי התאוותני והראוותני האנושי הנהוג כיום בקפיטליזם החזירי והדורסני כידוע)... לגבי "כול הברבורים הלבנים והשחורים"... אז אני עדיין לא יודע ולא בקיא איך זה עובד אצל "הברבורים" בדיוק.... כי הם עוד לא הזמינו אותי להצטרף אליהם ועוד לא הצטרפתי אליהם... (אני אבדוק איתם אם וכאשר הם יצרפו אותי אליהם).... אני עדיין אותו "הברווז המכוער" שחי מנודה בשולי הבברווזיה כאן " חוות החיות " ואצלנו הברווזים קיים דווקא מגוון רחב ביותר ושלל ציבעי הקשת... וביננו שוכנים גם "לבנים" וגם "שחורים"... אני אומנם ברווז "ציבעוני" אבל נראה שחור ומסריח וזה בגלל הסירחון והלשלשת שאנחנו מתפלשים בהם... כאן ב..." חוות החיות " הגלובלית...(של אורוול כמובן)... http://he.wikipedia.org/wiki/חוות_החיות_(סרט) ושיהיה לנו יום נפלא...

אם...

אני אוהב לדבר עובדות... עובדתית היום מפלגות האבודה קדימה והליכוד, אינן מפלגות רציניות, והן מושחתות עד צוואר, ומי שמתכחש לכך, סתם עיוור לאמת. את מחיר האמת יש לשלם!!! ואני כותב לכולם, גם אם העבודה או הליכוד או קדימה יהיה בשלטון גם עוד 1000 שנה!!!, לא יהיה כאן לא צדק, לא חברתי, ולא נעליים!! אני בכלל לא בטוח שכולנו באותה סירה, אני חש שאני בספינה טובעת, ואני לא רואה כל כך את החרדים או אחינו המוסלמים ממש מושיטים לי יד לעזרה, אנחנו חברה מאוד מגזרית ומאוד אינטרסנטית. מי שמגדיר את עצמו ציוני ופטריוט, ואכפתניק, ומוסרי, איתו אני אולי אוכל להגשים את החלום הציוני.

שאין למי להצביע לא מצביעים

בחירות לא נועדו רק בשביל שתממש את זכותך הדמוקרטית ותצביע רק לשם הצבעה. בחירות נועדו בשביל שתשנה. ואם כולם אותו דבר איך בדיוק תשנה? הרי עד היום לא היה באמת למי להצביע, ואנשים הלכו להצביע רק בשביל לממש את זכותם הדמוקרטית, כשהם יודעים מראש שלא ייצא מזה שום דבר, כי כל האופציות היו כמעט זהות, עם פלוס מינוס ביניהם בעניינים מדיניים-בטחוניים, לא יותר מזה. היום יש סוף סוף למי להצביע וכל אלה שנמנעו כל השנים מלהצביע או התייאשו והפסיקו להצביע, כמוני, יש להם כתובת ויש להם סוף סוף גם תקווה שלא רק יצביעו, אלא שגם יביאו שינוי באמצעות ההצבעה שלהם, אם תנותב נכון לכתובת הנכונה ובמסה הנכונה. מה שכן, אם גם הפעם זה לא יקרה, והרוב יחליטו להצביע שוב לאלה שדפקו ודופקים אותם, אח"כ הם יוכלו להאשים אך ורק את עצמם. כי אין הרבה הזדמנויות להביא לשינוי חברתי משמעותי במדינה שלנו, וזו גם עלולה להיות ההזדמנות האחרונה...

שאין למי להצביע

מקימים מפלגות, ומתמודדים על מקום בכנסת. למי יש סוף סוף להצביע? אני מקווה שלא לאבודה או לליכוד או לקדימה...

goldy

New member
כולל כל האלמונים שמעולם לא עברו את % החסימה?

האם אתה בכלל מסוגל לדמיין ממשלה ללא על"ק?

בכל המפלגות יש אנשים שבעד צדק חברתי

זה לא נחלת השמאל בלבד, אלא נובע מעצם המחויבות שלנו כמדינה להמשיך ולהתקיים. גם בליכוד יש עוד אנשים שמאמינים בחמשת הממים של ז/בוטינסקי, וגם בש"ס יש כאלה שחושבים שהיא צריכה להפסיק להתעסק רק עם הסתה נגד עולים רוסים ועובדים זרים ולחזור לשורשים האמיתיים שלה. כל מי שמאמין שצדק חברתי הוא צורך של ממשל להמשך קיומה של המדינה צריך להצביע בתוך המפלגה שלו לאלה שהוכיחו כי יש להם נכונות לפעול למען צדק חברתי מעבר לשיקולים האידאולגים הצרים.

eranfalk

New member
נכון יש ח״כ חברתיים בכל הקשת הפוליטית

הסיבה פשוטה זה לא קשור להחלטות מדיניות

מתכNET

New member
אתה דמגוג,גם קפיטליזים רואה את עצמו כמדיניות

חברתית! צדק חברתי אין רק בשמאל הוויכוח אינו על המוסריות אלא על היעילות!!! אני לא חושב שלקחת מיסים גבוהים מאדם עשיר שגם סיכון יותר והשקיע יותר זה צדק!!

כמו שלימין אין בעלות

על ארץ ישראל, כך גם לסוציאליזם או לליברליזים אין בעלות על צדק כלכלי.

מתכNET

New member
נכון אבל השמאל תמיד מניח שהוא מייצג את המוסר

הוא לא מבין שעל כל טיעון שמביאים אלה התומכים בסוציאליזם אני יכול להביא טיעון נגדי מוסרי לא פחות שיצדיק קפיטליזים כמו תמיד הפתרון הוא פשרה

איזו טענה דמגוגית

א. איפה טענתי שצדק חברתי יש רק בשמאל? ב. הקפיטליזם מעולם לא התיימר להשליט צדק חברתי.... אגב הטענה כאילו העשירים דואגים לרווחת כולם בכך שהם מבזבזים כסף היא שריד ישיר לטענה נגד המהפכות באירופה של המאה ה-19 שטענו כי מלוכה ואצולה חיוניות לקיום החברה.... ג. מעבר לכך שיש למדינה אינטרס מובהק לדאוג לאזרחיה, במיוחד במדינה כמו מדינת ישראל שקולטת עליה וצריכה להתמודד עם בעיות בטחוניות. ד. גם לקפיטליסטים יש אינטרס ברור שלא יווצר עוני ורעב כדי למנוע מהפכות חברתיות. מעבר לעובדה שהוא זקוק היום גם לעובדים משכילים ובריאים.

מתכNET

New member
את זה אתה טוען כי לא הגדרת מה זה צדק חברתי

אני לא טוען שהעשירים דואגים לכולנו אני טוען שזה לא חובתם לעשות כך!!! מה זה לדאוג לאזרחיה? האם הטלת מיסים גבוהים זה דאגה לאזרחים? אם אני אשלם מס גבוה מן הסתם זה לא יחזב בעיני כדאגה

רק שלדעתי זה כן האינטרס שלהם

אב צדק חברתי זה בראאש ובראשונה מדינה שחושבת שהתפקיד שלה זה לדאוג לחינוך לבריאות לדיור ולעבודה לאוכלוסיה, למנוע מצב שבו החזק לא יפר חוקים באופן סידרתי רק כי הוא חזק ולא יגרום לנזקים לאחרים רק כי העונשים המוטלים עליו מגוחכים ולא יעילים.

GIOVANINI

New member
בקפיטליזם אין חברה שלא עובדת ומקבלת כסף

ואני מדבר על הפרזיטים!!

למעלה